Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Plnokrevná GPS nebo telefon s GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#41 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 10:07

Celou moji geokarieru (lehce pres rok) pokuzivam externi BT GPS modul a mobil. Pouze jsem kvuli vetsi obrazovce presel z N6230i na E51. Pouzivany SW: HandyGeocaching (vytecna je moznost online stahovat informace), TrekBuddy, OpenWIG a Google Maps.
  • 0

#42 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 10:36

zlicinaci napsal/a:
V podstatě obyčejném telefonu mi funguje SmartComGPS (to je takový TrekBuddy v symbianu) i mluvící a plynule navigující TomTom.

No jo, jenze to uz neni "obycejny telefon", ale telefon s OS - v tomhle pripade Symbianem. Pro telefony bez OS, tedy jen s Javou, zadna mluvici a plynule po silnicich navigujici navigace neexistuje.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#43 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 10:42

sepiš si někam na papírek vedle sebe pro a proti jednotlivych variant a pak vyber tu s nejlepším poměrem :) Doplním navíc pár bodů které tu možná nepadly- =turisticka navigace + odolnost + výdrž na baterie + čitelnost displeje na slunci + routovani i po pesich cestickach, muze se hodit - nemožnost vlastního upgrade, jsi plně odkázán na funkce které uzná za vhodné výrobce - listingy bez (někdy podstatných) obrázků, i když toto se asi dá nějak obejít =telefon/PDA - výdrž na baterie - odolnost - menší a hůře čitelné displeje + velký výběr software a možnost vlastních úprav + připojení na internet a možnost kešování bez domácí přípravy (handy geocaching, GCz) + kalibrované bitmapové mapy, často podrobnější než vektorové v garminech, zimní mapy s lyžařskými trasami atd. + u PDA solidní autonavigace včetně hlasové navigace
  • 0

#44 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 10:42

hplus napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
V podstatě obyčejném telefonu mi funguje SmartComGPS (to je takový TrekBuddy v symbianu) i mluvící a plynule navigující TomTom.

No jo, jenze to uz neni "obycejny telefon", ale telefon s OS - v tomhle pripade Symbianem. Pro telefony bez OS, tedy jen s Javou, zadna mluvici a plynule po silnicich navigujici navigace neexistuje.


A co třeba manželka ? :D
  • 0
Retired slowcacher

#45 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 11:32

hplus napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
V podstatě obyčejném telefonu mi funguje SmartComGPS (to je takový TrekBuddy v symbianu) i mluvící a plynule navigující TomTom.

No jo, jenze to uz neni "obycejny telefon", ale telefon s OS - v tomhle pripade Symbianem. Pro telefony bez OS, tedy jen s Javou, zadna mluvici a plynule po silnicich navigujici navigace neexistuje.


Nav4All ? ale nevím, sám jsem nezkoušel http://www.nav4all.com/
  • 0

#46 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 11:33

wmh napsal/a:

hplus napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
V podstatě obyčejném telefonu mi funguje SmartComGPS (to je takový TrekBuddy v symbianu) i mluvící a plynule navigující TomTom.

No jo, jenze to uz neni "obycejny telefon", ale telefon s OS - v tomhle pripade Symbianem. Pro telefony bez OS, tedy jen s Javou, zadna mluvici a plynule po silnicich navigujici navigace neexistuje.


A co třeba manželka ? :D

Jsi se pomátl? :D Nejenže netrefí, ba dokonce by se klidně i někoho na ulici zeptala na cestu! :D:D:D
  • 0

#47 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 11:35

wmh napsal/a:
A co třeba manželka ? :D

Aaaaa, pan je zrejme gurman :-))
  • 0

#48 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 12:03

Nejvíc by se mně líbila turistická GPS s telefonem, ale obávám se, že to nikdo nenabízí.
  • 0

#49 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 14:11

Parkis napsal/a:
sepiš si někam na papírek vedle sebe pro a proti jednotlivych variant a pak vyber tu s nejlepším poměrem :)
Doplním navíc pár bodů které tu možná nepadly-
=turisticka navigace
+ čitelnost displeje na slunci
+ routovani i po pesich cestickach, muze se hodit

=telefon/PDA
- menší a hůře čitelné displeje
+ u PDA solidní autonavigace včetně hlasové navigace


1) Ehm, když srovnám čitelnost displeje běžných navigačních Nokií (vyjma 6550) na slunci s displeji nových Garminů, tak Nokie tvrdě vede.

2) Hlasová navigace je nejen na PDA - Garmin MobileXT i Nokia Maps umí mluvit.

3) Routování po pěších cestičkách ... eek? Která turistická navigace to v ČR má? Respektive - pokud to umí mapa, umí to jak Garmin navigace tak Garmin MobileXT v telefonu; pokud to mapa neumí (Topo Czech), tak to neumí ani jedno z nich.
  • 0

#50 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 14:49

hrouda napsal/a:
1) Ehm, když srovnám čitelnost displeje běžných navigačních Nokií (vyjma 6550) na slunci s displeji nových Garminů, tak Nokie tvrdě vede.

nevím co si představit pod pojmem "běžná navigační nokie", asi jsem nic takového v ruce neměl. Pokud je to tak jak píšeš, je to jedině dobře

2) Hlasová navigace je nejen na PDA - Garmin MobileXT i Nokia Maps umí mluvit.

PDA a smartfouny házim do jednoho pytle :) prostě cokoliv s OS, chtěl jsem tím jen říct že pro běžné mobily s javou toto neplatí

3) Routování po pěších cestičkách ... eek? Která turistická navigace to v ČR má? Respektive - pokud to umí mapa, umí to jak Garmin navigace tak Garmin MobileXT v telefonu; pokud to mapa neumí (Topo Czech), tak to neumí ani jedno z nich.

přiznávám že tohle mám jen z doslechu, zarostlou travnatou pesinu jsem na kolegove coloradu videl oznacenou za "routable way", tak jsem predpokladal ze to je standard
  • 0

#51 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 15:08

gepees napsal/a:

wmh napsal/a:
A co třeba manželka ? :D

Aaaaa, pan je zrejme gurman :-))


Asi ne, spis masochista ;) ... nebo nezkuseny novomanzel.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#52 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 16:46

Také patřím ke spokojené menšině s interní GPS,ta výdrž není nejlepší,ale oproti turistickým přístrojům se na founu hodí i kvalitní foťák,který hodně využívám..jen podotknu,že nokia mapy jsou na navigaci na nic..a ještě se za ně musí platit...velice dobré zkušenosti mám se sygicem a o garminu jsem také mnohé dobré slyšel
  • 0
Cogito ergo sun ...

#53 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 20:14

Otazecka, ma nejaka turisticka navigace modrozub? Ja ze bych ji treba v terenu pripojil prez telefon k netu pro update a podobne.
  • 0

#54 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2009 - 21:46

akryx napsal/a:
Otazecka, ma nejaka turisticka navigace modrozub? Ja ze bych ji treba v terenu pripojil prez telefon k netu pro update a podobne.


Magellan MobileMapper 6
  • 0

#55 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2009 - 8:01

Moje zkušenosti z používání Geko 201, Etrex Legend, PDA FSC N560, Oregon 300, Nokia E52.

Geko mělo lepší přesnost, neztrácelo signál tak často jako Legend.
Geko nemá mapy
Legend má větší výdrž baterií (2xAA oproti Geko 2xAAA) a nesrovnatelnou v porovnání s Oregonem a PDA.

Chcete-li používat GPS v přírodě či na kole místo cyklokompjutru, tak jedině outdoorovou, o PDA či telefon se docela bojím. Chtěl jsem vyměnit Legenda za PDA, ale brzy jsem se k němu vrátil.
S Oregonem jsem naprosto spokojen kromě všeobecně známých much (čitelnost displeje na slunci, výdrž baterií), se kterými můžu v pohodě žít.

Takže současný stav:
Geko - pokud jej někdo nesebral, tak leží už 2 roky někde ve škarpě na Vysočině - spadl ze střechy auta, kde jsem jej zapomněl.
Legend - leží v šuplíku jako záložní ;) momentálně jej má Kreveta, která svou GPS má v opravě.
Oregon - kešovací GPSka
PDA - po pořízení Nokia E52 se scvrklo jeho používání jen jako autonavigace (TomTom) - Oregon se mi k autonavigaci nezdá nejlepší
E52 - používám místo PDA , případně k online připojení (Handy Geocaching), když nemůžeme najít a pak hledám nápovědu v lozích příp. fotohinty. Jo, a taky k telefonování příteli na telefonu. :) V nouzi taky k hledání kešu, ale to jsem zkusil jen jednou a nic moc.

Já osobně se pro kešování přikláním k outdoorové GPSce.
  • 0

#56 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 02 říjen 2009 - 11:56

Osobne mam oregona (driv e-trexe) a Noki E71 a muzu rict: na cahe jedine oregon. Nevadi kdyz zmokne, nevadi kdyz spadne, nevadi mu zima, muzu ho polozit na parez (neodre se), ma magneticky kompas a baterky do nej sezenu v kazde trafice.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama