Přejít na obsah


Fotka

Logování FTF


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#21 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 19:43

sobikovi napsal/a:
... a když už to padlo v tom původním příspěvku, tak teamová FTF a ostatně i xTF neuznávám. Obecně teamové statistiky jsou podivné... FTF má vždy a jednoznačně ten, kdo si první sáhnul a první "odpanil" logbook. Nic víc, nic míň.

A co když jeden najde úkryt, druhý jí vyndá ven a třetí otevře? :D
  • 0

#22 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 19:52

Jako ownerovi je mi to upřímně jedno. Jako lovci taky.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#23 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 19:58

MaK_cz napsal/a:

sobikovi napsal/a:
... a když už to padlo v tom původním příspěvku, tak teamová FTF a ostatně i xTF neuznávám. Obecně teamové statistiky jsou podivné... FTF má vždy a jednoznačně ten, kdo si první sáhnul a první "odpanil" logbook. Nic víc, nic míň.

A co když jeden najde úkryt, druhý jí vyndá ven a třetí otevře? :D

Kdo našel úkryt má FTF, ostatní coFTF a je to pěkný grupáč :D
  • 0

#24 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 20:16

Emeritushk napsal/a:

Honzula napsal/a:
To je zase hádání o FTF :( občas mě to chytne a taky na nějaké vyrážím ale radší mám ftf na 4-5* mysterce tam je na ten odlov nějak výc času než na obyčejné tradiční :D B)

Nemůže admin takovéto odpovědi rovnou mazat?

teď myslíš kterou tu odpověď :P ?
Zajímavé je, že logování FTF dráždí nejvíce Ty, kteří mají jen jedno či žádné B).
Když vyrazím na lov sám a najdu jako první, loguji FTF, na ostatní nečekám. Když už vyjíždíme jako skupina, hledáme jako skupina a jeden najde (prostě jsme si rozdělili rajón), tak logujeme všichni FTF.
Před další otázkou si zkus FTF lov a až jich budeš mít 20, 30 či 50, tak si tu otázku polož znovu sám sobě :D
  • 0

#25 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 20:46

Zajímavá diskuze ohledně FTF. Já bych řekl, že geocaching je jen "hra" a záleží na každém, jak ji bude hrát. Nebudu tedy nikomu vnucovat svoji verzi "pravidel", jen tu nadhodím, jak to hraju já. Když už vyrazím na nějaké FTF, najdu krabičku jako první a nikoho nevidím, jak si to šine ke mně, tak klidně zaloguju FTF, nečekám, až se někdo objeví, abychom mohli logovat spolu. Něco jiného ovšem je, když dorazím na místo a už někdo hledá nebo během mého hledání dorazí někdo další. Pak je podle mě nejlepší zalogovat společné coFTF a nehrotit to tím "já sáhl na krabičku první, mám FTF a ty jsi až druhý, tedy STF". Když se podívám na svoje statistiky xFT, tak je tam spoustu společných odlovů a musím říci, že mě bavili daleko více než solo akce. Ono to setkání s podobně postiženými kačery, co vyráží uprostřed noci za novou krabičkou, opravdu stojí za to;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#26 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 20:52

Jak tady bylo napsáno, přesná pravidla na to nejsou a tak záleží na domluvě, když se kačeři u kešky sejdou. Zažil jsem situaci kdy se nás sešlo asi 15 a někteří našli a tajně kešku odnesli stranou a logovali, to pak vyvolalo taky vášnivou odezvu, Dnes, jak psal Kolombo se podobné "nedorozumnění" odehrálo u naší keše. My jsme jednou v Jizerkách byli přizváni kačerem qita k společnému odlovu a rádi jsme přijali. Naopak jsme těsně před nosem vyfoukli FTF jinému kačerovi - LudaL u Ptačího kamene, z čehož mám trochu výčitky, ale adrenalin při lovu přehlušil naše dobré mravy, takže sorry :(
  • 0

#27 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 21:29

Navrhuji, aby majiteli keše bylo uděleno právo autory všech přebytečných FTF logů bez dalšího zdůvodňování zastřelit. Pořadí exekucí stanoví podle vlastního uvážení. Log mrtvého se okamžitě smaže. Majitel se musí postarat o to, aby naživu zůstal pouze jediný z autorů ftf logů. Pokud ještě tři dny po ftf zůstane naživu víc než jeden majitel ftf logu, bude rewiverem zastřelen majitel keše a keš bude archivována. Pokud majitel keše zastřelí všechny autory ftf logů, je povinen se vzápětí zastřelit sám (odmítne-li, přechází povinnost na jeho likvidaci na kteréhokoli kačera poblíž, čili je vyhlášena geofatwa) a keš se automaticky stává majetkem STF loggera (je-li jich víc, rozhodne souboj) a hon na FTF se vyhlašuje znovu. Rewieverovi se přidělí právo zastřelit kdykoli majitele nebo kteréhokoli z nálezců.
  • 0

#28 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 21:36

Hm, dalsi (uz x-krat opakovane) tema ala "potrebuji neco zkritizovat", tak zrovna pro ted to jsou multi-FTF. Za tyden to budou virtualni gaucovky, za dalsi pak kese od novacku atd atd, furt dokola. To opravdu nemate nic jineho na starosti nez se rejpat ve statistikach a sledovat jestli toto FTF je poctive a toto ne? To ani neni mozne, kolik je u nas vecne s necim nespokojenych kaceru. Zejmena nespokojenych s prkotinama jako je treba FTF vice kaceru. Bezte misto toho stezovani si radeji lovit a treba pak udelate i sami FTF (bez pomoci jineho). ;);)
  • 0

#29 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 21:46

Pupkovi napsal/a:
...Zažil jsem situaci kdy se nás sešlo asi 15 a někteří našli a tajně kešku odnesli stranou a logovali, to pak vyvolalo taky vášnivou odezvu...

Zdravíme :-) jojo to nás ten den pěkně vytočilo, ale už je to zapomenuto :-)
Jinak FTF nijak moc neřešíme, ještě jsme žádné nevybojovali. Ale jelikož jsme takový nějaký vznětlivý tak nevím nevím :-D
  • 0

#30 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 21:50

_Tom napsal/a:
Navrhuji, aby majiteli keše bylo uděleno právo autory všech přebytečných FTF logů bez dalšího zdůvodňování zastřelit. Pořadí exekucí stanoví podle vlastního uvážení. Log mrtvého se okamžitě smaže. Majitel se musí postarat o to, aby naživu zůstal pouze jediný z autorů ftf logů.

Pokud ještě tři dny po ftf zůstane naživu víc než jeden majitel ftf logu, bude rewiverem zastřelen majitel keše a keš bude archivována.

Pokud majitel keše zastřelí všechny autory ftf logů, je povinen se vzápětí zastřelit sám (odmítne-li, přechází povinnost na jeho likvidaci na kteréhokoli kačera poblíž, čili je vyhlášena geofatwa) a keš se automaticky stává majetkem STF loggera (je-li jich víc, rozhodne souboj) a hon na FTF se vyhlašuje znovu.

Rewieverovi se přidělí právo zastřelit kdykoli majitele nebo kteréhokoli z nálezců.


Tak tomu říkám názor na věc. Jen to neřeší situaci, kdy majitel keše/kačer nemá pistoli a platný zbroják...
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#31 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 21:59

weri napsal/a:

Tak tomu říkám názor na věc. Jen to neřeší situaci, kdy majitel keše/kačer nemá pistoli a platný zbroják...


Ale řeší - četl jsi vůbec druhý odstavec?
  • 0

#32 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 23:31

honny napsal/a:
Jako ownerovi je mi to upřímně jedno. Jako lovci taky.

Žádnou pikslu jsem zatím nezaložil, ale například jako ownerovi keše na nějaké pěkné vyhlídce by mi přišlo trochu líto, že se tam sejde banda FTFkářů v noci a z vyhlídky mají prd :o
  • 0

#33 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2009 - 23:43

Stan_Da napsal/a:
Žádnou pikslu jsem zatím nezaložil, ale například jako ownerovi keše na nějaké pěkné vyhlídce by mi přišlo trochu líto, že se tam sejde banda FTFkářů v noci a z vyhlídky mají prd :o


A když tam přijde v noci padesátý nálezce? Není to jedno? Není to stejné. A mezi náma, taková pěkná vyhlídka v noci je kolikrát lepší než ve dne (pokud je na co koukat, samozřejmě :)). Třeba v Praze je to bez diskuze.

Jen je nechte, ať si hrají.
  • 0

#34 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 0:47

Stan_Da napsal/a:
Žádnou pikslu jsem zatím nezaložil, ale například jako ownerovi keše na nějaké pěkné vyhlídce by mi přišlo trochu líto, že se tam sejde banda FTFkářů v noci a z vyhlídky mají prd :o


Tak radeji zadnou nezakladej. Protoze ta predstava, kdy se trapis na tim, ze nekdo logoval v noci misto ve dne, je desiva. :D:D
  • 0

#35 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 7:16

Čím dál víc mi to připomíná hádku jestli byl na Everestu první Hillary nebo Tenzing :@ Můj názor je takový že kdo dorazí na místo před vytažením škatule z úkrytu a zapojí se do hledání, má právo na FTF; kdo přijde když je cache venku tak má smůlu.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 7:49

kas.paja napsal/a:

Pupkovi napsal/a:
...Zažil jsem situaci kdy se nás sešlo asi 15 a někteří našli a tajně kešku odnesli stranou a logovali, to pak vyvolalo taky vášnivou odezvu...

Zdravíme :-) jojo to nás ten den pěkně vytočilo, ale už je to zapomenuto :-)
Jinak FTF nijak moc neřešíme, ještě jsme žádné nevybojovali. Ale jelikož jsme takový nějaký vznětlivý tak nevím nevím :-D


Stále to vypadá, že jedna kešu v okolí čeká na FTF.

Zdá se, že těla prvních neúspěšných hledačů už unáší proud říčky Jeřice k Baltu, protože tam není ani žádné DNF ....

Doplněno:
Tak ne, už tam je první dvojité DNF a popis cesty dalšího huntera, který cestou způsobil dopravní karambol ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 10:37

Aviatik napsal/a:
Čím dál víc mi to připomíná hádku jestli byl na Everestu první Hillary nebo Tenzing


Hillary ;)
  • 0

#38 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 11:06

_Tom napsal/a:

Aviatik napsal/a:
Čím dál víc mi to připomíná hádku jestli byl na Everestu první Hillary nebo Tenzing


Hillary ;)


Cimrman! GC1WY5H
  • 0

#39 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 12:30

Stan_Da napsal/a:
Žádnou pikslu jsem zatím nezaložil, ale například jako ownerovi keše na nějaké pěkné vyhlídce by mi přišlo trochu líto, že se tam sejde banda FTFkářů v noci a z vyhlídky mají prd :o

Je to opravdu hlavne jejich problem, ale pokud ty nechces, aby se FTFkari nekam hnali potme a aby FTF na tve kesce padlo v noci, staci poprosit reviewera, aby ji pustil behem dne a za svetla. Neni nic jednodussiho a funguje to :D!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#40 geodaxx

geodaxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2009 - 17:22

Čím dál víc mi to připomíná hádku jestli byl na Everestu první Hillary nebo Tenzing
Hillary ;)


Tak Hillary si lezla po skalach a Bill pak zakonite musel zacit blbnout s doutnikama B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama