Přejít na obsah


Fotka

Log


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
119 odpovědí na toto téma

#41 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 19:57

ad Darklord: diky za odpoved. Opravdu to nebylo rejpani, chtel jsem znat tvuj nazor a celkem jsem ho i ocekaval. Ale pojem VETSINA je podle me hodne subjektivni. jak definovat tu vetsinu? Jsou kese, ktere maji navstevnost do roka, ze by se dala spocitat na prstech jedne ruky (at uz nektere s terenem 5, v geograficky nestabilnich mistech, viz Afghanistan nebo nektere challenge kese). Tedy zrovna pro velmi narocne challenge kese je podle me rozhodujici fakt, ze ten, co ji chce publikovat, musi prokazat vlastni splneni te podminky. ;);)
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 20:13

k-lord napsal/a:
No mozna se o vsem soudi, ale rozhodne nehledaji casto skulinky, jak neceho dosahnout za kazdou cenu. Nedavno jsem se tu bavil s nekolika americkymi kacery o virtualkach. Kdyz dosla rec i na moznost gaucovek, tak se na me divne divali a ptali stylem "kdo by logoval virtualni kesky, kdyz je fyzicky nenavstivil?" No musel jsem se v duchu smat. :D:D I kdyz by se nasli i nejaci z usa, co tak loguji, tak oni tomu proste nechteli verit. :D:D


To ale nevypada jako dukaz ceske vycuranosti, ale spise americke naivity, ne? :P
  • 0

#43 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 21:40

Původní dotaz jsem vznesl, jak je z něj zřejmé, ne že bych hledal nějaké skulinky, ale právě proto, že z oficiálních pravidel toto vůbec není jasné. DarkLord napsal svůj výklad, já to ale v pravidlech takto nevidím. Ba právě naopak. Proto jsem se ptal na názor i ostatních reviewerů (ale asi bych to měl dát do jiné sekce, že ... ;) ). Pravidla mi přijdou dost nešťastně formulovaná a proto bych chtěl reviewery požádat, aby toto probrali s Groundspeakem a převzali jejich oficiální výklad. Myslím, že to je jedna ze základních věcí, ve které by bylo vhodné mít naprosto jasno. Dík.
  • 0

#44 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 22:04

HaLuMa napsal/a:
To ale nevypada jako dukaz ceske vycuranosti, ale spise americke naivity, ne? :P


Samozrejme to tu naivitu nevylucuje. :D
  • 0

#45 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 22:36

MedoMys napsal/a:... z oficiálních pravidel toto vůbec není jasné. DarkLord napsal svůj výklad, já to ale v pravidlech takto nevidím. Ba právě naopak. Proto jsem se ptal na názor i ostatních reviewerů...


Po té, co jsem si ten odstaveček o Challenge keších přeložil (viz. předchozí příspěvek), je snad jasné jak to je, i když souhlasím, že šťastně ani srozumitelně napsáno to není...

Logging of All Physical Caches
Geocaches can be logged online as Found once the physical log has been signed.
-Po té, co se zapíšeš do logbooku, máš právo na elektronický log.

...ale !

Mystery or Puzzle Caches
Challenge caches incorporate special logging requirements and are listed as Mystery/Puzzle caches.
-Challenge keše obsahují zvláštní podmínku pro logování ... atd.

Cache Maintenance
Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off topic, or not within the stated requirements.
-Owner má právo mazat logy, které jsou podvodné nebo nesplňují podmínky ...

Myslím, že je to naprosto jasné. Tohle nepotřebuje lepší výklad, ale lepší příručku ... varovný příklad, jak by to nemělo s podobným manuálem dopadnout, najdete v televizním diskusním kritickém pořadu Hřmění. B)
  • 0

#46 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 22:42

HuntBehind napsal/a:
Myslím že je to naprosto jasné.

Naprosto jasny je jen to, ze jsi unudil ostatni diskutujici k smrti.

Jestli jsem ten treti, na kteryho cekas (v coz uprimne doufam :D), tak uz muzes jit spat. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#47 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 22:45

Dovolím si nesouhlasit, jasné to není. Proč by to třeba nemohlo být tak, jak jsem uvedl v prvním příspěvku ? Tj. challenge keš je myšlena jako obdoba eart keše, ale na větším území (proto ty geo podmínky z více jiných keší), takže logicky zařazené jako mystery. Bez fyzické krabičky, logovatelné po splnění oněch podmínek. Pak by na tento případ pravidla pěkně seděla ve formě, v jaké jsou. Nikde jsem nenašel rozpor, proč by to nemohlo být myšleno právě takto.
  • 0

#48 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 22:51

hplus napsal/a:

HuntBehind napsal/a:
Myslím že je to naprosto jasné.

Naprosto jasny je jen to, ze jsi unudil ostatni diskutujici k smrti.

Jestli jsem ten treti, na kteryho cekas (v coz uprimne doufam :D), tak uz muzes jit spat. B)


Zloděj křičí chyťte zloděje :D Tady mám svého oblíbeného nerozumprda. ;) Jsi teprve druhý ... Naprosto jasné bylo i to, že znalec pravidel H+, který neváhá žalovat formou "archivovat" u reviewerů třeba na téhle keši GC1X6KP , si nemůže to rýpnutí odpustit ... B) Copak tam u vás nepípají žádné nové krabky, že musíš trávit večery u netu? ;)
  • 0

#49 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 22:51

Ja bych tedy challenge cache viděl spíš jako bonusovou keš, než podmínkovou, takže takovou keší odměňuješ nálezce třeba nějaké těžké keše, kde keš ukrývá souřadnice (nebo jejich část) bonusovky. Kdo získá souřadnice, tak si dojde pro bonus. V tomto případě k žádnému sporu nedochází a je to perfektně podle pravidel. Pokud někdo získá souřadnice jiným způsobem, tak je to jeho věc a jelikož je log v papírovém logbooku tak je platný.

to HB: dovolil bych si poopravit překlad

such as first finding a cache in every county in your state
jako je třeba alespoň jedno FTF v každém kraji vaší země

jako třeba nejdříve nalézt keš v ....

reasonable má také více významů
přijatelný se používá u ceny = not too expensive
přesnější překlad v tomto případě je rozumný, přiměřený, snesitelný -
based on or using good judgment and therefore fair and practical nebo acceptable


  • 0
MaFa

#50 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 23:07

Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off topic, or not within the stated requirements.
-Owner má právo mazat logy, které jsou podvodné nebo nesplňují podmínky ...

Jenomže tím že je log zapsán v papírovém logbooku, tak ty podmínky splňuje.

A další problematické slovo requirement
something that you must do, or something you need
takže třeba podmínka, požadavek, nárok, potřeba

Challenge caches incorporate special logging requirements and are listed as Mystery/Puzzle caches.
Challenge keše přidávají specifické logovací požadavky ...
  • 0
MaFa

#51 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 23:08

HuntBehind napsal/a:

Tak ja se jednou premuzu a napisu k veci: moje "zalovani" na Mi-8 byla moje ryze osobni a srdecna zalezitost - vysvetlitelna jen tem, kteri znaji muj cisty a nehynouci cit k autorovi. B)

A co se tyce ostatnich osobnich utoku - Ty bez taky do prdele, ty abstraktni debatere o hovne. ;) (mozna jsem to tak mel napsat hned a usetrit si jeden prispevek)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#52 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 23:11

MaFa napsal/a: ...


OK, tak to teda není jasné ... :D I když s výhradami vůči překladu máš pravdu, tak v tom co píšeš nevidím rozpor. Bonusová nebo podmínková? V pravidlech není specifikovaná ani konkrétní gc-aktivita, natož na jakých keších (vlastních nebo cizích) bys podmínku (odměny) měl plnit...

...ale pokud někdo podvodně nebo BF získá souřadnice challenge keše (že se o ní jedná musí být výslovně zmíněno v listingu, protože jinak to asi odlišeno není), má owner právo logy mazat, protože nebyly splněny specifické dodatečné podmínky, které jsou u Challenge keší povoleny.
  • 0

#53 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 23:31

MaFa napsal/a:

Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off topic, or not within the stated requirements.
-Owner má právo mazat logy, které jsou podvodné nebo nesplňují podmínky ...

Jenomže tím že je log zapsán v papírovém logbooku, tak ty podmínky splňuje.

A další problematické slovo requirement
something that you must do, or something you need
takže třeba podmínka, požadavek, nárok, potřeba

Challenge caches incorporate special logging requirements and are listed as Mystery/Puzzle caches.
Challenge keše přidávají specifické logovací požadavky ...


Splňuje log pro klasickou krabku, ale ne pro challenge :D To je furt dokola...

Proč mi opravuješ větu:
Challenge keše obsahují zvláštní podmínku pro logování..

na

Challenge keše přidávají specifické logovací požadavky ...

která je sice doslovně přeložená, ale znamená nemlich to samé a na podstatě věci nic nemění. Ach jo, do třetice všeho dobrého. Challange je sice defakto mysterka, tedy normální fyzická krabka, ale s podmínkou, pokud podmínku kačer nesplní, má owner právo smazat podvodný log... co je na tom složitého? viz. např. GC12RE5 Tomu taky nevěříte?
  • 0

#54 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 23:31

On je asi trochu problém, že část o logování fyzických keší vznikla v podstatě ad hoc kvůli zrušení ALR, aby se lidi nedohadovali o platnosti logů a jejich mazání... teď se holt dohadují pro změnu o pravidlech.:) Zbytek už nikdo neřešil a právě ty dva citované odstavce (challenge cache a owner maintenance) s novou částí zrovna moc nesedí. Aspoň tak to přijde mně. Navíc si myslím, že pravidla, ač jenom pro hru, nejdou nikdy napsat tak, aby je všichni chápali stejně a úplně jednoznačně. Viz například zmíněné jazykové nuance. Jo, jde to třeba u fotbalu, ale tady je situace trochu složitější. Možná, kdyby měly pár desítek stránek a byly napsané podobným stylem jako zákoník, o tom ale asi geocaching být nemá. Možná by stačilo, kdyby se lidi snažili vycházet si vstříc, což je ale taky totální utopie :) Btw. H+ doufám, že už spíš, protože jinak jsi asi právě umřel nudou.:D:D
  • 0

#55 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2009 - 23:51

hplus napsal/a:

HuntBehind napsal/a:

Tak ja se jednou premuzu a napisu k veci: moje "zalovani" na Mi-8 byla moje ryze osobni a srdecna zalezitost - vysvetlitelna jen tem, kteri znaji muj cisty a nehynouci cit k autorovi. B)

A co se tyce ostatnich osobnich utoku - Ty bez taky do prdele, ty abstraktni debatere o hovne. ;) (mozna jsem to tak mel napsat hned a usetrit si jeden prispevek)


Možná bys měl psát jenom takhle, aby všichni viděli, co jsi zač. :) Děláš mi radost... Někdo tu holt prdí rozum, a někdo nerozum... To tvoje žalování byla nepochopitelná zhovadilost, i když v souladu s platnými pravidly, což je zřejmé z debaty u keše (pokud ještě existuje)...ale to je věc tvé prezentace... a dobrá ukázka toho, k čemu vede špatný výklad špatně napsaných pravidel.

No a před spaním si můžeš prostudovat ještě pravidla zdejšího webu (i když jakožto pro jednoho z mála zdejších "komiků" pro tebe asi neplatí). Dobrou noc B)

ps: máš něco k tématu nebo ses přišel předvádět?
  • 0

#56 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 0:27

Myslim, ze ten kdo tomu stale nerozumi v tech pravidlech hleda neco, co tam vubec neni. B)B) A pritom to je jednoduche: Challenge kese (povoleny) - podminka vyzadujici odlov kese (kesi) podle ruzneho klice (podle mista, obtiznosti, publikace, bonusovky atd.) ALR kese (zakazany) - podminka nesouvisejici s odlovenim jine kese (jinych kesi). I kdyz jsem nedavno narazil na tuto kes GC181MX. A ted babo rad. :D:D
  • 0

#57 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 7:26

Proč mi opravuješ větu:

No hlavně abych ti ukázal, že hádání se o pravidlech v angličtině přeložených do češtiny je poměrně problém, protože čeština často nemá přesný ekvivalent.
Proto jsem přidal výklad z Cambridge slovníku
something that you must do, or something you need
něco co musíš udělat nebo něco co potřebuješ
Takže by se to dalo chápat i tak, že ty keše potřebuješ abys tu keš vůbec mohl odlovit, nikoliv, že je to podmínka k zalogování.

owner maintenance nehovoří ani tak o právech, jako spíš o povinostech ownera. the stated requirements je nejspíš nějaký právnický termín, a je dost možné že to znamená shodu s ostatními pravidly GC. requirements v obou pravidlech - jedná se spíš o shodu slovní podoby než významu.

To že si to pořád vykládáš v rozporu s reviewerem je docela komický, protože oni jako jediní mají de facto i de jure právo ty pravidla vykládat. Horší je, když se potom na výkladu neschodnou.
  • 0
MaFa

#58 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 7:57

HuntBehind napsal/a:
... tedy záleží na výkladu, pravidla hry mají být naopak co nejpřesnější, zaprvé proto, že to narozdíl od skutečného života jde, za druhé proto, aby se zamezilo naprosto zbytečným nejasnostem a dohadování. (což se evidentně děje a každou chvíli je někdo s něčím nespoko


No jenze Geocaching je sice "hra" ale v uvozovkach. Kdyz hraju Clovece nezlob se, tak chci jasna pravidla aby bylo jasny kdo vyhral. Geoceching je spis zabava nez hra. Neni to o tom kdo vyhrava. A vzhledem k tomu ze to je hra nesoutezni tak nepotrebuje tak presne definovany pravidla.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#59 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 8:03

Vlákno nemá s poradnou moc společného, takže jsem to přesunul

malcor napsal/a:
... A vzhledem k tomu ze to je hra nesoutezni ...

:o Tenhle názor se ani neodvažuj napsat, je to soutěž kde se vše tvrdě boduje a jde naprosto o všechno :)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#60 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 23 říjen 2009 - 8:03

Medomysak ma asi pravdu. Neni nahodou Challange cache virtualni? Tedy bez fyzicke krabicky? Protoze to by vysvetlovalo hodne. A taky by to znamenalo, ze od ted zakladam jen Challange cache, protoze jsou lidi, ktery zamerne nerespektuji pravidla dana owenerem, ale ten bod proste musi mit (kdo je v tomto foru potrefen, ten vi...). Skoda, ze jsme Reviewra odradili a uz nam k tomu nic nerekne.. :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama