Přejít na obsah


Fotka

Kompletni export z GSAK do GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 15:18

Dovolim si zasahnout do diskuze. GSAK umi vyexportovat samotne waypointy (bez materskeho GC.... bodu) do .gpx a po pouziti makra s gsak.net lze dokonce vybrat jen finalove waypointy. Nekdo (ja) uklada vylustene mysterky do Corrected coordinates, takze predpokladam neni zrovna dvakrat slozite si vytvorit vlastni makro, ktere na zaklade Corr.coords vytvori additional waypoint typu final a ten uz pak vyexportuje vesele a snadno viz výše. Zalezi, kolik toho ma dotycny vylusteno, kvuli deseti bodum to samozrejme za to hledani stahovani a psani nestoji, kdo ma vylusteno vic (mozna az moc, jak zjistuju, tak mam cca 200 neodlovenych kesi s vylustenymi souradnicemi...) tak tomu se to vyplati. EDIT: Uz si me nevsimejte, pisu tak pomalu a diskuse je tak bourliva, ze jsem tu tak nejak duplicitne se vsim...:P
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 15:19

No, ze to ty nepotrebujes, neznamena, ze to nepotreboval nekdo jiny. Pokud vim, GSAK umoznuje oboje, tedy i ukladani finalek jako child waypoint. A pri googleni jsem narazil i na prispevek Miona, kde vcelku dobre vysvetloval, proc to v GSAKu dava prave do tech waypointu, a ukazoval prakticke vyhody tohoto pocinani. Tak si rikam, ze treba ten napad na prevedeni korigovanych souradnic na waypointy uz nekdo z uzivatelu GSAKu mel... Ono, priznejme si to, cela ta taskarice s korigovanymi souradnciemi je v GSAKu uz z dob, kdo to ani jinak delat neslo, protoze ty child waypointy se naucil az ve verzi 7. B)
  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 15:26

rsc_cz napsal/a:
Podobně by šly vyexportovat i uživatelské poznámky, i když nevím, jak by se to pak načítalo do GeoGetu. Třeba na to někdo něco napíše, nemělo by to být složité.


Pokud by byla moznost zasahnout do generovaneho GPX, tak staci do generovanych dat pridat i Geogeti extension tagy, pres ktere lze prenaset poznamky, datum a cas nalezu a take vsechny tagy. Takze by tim sly prenes u vsechny ctyri userdata pole a prekonvertovat je do geogetich tagu.

rsc_cz napsal/a:
Já osobně také o přechodu párkrát uvažoval (přijde mi, že GG má hezčí statistiky), ale nakonec jsem to zavrhnul. V GG mi holt chybí spousta věcí a nesedne mi ovládání...


To je teda zrada, a ja Geoget zrovna kvuli tobe naucil pracovat s waymarky, openkesemi a kdovi cim dalsim... :P

Ovladani je spise o zvyku nez o tom, ze by tam kvalitativne neco chybelo. Alespon si teda skromne myslim.
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 15:44

Jak pise HaLuMa. Ty muzes mit 10 cachi, ja mam 100 a jinej clovek treba bude tohle switchnuti resit s 1000 kouskama. Podle me by to mohl byt i zajimavy pocin, jak zpropagovat GeoGet. Neco ve smyslu, mate GSAK? Staci vam 3 kliknuti a vsechno mate v GeoGetu. V kazdem pripade jsem schopen v ramci svych moznosti nejak pomoci, ale ted jde o to, kde zacit.
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 15:47

Zacit je treba u makra, ktere bude provadet modifikovany GPX expot. Ale vubec netusim, jak moc ti GSAk v makrech umoznuje tuto modifikaci provadet. Jestli umoznuje pridavat tagy do vysledneho souboru a tak. V GSAKu skutecne neprogramuji. ;)
  • 0

#26 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 16:32

To je teda zrada, a ja Geoget zrovna kvuli tobe naucil pracovat s waymarky, openkesemi a kdovi cim dalsim... :P

To umí zřejmě ode dneška, takže jsem to ještě nezkoušel ;)


Upravit „systémový” export GPX asi nejde, ale není problém si napsat export vlastní s libovolnou strukturou a obsahem. Třeba si s tím někdo pohraje, protože jak nám říkali ve škole: „Programování je zábava” (s čímž - pokud řeším problém, který mě baví - mohu jedině souhlasit ;))
  • 0

#27 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 21:09

HaLuMa napsal/a:
No, ze to ty nepotrebujes, neznamena, ze to nepotreboval nekdo jiny.

V tom pripade se omlouvam, ze jsem se snazil podle svych zkusenosti poradit a pomoct. Mas pravdu, na GeoGet jsem opravdu nikdy prechazet nepotreboval. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#28 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 21:19

rsc_cz napsal/a:
Já osobně také o přechodu párkrát uvažoval (přijde mi, že GG má hezčí statistiky), ale nakonec jsem to zavrhnul. V GG mi holt chybí spousta věcí a nesedne mi ovládání...

Tohle jsem taky resil a nakonec to dopadlo, ze mam nainstalovanej Geoget, kam sem tam nasypu MFPQ a na par kliknuti mam skutecne daleko hezci statistiky. Na vse ostatni, ale mam GSAK...
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 21:47

Vidite, jak je ten svet rozdilny? Ja pouzivam Geoget na vsechno mozne, a GSAK sel z domu uz pred lety. :P
  • 0

#30 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 22:44

Predpokladam, ze jsi GSAK pouzival v testovaci verzi - takze bud prilis kratce na to, abys poznal vyhody :P, nebo naopak Te stvalo to cekani, kdyz skoncila ta evaluation period. B) Nebo sis koupil licenci a pak prestal ten soft pouzivat a napsal si svuj (podle sveho skromneho nazoru lepsi)? :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 22:55

Ano, pouzival jsem to kratce. Nelibilo se mi to, nelibilo se mi ovladani a styl prace, atd. Byla to jeste jedna z sestkovych verzi, sedmicka jeste nebyla vubec na svete... A nebud smesny. Prece si nemyslis, ze venuji nekolik let sve prace jen proto, ze bych byl liny zaplatit par stovek za GSAK, nebo ze mne stvalo cekani pri startu. Tomu bys fakt chtel verit? :o Tak se nestyd a pouc mne, jake ze ma GSAK za skryte vyhody, ktere mi diky tomu dodnes unikaji?
  • 0

#32 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 23:01

To asi neni objektivní. Mě osobně nesedí ani jedno, ale GSAK používám, protože "cesta nejmenšího zla". Což samozřejmě nesnižuje můj respekt vůci autorům podobných programů :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 23:05

Jisteze to neni objektivni. vsechna tato hodnoceni jsou subjektivni a neexistuje program, ktery by vyhovoval uplne vsem. Ja, kdyz jsem se kdysi rozhodoval, jestli si neco spichnu sam ci nikoliv, tak byla situace na trhu dosti tristni. Proste bud GSAK, nebo nic. Ted maji lide alespon moznost volby.
  • 0

#34 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 23:30

Kdyz ja s pobavenim sleduju, jak vzdycky vyletis jak certik z krabicky. Ja zase videl nekolikrat styl prace s GeoGetem u Qnika (dejme tomu pokrocily uzivatel) a ne ze bych se mu uplne smal, ale bylo mi ho lito. ;) (Kecam - smali jsme se mu s maaacou oba) B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#35 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 23:32

No a kdyz uz jsme si navzajem dost zaflejmovali - mozna by bylo k zamysleni zalozit vlakno, kde by se objektivne resilo srovnani "prace" s ruznymi programy - aneb "co mi muze nabidnout GeoGet oproti GSAKu a naopak", ale to by se tu musel najit nekdo, kdo ma dost zkusenosti s obojim. Bez muceni priznavam, ze ja to nejsem. HaLuMa uz se taky priznal. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 23:44

Ja tyhle brepty miluju, co podsouvaji vyskakujici certiky. Nejak jsem si nevsiml, ze by tu nekdo jakkoliv vyskakoval, ba naopak se tu vedla nebyvale vecna debata. Skoda jen, ze se ji asi neumis zucastnit a spis se chces asi hadat. Hele, neni to poprve a nejsi osamoceny pripad. Vsichni mate jedno spolecne - nejdrive mate silacke reci, jak je GSAK preci zcela objetivne mnohem lepsi, ale kdyz se na ferovku zeptam v cem konkretne, tak z vas nikdy nic kloudneho nevypadlo. Ten pokus o zesmesnovani misto argumentu, to bylo skutecne frajerske, mas byt na co hrdy! :(
  • 0

#37 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 23:48

No, prvni frajer, co tu prohlasoval, ze mu sel GSAK z domu, jsi byl Ty. Precti si muj posledni prispevek.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 23:49

Dobre, tim druhym prispevkem sis to trosku vyzehlil.
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 23:55

hplus napsal/a:
No, prvni frajer, co tu prohlasoval, ze mu sel GSAK z domu, jsi byl Ty.


No jisteeee, ty freewareovej bastle. Nebylo by moudrejsi se v tom uz nestourat? :D
  • 0

#40 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 22:21

Sice jsem to původně neměl v plánu, ale nakonec jsem neodolal a zkusil nějaké to exportní udělátko splácat. Pokud má někdo odvahu ho vyzkoušet, najde ho na http://archaikum.cz/...php#gsak2geoget (makro GSAK2GeoGet)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama