Přejít na obsah


Fotka

Kapesní ohřívač


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#21 Irandael

Irandael

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 8:44

V Lidlu prodávaj ohřívací polštářky různých tvarů, hřejí si 45 minut cca 50° a znovu se aktivují povařením mám je asi 2 roky a pořád fungují. Za dobrou cenu 30,-Kč Pack se 2.ks jmenuje se to Heat Gel Cushion Set. ;)
  • 0

#22 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 10:28

Koupili jsme tyto dva ohřívače v Praze a kristalizují už když se vyndají z vařicí vody a nevíme co s tím je:(
  • 0

#23 Psychoklara

Psychoklara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 11:19

Ohřívací pytlíčky s tekutinou, která pro promáčknutí plíšku zkrystalizuje a hřeje mají omezenou životnost - tedy životnost se zkracuje. Měli jsme jich několik, nějaké reklamní, nějaké jsme zakoupili v Lidlu (velmi levně, 50 Kč za dva velké polštářky), dají se koupit v KIKu nebo v This & That. Napoprvé vydrželi hřát přes hodinu, pak se postupně doba hřání zkracovala. Ale mimochodem nedávno mi přišel mejlem spam na super vynález - hřející vložky do bot na baterky. Vypadá to docela zajímavě. Tady to je: http://www.terko.cz/...63d615ed27a7945
  • 0

#24 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 13:09

Teddy Team napsal/a:
Koupili jsme tyto dva ohřívače v Praze a kristalizují už když se vyndají z vařicí vody a nevíme co s tím je:(


Mám jeden z Granka a tohle mi dělá, když se povaří málo. V kapalině zbydou ještě nějaké krystaly a od těch se to zase spustí, když to trochu schladne. Takže vařit pořádně alespoň 5 min.;)
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#25 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 13:16

Fridmen napsal/a:

Teddy Team napsal/a:
Koupili jsme tyto dva ohřívače v Praze a kristalizují už když se vyndají z vařicí vody a nevíme co s tím je:(


Mám jeden z Granka a tohle mi dělá, když se povaří málo. V kapalině zbydou ještě nějaké krystaly a od těch se to zase spustí, když to trochu schladne. Takže vařit pořádně alespoň 5 min.;)

uz to tam lezelo i dvecet minut a stejne hned jak kapalne jsme to vindal tak hned začalo tuhnout.
  • 0

#26 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 14:43

Tenhle xingl jsem loni -předloni- dostal naježen, hned o Silvouši vyzkoušel a vcelku to chvíli hřálo. Potom jsem si to vzal na Hardcore a k mému údivu to bylo již ztuhlé, říkal jsem si, někde se to asi v batohu pomačkalo. Potom jsem na to již zapomněl, ale vzpomněl jsem si na to na letošní-lonské- ZOO a doma jsem to podle návodu povařil a prt a zase prt. Sto opakování bych zredukoval na dvě, první a poslední.
  • 0
Kolo jede

#27 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 15:04

Měla jsem jich několik, mám dva, všechny fungovaly bezvadně, mockrát, já to nepočítala. Něco se poztrácelo, problém s nefunkcí nikdy nebyl, a to ani u reklamních. Povařit, ale nepřipálil, neměl by se dotýkat dna, tekutina pak musí být zcela čirá, ochladnout nechat v naprostém klidu bez obracení, prohmatávání.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#28 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 18:21

ProKesTom napsal/a:

awercz napsal/a:
Pekny clanek o kapesnich ohivacich vsech moznych typu jsem nasel zde http://www.podzemi.n.../kapesni-teplo/

K vánocům jsem dostal ohříváček na uhlí, jak je uvedený v tom článku. Zkoušeli jsme ho na Silvestra, vzpomněli jsme si na něj až skoro na konci. Použili jsme necelou půlku tyčinky (možná třetina), zapálili z obou stran nad svíčkou (au, moje prsty) ;) a za chvíli už to topilo. :) I když jsem to asi po 1,5 hodině otevřel, byla spálená tak asi polovina použité části. :D Zapálení skutečně není jednoduché, při funkci to mírně nepříjemně smrdí (ale benzín by byl mnohem horší). Je nutno upozornit, že při hoření tady určitě vzniká CO :@ (kysličník uhelnatý - prudce jedovatý plyn - takže rozhodně nedoporučuji používat v nevětraném prostoru. Dá se to koupit v prodejnách outdoor vybavení, pro lovce - toto Sylva koupila v Zenklově ulici u zastávky Stejskalova. Chemické (údajně ekologické, pilinové) ohříváčky máme ze sportovních potřeb na Harfě.


Diky moc za podrobny popis tveho darku. Doufam ze az bude nejaky event tak ho vezmes sebou aby jsi nas zasvetil i nazorne :)
  • 0

#29 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 19:26

Tak teď jsem objednal benzínový ohřívák, tak jsem zvědavej.
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#30 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 9:00

Ten benzínový mě taky zaujal, ale jedna věc mi není jasná - plnit benzínem se musí až před zapálením, nebo lze naplnit předem doma (jak dlouho předem?) a pak v terénu jen nastartovat?
  • 0

#31 Bludi

Bludi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 10:50

Parkis napsal/a:
Ten benzínový mě taky zaujal, ale jedna věc mi není jasná - plnit benzínem se musí až před zapálením, nebo lze naplnit předem doma (jak dlouho předem?) a pak v terénu jen nastartovat?


Předpokládám, že se to bude chovat jako ZIPPO zapalovač. Takže naplní se v klidu domova a pak v terénu teprve zapálí.. Tedy pokud mezi naplněním a akcí není třeba měsíc času :)

Taky mne zaujal a pujdu do něj. Šikovná věcička do spacáku na vandr...Když jsou meze zmrzlé..
  • 0

#32 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 12:57

Parkis napsal/a:
Ten benzínový mě taky zaujal, ale jedna věc mi není jasná - plnit benzínem se musí až před zapálením, nebo lze naplnit předem doma (jak dlouho předem?) a pak v terénu jen nastartovat?


naplnit doma, ale nenechavat stat u topeni, proste nekde v klidu (dnem dolu), ale muze to byt citit, takze bud v sacku, nebo nekde kde to nevadi .. a pak uz jen venku zapalit (pouzit plynovy zapalovac !!!)

jsou toho plne armyshopy, viz treba http://www.smrtihlav...products_id=573 ale predpokladam ze to maji vsude :)

ten plynovy zapalovac je treba zduraznit, jiny plan muze zaneradit mrizku, a pak ji musite vymenit .. a hreje dukladne, a hlavne dlouho, zadnyh 20minut, jak ty termpacky co po par pouzitich okamzite krystalizuji samy :-D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#33 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 14:54

Ten zapalovač (krom čistého plamene) se hodí ještě k nahřátí ohřívače, protože studený ho nenastartujete. Jistě, lze ohřívat i v rukou, ale trvá to déle.
  • 0

#34 vorel

vorel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 20:14

Ted jsem si objednal dva benzinove abych mel do bot;), ale chci se zeptat, mohu si je dat bez obav do goretexovych bot?Mohu to nechat bez dozoru, aby mi ty boty treba neblafly:o:o:o!!!!Take se chci zeptat jak je to se smradem.Daval bych do toho plyn do zapalovacu.
  • 0
vorel

#35 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 20:44

Mám ohříváčky v látkovém pytlíku, tak by to nemělo nic propálit. Smrad benzínu není tak hrozný (ale bydlím na severu čech, tak jsem zvyklý :-) )
  • 0

#36 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 21:26

vorel napsal/a:
Ted jsem si objednal dva benzinove abych mel do bot;), ale chci se zeptat, mohu si je dat bez obav do goretexovych bot?Mohu to nechat bez dozoru, aby mi ty boty treba neblafly:o:o:o!!!!Take se chci zeptat jak je to se smradem.Daval bych do toho plyn do zapalovacu.



vorle, ceece, nechci te zrazovat od experimentuuu, odvaha ostatne patri k tveeemu veku, ale jestliopravdu nejakym zpuusobem narves "plyn do zapalovacu" do tohohle BENZINOVYYYHO ohrejvace, podle mne neblafnou jen boty ale vsechno v okruhu dvaceti metru, v silne exotermni reakci (vybuch)
  • 0

#37 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 21:51

vorel určitě myslel benzín do zapalovače např. http://www.doutniky....3-ml-p-258.html nebo origoš ZIPPO což je doporučováno.
  • 0
VSA

#38 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 22:26

vsa napsal/a:
vorel určitě myslel benzín do zapalovače např. http://www.doutniky....3-ml-p-258.html nebo origoš ZIPPO což je doporučováno.


Myslet znamená odjakživa hovno vědět. Napsal plyn. Nacpat plyn někam kam patří benzín může být celkem zábavné..., bude to vypadat asi podobně jako ohňostroj... ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#39 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 22:49

vorel určitě myslel benzín, von je někdy trochu mimo:D
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#40 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 23:13

Takže s benzínovým ohřívačem nemá nikdo špatné zkušenosti s popálením atp.? Asi jej zakoupím, mám za chvíli narozeniny... ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama