Přejít na obsah


Fotka

Kvalita logbooku v českých keších


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 2:09

Jak jsem se už jednou snažil říct, není to jen o údržbě, neúdržbě, lajdáctví, množství založených keší atd. A4 s předtištěnou tabulkou (tak jak je, nebo aspoň býval například i tady v sekci ke stažení) je zkrátka brán jako úplně normální logbook. A je tomu tak odedávna. Dokonce svého času byl možná i dost většinovou náplní krabiček. Notýsek je luxusnější, nebo možná jenom praktičtější, provedení, které se ale třeba taky nemusí hodit všude a každému vyhovovat. Na své keši ho vlastně mám jako takovou znouzectnost, protože se mi nechtělo připravovat tištěný.:) Určitě se ale osvědčil, některé zápisy jsou pěkné a taky se jich tam vejde víc. Problémem (ne vždycky chybou autora) je logbook roztrhaný, mokrý a špinavý. Jenže to už je pak úplně jedno, jestli se jedná o list papíru nebo notýsek.:) Nechte každého dávat do keší logbook, jaký se líbí jemu.;) Tolik pohled cachera teoretika... a taky žeru malý děti, tak bacha na mě.:D:D (Pokud náhodou máte vypnuté zobrazování podpisů, tak v tom smysl nehledejte.)
  • 0

#42 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 7:23

Zajímavé téma. Celou diskuzi jsem nečetl, jen výběrově - a víceméně dostáváš sprdunk, co si to dovoluješ a že jsi pán zeměkoule apod. :| - no nevím, zda jsou to adekvátní reakce a to aby se člověk bál založit nějakou diskuzi :( . Dle mě právě proto tu diskutujeme, aby jsme zjistili názory ostatních a třeba ten svůj přehodnotili....

Můj názor je ten, že pokud se ti to nelíbí, napiš to do logu - ale slušně. Víc s tím asi nejde. Prostě je to o komunikaci - a k tomu slouží logy. Mě ty cáry papíru též moc nebaví..... - alespoň samostatný zavírací pytlík to trošku řeší.

Ale jsme rád, že tu toto téma je, zase slouží k zamyšlení, když někdo má cache, jak a co zlepšit aby se líbila.

Řešení: psát do logu, psát do logu a ještě jednou psát do logu! - ale slušně, uctivě a psát své pocity, ale né, prosím, "rozkazy" a "urážky"! - pak sám autor vyhodnotí, zda jsou to názory ojedinělé či je třeba se nad tím zamyslet.
  • 0

#43 Filmmakerfrom

Filmmakerfrom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 8:01

Ok, tak jinak. Myslím že není dobré když má někdo víc založených keší než je schopen udržovat a že všeobecně to vede k úpadku keší. Samozřejmě že se to někdy vyvrbí. Každopádně by bylo krásné, kdyby si to každý hlídal. Myslím že touto dobou je keší všude plno a není třeba bezhlavě zakládat další.

Zrovna ty máš o tom co říct, :) ja ted poschovával pár keší, čekají už nějakou chvíli na zveřejnění, logbook je A4 a ne bohužel "americký" bloček :( Ale já se polepším :D
  • 0

#44 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 8:02

Mau Loftin napsal/a:
Zajímavé téma. Celou diskuzi jsem nečetl, jen výběrově - a víceméně dostáváš sprdunk, co si to dovoluješ a že jsi pán zeměkoule apod. :| - no nevím, zda jsou to adekvátní reakce a to aby se člověk bál založit nějakou diskuzi :( . Dle mě právě proto tu diskutujeme, aby jsme zjistili názory ostatních a třeba ten svůj přehodnotili....


Tohle

brhel napsal/a:
Tímto vyhlašuji válku za kvalitní logbooky, aneb když v keši objevím logbook alá A4 listy vypadající jak by je přežvýkala kráva, vyměnuji jej za malý tesco notýsek.


Ti připadá jako diskuse ??

To je z úvodního příspěvku, kterým to celé začalo. Tak než začneš dělat globální shrnut, jak mu bráníme v přednesení jeho názoru, tak se podívej, co nám vlastně sděluje !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#45 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 8:28

[quote]Filmmakerfrom napsal/a:
[quote]Zrovna ty máš o tom co říct, :) ja ted poschovával pár keší, čekají už nějakou chvíli na zveřejnění, logbook je A4 a ne bohužel "americký" bloček :( Ale já se polepším :D[/quote]

Jenom prosím o vysvětlení. Co je to "americký" bloček? Neznám
  • 0
Upřímná slova nejsou krásná krásná slova nejsou upřímná kdo je dobrý, není výřečný kdo se rád dohaduje, není dobrý

#46 Cukr&Myval Team

Cukr&Myval Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 8:46

hplus napsal/a:

Cukr&Myval Team napsal/a:
Dovolte abych se vmísil do vaší diskuse. Když najdu v keši A4 s chlívečkama, trochu mě to zklame. Jsou ideálníjako dočasná náhrada za plný logbook. Ale vejde se tam maximalně něco jako "pěkný výlet, dík za keš". Do své keše jsem dal malý čtverečkovaný notýsek s pevnou vazbou. Samozřejmě že tam byly logy výše zmíněného znění, ale taky pár hezkých zážitků. A je radost si je přečíst. Takže vkládáním "logsalátů" owner vlastněokrádá hlavně sám sebe.

Promin - kolik mas zalozenych kesi? Myslis, ze az jich jednou budes mit treba 15 - 20, nedejboze vic, tak budes kazdy tyden vsechny obchazet a procitat? ;)

To je zase teoretizovani na nejvyssi urovni. Ja si vyhrazuju pravo do svych kesi davat A4ky, A5ky nebo cary z hajzlpapiru, pokud na to budu mit zrovna naladu. B)


Tvoje právo ti nikdo nebere. Neřikám že když budu mít 15 keší, že je budu všechny každej tejden obcházet a číst logbooky. Ale když se třeba logbook naplní, je příjemné si ho doma pročíst. Ale pokud někoho zážitky z jeho keše nezajímají nebo na to prostě nemá čas, ať si dá so large keše klidně proužek do mikro, mě na tom zase tolik nezáleží. Jenom sem chtěl říct že hezkej prostornej logbook často potěší obě strany.
  • 0

#47 Filmmakerfrom

Filmmakerfrom

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 9:23

[quote]Filmmakerfrom napsal/a:
[quote]Zrovna ty máš o tom co říct, ja ted poschovával pár keší, čekají už nějakou chvíli na zveřejnění, logbook je A4 a ne bohužel "americký" bloček Ale já se polepším


Jenom prosím o vysvětlení. Co je to "americký" bloček? Neznám[/quote]
Jen na vysvětlení - myslel jsem tím ten pěkný logbook který se objevuje na youtube.com nebo jinšich webech kde davaj am. kešeři videa, "americký" jsem myslel tak že je to pěkný kousek notýsku z přední strany tvrdý papír, formátu A6 ručně dělaný... ;)

  • 0

#48 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 9:36

Tak to chápu co myslíš. Ten je taky celkem dobrý. Když ale v keši najdu A5 vázaný nelinkovaný sešit v pevných deskách tak jsem nejradši.
  • 0
Upřímná slova nejsou krásná krásná slova nejsou upřímná kdo je dobrý, není výřečný kdo se rád dohaduje, není dobrý

#49 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 9:45

Cukr&Myval Team napsal/a:

hplus napsal/a:

Cukr&Myval Team napsal/a:
Dovolte abych se vmísil do vaší diskuse. Když najdu v keši A4 s chlívečkama, trochu mě to zklame. Jsou ideálníjako dočasná náhrada za plný logbook. Ale vejde se tam maximalně něco jako "pěkný výlet, dík za keš". Do své keše jsem dal malý čtverečkovaný notýsek s pevnou vazbou. Samozřejmě že tam byly logy výše zmíněného znění, ale taky pár hezkých zážitků. A je radost si je přečíst. Takže vkládáním "logsalátů" owner vlastněokrádá hlavně sám sebe.

Promin - kolik mas zalozenych kesi? Myslis, ze az jich jednou budes mit treba 15 - 20, nedejboze vic, tak budes kazdy tyden vsechny obchazet a procitat? ;)

To je zase teoretizovani na nejvyssi urovni. Ja si vyhrazuju pravo do svych kesi davat A4ky, A5ky nebo cary z hajzlpapiru, pokud na to budu mit zrovna naladu. B)


Tvoje právo ti nikdo nebere. Neřikám že když budu mít 15 keší, že je budu všechny každej tejden obcházet a číst logbooky. Ale když se třeba logbook naplní, je příjemné si ho doma pročíst. Ale pokud někoho zážitky z jeho keše nezajímají nebo na to prostě nemá čas, ať si dá so large keše klidně proužek do mikro, mě na tom zase tolik nezáleží. Jenom sem chtěl říct že hezkej prostornej logbook často potěší obě strany.


Proto jsem přestal na ty A4 tisknout ty vodorovné dělící linky. Ale ve chvíli, kdy naprostá většina logů je tvořena zkratkou, není to určitě to, co si většina kačerů žádá.

Doplněno:
Chtěl jsem se podívat, jak píšeš dlouhé logy do logbooků, ale nebyl jsi na žádné mojí keši, abych si to mohl z nascanovaných A4 v galerii u keše zkontrolovat.

A na svojí keši si asi taky moc nepočteš, co ?

Víš co taky docela potěší? Když přijdeš na keš a ona tam opravdu je.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#50 Kyblik94

Kyblik94

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 9:55

[quote]cinca2008 napsal/a:
[quote]Michalowic napsal/a:

Chlape sakramentská,já jsem se toho Tvýho brouka normálně snažil smést z monitoru !! Reflex :D[/quote]

Ja taky :-)
  • 0

#51 Cukr&Myval Team

Cukr&Myval Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 10:31

A na svojí keši si asi taky moc nepočteš, co ?

Víš co taky docela potěší? Když přijdeš na keš a ona tam opravdu je.


Víš, ne každý má geocaching jako primární koníček a ne každý má čas každý týden běhat po keších každý víkend. Ale moje keš tady není předmětem diskuse, tak nechápu proč kritizuješ...
  • 0

#52 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 10:38

Cukr&Myval Team napsal/a:

A na svojí keši si asi taky moc nepočteš, co ?

Víš co taky docela potěší? Když přijdeš na keš a ona tam opravdu je.


Víš, ne každý má geocaching jako primární koníček a ne každý má čas každý týden běhat po keších každý víkend. Ale moje keš tady není předmětem diskuse, tak nechápu proč kritizuješ...


Kritizuju to, že tu spousta lidí vznáší moudré připomínky ke keším ostatních, zpravidla se zcela minimálními zkušenostmi na keších vlastních.

Tahle debata je v tomto směru naprosto ukázková.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#53 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 10:40

Mau Loftin napsal/a:
Zajímavé téma. Celou diskuzi jsem nečetl, jen výběrově - a víceméně dostáváš sprdunk, co si to dovoluješ a že jsi pán zeměkoule apod. :| - no nevím, zda jsou to adekvátní reakce a to aby se člověk bál založit nějakou diskuzi :( . Dle mě právě proto tu diskutujeme, aby jsme zjistili názory ostatních a třeba ten svůj přehodnotili....

No vždyť taky jo, jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.:) Někteří ředitelé zeměkoule by si to konečně měli uvědomit. Nejde o to, o čem diskutujeme, ale jak. Vlastně je to podobné, jako s "kritikou" keší.:D
Mimochodem každý v tomto vlákně pouze vyjádřil svůj názor na věc stejně jako jeho autor, takže co je podle této logiky špatně?
Btw. nepište mi do logu, jaký typ logbooku chcete v mé keši, je to naprosto zbytečné, akorát si omačkáte tlačítka na klávesnici.
  • 0

#54 Cukr&Myval Team

Cukr&Myval Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 13:57

kolombo napsal/a:

Cukr&Myval Team napsal/a:

A na svojí keši si asi taky moc nepočteš, co ?

Víš co taky docela potěší? Když přijdeš na keš a ona tam opravdu je.


Víš, ne každý má geocaching jako primární koníček a ne každý má čas každý týden běhat po keších každý víkend. Ale moje keš tady není předmětem diskuse, tak nechápu proč kritizuješ...


Kritizuju to, že tu spousta lidí vznáší moudré připomínky ke keším ostatních, zpravidla se zcela minimálními zkušenostmi na keších vlastních.

Tahle debata je v tomto směru naprosto ukázková.

Nevznesl jsem žádnou připomínku. Jen jsem vyjádřil svůj názor, ale ani jsem nenaznačil že je to jediný správný. Tak se tedy omlouvám, vrátím se až budu mít alespoň 500 nálezů a 20 zálezů, abch byl způsobilý k vyjadřování svého názoru.
  • 0

#55 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 22:11

Nejraději vidíme v keších deníček v tvrdých deskách s levou vazbou. Má velkou životnost. V našich starších keších je o něco horší logbůk, protože jsme ještě netušili, jaký je vhodný, ale až se zaplní, půjde tam ten tvrdý. (Je tam obyčejný deníček v měkkých deskách.) Nemáme rádi zmuchlané A4 papíry, mikrologbůky v regulárkách ani kroužkové bloky s horní vazbou, protože pak člověk neví, zda má logovat i na druhou stranu listu. A to, že někdo vyjádří nespokojenost s logbůky ještě neznamená, že je ředitelem zeměkoule. Ano, každý si do keše dát logbůk jaký chce, ale pak musí počítat s tím, že celkový dojem z keše bude horší.
  • 0

#56 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2009 - 0:36

fanfulik napsal/a:
myslím že není problém jestli je tam papír nebo logbook,problém je že bylo potřeba nový téma jak někoho buzerovat a jak si postěžovat.Chjoooo

Tak si nestěžuj,nečti a neodpovídej.
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#57 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2009 - 3:16

rodinka veverek napsal/a:
A to, že někdo vyjádří nespokojenost s logbůky ještě neznamená, že je ředitelem zeměkoule.

Ale pokud nekdo na zacatku diskuze vyjadri svuj nazor stylem, ze bude jakekoliv jine logbooky nahrazovat blocky z Tesca, tak to jednoznacne znamena, ze kandiduje na prezidenta zemekoule a Ty, pokud reagujes na diskuzi, by sis je mel aspon precist od zacatku. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#58 xlibor

xlibor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 23:24

...jak by asi nemel vypadat logbook. http://img.geocachin...c5a83b58654.jpg
  • 0

#59 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 23:29

xlibor napsal/a:
...jak by asi nemel vypadat logbook.

http://img.geocachin...c5a83b58654.jpg


A jak by neměla vypadat ani keška, jak vidím. Lékovka s úzkým hrdlem je zlo.
Ale už sem viděla aj horší logbooky, jeden byl lautr rozmočenej a připomínal spíše blok papírové drti. A jinde zas nebyl logbuk vůbec.
  • 0

#60 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 23:32

[quote]Kyblik94 napsal/a:
[quote]cinca2008 napsal/a:
[quote]Michalowic napsal/a:

Chlape sakramentská,já jsem se toho Tvýho brouka normálně snažil smést z monitoru !! Reflex :D[/quote]

Ja taky :-)[/quote]

jj, já už sem to někdy dřív viděla někde na Necyklopedii, ale tenkrát mě to taky dostalo:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama