Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak vybrat správný mobil pro geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Happy-Gilmore

Happy-Gilmore

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 20:47

Zdravíčko! Viz nadpis. Jak vybrat správný mobil, abych se mohl téhle zábavě věnovat? Co takový mobil musí obsahovat abych ho mohl pro geocaching používat. Našel jsem zajímavý mobil za nízkou cenu LG KP500 Cookiea nebo Sony Ericsson C510. Co si o tom myslíte? Dík za vaše odpovědi.
  • 0

#2 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 20:52

Ahoj,stačí ti buď interní nebo externí GPS,většinou i datový tarif a nějakou tu aplikaci..za každou cenu není potřeba kupovat levnou dotykovku..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#3 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2009 - 22:29

Já si pořídil loni BT modul a letos SE K810i s 8GB kartou a jsem na výsost spokojený. K tomu jsem přidal nabíječku Doonio pro zálohu energie. Jinak obecná hlediska, která rozhodla - samostatné části, pro případné využití jiným zařízením (mám služební SE K320i) či uživatelem, co největší barevný displej (aspoň těch 320x240). Z praktických zkušeností - nebrat SAMSUNG U800, nerozjeli jsme na něm spojení s GPS moduly (několik kusů a typů) s aplikacemi HGC, Locify, Trekbuddy a nedělám si iluze o tom, že jiný SAMSUNG je na tom o moc líp.
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#4 Happy-Gilmore

Happy-Gilmore

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 8:18

Takže říkáte, že ten SE není špatný jo? Že by se na něm mapy dali rozjed?
  • 0

#5 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 8:32

ahoj...sony ericsson c510 mam a jsem s nim naprosto spokojeny...jeste jsem se teda nedostal ke koupi gps modulu, ale je na to primo nabidka v nemu takze podporovat to bude 100%ne. Kdyz si prohlizim mapu googlu tak to jede celkem pekne...handy geocaching frci taky krasne...kdyz nahraju html listingy z geogetu tak se me to zobrazuje dobre a rychle...
  • 0

#6 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 8:58

Já si zase nemohu vynachválit kompabilitu mezi locify a nokia mapami..takže bez chytré nokie ani ránu,z levnějších bych doporučil nokii 6220 s 5 mpx foťákem a xenonovým bleskem..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#7 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 9:00

Kup si telefon, jakej se Ti libi - jestli na nem pojede java, tak na nem rozjedes i par aplikaci na hledani. Pokud si koupis telefon s operacnim systemem (Symbian, Windows Mobile, Android), tak budes mit samozrejme vic moznosti.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#8 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 9:38

polas N85 napsal/a:
Já si zase nemohu vynachválit kompabilitu mezi locify a nokia mapami..takže bez chytré nokie ani ránu,

O necem takovém nemám ani tušení, já myslel, že abych měl v Locify mapy, tak si je musím zaplatit speciálně pro Locify.
Budou mi fungovat samotné Nokia mapy, až mi vyprší rok zdarma?
  • 0

#9 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 10:13

Rok zdarma se vztahuje na pouze navigaci,takže nokia mapy budou fungovat stále..v praxi na locify namáčkneš detail bodu,který chceš,dáš levé tlačítko,výběr do nokia map..a po otevření nokia map se ti ukáže na mapě vyprojektovaný špendlík..;-)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#10 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 10:23

Neni nad navigačku:), mobil s čímkoliv je jen náhražka.:@
  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 10:31

Tomas.B napsal/a:
Neni nad navigačku:), mobil s čímkoliv je jen náhražka.:@


To jesice pravda ale mobil muze byt vhodnym doplnkem v terenu, kdy je treba stahnout nejaktualnejsi informace a nebo taky pri lovech FTF. Ja pouzivam Nokii 5800 ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 Happy-Gilmore

Happy-Gilmore

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 10:44

Pánové dík moc. Dost jste mi pomohli.
  • 0

#13 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 13:02

Já si asi nikdy nepořídím GPS;už jsem si zvykl,že mám all in one;nesuď podle toho,co nepoužíváš,o náhražku nejde,i když tužkový baterie v přístrojích primárních na geocaching jsou rozhodně zajímavé..;-)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#14 Happy-Gilmore

Happy-Gilmore

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 15:09

Tak mám ještě jeden problem, :-/ prosím vás když bych si teda vybral toho SE C510, co buduPS moduly jsem se už díval, ale bohužel jsem žádny nenašel. :-/ Mohli byste mi nějaký poradit? Dále by mě zajímalo, či bych za ten příjem signálu GPS musel platit a nebo to je zdarma když mám ten GPS modul? Omlouvám se za možná stupidní otázky, ale bohužel v těchle věcech se nevyznám. Já jsem většinou měl mobil jen na zavolání a příjem SMS. :-)
  • 0

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2009 - 15:14

Za prijem signalu GPS se neplati. Jinak mobil SE C510 detailne neznam ale osobne bych doporucil spis nejaky dotykovy. Maji mnohem vetsi displeje a pri pouziti map je kazdy ctverecni cm k nezaplaceni ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 7:32

Když už se rozhodneš o použití mobilu, tak raději nespoléhej na žádný s vestavěným GPS modulem, ale pořiď modul externí. Ty vestavěné jsou (alespoň v NOKIích, ale jinde tomu asi nebude jinak) pro geocaching použitelné jen nouzově. Fungují spolehlivě jen na otevřeném prostranství, v lese přesnost klesá, občas ztrácejí signál úplně, hlavně když je navíc zamračeno. O mapách nevím nic, ty v mobilu nepoužívám. Největší výhoda mobilu je možnost stažení aktuálních dat o keších, tady platíš jen za data dle tarifu. Nebýt této možnosti (na cestách k nezaplacení) tak se na nějaký mobil při geocachingu vykašlu.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#17 mysaciZR

mysaciZR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 12:58

syselpolni napsal/a:
Když už se rozhodneš o použití mobilu, tak raději nespoléhej na žádný s vestavěným GPS modulem, ale pořiď modul externí. Ty vestavěné jsou (alespoň v NOKIích, ale jinde tomu asi nebude jinak) pro geocaching použitelné jen nouzově. Fungují spolehlivě jen na otevřeném prostranství, v lese přesnost klesá, občas ztrácejí signál úplně, hlavně když je navíc zamračeno. O mapách nevím nic, ty v mobilu nepoužívám. Největší výhoda mobilu je možnost stažení aktuálních dat o keších, tady platíš jen za data dle tarifu. Nebýt této možnosti (na cestách k nezaplacení) tak se na nějaký mobil při geocachingu vykašlu.


To samozřejmě neplatí obecně. GPS např. v ASUS P565, nebo v E-ten jsou velmi dobre. Troufám si říct, že lepší než Oregon. Mám P565 a ten je opravdu výborný. Používáme SmartMaps, a GCII, taky třeba Beeline, TomTom či IGo - všechno najednou - jen se přepínají aplikace. Další výhody z přítomnosti GSM modulu, Excell, poznámek, kalkulačky a pod. jsou jasné stejně jako dvě velké nevýhody - výdž baterie, odolnost. To si ale každý musí rozhodnout sám.
  • 0

#18 michal74

michal74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2009 - 22:49

Pro me osobně je životnost mobilu okolo 2 let, dávat tedy peníze do mobilu s navigací je IMHO nesmysl. Měl jsem modul GPS + Nokia E51 a docela to fungovalo, jen ta aplikace žrala baterie ikdyž byla vypnuta. SE nedoporučuju (ačkoli jsem vlastníkem P900 a K750i), je na nich problém uchodit nějaký aplikace (prostě politika sony, vlastní OS..). Na garminech se mi velmi líbí jejich odolnost, zacházet takhle s mobilem, točím je častěji než po 2 letech....;) Kombinace garmina a E51 pro stahování informací mi přijde dokonalá (zvlášť, když narazím na volnou WI-FInu :))
  • 0

#19 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2009 - 23:10

N95, predtim jsem mel N6680 a no problema... Vic netreba, maximalne externi modrozubi GPS pro zvyseni doby vydrze.
  • 0

#20 don_macino

don_macino

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 10:10

Zdravím všechny zkušenější geocachery a prosím o radu. Vybírám mezi dvěma cenově shodnými telefony (Sony Ericsson G900 a Sony Ericsson W715). První jmenovaný má operační systém symbian UIQ, což může být lepší pro geo-software, ale nemá GPS modul. Druhý má zabudouvany GPS modul přímo v sobě a měla by tam být lepší výdrž baterie... Díky, Martin
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama