Přejít na obsah


Fotka

Problém s generováním statistik GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#21 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 20:14

Co myslíš tím makrem nastav kraje (takové to hodně staré s ručně nadefinovanými filtry)?
Kdysi jsem si napsal polygony_ce a nedávno jsem to upravil tak, že to odpovídá tomu, co používá gc.com - je to ke stažení na http://archaikum.cz/...hp#nastav_kraje. Umožňuje to doplnění nebo přepis stávajících hodnot (přepis stačí použít při prvním spuštění)
  • 0

#22 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 20:50

Zkusim,dam vedet. Ano, mam pocit, ze je to to stare co jsem zkousel, jsem v tomto pozadu, proto to me tapani. Pri importu tam mam nastaveno, jak mi poradil suplere to BA nebo tak nejak a to 2., ted z halvy nevim, pisi na 2. stroji a nejak to doplnuje, ale je mi divne, ze jednou je to jako prikald Praha a po 2. Praha hlavni mesto. kazdopadne damvedet. Zatim velke diky za helpik.
  • 0

#23 Rafan

Rafan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 1:36

Možná jsem jen nechápavý, ale mám problém s tím, že když si přes Skrýšotlač vygeneruju GPX s mými nálezy a chci z něj vygenerovat v GSAKU statistiky, tak narazím hned na začátku na problém, že makro polygony_CE (jak ve verzi 5, tak i v 6) zpracuje jen zlomek. Bez problémů to funguje, když zdrojový GPX obsahuje ve sloupci pouze Czech Republic. U spousty keší je ale specifikován v tomto sloupci i kraj. Hodnota sloupce tedy pak vypadá např. takto: "Jihomoravsky kraj, Czech Republic". Předpokládám správně, že ta makra polygony_CE s tím vůbec nepočítají? Jak by se daly jednoduše překonvertovat hodnoty ve sloupci Country (obsahující "kraj, stát") na pouhý tvar "stát"? Škoda, že se ty dvě informace už ze Skrýšotlače cpou do jednoho elementu <groundspeak:country>Liberecky kraj, Czech Republic</groundspeak:country> a ne nějak zvlášť... Omlouvám se předem, jestli nejsem jenom natvrdlej a řešení je triviální :D
  • 0

#24 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 6:39

Rafan napsal/a:
Možná jsem jen nechápavý, ale mám problém s tím, že když si přes Skrýšotlač vygeneruju GPX s mými nálezy a chci z něj vygenerovat v GSAKU statistiky, tak narazím hned na začátku na problém, že makro polygony_CE (jak ve verzi 5, tak i v 6) zpracuje jen zlomek. Bez problémů to funguje, když zdrojový GPX obsahuje ve sloupci pouze Czech Republic. U spousty keší je ale specifikován v tomto sloupci i kraj. Hodnota sloupce tedy pak vypadá např. takto: "Jihomoravsky kraj, Czech Republic". Předpokládám správně, že ta makra polygony_CE s tím vůbec nepočítají? Jak by se daly jednoduše překonvertovat hodnoty ve sloupci Country (obsahující "kraj, stát") na pouhý tvar "stát"?
Škoda, že se ty dvě informace už ze Skrýšotlače cpou do jednoho elementu
<groundspeak:country>Liberecky kraj, Czech Republic</groundspeak:country>
a ne nějak zvlášť...
Omlouvám se předem, jestli nejsem jenom natvrdlej a řešení je triviální :D

Skrýšotlač pravděpodobně čte HTML stránku dané kešky a tak si z řádku kde je uložený stát přečte i kraj který je před tím a bere to jako jeden údaj. Dříve tam ten údaj nebyl. Makro Polygony pak bere v úvahu jen ty keše kde je uvedeno pouze Czech Republic. Doporučil bych ti PM a budeš mít klid :)

EDIT:
Tak jsem to chtěl zkusit přes tu Skrýšotlač, ale bohužel mě GPX soubor ze skrýšotlače GSAK nevzal - vyhodil chybu. Tak jsem alespoň u jedný kešky nastavil místo Czech Republic - Ustecky kraj, Czech Republic a makro Polygony_CE 5.0 mě k tomu v pohodě přiřadilo okres. tak teda nevím :D
  • 0

#25 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 8:38

Rafan napsal/a:
Možná jsem jen nechápavý, ale mám problém s tím, že když si přes Skrýšotlač vygeneruju GPX s mými nálezy a chci z něj vygenerovat v GSAKU statistiky, tak narazím hned na začátku na problém, že makro polygony_CE (jak ve verzi 5, tak i v 6) zpracuje jen zlomek. Bez problémů to funguje, když zdrojový GPX obsahuje ve sloupci pouze Czech Republic. U spousty keší je ale specifikován v tomto sloupci i kraj. Hodnota sloupce tedy pak vypadá např. takto: "Jihomoravsky kraj, Czech Republic". Předpokládám správně, že ta makra polygony_CE s tím vůbec nepočítají? Jak by se daly jednoduše překonvertovat hodnoty ve sloupci Country (obsahující "kraj, stát") na pouhý tvar "stát"?
Škoda, že se ty dvě informace už ze Skrýšotlače cpou do jednoho elementu
<groundspeak:country>Liberecky kraj, Czech Republic</groundspeak:country>
a ne nějak zvlášť...
Omlouvám se předem, jestli nejsem jenom natvrdlej a řešení je triviální :D


pres Database/Global replace nejdriv udaj o statu a kraji smaz a pak uz by nemel byt s Polygonama problem....
  • 0

#26 Rafan

Rafan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 13:35

Numira napsal/a:

Rafan napsal/a:
Možná jsem jen nechápavý, ale mám problém s tím, že když si přes Skrýšotlač vygeneruju GPX s mými nálezy a chci z něj vygenerovat v GSAKU statistiky, tak narazím hned na začátku na problém, že makro polygony_CE (jak ve verzi 5, tak i v 6) zpracuje jen zlomek. Bez problémů to funguje, když zdrojový GPX obsahuje ve sloupci pouze Czech Republic. U spousty keší je ale specifikován v tomto sloupci i kraj. Hodnota sloupce tedy pak vypadá např. takto: "Jihomoravsky kraj, Czech Republic". Předpokládám správně, že ta makra polygony_CE s tím vůbec nepočítají? Jak by se daly jednoduše překonvertovat hodnoty ve sloupci Country (obsahující "kraj, stát") na pouhý tvar "stát"?
Škoda, že se ty dvě informace už ze Skrýšotlače cpou do jednoho elementu
<groundspeak:country>Liberecky kraj, Czech Republic</groundspeak:country>
a ne nějak zvlášť...
Omlouvám se předem, jestli nejsem jenom natvrdlej a řešení je triviální :D


pres Database/Global replace nejdriv udaj o statu a kraji smaz a pak uz by nemel byt s Polygonama problem....


Díky moc. Tohle samozřejmě pomohlo. Toto mě samozřejmě napadlo již včera, ale zaboha jsem nemohl najít volbu, kde se dají hromadně měnit hodnoty ve sloupcích... Global replace jsem přehlédnul. Teď už mi zbývá jen najít obdobu PolygonyCE pro ostatní státy, protože jsem smazal i údaje o ostatních státech. Úmyslně - byl tam samozřejmě stejný problém, že sloupec Country neobsahoval např. čistokrevné Norway.
Jo, vlastně ještě malinký problém je, že ve sloupci State v GSAKU se zobrazuje zkomolený kraj Středočeský (ř=přeškrtnuté o, č=é s otočenou čárkou :) ). Přitom když se v GSAK kouknu na detail záznamu, tak tam se zobrazí správně. :o
  • 0

#27 Rafan

Rafan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 13:40

MaK_cz napsal/a:

Rafan napsal/a:
Možná jsem jen nechápavý, ale mám problém s tím, že když si přes Skrýšotlač vygeneruju GPX s mými nálezy a chci z něj vygenerovat v GSAKU statistiky, tak narazím hned na začátku na problém, že makro polygony_CE (jak ve verzi 5, tak i v 6) zpracuje jen zlomek. Bez problémů to funguje, když zdrojový GPX obsahuje ve sloupci pouze Czech Republic. U spousty keší je ale specifikován v tomto sloupci i kraj. Hodnota sloupce tedy pak vypadá např. takto: "Jihomoravsky kraj, Czech Republic". Předpokládám správně, že ta makra polygony_CE s tím vůbec nepočítají? Jak by se daly jednoduše překonvertovat hodnoty ve sloupci Country (obsahující "kraj, stát") na pouhý tvar "stát"?
Škoda, že se ty dvě informace už ze Skrýšotlače cpou do jednoho elementu
<groundspeak:country>Liberecky kraj, Czech Republic</groundspeak:country>
a ne nějak zvlášť...
Omlouvám se předem, jestli nejsem jenom natvrdlej a řešení je triviální :D

Skrýšotlač pravděpodobně čte HTML stránku dané kešky a tak si z řádku kde je uložený stát přečte i kraj který je před tím a bere to jako jeden údaj. Dříve tam ten údaj nebyl. Makro Polygony pak bere v úvahu jen ty keše kde je uvedeno pouze Czech Republic. Doporučil bych ti PM a budeš mít klid :)

EDIT:
Tak jsem to chtěl zkusit přes tu Skrýšotlač, ale bohužel mě GPX soubor ze skrýšotlače GSAK nevzal - vyhodil chybu. Tak jsem alespoň u jedný kešky nastavil místo Czech Republic - Ustecky kraj, Czech Republic a makro Polygony_CE 5.0 mě k tomu v pohodě přiřadilo okres. tak teda nevím :D


Mě GPX soubor GSAK vezme vždycky, pokud není nějak zdeformovaný. Pozor ale, že pokud stahuješ víc jak cca 50 keší a nespustíš Skrýšotlače s parametrem alokace paměti pro Javu (aspoň tak 256M), tak se ti Skrýšotlač bude chovat hodně divně - např. ti stáhne jen část keší a pak uvízne v nekonečném čekání, nebo je problém právě s ukládáním.
Okresy mi to nepřiřazovalo, když se Country jmenovalo např. "Jihomoravsky kraj, Czech Republic", tzn. oddělené čárkou, kraj napřed.
  • 0

#28 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 14:59

Rafan napsal/a:
Díky moc. Tohle samozřejmě pomohlo. Toto mě samozřejmě napadlo již včera, ale zaboha jsem nemohl najít volbu, kde se dají hromadně měnit hodnoty ve sloupcích... Global replace jsem přehlédnul. Teď už mi zbývá jen najít obdobu PolygonyCE pro ostatní státy, protože jsem smazal i údaje o ostatních státech. Úmyslně - byl tam samozřejmě stejný problém, že sloupec Country neobsahoval např. čistokrevné Norway.
Jo, vlastně ještě malinký problém je, že ve sloupci State v GSAKU se zobrazuje zkomolený kraj Středočeský (ř=přeškrtnuté o, č=é s otočenou čárkou :) ). Přitom když se v GSAK kouknu na detail záznamu, tak tam se zobrazí správně. :o

Tak na diakritiku bude fungovat Tools/Options první karta General a zhruba v jedne tretine odspodu v prave casti je tlacitko "Grid font..." tak to stiskni a vyber si tam v roletkovem menu Skript "Středoevropský" To by mohlo pro začátek pomoct.

Co se týká polygonů pro různé země, tak některé státy jsou "zmapovány" v GSAKu - stačí při nahrávání souboru .gpx do toho formulářového okna, co se ti vždycky otevře do pole "County update" napsat YB a do pole "State update" napsat SB
Pak se ti přiřadí keše do států a okresů u těch zemí, u kterých to jde, u ostatních máš buď možnost ručního zadání nebo prohledání lokálních diskusních fór v dané zemi a zkusit vypátrat, jestli takovou vec neresili...
  • 0

#29 Rafan

Rafan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 21:31

Numira napsal/a:

Rafan napsal/a:
Díky moc. Tohle samozřejmě pomohlo. Toto mě samozřejmě napadlo již včera, ale zaboha jsem nemohl najít volbu, kde se dají hromadně měnit hodnoty ve sloupcích... Global replace jsem přehlédnul. Teď už mi zbývá jen najít obdobu PolygonyCE pro ostatní státy, protože jsem smazal i údaje o ostatních státech. Úmyslně - byl tam samozřejmě stejný problém, že sloupec Country neobsahoval např. čistokrevné Norway.
Jo, vlastně ještě malinký problém je, že ve sloupci State v GSAKU se zobrazuje zkomolený kraj Středočeský (ř=přeškrtnuté o, č=é s otočenou čárkou :) ). Přitom když se v GSAK kouknu na detail záznamu, tak tam se zobrazí správně. :o

Tak na diakritiku bude fungovat Tools/Options první karta General a zhruba v jedne tretine odspodu v prave casti je tlacitko "Grid font..." tak to stiskni a vyber si tam v roletkovem menu Skript "Středoevropský" To by mohlo pro začátek pomoct.

Co se týká polygonů pro různé země, tak některé státy jsou "zmapovány" v GSAKu - stačí při nahrávání souboru .gpx do toho formulářového okna, co se ti vždycky otevře do pole "County update" napsat YB a do pole "State update" napsat SB
Pak se ti přiřadí keše do států a okresů u těch zemí, u kterých to jde, u ostatních máš buď možnost ručního zadání nebo prohledání lokálních diskusních fór v dané zemi a zkusit vypátrat, jestli takovou vec neresili...


Díky za výborné tipy. Vyřešil jsem to ještě předtím trochu manuálním způsobem. Jelikož mám zatím keše jen z Norska, Švédska, Německa, Slovenska a Maďarska, tak jsem si pomocí filtru u všech českých nastavil country Czech Republic a ostatní sloupce jsem vynuloval. U ostatních států jsem to promazal taky a nastavil do country ručně pouze jméno země (bez státu/kraje). Pak jsem spustil PolygonyCE verze 6, která jak jsem pochopil využívá těch funkcí GetState() a GetCounty(). Tím se mi všechny státy a kraje doplnily. Tedy pouze pro Hungary to zjevně zatím není podporované a u Germany se mi doplnil jen stát (např. Bayern), County se nedoplnilo, ale to neva.
Příště až budu generovat statistiky pro mou geopřítelkyni, tak určitě vyzkouším ten tip s kódy YB a SB při importu. Díky moc.
Teď už mi k úplné spokojenosti chybí pouze nějaké automatické vkládání mapky s červenými body (nálezy) z geocaching.cz. Pole poznámka ve FindStatsGen, která by na to byla jako dělaná, se vždycky přepíše mapkou z MapCountiesCZ, kterou tam pochopitelně chci mít taky :D
Nyní tu mapku s nálezy z geocaching.cz vkládám ručně do výsledného HTML kódu, což účel samozřejmě splňuje, ale možná existuje nějaký elegantnější způsob ;)
  • 0

#30 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 22:04

Ve FSG jsou dvě samostatné poznámky ;)

Nebo si v makru MapCounties nastav soubor, jehož obsah chceš připojit před nebo za tu mapu okresů (já takhle mám napřed mapu s vybarvenými okresy a pod ní mapu s červenými tečkami)

A State/okresy u Německa mi GSAK doplňuje
  • 0

#31 Rafan

Rafan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 11:54

Numira napsal/a:

Rafan napsal/a:
Díky moc. Tohle samozřejmě pomohlo. Toto mě samozřejmě napadlo již včera, ale zaboha jsem nemohl najít volbu, kde se dají hromadně měnit hodnoty ve sloupcích... Global replace jsem přehlédnul. Teď už mi zbývá jen najít obdobu PolygonyCE pro ostatní státy, protože jsem smazal i údaje o ostatních státech. Úmyslně - byl tam samozřejmě stejný problém, že sloupec Country neobsahoval např. čistokrevné Norway.
Jo, vlastně ještě malinký problém je, že ve sloupci State v GSAKU se zobrazuje zkomolený kraj Středočeský (ř=přeškrtnuté o, č=é s otočenou čárkou :) ). Přitom když se v GSAK kouknu na detail záznamu, tak tam se zobrazí správně. :o

Tak na diakritiku bude fungovat Tools/Options první karta General a zhruba v jedne tretine odspodu v prave casti je tlacitko "Grid font..." tak to stiskni a vyber si tam v roletkovem menu Skript "Středoevropský" To by mohlo pro začátek pomoct.

Co se týká polygonů pro různé země, tak některé státy jsou "zmapovány" v GSAKu - stačí při nahrávání souboru .gpx do toho formulářového okna, co se ti vždycky otevře do pole "County update" napsat YB a do pole "State update" napsat SB
Pak se ti přiřadí keše do států a okresů u těch zemí, u kterých to jde, u ostatních máš buď možnost ručního zadání nebo prohledání lokálních diskusních fór v dané zemi a zkusit vypátrat, jestli takovou vec neresili...


Tak jsem zkoušel ten fígl s YB a SB. Funguje to dobře, ale bohužel jen u těch keší, kde není ve sloupci Country nějaká zkomolenina, tj. pokud tam je čistě název státu. Jelikož se ta akce provádí při importu GPX souboru, který ty nesmysly obsahuje, tak se dá leda tak upravit ten vstupní GPX soubor ještě před importem... Nebo je ještě možnost někde jinde než při importu provést ten State a County update? Že by se to provedlo až po předchozí korekci sloupce Country...
  • 0

#32 Rafan

Rafan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 12:33

rsc_cz napsal/a:
Ve FSG jsou dvě samostatné poznámky ;)

Nebo si v makru MapCounties nastav soubor, jehož obsah chceš připojit před nebo za tu mapu okresů (já takhle mám napřed mapu s vybarvenými okresy a pod ní mapu s červenými tečkami)

A State/okresy u Německa mi GSAK doplňuje


Co se týká té druhé poznámky, tak tu jsem ve staré verzi 3.4 neměl. Teď jsem updatnul na 3.6.18 a tam už to naštěstí je.
Co se týká toho doplňování okresů u Německa, tak pod tím "GSAK doplňuje" si mám představit co? Já to dělal pomocí PolygonyCE v 6, která využívá getCounty() (což je předpokládám funkce GSAKu) a ta mi to nedopní, když mám před spuštěním makra ve sloupci Country hodnotu Germany. Doplní mi to ten State na Bayern, ale okres nechá prázdnej...
  • 0

#33 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 22:09

Myslím tím poylgonyCE v6 nebo YB a SB při importu Nejlepší by ale bylo, kdyby jsi napsal autorovi Skrýšotlače, ať to opraví. Měl by jsi pak už v GPX správný stát a kraj
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama