Přejít na obsah


Fotka

Nová keška


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 zelvik kralovsky

zelvik kralovsky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 21:18

Zakládám novou keš v Chudčicích (Brno - Venkov) a chtěl jsem se zeptat , co bych měl dokoupit do kešky a jak se vlastně keška registruje na internetu. Děkuji za odpovědi! ;)
  • 0

#2 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 21:31

Myslím, že v tuhle dobu bys už měl spát, a ne dřepět u počítače.
  • 0

#3 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 21:42

zelvik kralovsky napsal/a:
Co bych měl dokoupit do kešky a jak se vlastně keška registruje na internetu.

Hned na úvodní stránce tohodle webu máš odkaz na článek "Zakládáme geocache", kde je vše, co budeš potřebovat vědět o zakládání keše... doporučuji si ho pořádně pročíst a teprve pak se ptát, protože podle mě je tam odpověď na tvoji otázku a ještě mnohem více...
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 21:47

Ahoj. Se zakládáním cache není dobré příliš spěchat. Nejdřív bych doporučil chvíli hledat, abys viděl, jak vypadají cache ostatních a čím se můžeš inspirovat, popřípadě, čeho se naopak vyvarovat. Pak bych být tebou trošku pročetl místní wikipedii (odkaz je v horní liště a na titulní stránce). Je tam spousta návodů a tipů na založení vlastní krabičky včetně odpovědí na tvé otázky. Čím víc zkušeností nabydeš, tím budeš mít víc jasno, co a jak, a vyhneš se spoustě obvyklých začátečnických chyb a následně i rozmrzelých reakcí nálezců. Cachí je hodně a času taky, tak si dej na té své záležet a přeju ať se to nakonec povede.;)
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 21:47

Jdi, najdi cca 50 krabiček a pak to zkus znovu.B)
  • 0

#6 zelvik kralovsky

zelvik kralovsky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 21:48

No jo , tak to mě nenapadlo ale i tak díky za odpověd! :)
  • 0

#7 Franbrok

Franbrok

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 10:34

Přeji hezký den, chci založit další traditional cache.... cache je již na místě , listing připraveny....ale píše mi to že pokud listing nezaktivním , tak rewriter to neuvidí....před nějakým časem když jsem zakládal první mou kešku , tak nic takového jsem dělat nemusel...vše šlo automaticky.... co musím udělat pro to abych dostal mou keš ke rewritovi.. děkuji za radu Děkuji franta
  • 0

#8 Vea

Vea

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 10:44

V uprave listingu zaskrtni policko u: Yes, this cache is currently active (Reviewers will not see this listing unless box is checked) Psano je to tucne mezi policky kdo kes zaklada a datem zalozeni.
  • 0

#9 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:55

sobikovi napsal/a:
Jdi, najdi cca 50 krabiček a pak to zkus znovu.B)


Už proběhlo (a jistě ještě proběhne) spousta debat na toto téma, že než někdo založí cache, měl by mít nalezeno alespoň X krabiček.... no je fakt, že by se takovéto poněkud přihlouplé obecné dotazy snad už neobjevovaly.
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:10

Mau Loftin napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Jdi, najdi cca 50 krabiček a pak to zkus znovu.B)


Už proběhlo (a jistě ještě proběhne) spousta debat na toto téma, že než někdo založí cache, měl by mít nalezeno alespoň X krabiček.... no je fakt, že by se takovéto poněkud přihlouplé obecné dotazy snad už neobjevovaly.


Docela souhlasím. Já měl odloveno několik stovek než jsem založil první.
  • 0

#11 Vea

Vea

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:17

Mau Loftin napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Jdi, najdi cca 50 krabiček a pak to zkus znovu.B)


Už proběhlo (a jistě ještě proběhne) spousta debat na toto téma, že než někdo založí cache, měl by mít nalezeno alespoň X krabiček.... no je fakt, že by se takovéto poněkud přihlouplé obecné dotazy snad už neobjevovaly.


No nevim, napr. Franbrok ma nalezeno pres 300 kesi.

Co mi prijde ale jako odpoved o nicem jsou odpovedi typu "najdi xy krabicek a pak teprv... ". Jednak tim tazatel nebude moudrejsi ani o pid, jednak mi to prijde ponekud odrazujici vubec se jeste nekdy na neco zeptat.

Naopak mam rada, pokud i na blby dotaz prijde adekvatni odpoved a treba i s upozornenim, ze dana informace jde najit na xyz strance. Prijde mi to daleko prinosnejsi.
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 14:38

Vea napsal/a:
...Co mi prijde ale jako odpoved o nicem jsou odpovedi typu "najdi xy krabicek a pak teprv... ". Jednak tim tazatel nebude moudrejsi ani o pid, jednak mi to prijde ponekud odrazujici vubec se jeste nekdy na neco zeptat.
Naopak mam rada, pokud i na blby dotaz prijde adekvatni odpoved a treba i s upozornenim, ze dana informace jde najit na xyz strance. Prijde mi to daleko prinosnejsi.


Pochopíš, až budeš na diskuzi déle, že prostě tyto dotazy jsou poněkud otravné :) - přeci nejdříve zkusím vymyslet něco sám, zkusím si to najít a pak když už fakt nevím, tak se zeptám. Jenže tady je cítit, že vůbec snaha není. Někdo, kdo přijde z otázkou: "hezky mi to naservírujte pod nos ať se moc nenadřu" si moc odpověď nezaslouží. Pokud je na hlavní stránce fora červený písmem napsáno: základní informace a postupy, vhodné zejména pro nováčky (ale nejen pro ně) - tak asi tam bych začal, je tam vše, na co se ptá. Ale z tohohle je cítit, že prostě jen poněkud arogantně tu zabírá místo ve fóru. Takže jaký dotaz, taková odpověď. A bojím se, jak asi cache bude v tomto případě vypadat... upřímně, věříš, že bude cache stát za to?

Máš pravdu, chápu tvůj postoj, je dobře, že myslíš pozitivně, ale nenech zase sebou orat!

a btw Franbrok se ptá už konkrétně, co mu nejde, je vidět, že asi jen něco přehlédl nebo že se alespoň snažil. Ten taky slušnou odpověď i dostal!

btw, píšeš: "....prijde ponekud odrazujici...." - když to řeknu sprostě, tak mi nepřijde, že v tomto případě by to bylo na škodu pro GC ;)
  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 14:43

Mau Loftin napsal/a:
"hezky mi to naservírujte pod nos ať se moc nenadřu"
Máš pravdu, chápu tvůj postoj, je dobře, že myslíš pozitivně, ale nenech zase sebou orat!


Ano ano, jeden telefonický případ ze života vysoké školy:

"Pane inženýre, řekněte mi jak si mám ty předměty na webu zaklikat, mně se nechce číst ten návod co tam je !

Takže opravdu upředňostňovat postup:

1. Selže-li vše, přečti si návod.
2. Selže-li to i pak, přečti si jej znovu.
3. Zeptej se

  • 0

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 14:44

PS: H+ na něj! :D
  • 0

#15 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 16:35

Rád bych se přidal ke všem,kteří odrazují od založení keše. Včera jsme lovili část serie Cache X - Stodůlky a teda musím říct že nic nesmyslnějšího a tak špatně provedeného jsem nezažil... je lepší si počkat a keš důkladně vyšperkovat...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 16:47

scarabeus napsal/a:
Rád bych se přidal ke všem,kteří odrazují od založení keše. Včera jsme lovili část serie Cache X - Stodůlky a teda musím říct že nic nesmyslnějšího a tak špatně provedeného jsem nezažil... je lepší si počkat a keš důkladně vyšperkovat...

Jak si tak čtu listing, tak buď rád, že je to "něco žlutého", horší by bylo "něco hnědého"...
  • 0

#17 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 16:55

Arne1 napsal/a:

scarabeus napsal/a:
Rád bych se přidal ke všem,kteří odrazují od založení keše. Včera jsme lovili část serie Cache X - Stodůlky a teda musím říct že nic nesmyslnějšího a tak špatně provedeného jsem nezažil... je lepší si počkat a keš důkladně vyšperkovat...

Jak si tak čtu listing, tak buď rád, že je to "něco žlutého", horší by bylo "něco hnědého"...


ono "to zlute" je zbytek z kindrvejcete na mizernym kabelu povesene pod pingpongovy stul uprostred sidliste... hnus fiaovej!....

a druha podobna kes stejneho autora je pro zmenu pixla od ramy v mikrotenovym pytliku vedle dalnicniho privadece...

takze: NEZ ZALOZIS KES, TAK JICH PAR NAJDI, PAK SI PRECTI WIKIPEDII TADY NA FORU A PAK SE KDYZTAK PTEJ !!!
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 18:20

Ano, dotazy stále dokola jsou otravné. Nicméně mnohem otravnější mně přijde věčný humbuk okolo nich. Tím nechci říct, by si člověk zakládající cache neměl přečíst wikipedii, ale spíš, že občas až hysterickými příspěvky okořeněnými barvičkami, kapitálkami a boldem se stejně ničeho nedosáhne, akorát to otráví ještě víc lidí.;) ... a navíc to podporuje vtipálky, kteří se pak takhle ptají i schválně. edit: A když to tak vezmu kolem a kolem, tak tenhle dotaz je ještě hodně v pohodě a slušně napsaný. Btw. odpověď na něj se nikdo nedozví, i kdyby těch keší našel třeba 1000000+.
  • 0

#19 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 18:53

Arne1 napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
"hezky mi to naservírujte pod nos ať se moc nenadřu"
Máš pravdu, chápu tvůj postoj, je dobře, že myslíš pozitivně, ale nenech zase sebou orat!


Ano ano, jeden telefonický případ ze života vysoké školy:

"Pane inženýre, řekněte mi jak si mám ty předměty na webu zaklikat, mně se nechce číst ten návod co tam je !

Takže opravdu upředňostňovat postup:

1. Selže-li vše, přečti si návod.
2. Selže-li to i pak, přečti si jej znovu.
3. Zeptej se

Když nic nepomohlo, ještě zkus to, co navrhoval šéf :)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#20 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 19:20

MildaPajda napsal/a:

Arne1 napsal/a:

scarabeus napsal/a:
Rád bych se přidal ke všem,kteří odrazují od založení keše. Včera jsme lovili část serie Cache X - Stodůlky a teda musím říct že nic nesmyslnějšího a tak špatně provedeného jsem nezažil... je lepší si počkat a keš důkladně vyšperkovat...

Jak si tak čtu listing, tak buď rád, že je to "něco žlutého", horší by bylo "něco hnědého"...


ono "to zlute" je zbytek z kindrvejcete na mizernym kabelu povesene pod pingpongovy stul uprostred sidliste... hnus fiaovej!....

a druha podobna kes stejneho autora je pro zmenu pixla od ramy v mikrotenovym pytliku vedle dalnicniho privadece...

takze: NEZ ZALOZIS KES, TAK JICH PAR NAJDI, PAK SI PRECTI WIKIPEDII TADY NA FORU A PAK SE KDYZTAK PTEJ !!!


Tak vám pánové pěkně děkuji. Já myslel, že to tam o víkendu vyberu, ale potom co jsem si přečetl, se mi do toho vůbec nechce. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka