Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Přilepení magnetů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 8:23

Problém je, že většina těch krabiček je z polypropylenu, nebo polyetylenu a to jsou plasty, které se prakticky nedají lepit. Existují nějaká hodně speciální lepidla a postupy, ale v praxi se tyto plasty častěji svářejí než lepí. Čili - lepidla tam držet budou, ale špatně a bez záruky. Nejlepší asi opravdu bude ta izolepa, ale taková, která sama vydrží. Lepení čímkoli zevnitř krabičky by mělo být dobré, pokud má magnet dost velkou sílu, protože při sundavání krabičky není lepidlo namáhané na tah. Osobně jsem spravoval některé plastové nádoby svařováním pistolovou pájkou, prasklé místo protavit skrz a přidávat stejný materiál. Drželo to. Pokud tavná pistole, doporučuju po nanesení lepidla ho ještě jednou řádně protavit pájkou. Drží to o mnoho lépe, než přímo pistolí na studený plast.
  • 0

#22 Lucky-V

Lucky-V

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 15:39

Tak ještě jeden příspěvek přihodím.... Psal jsem tu něco o použití dentakrylu. Sice to hezky zatvrdlo, ale po chvilince to z krabičky vypadlo (dentakryl se po ztvrdnutí trošku zcvrknul). Podruhé jsem to tedy udělal pomocí epoxidu (epoxidové lepidlo). Krabičku jsem na místech kde bude lepidlo dosti poškrábal průrazníkem (půjde to i nožem s ostrou špičkou) tak, aby ta krabička nebyla tak hladká. Následně jsem to zalil epoxidem a nechal zatvrdnout. Teď to vypadá, že to tam drží festovně. Je tedy pravda, že se na ty hladké (lock & lock) krabičky blbě lepí, ale ten epoxid vypadá, že drží opravdu fest.
  • 0

#23 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2011 - 18:00

Jéé, já jsem magnet uvnitř filmovky zakapal voskem, tak doufám, že to bude držet. :-)
  • 0

#24 Mr.FiFa

Mr.FiFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 10:38

A co ho vmáčknout dovnitř víčka filmovky to už jsem viděl hodněkrat.
  • 0

#25 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 15:24

Kterak jsem lepil magnet:

ingredience:
- tuba od multivitaminu
- víčko od téže tuby
- 2x silný vhodně velký neo-magnet
- "tavná" pistole (taková na ty plastové válečky co je z nich pak roztavená hmota)
- kleště
- lžíce/vidlička (magneticky přitažlivá)

postup:
- nad plynovým sporákem nahřáta tuba tak, aby se netavila a přitom byla teplá
- v kleštích nahřát magnet nad týmž sporákem
- mezitím se roztavila hmota v "pistoli"
- do rozehřáté tuby na dno (vyhnout se potřísnění stěn) vytlačit přiměřené množství "lepidla"
- na dno vhodit teplý magnet
- z vnější strany tuby pod magnet umístit vidličku/lžíci
-- tím se magnet "připleskne" ve hmotě ke dnu
- počkat, až to vše vychladne
-- nedoporučuji chlazení vodou, materiály potom zkřehnou

výsledek:
- drží to jak čert! ;)

Totéž lze obdobně aplikovat i na víčko, či jiné části kešek atp.
- postup vhodný i pro kovy či dřevo (při teplých materiálech se tavná hmota krásně adhezuje)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#26 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 12:34

Tak jenom pozor na neodymové magnety, když se moc nahřejou (některé jen na 80°C), tak přestanou magnetit. Ještě jsem objevil jednu zajímavou věc:
http://www.t4tc.eu/c...olepici-3m.html
  • 0

#27 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 19:25

Třeba někoho kdo použije vyhledávání místo aby se znova ptal. Takhle jsem tu teď našel spoustu vláken bez odpovědi nebo s už nepoužitelnou odpovědí.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama