Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak vybrat správný mobil pro geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#21 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 19:55

michal74 napsal/a:
Pro me osobně je životnost mobilu okolo 2 let, dávat tedy peníze do mobilu s navigací je IMHO nesmysl. Měl jsem modul GPS + Nokia E51 a docela to fungovalo, jen ta aplikace žrala baterie ikdyž byla vypnuta. SE nedoporučuju (ačkoli jsem vlastníkem P900 a K750i), je na nich problém uchodit nějaký aplikace (prostě politika sony, vlastní OS..). Na garminech se mi velmi líbí jejich odolnost, zacházet takhle s mobilem, točím je častěji než po 2 letech....;) Kombinace garmina a E51 pro stahování informací mi přijde dokonalá (zvlášť, když narazím na volnou WI-FInu :))

O SE bych se nevyjadroval tak spatne.Mám K750 + Handy geocaching Arcao edition a jsem max.spokojeny.AKorát ted budu inovovat na C510.Programy jedou¨ v poho a s BT GPS taky není větší problém.
  • 0

#22 ByouRei

ByouRei

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 20:36

Zdar Ja pouzivam i phone.. nevim jak to ma z presnosti, ale obcas najde kes do metru. pouzivam soft od groudspeaku jen by to chtelo moznaost zaznamenavat trasy a hlavne nacist mapy to mobilu .. prece jenom to ma 8 giga tak proc vsechno stahovat po 10. :)
  • 0

#23 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 1:27

mám menší problém rád bych používal nokii s vestavěnym gps jenže když chci zadat souřadnice nepasujou...zkoušel jsem všechny 3 "nejznámější" formáty nevim možná jsem jenom blbej ale rada by se hodila:|
  • 0

#24 Kolemjdouci

Kolemjdouci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 6:48

mel jsem 2 roky nokii n96 (dalo se to), pak 5 mesicu HTC HD (windows uz nikdy vice), ted mam iPhone a jsem spokojenej (prozatim) :-)
  • 0

#25 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 8:24

goodhoko napsal/a:
mám menší problém rád bych používal nokii s vestavěnym gps jenže když chci zadat souřadnice nepasujou...zkoušel jsem všechny 3 "nejznámější" formáty nevim možná jsem jenom blbej ale rada by se hodila:|


A co pouzivas za software? Napriklad XT mobile verze 4 nefunguje s negarminackymi externimi BT gpskami.

Nektere programy to mohou delat s interni gpskou, pokud jsou "zamceny"
  • 0

#26 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 8:35

syselpolni napsal/a:
Když už se rozhodneš o použití mobilu, tak raději nespoléhej na žádný s vestavěným GPS modulem, ale pořiď modul externí. Ty vestavěné jsou (alespoň v NOKIích, ale jinde tomu asi nebude jinak) pro geocaching použitelné jen nouzově. Fungují spolehlivě jen na otevřeném prostranství, v lese přesnost klesá, občas ztrácejí signál úplně, hlavně když je navíc zamračeno. O mapách nevím nic, ty v mobilu nepoužívám. Největší výhoda mobilu je možnost stažení aktuálních dat o keších, tady platíš jen za data dle tarifu. Nebýt této možnosti (na cestách k nezaplacení) tak se na nějaký mobil při geocachingu vykašlu.


Takze mam uloveno 750 nouzovych kesi :DDDD A nektere co do obtiznosti a terenu opravdu nouzove vymazlene .)
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 9:05

polas N85 napsal/a:
Já si asi nikdy nepořídím GPS;už jsem si zvykl,že mám all in one;nesuď podle toho,co nepoužíváš,o náhražku nejde,i když tužkový baterie v přístrojích primárních na geocaching jsou rozhodně zajímavé..;-)


Tak to delas chlapce chybu. Ja si prosel vsim - od PDA pres mobil (aktualne cca 500 odlovenych cachi pres iPhone, kde je dohledavani pres GoogleMaps opravdu luxusni) a stejne jsem skoncil u Oregona. Spis bych ti poradil, abys svou radu o souzeni toho, co nepouzivas aplikoval na sebe a vyzkousel si nejakou turistickou navigacku, ver mi, je to UPLNE nekde jinde.
  • 0

#28 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 12:49

S474N napsal/a:

polas N85 napsal/a:
Já si asi nikdy nepořídím GPS;už jsem si zvykl,že mám all in one;


Tak to delas chlapce chybu. Ja si prosel vsim - od PDA pres mobil (aktualne cca 500 odlovenych cachi pres iPhone, kde je dohledavani pres GoogleMaps opravdu luxusni) a stejne jsem skoncil u Oregona. ... vyzkousel si nejakou turistickou navigacku, ver mi, je to UPLNE nekde jinde.


Já si taky prošel vším - začínal jsem na jednokanálovém přijímači Magellan 2000 v roce cca 2000? - ten přístroj neměl nic, jen aktuální souřadnici, azimut a vzdálenost k cíli - a nepřesnosti i 100 metrů bez informace o chybě. A přesto jsem s ním po objevení geocachingu rok keše úspěšně hledal.

Po různých dalších experimentech jsem skončil na kombinaci outdoor GPS Magellan SporTrak Color (jakožto drsného dataloggeru do kapsy, na běžky atd) a telefonu Nokia s interní GPS na vše ostatní.

Zvažoval jsem i nákup některého z nových Garminů ... ale ve výsledku by mi to nepřineslo nic navíc.

Telefon proti outdoor Garminům umí hlasovou navigaci na stejné mapě (Garmin MobileXT) a z hlediska geocachingu je daleko lepší (on-line stahování dat či práce s off-line GPX v podstatě neomezené velikosti - srovnej s 1000 nebo 2000 bodů podporovaných Garminy).
Citlivost a přesnost je v podstatě srovnatelná (!).

Jen k té Nokii je potřeba toto: Napáječ Nokie z AA akumulátoru
  • 0

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 13:01

hrouda: vsak vsechno je to pouze o tom "pohodli". Jenom te opravim, ale Oregon 550 ma 5000 bodu. Sam ho pouzivam v kombinaci s iPhonem (aktualni logy, pripadne GoogleMaps) a jsem si jist, ze nic pohodlnejsiho neni. Nevyhoda Nokie je v nizsi odolnosti (nejenom proti padu, ale i vode). Ja si Garmina klidne v te kaluzi i vykoupu :) Nicmene vsechno jsou to pouze cesty, cil mame vsichni shodny - nalez cache. Nekdo jde po lesni ceste plne krovi, jiny jde o asfaltce. Tak nejak bych videl to prirovnani.
  • 0

#30 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 13:10

Odolnost není pro každého relevantní požadavek. Když mám v ruce telefon, tak se podle toho k němu chovám. Nikdy se mi žádný mobil nerozbil ani nepoškodil a v dešti radši zalezu do hospody, než abych někde naháněl krabičly ;)
  • 0

#31 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 13:23

Parkis: samozrejme, pokud te ten dest nechyti nekde na odlovu nekolik km od civilizace. Pro me osobne nebyla odolnost taky dlouho hlavnim pozadavkem, ale kdyz jsem na Sipce ztratil u iPhone i GSM signal, tak jsem nemel logicky dostupne ani data GPRS a tim padem jsem si nemohl stahnout informace o cachich. Vec, ktera me nastvala a vyresil jsem to Oregonem.
  • 0

#32 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 13:50

I když jsem pár kilometrů od civilizace tak zpátky obvykle trefím :) A ani ten mobil pár kapek nezabije když se kouknu na cestu. na online data se nespoléhám, beru je spíš jako dodatek když chci třeba zjistit poslední logy. Jinak mám vše včetně listingů (a byluštěných mysterek) připraveno offline. A na to nepotřebuji oregon, to umí i ten hloupý telefon.
  • 0

#33 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 13:52

no používám to cy v tý nokii už je nevim co to je
  • 0

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2009 - 14:28

Parkis: no pokud te ten dest chytne cestou zpet ano, ale co kdyz tam? A navic jsi tak blizko..... Hele muzeme tu situaci vymyslet miliony a stejne si to musi vyresit kazdy sam, kolik bude investovat a do ceho. Ja uz to vyresene mam, ty evidentne taky ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama