Přejít na obsah


Fotka

Není to zbytečnost?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
102 odpovědí na toto téma

#81 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 10:16

malcor napsal/a:
Taky sem se dival, ze drtiva vestina lidi pak na netu praska logy typu CTRL+C CTRL+V. 45 kesi a jeden jedinej log furt dokola zkopcenej. Prijde me, ze kdyz uz si s tim owneri dali praci tak je fajn jim to vratit aspon pri logovani.

To platí když je co napsat. Pokud jsou všechny keše na jedno brdo od listingu až po uložení tak těžko něco tvořit. Radši pak zhodnotit pořádně celou sérii najednou, než psát ke keši č. 24 že kousek od ní lezl slimák...
  • 0

#82 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 11:17

Maxinoha napsal/a:

Kdyby jsme jednalo o dva účty kdy jeden by zapisoval i druhý účet tak by se samozřejmě jednalo "prsáckej lov", ale v tomto případě se jedná o jeden rodinný účet.


Podle mě v tom rozdíl není. Nemyslím si, že obecně by celý tým musel projít všechny krabky společně, ale účelově se rozdělit, aby to rychleji odsýpalo, to se mi moc nelíbí.
Každopádně je to váš styl, já možná zas dělám jiný věci, který by se nelíbily vám B)

malcor napsal/a:
Taky sem se dival, ze drtiva vestina lidi pak na netu praska logy typu CTRL+C CTRL+V. 45 kesi a jeden jedinej log furt dokola zkopcenej. Prijde me, ze kdyz uz si s tim owneri dali praci tak je fajn jim to vratit aspon pri logovani.


Já to dělám taky tak. Důvod je prostý. Smyslem celé série je povodit po lese a ne dovést kačera na 45 unikátních míst. Mně to nevadí, já jsem maximálně spokojenej, ale vzato izolovaně to jsou místa o ničem, takže co tam chceš psát?
  • 0

#83 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 11:39

Maxinoha napsal/a:
Kdyby jsme jednalo o dva účty kdy jeden by zapisoval i druhý účet tak by se samozřejmě jednalo "prsáckej lov", ale v tomto případě se jedná o jeden rodinný účet.

Tůra je to pěkná, jen mi vadilo že tady někdo odrazuje další od hledání tím, že je to na 12 hodin. Délku trasy každy přece vidí v mapě sám a ví jak kolik kilometrů a za jak dlouho ujde.

Nezlob se, ale pro me je to to samy - proste jsi na polovine krabicek nebyl a mas je zalogovany. Na logovani rodinnych nebo jinych tymu, kdy jednou je jeden tam a druhej zase jinde, mam podobnej nazor, ale kdyz to nekoho tak bavi... ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#84 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 14:22

rodinka veverek napsal/a:
Nejsou skrytými honiči bodů právě oni? Možná jim vadí, že budou "muset" zvednou zadek a projít 15 km nesnadného terénu, aby jejich kolegové nezískali v bodech náskok.


Nesnadný terén.. bodový náskok.. hahaha.. :)
  • 0

#85 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 16:43

Můj názor na původní otázku: kdybych nebydlel tak daleko, určitě bych si je všechny odlovil, takže mi to celkem nevadí ale.... mám za to, že by geocaching měl být o zajímavých místech. Pochybuji že na nich nějaké je. A navíc, mohlo to být součástí jedně velké multiny.
  • 0

#86 Baloni

Baloni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 17:27

Kvety napsal/a:
Můj názor na původní otázku: kdybych nebydlel tak daleko, určitě bych si je všechny odlovil, takže mi to celkem nevadí ale.... mám za to, že by geocaching měl být o zajímavých místech. Pochybuji že na nich nějaké je. A navíc, mohlo to být součástí jedně velké multiny.


no víš, to by zas nebylo za 45 bodů:D
ale jinak musím říct, že je v tom lese všude krásně, a i když je to docela náročný terén (hlavně když máte 12,5km za krkem dvouletý dítě:), tak to zas byla výzva a s odstupem několika dnů musím říct, že jsme si to pěkně užili. A když k tomu vyjde počasí jako nám, tak to stojí za to! Udělaly jsme s kolegyní za 9hod 24 kešek, s těma dětma za krkem to bylo fakt výživný. Zbytek si hodláme ulovit s celou rodinou postupně, už se těším na další výlet. Naštěstí to máme za bukem:)
  • 0

#87 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 21:24

Kvety napsal/a:
Můj názor na původní otázku: kdybych nebydlel tak daleko, určitě bych si je všechny odlovil, takže mi to celkem nevadí ale.... mám za to, že by geocaching měl být o zajímavých místech. Pochybuji že na nich nějaké je. A navíc, mohlo to být součástí jedně velké multiny.


Dlouha multi by proste nebyla totez, zde jde o neco zvlastniho, nevsedniho a tim zajimaveho. Tim padem to podstatu geocachingu splnuje na jednicku, nejde preci jen o zajimava mista, ale o zajimave zazitky vubec.

Je jasne, ze kdyby takova to serie byla v kazdem okrese, tak to bude nuda a opravdu pouze dobre na sber bodu, ale to se nejspis nestane, muselo to byt silene prace a pokud to autori mysli se sipkou vazne, tak jeste plno prace bude.

Uz jsem tam byl dvakrat, pokazde se vratil slusne fyzicky unaveny a krasne psychicky odpocinuty, vrele doporucuji.
  • 0

#88 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 21:32

No za tento "zelený" názor mě asi ukamenujete, ale přeci. Podle mě by bylo nejlepší kdyby sérii stihnul podobný osud jako smajlíka (teď neřeším že by to bylo vůči autorovi/(ům) hnusné - to uznávám). Myslím si, že nájezdy kačerů honících se za body tamní přírodě nijak neprospějí, spíše naopak. Být to dlouhá multi, taky by to byla výzva a taky by ukázala krásná místa kačerům. Ale ruku na srdce, kdo by jezdil na takto dlouhou multinu? A o tom to je. Lovilo by jí prostě menší množství kačerů a pak by se nedalo o žádné likvidaci místní přírody mluvit. Schválně - zítra je státní svátek. Vsadím se, že si zítra alespoň 10-20 keší ze série uloví minimálně 20 kačerů. Neřeším vyšlapané cestičky a pošlapané květiny na jaře, ale co třeba místní zvěř - myslíte že bude mít klid? Ztotožňuji se s člověkem který v tomto území měl založenou malou sérii keší (3?-4? už nevím) ale ihned po publikaci šipky ji zrušil.
  • 0

#89 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 27 říjen 2009 - 21:47

Smajlik byl pekny. Je to vyzva. Vyzva dlouheho, celodenniho vyletu. Neni to jen "honeni bodu". Je to vylet, pokec s kamarady, odlov kesi (nektere byly fakt povedene a radim je hodne vysoko)... Zkratka smajlik byl super serie okorenena velkym poctem bodu. Taky jsem schopen cely den lovit indice kvuli jedne 5-tkove kesi. Proc nelovit cely den obrazek na mape (pravda, za hodne bodu..). No nic, zitra bude prolomen sipka! :D
  • 0

#90 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 22:47

hrasek: Nemá cenu spojovat "poškození" přírody s geocachingem. To stejné co tady popisuješ dělají neukáznění houbaři nebo víkendoví turisté.

Více je to rozebrané na 4. stránce.

spuzva: rozkaz :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#91 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2009 - 0:23

Don82 napsal/a:
hrasek: Nemá cenu spojovat "poškození" přírody s geocachingem. To stejné co tady popisuješ dělají neukáznění houbaři nebo víkendový turisté.

Více je to rozebrané na 4. stránce.


piš víkendoví turisté, ok??? P4E
  • 0
PUNK 4 EVER!

#92 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 8:01

Tak vahal jsem s prispevkem nez se tam osobne podivam. A musim se pridat na stranu zastancu a podporovatelu teto serie. Uprimne jsem milovnik prirody - mame postaveny baracek na polosamote, kazdy den nam srnky chodi okusovat moje maliny u plotu zahrady, neznam lepsi relaxaci nez vyrazit na kopec nad nama a jenom se potulovat v lese. Kazdy kdo kritizuje vliv na prirodu by se tam mel jet podivat. Byli jsme tam v osmi lidech vcera na statni svatek. Cestou jsme potkali 5 dalsich skupinek po cca 3lidech. Pouze na 2 mistech (cca 100 m z 24km!!!) byl patrny nejaky vliv zvyseneho pohybu v lese. A to jeste nedosahuje ani 5ti procent toho, kdyz do lesa vjedou lesaci! Lidi podivejte se na to prakticky. Vite jak to vypada v lesich, kdyz zacnou rust hriby? To je u lesa zaparkovanych 5x vic aut a les je prosmajdan s mnohem vetsi urputnosti. Na takhle obrovskem uzemi tezko bude dochazet k masivnejsimu vychazeni novych chodniku - nechodime prece jako kaceri v rade za sebou? Tyhle dubove lesy dovoluji rozptyl a hledani vlastni cesticky. Navic vetsina krabek vychazi pekne k jiz existujicim cestam. Dalsi duvod pro je umisteni. 90procent jich je v parezech. Ano, jiste existuji jedinci, kteri je chodi na prikaz macechy zalevat, aby na nich vyrostla kvitka. Vetsina z rozumnych se shodne, ze to je mrtvy zbytek stromu, ktery neceka nic jineho nez shnije a rozpadne se. A co ohledne honicu bodu? No nevim nevim, na tom neco trochu bude. Ale naprosto nemuzu souhlasit s tim, ze tam clovek jede jenom pro ty body. Klidne si sbirejte "zajimave" mestske mikrovky pod okapem, ale ja si stojim za nazorem, ze kazda z 45kesi sipky je na mnohem zajimavejsim miste, nez je gymnazium v horni dolni. Ta krajina ted na podzim je dokonala a uchvatna. Kazda prochazka v ni je inspirativni. A kdyz se jeste toto spoji s pohodovou skupinou v niz jsme sel ja vcera - tak to opravdu stoji zato. Diky autorum a drzim palce, aby se nenasel nejaky objimac stromu, ktery v ramci vyssiho principu prirodniho ochranil svuj les pred dalsimi lumpy, kteri by si ho chteli take uzit.
  • 0

#93 Baloni

Baloni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 8:35

LukasX napsal/a:..


presne tak, souhlasim do puntiku.
  • 0

#94 Vitásek-10379

Vitásek-10379

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 9:41

LukasX : Pod to se taky můžu v klidu podepsat,byli jsme tam taky včera,dali větší polivinu a nikde žádný náznak ničení přírody...
  • 0
VitáSek Oregon 550 , Oregon 300 , Nuvi 760 , GPSMAP 278 C
...jedině geocaching , yachting , čtyřkolky a motorky :-)...

#95 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 10:00

LukasX napsal/a:


Naprostý souhlas se zdravo-rozumovým pohledem.

PS: Soudím bez návštěvy serie, neb pokud bych tam jela autem, tak za jen tak projetých 400 km napáchám na přírodě jistě větších škod, než pokud moje noha spočine na kusu lesního mechu.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#96 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 10:22

LukasX: ano, vystihl jsi to naprosto přesně. Jsem smutný z počínání pseudoochránce Styzera, který teď škodí, jak může, a každou chvíli čekám, že se rozhodne krabičky posbírat. Opravdu se nejedná o chráněné území, ale pouze PP. Takže není ani omezen pohyb, ani pořádání jakýchkoli akcí. Právě naopak - kvůli tomu byl PP zřízen. Vliv je naprosto minimální ve srovnání s jakoukoli jinou činností, ať už závody, těžba dřeva či houbaři v sezóně. Většinou se tu člověk pohybuje po cestách nebo bukovém listím pokrytém lese. Už je mi opravdu smutno s tohoto tabuizování přírody, a dokud budu moct, budu se snažit hájit zdravý rozum. Jinak nás fakt ti zelení bezmozci vytlačí do měst a každý kousek lesa oplotí ...
  • 0

#97 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 11:02

Bereme to jako super nápad, bohužel od nás velmi daleko. Kdo chce do přírody jít, tak stejně půjde a sběrači městských bodů se na to vykašlou. Fajn procházka okořeněná hledáním krabiček ;) Snad se tam někdy dostaneme. Jo a podle našeho názoru nejvíce škodí lesům lesáci. Na některých místech po nich zůstane místo stromů jen hromady klestí (aby se měl kůrovec kde množit), smrad, fleky od oleje, pařezy a neskutečnej bordel :( Tohle by nezvládli ani kačeři z celé republiky :)
  • 0

#98 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 11:23

marram napsal/a:
Dlouha multi by proste nebyla totez, zde jde o neco zvlastniho...
Je jasne, ze kdyby takova to serie byla v kazdem okrese, tak to bude nuda...


To je fakt, jen tak všude to nebude. Taky se těším až se k ŠIPCE dostanu.
  • 0

#99 dark.metalswamp

dark.metalswamp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 11:24

Normálně nemám vůbec chuť do těchto diskusí přispívat, ale tady musím ...

ad STYZER: taky jsem si to celé vcera prosel a sice se na okoli nekterych krabek ten napor trochu podepsal, ale myslim, ze brzy prijde zima, navic spousta lidi to uz odloveny ma, takze ten tlak ustane - a po zime nikdo nic nepozna. Stejne maji nektere ze stezek na svedomi spis divocaci (a tim myslim ty ctyrnohe !). Souhlasit musim s Medomysem - nez zase zacnes delat vypady proti teto serii, zjisti si prosim o co v ochrane tohoto uzemi jde ... kdyby stat chtel toto uzemi chranit tak, aby zustalo absolutne netknute nebude se to jmenovat prirodni, ale NARODNI park (a to jeste I. zona). Připomínáš mi svým postojem ty takyekologisty (chápej od slova terorista), kteří jsou schopní vlastními těly bránit dostavbě pár kilometrů potřebné dálnice (ne že by všechny potřebné byly, ale někde fakt jsou) a kvůli tomu pak jezdí zbytečně několik let desetitisíce aut přímo středem malých vesniček "po staré silnici".

Jen pro info:
Přírodní park Ŕíčky: Zřízen vyhláškou ONV číslo 53/13 ze dne 13.9.1984 jako klidová oblast, která přešla s účinností zákona 114/92 Sb. do kategorie přírodní park. Hlavním důvodem zřízení přírodního parku Říčky je zachovalý komplex nivních luk kolem meandrujícího toku Říčky se skupinami dřevin, tůněmi a mokřady obklopený lesními porosty se zajímavými výhledy z vrcholků okolních kopců.

Takže si shrňme, že hlavním předmětem ochrany je niva podlél toku Říčky - v té se nachází jediná keš ze série a to plně přístupná po široké lesní cestě. Území bylo zřízeno jako oblast klidu - což znamená, že vzniklo za účelem omezení negativních vlivů na rekreační využívání oblasti !!
  • 0

#100 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 11:36

Tak tak... Muzu potvrdit z nedavne kontroly Risovy studanky. Dokud tam byli jen turisti a kaceri, vypadalo to tam naprosto v pohode. Pak prijeli lesaci a kouknete, jak to vypada tedka...

Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama