Přejít na obsah


Fotka

Není to zbytečnost?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
102 odpovědí na toto téma

#61 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 21:50

Šipka je v pohodě. Mnoho keší je hned u cestiček, zbytek je rozumně dostupný, a hlavně je to na obrovské ploše s mnoha možnostmi přístupu. Příroda si hravě poradí s vichřicemi, se stády divoké zvěře, a také bez povšimnutí přežije, když po lese projdou lidé. Tohle není první zóna národního parku. Myslím, že největší škodu přírodě dnes udělal owner, který během okamžiku odstranil své kešky. Lidé, co si před pár hodinami stáhli PQ, je měli v GPS, viděli logy, že keše ještě včera někdo našel, že před tím nikdo neměl problém, tak hledali. Usilovně hledali, a bylo to na místě poznat.
  • 0

#62 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 22:47

Samozřejmě, že tam zpočátku bude více rušno, ale pak to pozvolna opadne. Nevidím nic škodlivého na tom, že se místy vyšlape v lese pěšina ( a ve zdejších bukových lesích je to snad téměř nemožné, není tu moc trávy ). A oproti tomu, jakou paseku tu nadělají divoká prasata či lesáci, je to naprosto zanedbatelné. Bohužel, jsou mezi námi i ti z tzv. "ochránců přírody", kteří ví všechno nejlíp, chtějí mít přírodu jen pro sebe a běda, když se tam vydá i někdo jiný. Takoví dokážou být velice nepřející. Sám to vím z vlastní zkušenosti se sérií Smajlíků ...
  • 0

#63 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 9:43

Ownera série Pět prvků na jedné straně chápu. Já mít kus přírody, který miluji a relaxuji tam, ale chci se o něj podělit s kolegy kačery a někdo mi tam udělat něco podobného šipce, byl bych asi stejně roztrpčen. Na druhé straně bych ale nejednal takto zkratovitě a unáhleně... možná bych byl rád, že se na mé kešky v rámci geovýpravy dostanou i lidé z větší dálky a ukážu i jim kouzlo tohoto místa. Snad své jednání přehodnotí, opraví poničené místa svých skrýší a celou sérii obnoví. Byla by jí, myslím, škoda. Vypadá (dle listingu a logů) moc hezky.
  • 0

#64 Endici

Endici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 17:40

Serii mame zasebou a kolegum, kteri by ji chteli projet na kole, doporucuji kolo nechat doma. Bude spise zavazet. Sice se to da projit po cestach, ale nektere jsou stare, zarostle. Az na par krutych vyslapu, pekna prochazka.
  • 0
Endici

#65 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 22:17

Dle meho nazoru je cela serie naprosto v pohode a zdejsi prirode nijak neublizi. S temi par desitkami lidi co tu projdou si priroda samozrejme snadno poradi a daleko vic skody nadelaji treba lesaci. Nekteri ochranari to uz celkem prehani a do prirody by lidi radeji vubec nepustili :-(
  • 0

#66 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 22:36

Tak owner Pěti prvků celou svou sérii už archivoval. Na jedné straně ho chápu, na druhé to pokládám za unáhlenost a zbabělost. Ale co už... je to jeho věc.
  • 0

#67 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 22:51

PabloM64 napsal/a:
A tam, kam to míří. Co nás tam čeká? :) ;)


No to je prece jasne, kam sipka miri - do oblasti Nazca na konkurencni sipku, viz S14° 41.778 W75° 10.664.
  • 0
ivans

#68 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 1:16

Ostravacek napsal/a:
Tak owner Pěti prvků celou svou sérii už archivoval.
Na jedné straně ho chápu, na druhé to pokládám za unáhlenost a zbabělost.
Ale co už... je to jeho věc.


Když už se STYZER rozhodl keše archivovat, na co má právo, mohl to nejdříve někde oznámit a případně archivaci udělat v průběhu týdne.
Keše Pěti prvků jsem si nahrál do GPS v pátek a docela jsem se na ně těšil. Bohužel jsme hledali jednu marně a nic (logy předchozích kačerů) nenasvědčovalo tomu, že by byla kaš zničena/ztracena. Naštěstí jsme pak potkali kačery, kteří již o archivaci věděli, takže jsme na další již nešli.

Od ownera to považuji za docela neuvážený krok, protože musel předpokládat, že spousta kačerů si nahrává keše do GPS v pátek na víkend a archivovat 5 keší v jedné oblasti najednou v sobotu bude mít za následek, že akorát nezkušení kačeři místo keše totálně zdemolují, protože ji nenajdou.
  • 0

#69 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 10:31

Přírodní park se zřizuje za účelem ochrany krajinného rázu. Znamená to, že by zde místo luk neměly vyrůst supermarkety a skladiště, území by neměla protonout dálnice, lesy by neměly být vykáceny a přeměněny na chatovou osadu, potoky odvedeny do trubek a podobně. V přírodním parku není omezen pohyb osob. Řekl bych, že spíš naopak. Přírodní parky se snaží zachovat místa, kam mohou chodit lidé do přírody, sice kultivované, ale stále je to ještě příroda.

A šipka lidi do přírody zve, stejně tak do stejné přírody zvala série pět prvků. Úplně stejně. A stejně tak jako zvou do přírody turisticčtí průvodci. Spíš bych řekl, že se autor urazil, protože si do jeho "rajónu" dovolil někdo přijít s takovým velkým projektem, obává se, že šipka bude mít větší popularitu a keše série pěti prvků budou doplňkové. Rychlost a tichost, s jakou sérii disabloval, posbíral a archivoval autorův uraženecký přístup jen potvrzjují.

Když jsem se podíval poprvé na mapu se šipkou, divil jsem se, proč ten obrázek šipky strkají mezi další keše. Když se podíváme na datum vzniku pěti prvků, je to zřejmě jasné. Šipka zajisté začala vznikat ještě před vznikem pěti prvků. Urazili se snad autoři urazit, že vzniklo pět prvků? Naštěstí ne, projekt dokončili.

Mnozí kačeři šipku smajlíka podobně znevažují, že jsou pro "honiče bodů". Není to naopak? Nejsou skrytými honiči bodů právě oni? Možná jim vadí, že budou "muset" zvednou zadek a projít 15 km nesnadného terénu, aby jejich kolegové nezískali v bodech náskok.
  • 0

#70 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 11:49

Ano, je to přeně tak, jak píše hlava rodiny Veverek ;)
PP se zřizují PRÁVĚ z důvodu rekreace, aby se vyhradilo určité území pro vyžití lidí, aby mohli si mohli užít v přírodě. Je to jen ochrana proti dalšímu stavění či kácení, aby území zůstalo zachováno.
Bohužel, v dnešní civilizované době už lidi vůbec nemají ponětí, co to příroda je a v čem spočívá její ochrana. Ale s jistotou lze prohlásit, že rozhodně ne v tom, že by se bránilo lidem šlapat po trávě nebo lámat stromům větvičky. To, že se místy vyšlape v lese pěšina, někteří pokládají za špatné. Proč ? To, že nějakému stromu ulomí větvička, někteří prohlašují za mrzačení. Proč ? To, že se člověk pohybuje mezi stromy, které se sázejí a kácí, mezi zvěří, která se chová a střílí, někteří považují za narušování. Proč ? Tak tomu bylo odjakživa a vždy člověk soužil s přírodou. Vždy si pokácel strom, když potřeboval oheň. Ulovil zvíře, když měl hlad. A ovlivnilo to nějak přírodu ? Navrch měla vždy příroda nad člověkem B) Jsou to úplně jiné vlivy, které jí škodí, ale proti kterým nemá osamocený tzv. "ochranář" nejmenší šanci bojovat. A když už má do toho nějaká skupina co říct, je dobře zaplacena, aby zavřela oči. Takže si dokazuje svoji moc na nesmyslech tohoto typu.
Za týden přijde vichřice a poničí půlku lesa. Za dalších pár let se vykácí další kus. Traktory budou drásat terén a tahat dřevo z lesa. Dá se to vůbec srovnat s vyšlapáním lesní pěšiny ? Jak směšná je ulomená větvička. Buďte trochu soudní !
Až posledních několik desetiletí se začínají objevovat tyto tendence, a člověku je postupně vsugerována jakási představa ochrany, která mi přijde úplně absurdní. Ochrana by měla být především vůči stavbám, zplodinám atd, rozhodně ne vůči pohybu lidí. Kde jsou ty doby, kdy trampové, milovníci přírody, mohli strávit svoji dovolenou putováním cesta necesta, usínáním při ohníčku ... Dnes je už je toto snad téměř nemožné a považováno za vandalství. A přitom to bylo od dávných věků naprosto běžné, bez jakéhokoli vlivu na přírodu. Byly to úplně jiné vlivy, které ji pomalu ničí - extenzivní zemědělství, rostoucí města, průmysl ...
Já teď jen nevěřícně kroutím hlavou nad logy ze Smajlíka, kde ho někteří odsuzují kvůlivá vyšlapaným pěšinám a sem tam ulomené větvičce. Stejně to začíná probíhat i u Šipky. Teď jen doufám, že se nanajde stejný samozvaný "ochránce" a nezlikviduje i tuto sérii :(
Tyto názory mi přijdou jako od lidí z vesnic a měst, kteří přírodu považují za něco svatého, za tabu. A podle mě to není ten správný přístup. Toto neznačí "mít rád přírodu" nebo "chránit ji", toto už lze nazvat "uctívání". A uctívání nikdy nepřineslo nic pozitivního.
Zkuste nad tím trochu popřemýšlet - to, že máte něco zažité, nemusí vůbec znamenat, že to je jediné správné.
  • 0

#71 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 12:04

MedoMys napsal/a:
...Kde jsou ty doby, kdy trampové, milovníci přírody, mohli strávit svoji dovolenou putováním cesta necesta, usínáním při ohníčku ... Dnes je už je toto snad téměř nemožné a považováno za vandalství. A přitom to bylo od dávných věků naprosto běžné, bez jakéhokoli vlivu na přírodu...

On se mezitím ale také trošku změnil kvantitativní poměr lidi/příroda. Je jiná doba. Jo jasně, nic se nemá přehánět, ale bohužel taky ne všechno můžou dělat bez následků úplně všichni. To je asi tak celé.:) Hlavně nemá smysl tady o tom vést sáhodlouhé diskuze.
  • 0

#72 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 14:03

MedoMys napsal/a:
...Já teď jen nevěřícně kroutím hlavou nad logy ze Smajlíka, kde ho někteří odsuzují kvůlivá vyšlapaným pěšinám a sem tam ulomené větvičce....


Co se týče obou sérií tak mě rozhodně nevadí, koneckonců neteréní ze smajlíka mám a na půlce šipky jsme se v sobotu hned 2x potkali. Ale když vidím napsáno "ulomená větvička" tak to není jak když jsem na smajlíkovi viděl lípu co měla prvních 5-6 větví o průměru min 5cm skoro ulomených. Z tohohto důvodu se mi víc líbi šipka než smajlík.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#73 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2009 - 17:01

EmbreOnyx napsal/a:
Ja jsem mel prumer 15 minut na jednu kes, takze pri poctu 45 schranek je nutne pocitat s 12h minimalne a to uz na konci budou sily ubyvat, takze kdo to da najednou, pred tim smekam, teren rozhodne neni po rovince...

i ja tam byl a musím potvrdit, první (26) 7:24 - poslední (25) 19:14 a to musím odečíst hodinu a půl hledání jednoho z (v té době již archivovaných) pěti prvků. Díky rozmanitosti terénu jsme toho měli večer opravdu plné kecky, ale procházka podzimním lesem byla fajn. Jen mě mrzela urážlivost autora Pěti prvků, který je sbalil bez varování. No nic, lidi maj různé názory. Nám se tam líbilo!
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#74 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 8:40

EmbreOnyx napsal/a:
Ja jsem mel prumer 15 minut na jednu kes, takze pri poctu 45 schranek je nutne pocitat s 12h minimalne a to uz na konci budou sily ubyvat, takze kdo to da najednou, pred tim smekam, teren rozhodne neni po rovince...


Ve dvou lidech se to dá stihnout pod 4 hodiny (3:50;)) a to včetně toho že LennyCharlie 15 minut marně hledala jeden z Pěti prvků.
  • 0

#75 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 9:02

Takže prasáckej lov, kdy jeden loguje i druhýho? To snad ne...
  • 0

#76 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 9:28

Maxinoha napsal/a:
Ve dvou lidech se to dá stihnout pod 4 hodiny (3:50;)) a to včetně toho že LennyCharlie 15 minut marně hledala jeden z Pěti prvků.


Není to stále příliš pomalé a pracné? Jednodušší je nikam nechodit, a zalogovat automatizovaně. Jednak je s tím méně práce, a za druhé není problém skript později pustit znovu :) kdyby snad owner byl nácek, kontroloval logbooky, a dal si práci s mazáním falešných found- což u série této velikosti na 99% dělat nebude, zejména proto že krabičky za pár týdnů nějaký geokačerský objímač stromů ukradne, aby "lidi" nechodili do "jeho" lesa. Jejda to bylo dlouhý souvětí .-)
  • 0

#77 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 9:40

Maxinoha napsal/a:
Ve dvou lidech se to dá stihnout pod 4 hodiny (3:50;)) a to včetně toho že LennyCharlie 15 minut marně hledala jeden z Pěti prvků.

A delali jste si dve spolecny razitka nebo jen rozdelili samolepky?
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#78 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 9:42

abakus napsal/a:
Takže prasáckej lov, kdy jeden loguje i druhýho? To snad ne...


Kdyby jsme jednalo o dva účty kdy jeden by zapisoval i druhý účet tak by se samozřejmě jednalo "prsáckej lov", ale v tomto případě se jedná o jeden rodinný účet.

Tůra je to pěkná, jen mi vadilo že tady někdo odrazuje další od hledání tím, že je to na 12 hodin. Délku trasy každy přece vidí v mapě sám a ví jak kolik kilometrů a za jak dlouho ujde.

hplus napsal/a:
A delali jste si dve spolecny razitka nebo jen rozdelili samolepky?

Jako samolepky na tuto tůru, ne. Ale někdo mi říkal, že si Ty,Ty,Ty family udělal speciálně pro tuto akci speciální razítko. Škoda že jsem se to dozvěděl až po, razítek už tam bylo hodně, takže jsem nějaké speciální nezaregistroval.


zde napsal/a:
Není to stále příliš pomalé a pracné? Jednodušší je nikam nechodit, a zalogovat automatizovaně.


Většina krabiček je v pařezu - on ten odlov po pár keších je docela dost jednotvárný, což jsem tušil dopředu po nedávnem odlovu 12 keší zvěrokruhu.
Takže jsme šli od konce šipky a sešli jsme se ve špičce. A pak jsme se cestou zpět ke konci šipky kochali okolní přírodou a šli se podívat i na místa, kam by jsme se jen při odlovu šipky nedostali.
  • 0

#79 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 10:00

Taky sem se dival, ze drtiva vestina lidi pak na netu praska logy typu CTRL+C CTRL+V. 45 kesi a jeden jedinej log furt dokola zkopcenej. Prijde me, ze kdyz uz si s tim owneri dali praci tak je fajn jim to vratit aspon pri logovani.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#80 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 10:13

Maxinoha napsal/a:
Tůra je to pěkná, jen mi vadilo že tady někdo odrazuje další od hledání tím, že je to na 12 hodin. Délku trasy každy přece vidí v mapě sám a ví jak kolik kilometrů a za jak dlouho ujde.


Je to kolem těch 24 km, což při průměru 2.5 - 3 km/h ( na to se dostaneš komnbinací cesta/necesta + hledání a logování ) dělá asi 9 hodin. V tomto ročním období tedy zhruba od svítání do soumraku. Pokud si uděláš zastávku na jídlo, nebo kvůli dětem, nemůžeš dlouho najít nebo ke konci jsi unavený ... ono se to nasčítá.

Maxinoha napsal/a:
Ale někdo mi říkal, že si Ty,Ty,Ty family udělal speciálně pro tuto akci speciální razítko.


Ano, společné razítko Benjo + Barbie Team + Ty,Ty,Ty ;)

Malcor napsal/a:
Taky sem se dival, ze drtiva vestina lidi pak na netu praska logy typu CTRL+C CTRL+V. 45 kesi a jeden jedinej log furt dokola zkopcenej. Prijde me, ze kdyz uz si s tim owneri dali praci tak je fajn jim to vratit aspon pri logovani.


Souhlas, já se snažil psát každý zvlášť. Ale dokážu pochopit, že při takovém počtu už to ke konci dne splyne a nepamatuješ si každou maličkost.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama