Přejít na obsah


Fotka

Logování FTF


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#1 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 13:48

Ahoj, chtěl bych otevřít diskusi o logování FTF. Už to tady v jednom vláknu (Logování FTF, FTFAD, apod od mr.matese) zaznělo, ale nikdo se k tomu nevyjádřil a diskuse se stočila jiným směrem. Cituji: Pokud jdou hledat FTF kešku dva registrovaní kačeři a najdou ji společně, tzn. že ji oba dva vyzvednou ze skrýše a otevřou, mohou si FTF zalogovat oba dva? Co říkáte na způsob logování FTF třeba 4 až 10 lidí, kteří se cestou ke kešce svolávají a čekají tam na sebe. A všichni jsou FTF. U mé keše bylo kačerovi FTF v logu vytknuto, že nepočkal, že se to nedělá. Jaká je praxe a zvyklost jinde? Reagují owneři někde na např. 8 zalogovaných FTF lovců? Podotýkám, že to nejsou týmy, ale jedinci. Sám se přikláním k názoru, že FTF (jako STS atd…) by měl být pouze jeden tým, nebo jeden kačer. Díky za názory.

Ještě bych chtěl, abyste se k tomu vyjádřili i z hlediska etiky a ne jen z pohledu pravidel.
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 14:01

Celé se to má asi tak, že FTF v pravidlech není vůbec nijak ošetřené. Hon za prvním nálezem není úplně implicitní součást geocachingu... spíš taková nadstavba, která přináší další zábavu. Takže záleží jak se cacheři dohodnou a je v podstatě úplně jedno, jestli se tím někdo bude řídit nebo ne. Jako owner cache s tím nezmůžeš už vůbec nic. Log mazat nemůžeš, pokud se cacher zapsal do logbooku a jestli je v něm napsáno ftf nebo ne ti hlídat také nepřísluší (jako ani nikomu jinému).
  • 0

#3 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 15:46

Ja do tohohle nemuzu mluvit primo, ja tam nebyl (chytre jsem jel radsi na Pracharnu), ale jestli chapu situaci dobre, tak se nekteri kolegove lehce otreli o fakt, ze "prvni a nahodne" FTF ma Tvoje kamaradka, ktera tam byla nahodou tesne po publikaci a v podstate par minut od pipnuti a jejiho zapisu uz po ni nebylo ani vidu ani slechu. A pry tam dalsi lidi videla, ale nejak se k nim asi nechtela hlasit. :D (Viz. prvni logy na GC20FMQ.) Co se tyce spolecnych FTF - nekteri z nas, kteri takhle cas od casu vyrazime na novou cache, tam vyrazime castecne i proto, abychom se zase "nahodou" srazili s kamaradama i mene znamyma lovcema a proto nejakou tu minutku u kese klidne postojime a pokecame. ;) Myslim, ze ale neni potreba kvuli tomu vytvaret nesmyslny vlakna na foru, kde je kazdej strasne chytrej - a o to vic chytrejsi, cim min toho o dane situaci vi. :) Radsi prijdte pristi patek na pivo a muzeme to v klidu probrat. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 15:51

Emeritushk napsal/a:
Ahoj, chtěl bych otevřít diskusi o logování FTF. Už to tady v jednom vláknu (Logování FTF, FTFAD, apod od mr.matese) zaznělo, ale nikdo se k tomu nevyjádřil a diskuse se stočila jiným směrem. Cituji: Pokud jdou hledat FTF kešku dva registrovaní kačeři a najdou ji společně, tzn. že ji oba dva vyzvednou ze skrýše a otevřou, mohou si FTF zalogovat oba dva? Co říkáte na způsob logování FTF třeba 4 až 10 lidí, kteří se cestou ke kešce svolávají a čekají tam na sebe. A všichni jsou FTF. U mé keše bylo kačerovi FTF v logu vytknuto, že nepočkal, že se to nedělá. Jaká je praxe a zvyklost jinde? Reagují owneři někde na např. 8 zalogovaných FTF lovců? Podotýkám, že to nejsou týmy, ale jedinci. Sám se přikláním k názoru, že FTF (jako STS atd…) by měl být pouze jeden tým, nebo jeden kačer. Díky za názory.

Ještě bych chtěl, abyste se k tomu vyjádřili i z hlediska etiky a ne jen z pohledu pravidel.


Zrovna se tu teď u jedné nové keše kačeři hádají, protože jeden našel a nepočkal na druhého a lognul si FTF sám.

Pokud nechcete hrát patologické nečum, kdy se čeká, dokud to nenajde i ten poslední a pak se to loguje společně, tak to dělejte klidně jinak.

Jen mi pak přijde zbytečné se hádat o FTF, které je o tom, kdo jezdí po městě rychleji a kdo chytil víc červených na semaforu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:00

Myslim, ze ale neni potreba kvuli tomu vytvaret nesmyslny vlakna na foru, kde je kazdej strasne chytrej ...Ja prece nevytvarim nesmyslne vlakno, ja jsem se ptal jaka je zvyklost jinde, jak se k tomu staveji jinde atd. Mel jsem snad zalozit vlakno na libimseti.cz?
  • 0

#6 kulin&janek

kulin&janek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:15

FTF neni rizen zadnymi pravidly. V ruznych regionech se to dela jinak. Nekde je ucelem prijet a podtrhnout nez dobehnou ostatni, jinde jako treba v HK zase pockat na ostatni a pokecat. To je to, co me na tech FTF bavi, ze mam temer jistotu, ze se klidne pozde v noci potkam na ruznych mistech s kamarady ci lidmi, kteri jsou stejne trefeni jako ja a misto aby si dali pivko tak cekaji, zda neco nepipne. Nekdo to hold bere silne individualne, nekdo jako kolektivni hru. To same mas treba ruzne obrazce z kesek jako je smajlik ci za sipkou u Brna. Nekomu se to libi, jinej je zhnusen. Do skupinky co vyrazi na FTF jsem se dostal pred necelym rokem a bavi me to prave proto, ze tam neni soutezivost ale pohodova atmosfera a pokes s ostatnima.
  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:26

Co jsem se přichomejtnul k FTF v Brně a okolí, tak jsem vypozoroval zásadu - kdo prijde pred navratem schranky do skryse ma FTF. Ti dalsi uz jsou STF, TTF a dal. No a pokud jde dvojice dohromady - tak to u6 je snad o vztazich mezi nima...
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:41

Jako owner FTF neřeším, jen netrpělivě čekám na první log a jak se bude líbit B) Pokud keš najdu zcela sám, pak je to jasné a čistokrevné FTF. Ve skupině je to z mého pohledu trochu jinak. Záleží na tom jak lov proběhne. Jestliže jdeme na FTF např. s juniorem a já keš najdu jako první, vyzvednu ji z úkrytu a on zatím hledá jinde, pak já si loguji FTF a on coFTF. Nejhorší je asi varianta, kde se parta sejde a pak někdo "skočí krabku vyzvednout, ať se může logovat". V takových případech loguji coFTF za všech okolností...
  • 0

#9 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:49

To je zase hádání o FTF :( občas mě to chytne a taky na nějaké vyrážím ale radší mám ftf na 4-5* mysterce tam je na ten odlov nějak výc času než na obyčejné tradiční :D B)
  • 0

#10 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 16:53

Honzula napsal/a:
To je zase hádání o FTF :( občas mě to chytne a taky na nějaké vyrážím ale radší mám ftf na 4-5* mysterce tam je na ten odlov nějak výc času než na obyčejné tradiční :D B)

Nemůže admin takovéto odpovědi rovnou mazat?
  • 0

#11 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:03

Podle selského rozumu je FTF závod, kdo najde keš první. Představte si závodníky (například v přespolním běku), kteří na sebe počkají před cílem a doběhnou společně.
  • 0
Nepropadejte panice!

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:04

Koukám, že jsi tomu editovámím úvodního příspěvku přidal další rovinu.:) Z mého pohledu je to pořád stejné, snad jen že by si lidé v rámci možností neměli vzájemně kazit hru.
  • 0

#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:06

Animuk napsal/a:
Podle selského rozumu je FTF závod, kdo najde keš první. Představte si závodníky (například v přespolním běku), kteří na sebe počkají před cílem a doběhnou společně.

Podle selského rozumu je FTF zkratka First to Find :D Možná ještě fourth, fifth, atd.
Je to čistě označení prvního nálezu, tři písmenka v logu, žádný závod, žádná soutěž a žádné ucelené normy v rámci geocachingu.;)
  • 0

#14 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:15

Nechapu, kdyz 2 kaceri najdou cache jako prvni cili coFTF tak maj oba ve statistice FTF u nalezene kese. Jak se to dela?
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:17

Jakmile jsem uvidel toto tema, hned se mi v hlave ukazal nasledujici obraz: Temna noc, a dvacet lidi s baterkama procesavaji houstiny nekde na kopecku za mestem. Ozyva se zbrblani: "kde to sakra je?" Nebo: "To byl urcite novacek, co neumi zamerovat!" Kuzely svetel prorezavaji vetve houstiny. A tu se najednou vsechny ty svetelne kuzely baterek a celovek jako zazrakem sejdou na jednom bode. Na bode, kde je parizek a pod kurou ke keska. A vsichni sborove zvolaji slavnostni: "Mam ji!" Tak takhle si nejak predstavuji hromadne FTF. :D
  • 0

#16 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:20

alkes napsal/a:

Animuk napsal/a:
Podle selského rozumu je FTF závod, kdo najde keš první. Představte si závodníky (například v přespolním běku), kteří na sebe počkají před cílem a doběhnou společně.

Podle selského rozumu je FTF zkratka First to Find :D Možná ještě fourth, fifth, atd.
Je to čistě označení prvního nálezu, tři písmenka v logu, žádný závod, žádná soutěž a žádné normy v rámci geocachingu.;)


Ne ne.
Je to závod-soutěž, možná nad rámec pravidel, ale soutěž. Vítězi patří ta čest, že byl první. Nemusíte s tím všichni sice souhlasit, ale to tak všechno co se s tím můžete dělat.

A to poslední F znamaná First.
  • 0
Nepropadejte panice!

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 17:25

Animuk

No, je to jeden z možných výkladů.:) Můžeš s ním souhlasit, ale to je asi tak všechno, co s ním můžeš dělat. :D
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 18:09

m4rkus napsal/a:
Nechapu, kdyz 2 kaceri najdou cache jako prvni cili coFTF tak maj oba ve statistice FTF u nalezene kese. Jak se to dela?


No, jestli to nebude tím, že si tam ty FTF můžeš sám napsat jak chceš, to za Tebe GC.COM evidovat nebude :-)

Děláte z toho zcela zbytečně vědu .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 19:29

Emeritushk napsal/a:

Honzula napsal/a:
To je zase hádání o FTF :( občas mě to chytne a taky na nějaké vyrážím ale radší mám ftf na 4-5* mysterce tam je na ten odlov nějak výc času než na obyčejné tradiční :D B)

Nemůže admin takovéto odpovědi rovnou mazat?

A proč by to proboha měl dělat...
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 19:33

FTF je především pro mne o tom potkat u keše pár dalších "bláznů", prohodit pár slov a běžet zase dál... FTF je jen jedno a může ho mít jen jeden, stejně jako panenství ;) Ale i tam jsem četl, že prý šťáva z několika citronů udělá z protřelé dívčiny zase pannu :D No neví... B) Lidi neblázněte, je to přece jen hra a tak to tak berme... ... a když už to padlo v tom původním příspěvku, tak teamová FTF a ostatně i xTF neuznávám. Obecně teamové statistiky jsou podivné... FTF má vždy a jednoznačně ten, kdo si první sáhnul a první "odpanil" logbook. Nic víc, nic míň.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama