Přejít na obsah


Fotka

Kapesní ohřívač


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#41 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 6:19

Kup a uvidíš, není to tak drahý. Taky mají své mouchy, občas to chcípne, hlavně když nemají vzduch, čím větší teplo, tím víc topí atd. :D
  • 0

#42 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 8:09

No když už je tu toto téma, nevíte zda existují někde dostupné vyhřívané rukavice? Tak na netu něco málo je, ale spíš bych rád slyšel něčí doporučení. Myslím, že by to bylo lepší řešení než kapesní ohřívač, co myslíte?

našel jsem tyto: http://www.zdravi-cz...-hsp-p-532.html ale trošku mě odrazuje cena a velikost napájení....
  • 0

#43 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 9:02

Mau Loftin napsal/a:
našel jsem tyto: http://www.zdravi-cz...-hsp-p-532.html ale trošku mě odrazuje cena a velikost napájení....


http://www.tvproduct...rivane-rukavice
Ale tady mě taky trošku odrazuje cena (podezřele nízká), a že je to TVProduct telekrámy B)
  • 0

#44 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 10:51

Jj, výrobky od "Horsta" jsou ty pravé :D:D Chtělo by to změřit odpor toho topného drátu, ale napájení 3xAAA vůbec nebudí důvěru. Buď to nebude vůbec hřát nebo ty baterky brzy skapou.
  • 0

#45 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 17:16

Kupte si radši pořádny oblečení, než shánět nějaky ohřívače :)
  • 0

#46 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 18:18

Oblečení už máme, ale když otvíráš kešku a zapisuješ nebo ovládáš GPSku, tak ti ruce pěkně vystydnou, a pak se trocha tepla hodí. Mluvím samozřejmě o ohřívači a ne o těch podezřelých rukavicích z teleshopingu.
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#47 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 22:52

semik75 napsal/a:
Máme zkušenost s tímhle http://www.acron.cz/...id=3425&idk=100 docela to funguje, ale 50st to při -5 okolí nevygeneruje ani náhodou. Přesto to ale přítelkyni pobyt v zmrzlé přírodě dovede zpříjemnit. Já obvykle chodím bez rukavic. ;)

Mají tam ještě něco co pálí tyčinky jakéhosi paliva. To voní příjemně jako když se griluje ale chcípá to a nejde se na to spolehnout.



I já mohu Acron doporučit. Za dva balíčky (jednorázové použití) dáte 40Kč, ale vydrží hřát celý geovýlet.
  • 0

#48 vorel

vorel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 17:42

Fridmen napsal/a:
Chtěl bych si vyrobit kapesní ohřívač a chci se zeptat jestli někdo nevíte, jestli se dá octan sodný koupit normálně v drogerii nebo jen na internetu.
Koukal jsem že se dá i vyrobit, ale je to strašně zdlouhavé a výsledek je nejistý.
Díky za odpovědi Fridmen


  • 0
vorel

#49 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 0:11

bodlak napsal/a:
Ten zapalovač (krom čistého plamene) se hodí ještě k nahřátí ohřívače, protože studený ho nenastartujete. Jistě, lze ohřívat i v rukou, ale trvá to déle.


nebo pokud si jde clovek udelat par obrazku do prirody, nebo proste jen vecerni odlov, tak staci nastartovat doma (treba balkon) a vyrazit .. je tam tech 6-8 hodin, coz je slusna rezerva, pokud se clovek hodla vratit do rana :D

a po navratu domu akorat hodit na balkon, a nestarat se o to B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#50 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 11:03

Souhlas, já sám to dělám stejně. Doma zapálím a vydrží celý zimní den. Po návratu nechám dohořet na balkóně. Šlo mi o to, že venku je lepší mít sebou zapalovač.
  • 0

#51 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 13:18

bodlak napsal/a:
Souhlas, já sám to dělám stejně. Doma zapálím a vydrží celý zimní den. Po návratu nechám dohořet na balkóně.
Šlo mi o to, že venku je lepší mít sebou zapalovač.

Je nějaká možnost ho uhasit předčasně? U některých typů jsem viděl jakousi plastovou krytku na hašení, u jiných ale není nic.
  • 0

#52 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 14:17

Parkis napsal/a:

bodlak napsal/a:
Souhlas, já sám to dělám stejně. Doma zapálím a vydrží celý zimní den. Po návratu nechám dohořet na balkóně.
Šlo mi o to, že venku je lepší mít sebou zapalovač.

Je nějaká možnost ho uhasit předčasně? U některých typů jsem viděl jakousi plastovou krytku na hašení, u jiných ale není nic.

Já ho teda doma ještě nemám, ale někde jsem čet, že ho stačí převrátit vzhůru nohama a zamezit tím pořístupu výparů k hořáčku.
Další možnost je sundat hořáček např. špičkou nože.
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#53 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 16:36

Ano, sundat hořáček a za chvilku to je studený. Není to však na dlouhé skladování, protože ten benzín se bude stále víceméně odpařovat.
  • 0

#54 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 18:09

Da se to uhasit jeste tak ze ho "udusis" treba v sacku. Jinak hlinikove provedeni je dost nachylne na deformaci a mrizka mi vydrzela jen asi 20 cyklu... krom toho za provozu pekne smrdi tak doporucuju pracovni bundu... celkove bych rekl "nic moc" ale nic lepsiho asi zatim neni...
  • 0

#55 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 20:53

ad duseni .. pokud jdete ven na 5 minut tak to nema cenu sebou tahat, a pokud jste venku par hodin tak je otazka do jake miry se to vyplati "dusit" nebo s tim jinak manipulovat .. horacek je dost citlivy a nez riskovat ze ho poskodim tak to radsi hodim na balkon ... ad rada - dnem vzhuru - to se me nezda, zvlaste kdyby to bylo spatne naplneno, a na to rozpalene vicko kapl benzin :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#56 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 22:22

mashe napsal/a:
ad duseni .. pokud jdete ven na 5 minut tak to nema cenu sebou tahat, a pokud jste venku par hodin tak je otazka do jake miry se to vyplati "dusit" nebo s tim jinak manipulovat .. horacek je dost citlivy a nez riskovat ze ho poskodim tak to radsi hodim na balkon ...

spíš jsem měl na mysli situaci kdy po celodenním pochodu budu chtít vyhřát spacák a stan, ale nebudu to chtít čuchat celou noc :) Tam balkon obvykle nenosím a venku může být nevlídno ;)
ale to by šlo asi řešit tím že ho naplním jen částečně
  • 0

#57 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 17:27

mashe napsal/a:
ad rada - dnem vzhuru - to se me nezda, zvlaste kdyby to bylo spatne naplneno, a na to rozpalene vicko kapl benzin :D


- Mám tomu rozumět tak, že to za provozu musí být neustále ve svislé poloze?

- A jak je to s přístupem vzduchu? Kdybych to chtěl dát do spacáku (což ve skutečnosti u toho mého nepotřebuji), tak to tam nechcípne? Navíc bych se asi smrady udusil - což?
  • 0

#58 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 18:14

Stan_Da napsal/a:

mashe napsal/a:
ad rada - dnem vzhuru - to se me nezda, zvlaste kdyby to bylo spatne naplneno, a na to rozpalene vicko kapl benzin :D


- Mám tomu rozumět tak, že to za provozu musí být neustále ve svislé poloze?

- A jak je to s přístupem vzduchu? Kdybych to chtěl dát do spacáku (což ve skutečnosti u toho mého nepotřebuji), tak to tam nechcípne? Navíc bych se asi smrady udusil - což?

Nejen smrady. Ve spacáku se to nesmí požívat. Možnost otravy CO (kysličník uhelnatý - jed).
  • 0

#59 Nemec

Nemec

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 13:45

Ahoj,
Ty vyhřívaný ponožky/vložky na baterky jsou hodně špatný - loni jsem je kupoval ženě na zkoušku - stály kolem tisícovky - do toho je potřeba po 3ks tužkových baterií - celkem tedy 6baterií - na nejvyšší teplotu vydržely hřát 20min, na tu nejnižší kolem hodiny - a to byly bateria 2600mAh, takže nic slabýho. proti reklamě vcelku mizerný výkon a z ponožek velký zklamání.
Od tý doby používáme právě ty hřející gelové polštářky - konkrétně z tiskpra - v ČR jsem jinou firmu nenašel, která by je vyráběla - žena je viděla i v nějakým katalogu Magnet, kde stál jeden blbej polštářek řádově stovky!! v tiskpru jsme je brali mezi 30-60 korun podle tvaru a velikosti - loni sme jich nakoupili za 2,5 tis :-)
http://tiskpro.mimis...?kategorie=5381

bereme je na motorku jak na ruce, tak na nohy pod prsty - na ty nohy to na chození moc není, na druhou stranu na motorce člověk nechodí, takže pro nás jsou použitelný i tady. no a do takovýho spacáku jsou opravdu super - jsme tak trochu zimomřivý, takže bez polštářků klepem v sebelepším spacáku stejně kosu..

hřejou kolem 20min, někdy to děláme tak, že je ohřejeme ve vodě, horký polštářky použijeme na ohřátí a když vychladnou, tak jdou ještě cvaknout a hřejou dalších 20min.

dokonalý nejsou, ale ono těch možností zase tolik není - a pro mě osobně rozhodně lepší, než ty obskurní ponožky - je teda možný, že u těch ponožek jsme měli třeba jen nějakej špatnej kus, těžko říct, nemám s čím srovnat..
  • 0

#60 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2010 - 11:33

dnes jsem objevil v lidlu 2ks chemických ohříváčků (takový ten sajrajt s tim plíškem) za 20 kč. :D
  • 0
fičí fičí fičí too




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama