Přejít na obsah


Fotka

Druhý "Found it"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 11:33

petegeo díky
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#22 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 16:42

petegeo napsal/a:
Dvoji logovani pravidla primo neresi, a pokud to owner povoli tak proc ne.


Jistí owneři by se konečně měli zbavit představy, že jsou majiteli pytlíčku s body, které mohou rozdávat podle svého uvážení. Majitelem bodů je Groundspeak a jen on může rozhodovat, kdo má na bod nárok. A stanovil to jasně: nález => zápis do logbooku => zápis na netu. Owneři jsou tu od toho, aby dodržování tohoto pravidla hlídali, ne aby si vymýšleli pravidla vlastní. To je jako kdyby pokladní v TESCU vymýšlela svoje slevové akce a odměny pro věrné zákazníky.
  • 0

#23 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 16:44

A proc teda system umoznuje zapsat 2x found? ;)
  • 0

#24 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 16:58

bluetracer napsal/a:

petegeo napsal/a:
Dvoji logovani pravidla primo neresi, a pokud to owner povoli tak proc ne.


Jistí owneři by se konečně měli zbavit představy, že jsou majiteli pytlíčku s body, které mohou rozdávat podle svého uvážení. Majitelem bodů je Groundspeak a jen on může rozhodovat, kdo má na bod nárok. A stanovil to jasně: nález => zápis do logbooku => zápis na netu. Owneři jsou tu od toho, aby dodržování tohoto pravidla hlídali, ne aby si vymýšleli pravidla vlastní. To je jako kdyby pokladní v TESCU vymýšlela svoje slevové akce a odměny pro věrné zákazníky.


Ideální, a můžu si ji najít, zalogovat v log booku a zalogovat na netu každej den. :D

Co takhle použít zdravej, tedy úplně zdravej selskej rozum? To že něco není zakázáno znamená jen, že to je technicky možné. GS není policie aby hlídala a trestala (pardon, pomáhala a chránila). A jestli to někoho těší, prosím, jeho věc a jeho svědomí. Já ho soudit nehodlám. Takže lovci bodů, hurá na moje keše pro 2...,3...50 found it a FTF. :-/
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#25 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 17:58

bluetracer napsal/a:

petegeo napsal/a:
Dvoji logovani pravidla primo neresi, a pokud to owner povoli tak proc ne.


Jistí owneři by se konečně měli zbavit představy, že jsou majiteli pytlíčku s body, které mohou rozdávat podle svého uvážení. Majitelem bodů je Groundspeak a jen on může rozhodovat, kdo má na bod nárok. A stanovil to jasně: nález => zápis do logbooku => zápis na netu. Owneři jsou tu od toho, aby dodržování tohoto pravidla hlídali, ne aby si vymýšleli pravidla vlastní. To je jako kdyby pokladní v TESCU vymýšlela svoje slevové akce a odměny pro věrné zákazníky.


Opravdu nevim, proc vytrhavas vety z kontextu odstavce... :o
Jasne jsem napr. psal u svoji o dodrzeni pravidel GC.
Taky jsem napr. videl cache, ktera byla predelana a vyrazne presunuta, a owner povolil opakovane found it pro toho, kdo ji znova najde a zaloguje... a taky je to dle pravidel.
A HLAVNE NIKDE na Groundspeaku jsem nevidel popis nějakých tvych BODU a jejich PYTLIKU.. ;)
  • 0

#26 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 19:37

petegeo napsal/a:
cache, ktera byla predelana a vyrazne presunuta, a owner povolil opakovane found it pro toho, kdo ji znova najde a zaloguje...

To je naprosto OK, protože je to v souladu s pravidly Groundspeaku. Druhý nález => druhý zápis v logbooku => druhý log na netu. Já jsem jen proti těm, co vymýšlejí vlastní pravidla a rozdávají body (nikoli svoje) za něco. Netvrdím, že je to tvůj případ.
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 20:00

bluetracer napsal/a:
Jistí owneři by se konečně měli zbavit představy, že jsou majiteli pytlíčku s body, které mohou rozdávat podle svého uvážení. Majitelem bodů je Groundspeak a jen on může rozhodovat, kdo má na bod nárok...

Cacheři by se hlavně měli zbavit představy o pytlíčku bodů obecně.:D Všechno by pak bylo mnohem jednodušší.
  • 0

#28 matugna

matugna

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 21:34

Zdravím, jednou v Kroměříži jedna keš, kterou jsem měl odlovenou, zmizela. Za nějaký čas ji autor založil znova. Pod jiným waypointem. Ale jmenovala se stejně, text uvnitř byl stejný a na GC.cz mi zase svítila jako neodlovená. Já jsem si vzal, nevidím v tom problém. Co si o tomto myslíte vy?
  • 0

#29 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 21:54

mě někde straší jedna zalogovaná keš navíc..podle HG jim mám mín než podle GC.com a neúmyslně,prostě jse mnějakou mikrovku zalogoval 2x omylem..a sere mě to jen pijít jednoduše na to která to je
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 22:11

matugna napsal/a:
Zdravím, jednou v Kroměříži jedna keš, kterou jsem měl odlovenou, zmizela. Za nějaký čas ji autor založil znova. Pod jiným waypointem. Ale jmenovala se stejně, text uvnitř byl stejný a na GC.cz mi zase svítila jako neodlovená. Já jsem si vzal, nevidím v tom problém. Co si o tomto myslíte vy?

Z toho co píšeš bych usuzoval, že je to pod jiným GC kódem (to bys zjistil ve svém přehledu odlovených keší). V tom případě už vůbec nevidím žádný problém Tvého svědomí- prostě jiná keš, autor má další bod do založených.
  • 0

#31 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 13:59

matugna napsal/a:
Zdravím, jednou v Kroměříži jedna keš, kterou jsem měl odlovenou, zmizela. Za nějaký čas ji autor založil znova. Pod jiným waypointem. Ale jmenovala se stejně, text uvnitř byl stejný a na GC.cz mi zase svítila jako neodlovená. Já jsem si vzal, nevidím v tom problém. Co si o tomto myslíte vy?

To je naprosto v pořádku. Například v Praze je takových kešek víc než mnoho. Několikrát jsem již byl na známém místě, třeba po roce, a byla tam nová keška se stejným nebo podobným názvem jako ta předchozí, již archivovaná. Ale ještě se mi nestalo, že by byla stejně uložená.
  • 0

#32 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 14:05

LaLu Team napsal/a:
To je naprosto v pořádku. Například v Praze je takových kešek víc než mnoho. Několikrát jsem již byl na známém místě, třeba po roce, a byla tam nová keška se stejným nebo podobným názvem jako ta předchozí, již archivovaná. Ale ještě se mi nestalo, že by byla stejně uložená.


Tak mne se to ted stalo na Proseku, mam dojem GC1RJ81, ulozeni stejne, jen z tradicky zmeneno na mystery...
  • 0

#33 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 15:54

Logovat jednu keš dvakrát raději ne, dělá do bordel do statistik. Pokud autor keš výrazně změní, měl původní archivovat a založit novou, ne umožnit dvakrát logovat. To, že lze logovat vlastní keše a že lze logovat vícekrát jednu keš, považuji za chybu programu. Chyby programu bychom neměli zneužívat. To, že někdo nechal klíčky v zámku svého auta nikoho z nás neopravňuje se svézt jenom proto, že to lze.
  • 0

#34 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 16:04

Tak když owner do logu jasně napíše po splnění této a této podmínky můžete keš odlovit ještě jednou,tak je to naprosto v pořádku.
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#35 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 16:10

handa napsal/a:
Tak když owner do logu jasně napíše po splnění této a této podmínky můžete keš odlovit ještě jednou,tak je to naprosto v pořádku.


A pri splneni druhe podminky jeste potreti? ;)
  • 0

#36 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 16:16

rodinka veverek napsal/a:
Pokud autor keš výrazně změní, měl původní archivovat a založit novou, ne umožnit dvakrát logovat.


To si myslím, že je optimální postup. Já jsem před časem našel lepší umístění pro jednu svoji mysterku. Přemýšlel jsem o tom, zda posunout finálové souřadnice a umožnit druhý "found it". Ale právě pro tyto nejasnosti jsem se raději rozhodl pro složitější postup. Založil jsem novou kešku se stejným názvem a podobným zadáním a tu starou jsem po oznámení archivoval. Přišlo mi to takto čistší a vyhnul jsem se diskusím na toto téma. Nikdo mi za to nespílal (taky proč?), naopak ti, kteří našli obě, tuto změnu přijali jednoznačně kladně.
  • 0

#37 slevik

slevik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 9:22

To je zase téma, které se může táhnout do nekonečna, co člověk, to názor :P. Podle mého je blbost logovat dvakrát Found it, a to v jakémkoliv případě ;). Když se ztratila moje keška, taky jsem přemístila finálku cca o 50 metrů jinam a jinak uložila, ale proč proboha logovat podruhý? Když je to stejná keš, stejné luštění apod. Taky jsem to mohla povolit, "pochlubit se" novým místem, ale odolala jsem pokušení hned, protože o čem by pak ten geocaching byl, kdyby se každá přesunutá keš mohla logovat znova :|. To mi přijde postavený na hlavu..nakonec by kdejaký kačer mohl stále jednu keš ničit a následně logovat a tím získávat body :P
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 10:09

_eda_ napsal/a:A proc teda system umoznuje zapsat 2x found? ;)


A to je prave podle me ta zasadni chyba, ze to system dovoli. Podle me by to melo byt "jednou a dost".
  • 0

#39 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2009 - 10:57

S474N napsal/a:

_eda_ napsal/a:A proc teda system umoznuje zapsat 2x found? ;)


A to je prave podle me ta zasadni chyba, ze to system dovoli. Podle me by to melo byt "jednou a dost".


Souhlas :)
  • 0

#40 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 12:23

_eda_ napsal/a:

handa napsal/a:
Tak když owner do logu jasně napíše po splnění této a této podmínky můžete keš odlovit ještě jednou,tak je to naprosto v pořádku.


A pri splneni druhe podminky jeste potreti? ;)


Ne to ne.
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama