Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Přilepení magnetů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 22:20

Chci se zeptat na nějaké spolehlivé přilepení/připevnění magnetů.
Mám několik magnetických kešu a problém je, že magnety nedrží.
Filmovka - neodymový magnet utopený v chemoprénu na dně se po sezóně (nedožil 2. zimu) uvolnil. Po instalaci držel jak židovská víra.
L&L krabička - 4 neodymové magnety přilepené tavnou pistolí, ve stejném termínu odpadlo 50% (slovy dva) magnetů.
Naštěstí nálezci byli soudní a magnety jsem vždy v krabičkách našel.
Proto se ptám: Máte někdo nějaký nápad na spolehlivější připevnění kovu (neodymových magnetů) k hladkému plastu?
  • 0

#2 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 22:23

No, viděl jsem cache, která ty magnety měla přilepené z venku izolačkou. A to několikrát, a to by snad ten nějaký pátek mělo vydržet. :)
  • 0

#3 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 22:30

A co ten hladký povrch zdrsnit třeba smirkovým plátnem? Tím by se měla přilnavost lepidla dost zlepšit.
  • 0

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 23:05

Maně mě napadá silikonový tmel. Nebo to zalít epoxidem.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 23:31

Kdyby to bylo cokoloiv, kámen, dřevo, kov, keramika . zpravidla drží epoxid. Ale plast je mrcha.
  • 0

#6 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 23:59

epoxid se IMHO nakonec odlepí stejně jako ten chemoprén. to zdrsnění je u filmovky trochu problém, nedotanu tam smirk. Ale zkusím to.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 7:04

Vyzkoušel jsem toho spoustu, na konec vše řeší taková ta stříbrná technická lepící páska z OBI
  • 0

#8 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 7:54

A co si prostě pořídit neodymový magnet s dírkou (prstenec) a prostě ho ke krabičce přišroubovat?? Tady se dají koupit: http://www.neomag.cz...gnety/prstence/
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 8:12

mike007cz napsal/a:
A co si prostě pořídit neodymový magnet s dírkou (prstenec) a prostě ho ke krabičce přišroubovat?? Tady se dají koupit: http://www.neomag.cz...gnety/prstence/

Ano, dají. Jsou silné, ale křehké, takže tohle řešení brzo praskne...
  • 0

#10 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 8:18

Ale nepraskne. Tyhle magnety používám v práci a drží zátěž už několik let a nic s nimi není.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#11 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 9:45

Nejčastěji u magnetových keší narážím na magnet přilepenou izolepou a vypadali že drží
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#12 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 11:58

PLAJ family napsal/a:
epoxid se IMHO nakonec odlepí stejně jako ten chemoprén.
to zdrsnění je u filmovky trochu problém, nedotanu tam smirk. Ale zkusím to.

Pokud ten magnet má být uvnitř filmovky, tak stačí zalít tavným lepidlem. Pokud tam dáš magnet z HDD, bude to držet i přes dno.
  • 0

#13 LadyVader

LadyVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 12:24

No a lepenej povrch dostatecne odmastit, ale to asi kazdyho napadne. Jinak ja mam dobry zkusenosti s Loctite lepidlem, sice ne co se tyce kesek, ale zatim se mi nic nerozlepilo co jsem lepila timhle. Jinak myslim ze u filmovky to bude mozna fakt resit klasicka izolacka nebo i to provrtani a prstencovej magnet :-).
  • 0
Peace through superior firepower.

#14 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 13:14

Já teď zkouším přilepit magnet na filmovku ze spodu epoxidovým dvousložkovým lepidlem UHU. Pevnost spoje by měla být podle výrobce od 100 do 300 kg podle rychlosti tvrdnutí a za dodržení určitých podmínek. Ne že bych ho kupoval schválně kvůli tomu, ale trocha mi zbyla. Tak uvidím jestli to bude držet
  • 0

#15 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 13:54

A co tohle - http://www.neomag.cz...y/vnejsi-zavit/ a dovnitř podložka a matička zakápnutá epoxidem nebo barvou proti povolování? Osobně mám magnet lepený na dřevě Patexem Superfix v tubě a drží spolehlivě.
  • 0
Monte

#16 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 15:19

Ja mam taky L&L krabičku a k ni jsem magnety přišrouboval - použil jsem magnat tvaru prstenec, který je ještě v plechovem obalu.
  • 0

#17 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2009 - 14:35

Ja lepim magnety epoxidemzevnitr krabicky. Napred udelam zevnitr krabicky takove male zaseky pajeckou pak naleji dovnitr male mnozstvi epoxidu, vlozim magnet a zeleju ho zbytkem epoxidu do roviny a cele to polozim na ocelovy plech a necham zatvrdnout. Pokud pouzivam Lock-lock krabicku, tak zas ji zevnitr zdrsnim pajeckou (udelam zevnitr z boku male zaseky). Ustrihnu ocelovy plech o neco mensi nez je dno krabicky a na nej do rohu pricvaknu 4 magnety, stridave S a J. Tim podstatne zesilim magnetickou silu, jelikoz uzavru magneticky obvod. Na dno krabicky naleji epoxid a do neho zanorim magnety s plechem (magnety ke dnu, plech nahoru). Zas tu krabicku polozim na ocelovy plech a doleju zezhora zbytkem epoxidem aby to cele bylo pod hladinou epoxidu. Za ty leta co to pouzivam, tak se nic nerozbilo a neupadlo. Pokud to chcete videt v paxi, tak se podivejte na moji krabicku na Hlavnim nadrazi v Praze, pripadne na letisti Pribyslav.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#18 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 13:45

Obávám se, že odlepení má na svědomí rozdílná tepelná roztažnost magnetu a plastu, takže opakované posuny slepených ploch v létě a v zimě nakonec vedou k odlepení. A čím je vrstva lepidla tenčí a tvrdší, tím hůř. Možná použít nějaké plastičtější lepidlo - kdysi jsem měl epoxid, kde se rozdílným mísením obou složek dala ovlivnit tvrdost a elasticita ztuhlého lepidla.
  • 0

#19 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 14:51

mike007cz napsal/a:
Ale nepraskne. Tyhle magnety používám v práci a drží zátěž už několik let a nic s nimi není.

technická -máš to vyzkoušeno s trhacím nýtem, jaký průměr,udrží to nerezáky, neroztrhne se?
  • 0
Kolo jede

#20 Lucky-V

Lucky-V

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 8:11

Kus železa z vnější strany, magnety chytnout zevnitř krabičky na to železo tak, aby se ani nehnuly a pak to celé zalít dentakrylem. Až to zatvrdne, tak tam máte normálně tvrdou podlážku (plexisklo).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama