Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Plnokrevná GPS nebo telefon s GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#21 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 17:38

Navod na instalaci Mapsource bez cd zde
  • 0

#22 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 17:41

CACHE EATER napsal/a:
To jsem samozřejmě včera zkusil. Výsledek je stejný jako u instalačního cd. Napsalo to hlášku, něco ve smyslu: Nenašel jsem nainstalovaný mapsource. Nainstalujte a spusťte znovu. Nechápu ... :(

V tom úpripade bych postupoval podle navodu hned v DRUHEM odkazu z google... http://www.mydigital...-without-media/
Popisuje instalaci kdyz jsi nedostal puvodni media... cili jak se vyhnout vyhledavani uz nainstalovaneho SW.
A jeste jeden odkaz v cestine...
http://www.raymond.c...-without-cd/cs/
  • 0

#23 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 17:45

Rufuc napsal/a:


http://www.path.cz/f...c.php?f=20&t=44


Vida, na tohle forum jsem včera koukal, ale na tohle se nedostal. Doma vyzkouším a dám vědět.
  • 0

#24 Medok

Medok

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 18:02

Zdravím. Klasická GPSka má jednu ohromnou výhodu, kterou využívám především pří jízdě na kole. Jde velice dobře upevnit na řídítka a během cesty lze snadno sledovat navigaci. Otřesy a nějakou tu dešťovou přeháňku GPSka v pohodě vydrží. Mobil nebo PDAčko by po první jízdě v lese zcela spolehlivě odešlo.
  • 0
Kdo hledá, najde - kdo nenajde, hledá.

#25 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 18:02

po 1000 001 samo sebou že garmin
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#26 Dojlus

Dojlus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 19:56

Mnooo mám něco kolem 8000kč. Nad tou odolností jsem už uvažoval přece jenom přístroj který je dělaný přímo jako GPSka čili jedno účelný musí byt určitě lepší než nějaký multi který toho zvládne víc ale ne už tak kvalitně než jako by byly přístroje zvlášť. Nicméně na té multifunkčnosti něco je když třeba s hledáním skončím tak přístroj může být stále k nečemu uzitečný Zatím se mi povedlo na víkend sehnat autonavigaci tak uvidím co se z toho vyklube, jinak jsem na aukci našel nějakého starého legenda za pár korun tak uvidím přece jenom jsem chudý student :D Díky za rady
  • 0

#27 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 20:36

CACHE EATER napsal/a:
Vida, na tohle forum jsem včera koukal, ale na tohle se nedostal. Doma vyzkouším a dám vědět.

Pokud se bude dále debatovat o POI, založ prosím tě nové vlákno ať to má hlavu a patu.
  • 0

#28 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 21:12

telefon na telefonovani, Garmin na navigaci, pivo na piti a kbelik na ....:)
  • 0

#29 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 21:30

Já můžu jedině doporučit zakoupit si k mobilu externí GPS modul. Požívám přístroj nejmenovaného švédského výrobce mobilů a má to několik zcela zásadních výhod: 1. Vejde se do kapsy u košile, váží 48 g a současně funguje jako sluchátka. Normální sluchátka váží 38 g, takže kvůli geocachingu s sebou tahám navíc všeho všudy 10 g (slovy: deset gramů) včetně veškerého napájení. Teda ještě nosím propisku a ta je možná těžší. :) 2. Nápájený je přímo z mobilu, nemá žádné vlastní baterie, takže se ani nemůže vybít. Pobavily mě některé předchozí příspěvky, které uvádějí, jak skvělé je mít navigaci, protože v ní stačí vyměnit vybité baterky za nabité. K tomu je ale potřeba ty nabité baterky u sebe neustále mít, ty vybité neustále dobíjet, hlídat si to, myslet na to. 3. Samozřejmě se musí nabíjet mobil, ale to by se musel tak jako tak. Spotřeba modulu je velice rozumná, daleko větší žrout je displej. 4. Nedovedu si představit nenápadnější výbavu pro kešování ve městě. 5. I během kešování se modul může používat jako sluchátka k telefonu - podle výbavy mobilu se tak dá při hledání používat přehrávač nebo FM rádio. Vzpomínám si, jak při hledání keše Kaplička Bludovák pustil zjevně škodolibý rozhlasový dramaturg Michala Davida: Je to blízko, to co hledám celý dny… To jsou zážitky, které ti Garmin neposkytne. :)
  • 0

#30 jiki

jiki

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 6:15

Překvapují mně argumenty že baterky u plnohodnotné navigace jednoduše vyměním, dyť není problém koupit si k mobilu ještě jeden akumulátor a vyměnit si ho taky, navíc cena bude podobná jako u nabíjecích tužkovek:)
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 6:37

jiki napsal/a:
Překvapují mně argumenty že baterky u plnohodnotné navigace jednoduše vyměním, dyť není problém koupit si k mobilu ještě jeden akumulátor a vyměnit si ho taky, navíc cena bude podobná jako u nabíjecích tužkovek:)

V případě nouze určitě nekoupíš za dvacku v každé trafice. :)

edit: A na delší dobu si koupíš za cenu speciálního akumulátoru tužkovky (nenabijitelné) třeba patery. Nehledě na to, že specializovaná zařízení většinou žerou méně než všeobecně použitelná.
  • 0

#32 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 6:51

jiki napsal/a:
Překvapují mně argumenty že baterky u plnohodnotné navigace jednoduše vyměním, dyť není problém koupit si k mobilu ještě jeden akumulátor a vyměnit si ho taky, navíc cena bude podobná jako u nabíjecích tužkovek:)

Při kratším výletě, max. jednodenním určitě výdrž mobilu postačí, ale když třeba vyjedu na týden "na těžko" na kole, tak je problém dobít mobil aspoň jednou za týden, kvůli tomu vozím tu druhou baterku do mobilu, abych vydržel bez nutnosti připojení se k elektrice co nejdéle. Takže tužkové baterie v navigaci jsou ideální, koupím je na každé benzince, v každém obchodě. Podobně na cesty mám samostatný mp3 přehrávač na mikrotužkové baterie, ze stejných důvodů, to samé s foťákem.
  • 0

#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 6:58

bluetracer napsal/a:
4. Nedovedu si představit nenápadnější výbavu pro kešování ve městě.


vzhledem k tomu, ze nejsem schizofrenni supertajny agent, bojici se prozrazeni, je mne osobne celkem jedno, jestli drzim v ruce gpsku nebo mobil. :D
  • 0

#34 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 7:00

Začinal jsem pouze s mapou a tištěnými podklady kolem kešky. Pak jsem dostal starši PDA a dokoupil jsem pouze modul. PDA odešlo do věčnych lovišt tak jsem si pro autonavigaci pořidil dalši PDA s vestavěným modulem a u něho zustal hooodně dlouho. Přesnost skvěla, dostupnost programu pro navigaci taky se dala. Problem byla ovšem baterka - 5h vydrže je opravdu málo. Nedavno se mi naskytla možnost a přišel jsem tak nějak k Oregonu. Největši vyhodou jsou baterky, které jsou pro mě to nejpodstatnějši. Konečně i na 14 denni výlety do zahraniči mimo civilizasi si mohu vzit navigaci a něco odlovit - to bylo předtim nemožné. A ukažte mi mobil který mi 14dnu vydrží na jednu či dvě baterky.
  • 0

#35 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 7:48

CACHE EATER napsal/a:
...... Mapsource nevím kde seženu ....


zkus nejnovější verzi: http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=4435 - to by vůbec neměl být s instalací problém
  • 0

#36 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 7:58

Dojlus napsal/a:
Mnooo mám něco kolem 8000kč. .........


Tak to určitě kup nějakou turistickou navigaci od Garmina, za tuto cenu seženeš i nové a i novější modely.

Otázka je, který model, zda s kolečkem, či dotykovým displejem apod.... ale viz jiná témata na toto téma - to jsou věčné boje ;)

Stejně tomu propadneš a po pokusech s modulem GPS, s PDA apod. by jsi stejně brzo o lepším uvažoval :) - a turistickou navigaci využiješ i na "obyčejnou" turistiku, garmin má turistické mapy s tur. značkami výborné. mají podporu GC a wherigo. Mrkni na http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=4435 - ty ceny najdeš na netu lepší

A autonavigace je na geoceaching (a na turistiku) úplně na h... teda na nic ;) - zkus a uvidíš :)
  • 0

#37 Dojlus

Dojlus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 8:14

A co třeba ten starý legend třeba z nějaké aukce kolem 1000? Mnoo uvažoval jsem buď bad tím oregonem nebo Samsungem i900Omnia
  • 0

#38 Dojlus

Dojlus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 8:41

To je pravda že s odolností jsou telefeny úplně jindy..teda spíše nikde...ano výměna baterek je bezpochyby vynikající věc pro delší tůry ale pořád se nemůžu vymanit z dojmu že když si třeba pořídím onen samsung tak ma v ruce přece jenom přístroj který umí víc věcí. mnoo nějak mi to nedá spát a pořád ba tím přemýšlím...pro a proti je to zapeklité :)
  • 0

#39 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 8:47

Colorado a Oregon jsou docela dobře použitelné i jako autonavigace. PDA asi také (nemám zkušenost), ale telefon s TrekBuddy nevím nevím.
  • 0

#40 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 9:04

bodlak napsal/a:
Colorado a Oregon jsou docela dobře použitelné i jako autonavigace. PDA asi také (nemám zkušenost), ale telefon s TrekBuddy nevím nevím.

V podstatě obyčejném telefonu mi funguje SmartComGPS (to je takový TrekBuddy v symbianu) i mluvící a plynule navigující TomTom. Proti Coloradu a Oreganu apod. samozřejmě nic nemám, jen naznačuji, že je možná i jiná funkční cesta. Mám ještě PDA s vestavěnou navigací, ale to zapínám jen v případě nouze - ten mobil je prostě lepší, a nebo si Oziho v PDA zapínám v autě, kde mi kreslí šipku v turistické mapě a já se řítím pomocí navigace v mobilu. Zkoušel jsem i Oziho v notebooku, ale ten se mi nějak nepodařilo vhodně přichytit na přístrojovou desku :-) Výhoda - fakt velký displej :-D
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama