Přejít na obsah


Fotka

Kompletni export z GSAK do GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 9:16

U znamyho ted resim problem, ze dlouhodobe pouziva GSAK a chce prejit na GG, ovsem kdyz provedeme export do GPX, tak pri importu to chrochta a nakonec vyplivne tabulku importu s nulovymi hodnotami. Resil nekdo podobny problem? Jak proste nejsnadneji "switchnout"?
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 9:20

Pokud exportujes do standardniho PQ GPX, melo by to jit. Nevybral jsi jen spatny format?
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 9:38

Bohuzel nejsem ted u toho, takze nemohu aktualne overit. BTW jak je to vubec s dalsimi vecmi typu "Corrected Coordinates" a dalsi poznamky. Ty se vyexportuji/naimportuji taky?
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 9:41

Geoget ti naimportuje jen veci, ktere jsou standardni v PQ GPX. Zadne specielni pridelavky GSAKu to naimportovat neumi.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 9:50

Jinak mi kdyztak do posty hod ukazku tech dat, jak lezou z GSAKu, muzu se na to pak mrknout, v cem je zadrhel.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:45

Takze zakladni vypis cachi se podaril. Bohuzel nesedim u toho PC, takze to delam vsechno na dalku pouze pres telefon. Byl tam problem v tom, ze dotycny clovicek mel zatrhnuty nejake "extra" volby v GSAK a GG to odmital prelouskat. Dalsi veci je, jestli je nejak mozne exportovat a nasledne importovat prave "Final waypoints" a pripadne i poznamky. Resil nekdo tento problem?
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:52

Final waypoints by melo jit, pokud dokazes GSAK donutit k tomu, aby se tvarily jako jeden z pridanych waypointu a jako takovy jej take vyexportoval.
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:54

Takze spise dotaz na nekoho, kdo pouziva dlouhodobej GSAK a je obeznamen s moznostmi exportu.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:54

Já také přecházel z GSAKu na GG a musím říct, že problém byl v přenosu Final Waypoint a Poznámek...
  • 0

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:56

sobikovi: a ten problem si vyresil nebo jak si to nakonec udelal?
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 13:10

Takze ted jsem si zkusil nekolik cvicnych exportu z GSAK a mozna by slo nejak vyuzit HTLM exportu. Jednoduse me napadlo udelat HTML export, potom hromadne v PSPad nacist vsechny tyto soubory a hromadne nahradit urcite stringy tak, aby to GeoGeti import rozpoznal jako FI a pridal to tak.

Dotaz na HaLuMu, je tento smer uvazovani spravny? Cim konkretne by musely byt nahrazeny nasledujici HTML znacky:

<b>Brnenska nadrazi: Slatina by dark.metalswamp & les-coccinelles (1,5/1,5)<FONT COLOR="#ff0000"> (Archived)</FONT> </b> 

<br><b>N49° 12.001  E16° 43.001<FONT COLOR="#ff0000"> (Corrected)</FONT>  </b> (WGS84)
<br>UTM  33U   E 622574  N 5447760<br>
BTW souradnice jsem pochopitelne prepsal spatnymi
  • 0

#12 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 13:11

Tezko radit v pripade takovehleho presunu, protoze neznam problematiku importu do toho freewaroveho bastlu (vtip, chlapi - kliiid :D), ale vzhledem k tomu, ze zrejme ty Corrected coordinates potrebujete jen jako body, tak co si udelat filtr, ve kterym zobrazis jen kese s Corrected coordinates a z nich udelat export do formatu, kterej GG umi zkousnout? (S tim formatem uz ale neporadim, pac nevim.)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 13:35

Sel bych na to jinak.

Mame kesky a k nim pridane waypointy. Takove ty waypointy jako parkovaci misto, stage z multikese, a tak. A jednim z techto waypointu je i waypoint typu "final waypoint".

Vsechno toto urcite umi GSAK importovat a predpokladam ze i exportovat, protoze se to pouziva ve standardnim PQ GPX.

Takze jde jen o to, jestli se da ten GSAK donutit k tomu, aby se k finalnim souradnicim choval jako ke standardnimu pridanemu waypointu a takovy i vyexportovat.

Nerikejte mi, ze by tohle GSAK nedokazal? :o
  • 0

#14 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 13:46

Myslim, ze ne - protoze GSAK (alespon tak, jak ho pouzivam ja - a to bylo predpokladam nastaveno defaultne) pri zadani Corrected Coordinates zmeni souradnice primo bodu kese. Puvodni souradnice si pak uchovava jen nekde uvnitr (napr. pri nahledu do mapy primo v GSAKu jsou videt), ale exportuje primo ty upraveny. Samozrejme se da zaskrtnout, aby neexportoval Corrected coordinates a pak exportuje jen ty vychozi.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 14:03

Hele, tak to by bylo mozna jeste lepsi. Nejdriv vyexportovat cache spravne a potom udelat export tech opravenych s tim, ze by se v tom PSPadu prepsalo oznaceni na to, aby to odpovidalo FI waypoints.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 14:40

S474N napsal/a:
sobikovi: a ten problem si vyresil nebo jak si to nakonec udelal?

Nakonec jsem to ručně předlabal :(
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 14:48

A nejde v tom GSAKu vzit jen kese, ktere maji korigovane souradnice, a ty vyexportovat? Minimalne GC kod a souradnice, aby se z toho pak GPXko vyrobilo, idelane rovnou v podobe GPX waypointu? Vzdyt GSAK umi take makroskripty, tak by to nemusel byt problem to naprogramovat, ne? Nebo dokonce uz nekdo neco takoveho naprogramoval, co ja vim?
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 14:52

Nebo neni nejake udelatko pro GSAK, ktere by prevedlo corrected souradnice na normalni child waypoint typu "final"?
  • 0

#19 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 15:09

HaLuMa napsal/a:

Prvni variantu (udelat GPX nebo jinej export) uz jsem tady navrhoval (ale to me nikdo neposlouchal B)) - to by jit melo, makra nepisu a o udelatku pro posledni variantu nevim - nepotrebuju. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#20 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 15:16

Zobrazit (a následně vyexportovat) jen cache s Corrected Coordinates není problém, stačí to ve filtru správně zaškrtnout. Také by nebyl problém udělat makro, které by takovéto body vyexportovalo jako final waypointy. Podobně by šly vyexportovat i uživatelské poznámky, i když nevím, jak by se to pak načítalo do GeoGetu. Třeba na to někdo něco napíše, nemělo by to být složité. Já osobně také o přechodu párkrát uvažoval (přijde mi, že GG má hezčí statistiky), ale nakonec jsem to zavrhnul. V GG mi holt chybí spousta věcí a nesedne mi ovládání...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama