Přejít na obsah


Fotka

Vítejte v Čechách..., zde máme vlastní pravidla!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
102 odpovědí na toto téma

#21 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:18

neni. to je/byla normalni zahradka u restaurace, na ktere se standardne pohybuji lidi. pristup je dvoji - bud projdes pres restauraci vejdes na zahradku. nebo jeste lip prijedes vytahem z ulice rovnou na tu zahradku, kde se muzes pohybovat.
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:23

Dain a Olik napsal/a:

kolombo napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
no otazka znela, jestli se vam tahle kes zda v proradku nebo ne.


Tak, je schválená, tak asi v pořádku je.

Nebo o schválení keše rozhoduje někdo jiný, než příslušný reviewer ??


asi?

no ze prosla prece neznamena, ze se nemohla stat chyba, ne? :)


Tak, Minario se k tomu už vyjádřil a to by mohl stačit, ne ?

Mě taky vadí těžko luštitelné mysterky a nedělám tu kolem každé v okolí konferenci co a jak s ní aby zmizela.

Dáme si na to někde pivo a důkladně to probereme, jo ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:26

Dain a Olik napsal/a:
neni. to je/byla normalni zahradka u restaurace, na ktere se standardne pohybuji lidi. pristup je dvoji - bud projdes pres restauraci vejdes na zahradku. nebo jeste lip prijedes vytahem z ulice rovnou na tu zahradku, kde se muzes pohybovat.


Já ji slovenou nemám, jen mi harašila v hlavě jako "ta na střeše". Ostatně, jedna keška na rozpálené plechové střeše už tu byla taky. A taky byla středem diskusí, možná víc než ten Prosek…

GC1BDRY
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:38

kolombo napsal/a:

Mě taky vadí těžko luštitelné mysterky a nedělám tu kolem každé v okolí konferenci co a jak s ní aby zmizela.

Dáme si na to někde pivo a důkladně to probereme, jo ??


ale to je takovy osklivy, opravdu osklivy nesvar toto skatulkovani, ze je to z duvodu slozitosti odlovu/lusteni - mam kolem baraku do kilometru par tradicek tak na 2 minuty. behem tydne jsem na 50 metru trikrat minul finale jedne vylustene mysterky. no a vesele si tam lezi bez moji navstevy dal :D. tohle me opravdu netrapi.

Pivo na kuzelkach? :)

kdyz on minarjo se bohuzel vyjadril, ze je to stejne, jako kdyz jdes do zoo, kde take preci prochazis kolem vratneho. cimz to tedy moc nepodporil :D
  • 0

#25 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:50

Dain a Olik napsal/a:

kolombo napsal/a:

Mě taky vadí těžko luštitelné mysterky a nedělám tu kolem každé v okolí konferenci co a jak s ní aby zmizela.

Dáme si na to někde pivo a důkladně to probereme, jo ??


ale to je takovy osklivy, opravdu osklivy nesvar toto skatulkovani, ze je to z duvodu slozitosti odlovu/lusteni - mam kolem baraku do kilometru par tradicek tak na 2 minuty. behem tydne jsem na 50 metru trikrat minul finale jedne vylustene mysterky. no a vesele si tam lezi bez moji navstevy dal :D. tohle me opravdu netrapi.

Pivo na kuzelkach? :)



Jestli se k tomu mohu vyjádřit i já, tak mám 2 věci:

1. jak už bylo řečeno v logách týhle kešu, aby to neodporovalo pravidlům, myslím, že by o tom měl vědět správce té budovy a měla by tam být veřejně přístupná cesta. Sám jsem kdysi v podobné budově pracoval a hodně nás zajímalo, kdo a jak se tam motá, občas se tam ztrácely věci z kanceláří.. Prostě si nemyslím, že je to ideální a to vůbec ne proto, že to nenapadlo mně. A vím, že na tu kešu nepůjdu, není důvod, adrenalin si umim zvednout jinak.

2. Fanfulík - fakt se nemusíš úplně ke všemu vyjadřovat. Jsou prostě témata, kde jsou tvé názory pestré, viz kolečkové brusle, ale pak jsou témata, která nech u lede, bo na ně szěží dosahneš.. :-)

Hezký den všem! P4E
kdyz on minarjo se bohuzel vyjadril, ze je to stejne, jako kdyz jdes do zoo, kde take preci prochazis kolem vratneho. cimz to tedy moc nepodporil :D


  • 0
PUNK 4 EVER!

#26 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 10:56

2. Fanfulík - fakt se nemusíš úplně ke všemu vyjadřovat. Jsou prostě témata, kde jsou tvé názory pestré, viz kolečkové brusle, ale pak jsou témata, která nech u lede, bo na ně szěží dosahneš.. :-)

Jenže kdybych teď začala psát k tématu a začala používat mozek,tak by mi to stejně nikdo nevěřil a on z 99 procent ten první příspěvek je k tématu,pak tam naskáčou další a už to není vidět:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 11:00

Dain a Olik napsal/a:

kolombo napsal/a:
Dáme si na to někde pivo a důkladně to probereme, jo ??


Pivo na kuzelkach? :)

kdyz on minarjo se bohuzel vyjadril, ze je to stejne, jako kdyz jdes do zoo, kde take preci prochazis kolem vratneho. cimz to tedy moc nepodporil :D


Jo, zachlastáme :-)

Asi to Minaria ani zdaleka tak netrápí jako Vás, no. Já bych to tedy hodil za hlavu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 11:04

Přidám svůj obecně ukecaný názor obecenstva.
Kdo to nechce číst, shrnu to v bodech:
1/je to k tématu
2/keš neměla být schválena
z toho vyplývá:
3/nejsem kombajnér a nejsem z Prahy, přesto remcám
---------------------
Teď zeširoka (čili plky o ničem): Jelikož tam mám zázemí, tak mám nastavený notifikace na tradičky v pidikruhu (Střížkov/Prosek/kus Vysočan), které velmi zřídka zapínám (občas tam jedu a znáte to - co kdyby).
Díky tomu jsem kdysi z povzdálí (jsem přirozeně plachý:D) okukoval jeden rozpálenej FTF event blízko náměstí Lidových milicí (vím, že se to už jmenuje jinak, ale zvyk je železná košile). Keš byla onehdá taky na střeše a taky tam byl (určitě) hezkej výhled. Jedinej rozdíl oproti této nové kešce vidím v tom, že šlo o činžák a ne o administrativní budovu (což mi přijde v rámci pravidel jako malichernost, neb ani jedno není veřejný místo). I tam se šlo jistě dostat důmyslně (tedy ne jen odvážně po to žebříku), třeba jako opraváři antén nebo tak nějak.
Ta diskuse u tamté keše byla dost podobná, tak třeba i osud této nové keše bude stejný... Nemyslím si, že by třeba reviewer nemohl časem změnit názor - tím jenom připomenu že je to náročná a nevděčná práce (moc se mi líbí ten názor v diskusi u keše o té kritice a nechválení reviewerů) a u Pepy obzvlášť - neboť jako neanomymní reviewer ještě čelí navíc (mimo schvalování) záplavě dotazů a připomínek (třeba zrovna ode mě).
PS: Je to jenom optickej klam (tím, že to víc sleduji) nebo je to skutečně takovej Bermudskej trojúhelník na kontroverzní keše ? (duškovky, střechy a pak jedna taková na stromě, už si nevybavuje jméno) ?

EDIT: A koukám, že trhač mě předběhnul, takže nejsem jedinej s reminiscencí na tuto kešu...
  • 0
Retired slowcacher

#29 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 11:05

A nebo taky nema cas se pitvat v blbostech, bo keskomerka je ve zlutym :)

kolombo napsal/a:
Asi to Minaria ani zdaleka tak netrápí jako Vás, no. Já bych to tedy hodil za hlavu.


  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#30 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 12:21

myslím si že vám více vadí to že máte kešku za humny a že na ní nemužete.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#31 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 12:23

Ze bych nekomu dal kesku na zahradu nebo na strechu baraku? Urcite se najdou taci, kteri ne vzdy zamykaji a nejak nepozorovane se tam da dostat. Pokud uz nerespektuji soukrome vlastnictvi, co pak mam jeste respektovat? Jinak Prahu mam daleko, kesi tam mam odlovenych jen par a k tehle se urcite jen tak nedostanu, takze me nijak neovlivnuje posledni svitici tradicka na mape.
  • 0

#32 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 12:46

Jestli je něco pro Čechy typické, tak je to výrok který napsal _eda_:"My se chceme taky mimo jine bavit a nezajima nas, jestli to je presne dle pravidel". Jedna z cachí, která by mohla nadělat více škody než užitku protože může vést k tomu, že geocaching získá pověst něčeho na hraně zákona (jistě, zrovna tohle může někoho přitahovat). Je zajímavé, že když tady před časem někdo vyzvídal jestli může být cache nebo stage multiny v činžáku tak většina lidí byla proti.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#33 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 12:49

mwh napsal/a:
myslím si že vám více vadí to že máte kešku za humny a že na ní nemužete.


skutečně to vidíš takhle jednoduše? ...nemůžeme na ní? samozřejmě že můžeme - problém je někde trošku jinde. V neustálem ohýbání pravidel geocachingu českým způsobem, tj. metodou "vaření žáby". S touhle filosofií by jsme brzy mohli zakládat cache u vchodu do trezoru ČNB. Nakonec jeden geokamarád tam pracuje...
  • 0

#34 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 12:51

Když už tady napsal svůj názor kde kdo, tak si ho napíšu i já. A bude to stručné: zcela se ztotožňuju z názorem reviewera, jak ho napsal ve svém logu http://www.geocachin...db-d0f644998cc6. Keš je zřejmě v budově, která JE veřejně přístupná (byť za cenu registrace na recepci), a praxe ukázala, že se keš DÁ udělat. To, že na ni někdo nemá žaludek (nebo dostatek kreativity) ještě není důvod k archivaci.
btw pokud by keš vadila např. majiteli nebo správci budovy, byl bych za to, aby byla okamžitě zaarchivovaná. Ale zatím to vypadá, že jediný, komu keš vadí, jsou někteří kačeři.
  • 0

#35 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 12:56

pavels napsal/a:
Keš je zřejmě v budově, která JE veřejně přístupná (byť za cenu registrace na recepci), a praxe ukázala, že se keš DÁ udělat. To, že na ni někdo nemá žaludek (nebo dostatek kreativity) ještě není důvod k archivaci.


...samozřejmě že je STRĚCHA administrativní budovy NENÍ VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÁ. A správce budovy a ochranka (je tam kamerový systém a elektronické turnikety) by tě svinským krokem hnali ven. V podobně zabezpečené budově (byť starší) pracuji a věz, že registrací na recepci si právo na návštěvu naší střechy (je tu krásný výhled na Dejvice a chodí se sem kouřit) nezískáš.

PS: docela mne udivuje, kolik dospělých lidí sí myslí že si mohou dělat co chtějí, jít kam chtějí a že pokud tam není dvoumetrová cedule "zákaz vstupu" tak mají nezadatelné právo tam jít :D
  • 0

#36 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 13:00

Zatim to vypada, ze majitele budovy o tom vubec NEVI, takze je pochopitelne, ze se k tomu zatim nijak nevyjadruji.
  • 0

#37 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 13:08

Zatim to vypada, ze majitele budovy o tom vubec NEVI

což je srovnatelné s přimhouřeným okem s tím že je keš na značce,okapu......,je to sice veřejně přístupné,ale není to náš majetek.
Když se bude řešit všechno můžeme zrušit všechny keše,vždyť i ten les,patří většinou lesní správě.
A nehádejte se o tom,to jsem si jen zkoušela jaké to je myslet nahlas

  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#38 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 13:08

Neda mi to, abych se taky nevyjadril:

pavels napsal/a:
Keš je zřejmě v budově, která JE veřejně přístupná (byť za cenu registrace na recepci), a praxe ukázala, že se keš DÁ udělat. To, že na ni někdo nemá žaludek (nebo dostatek kreativity) ještě není důvod k archivaci.

Pracuju v podobne nove budove na Budejovicke. I tady mame recepci, i tady se navstevy po zaregistrovani dostanou do budovy ZA UCELEM NAVSTEVY nektere z firem.

Dokonce tu mame tri terasy na strese (a z jedne je paradni vyhled na Prahu) - dve jsou "soukrome" tj. patri k pronajatym prostoram firmy, jedna je "spolecna", tj. patri ke spolecnym prostoram budovy, jako jsou vytahy, chodby a podobne. To ale neznamena, ze na ni muze "bezduvodne" prijit kdokoli z ulice a ze tam ma povolen pristup jako do normalniho verejneho prostoru (i kdyz se tam pravdepodobne dostat muze).

Zkratka a jasne - jde o soukromy majetek se silne omezenym pristupem, a podle me bez dolozeneho povoleni spravce/vlastnika keska nemela byt schvalena. To, ze se jedna o spolecny prostor najemcu, totiz zdaleka neznamena, ze je to prostor verejny!

Kdybych ja osobne na nasi spolecne terase nekoho ciziho nacapal, urcite bych po nem chtel hodne verohodne vysvetleni, co tam pohledava!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#39 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 13:12

fanfulik: ale nejde o vylozene strezene prostory. Samozrejme je spousta kesi odporujici pravidlum, ale tohle uz mi prijde ze to prekrocilo nejakou hranici unosnosti...
  • 0

#40 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 13:14

fanfulik: ale nejde o vylozene strezene prostory.
Samozrejme je spousta kesi odporujici pravidlum, ale tohle uz mi prijde ze to prekrocilo nejakou hranici unosnosti...

já neříkám že se mi její umístění líbí,ale o tom co je a není správně scháleno mi nepřísluší polemizovat,jakožto většině řvounů.
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama