Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#81 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 10:49

petegeo: to je pekne, netusim sice co mas za pristroj, ale obavam se, ze tento program nema konkurovat GeoGetu v oblasti "spravy" kesi. Ale mozna se mylim a nepochopil jsem to. A prave proto jsem tu polozil svuj dotaz.
  • 0

#82 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 10:49

S474N napsal/a:
Mozna jsem to nepochopil, ale pokud pouzivam primarne GeoGet, tak v cem tkvi vyhoda tohoto programu? Prosil bych jasne vysvetleni a ne ironicke poznamky. Dekuji

Toto je "luxusní mapový prohlížeš s polohami keši včetně waypointů" takže je možno plánovat cestu za kešemi mnohem komfortnějším způsobem - zvláště pokud člověk luští mysterky do zásoby, dělá multiny "jednu přes druhou" a podobně.
Pokud lovíš keše typem "tak dneska půjdu třeba tuhle - ať už tradičku, nebo multinu, nebo mysterku" a máš pořád plnohodnotný přístup na net, tak Ti asi budou stávající řešení stačit.

Dodatek: Tento program vůbec není vázaný na GeoGet - pouze jako zdroj dat (souřadnice keší a WP) a to jenom proto, že jej autor tohoto programu používá. Pokud vytvoříš ten vstupní soubor jinak (třeba z GSAKu nebo napíšeš konverzi GPX-> GeoKuk nebo LOC->GeoKuk) tak GeoGet vůbec nepotřebuješ.
  • 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 10:55

petegeo napsal/a:
Pro mne napr. ze nemusim pouzivat GeoGet... :D


Proc bys musel na cachemapu z Geogetu pouzivat Geoget? Ta cachemapa je samostatny produkt, muzes si ji hodit treba na webovou stranku a provozovat si ji online (ale v tom pripade doporucuji zaheslovat...), coz je nazorna ukazka toho, ze k sobe Geoget nepotrebuje. :P
  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:00

No, ja kdyz se na Geokuk podivam a srovna ho s cachemapou v GG, tak zjistuji nasledujici vyhody: - umi si zapamatovat jednou stazene mapy, takze pri trose snahy jej lze pak pouzit offline. - je to samostatna aplikace, nikoliv jen javascript v browseru. Tim je dano, ze si clovek muze v GUI dovolit vetsi kouzla. At uz ted, nebo v budoucnu.
  • 0

#85 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:01

Ja bych doplnil Osika. Oproti cachemape se mi zda, ze - nacita mapu rychleji - okamzite reaguje na zmenu pozadavku na zobrazeni kesi/WP - pri najeti na kesku/WP oznaci vsechny dalsi WP, ktere k tomuto bodu patri - je mozne si planovat trasu, ukladat, ... - lze ignorovat nektere kese To jen na co jsem dosud prisel a co se mi libi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#86 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:02

... v jinych vecech je to vicemene stejne jako ta cachemapa, ktera ty kesky i s waypointy, kruhy 'v obili' a tak ukazuje uz leta. Zatim pri zkoumani Geoguku vidim spise vyhody technologicke nez funkcni. (Tim nerikam, ze je to spatne, rikam tim, ze to muze byt jeste mnohem lepsi. ;))
  • 0

#87 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:03

Osik: ale ten samy "luxusni" mapovy prohlizec je pristupny i z GeoGetu v menu Export -> Mapa kesi. Take tam vidim waypointy, take tam vidim finalni waypointy, take si to mohu filtrovat a dokonce mi to jede na vlastni domene a nemusim si instalovat zadnou JAVU apod. Prave proto jsem se ptal, k cemu je to dobre, pripadne v cem je to lepsi. Zatim tu vyhodu prave nikde nevidim.
  • 0

#88 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:05

gord: jenom pro upresneni - nacita mapu rychleji, nebo nacita cache (body) rychleji? To dalsi vypada zajimave, nicmene bych jako hlavni nevyhodu zminil prave instalaci JAVY. A jeste bych se chtel zeptat, jak moc to zatezuje kompl? Vychazim z toho, ze tyhle javovy veci moc koser nejsou. Diky za info.
  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:07

gord napsal/a:
Ja bych doplnil Osika. Oproti cachemape se mi zda, ze
- nacita mapu rychleji


To bude dano tim lokalnim ukladanim mapovych podkladu. Prvotni nacteni mi prijde uplne stejne rychle.

Nabizi se otazka, jestli by neslo zadat nejakou oblast a nechat si postahovat nejake mapy dopredu. Pouziti: chystam se nekam na vylet, tak si postahuji dopredu mapove podklady, abych se pak v terenu nemusel pripojovat online.
  • 0

#90 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:09

HaLuMa: ja mam prave velmi dobre zkusenosti s exportni mapou z GeoGetu, protoze se klidne pripojim z iPhone a muzu si to naklikat jak chci online. Obavam se, ze konkretne z iPhone bych si v Geokuku "ani nestrejchl".
  • 0

#91 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:16

S474N napsal/a:
gord: jenom pro upresneni - nacita mapu rychleji, nebo nacita cache (body) rychleji? To dalsi vypada zajimave, nicmene bych jako hlavni nevyhodu zminil prave instalaci JAVY. A jeste bych se chtel zeptat, jak moc to zatezuje kompl? Vychazim z toho, ze tyhle javovy veci moc koser nejsou. Diky za info.

Asi hlavni vyhoda je to jednoduche planovani vyletu, muzu oznacit kese na ktere chci nebo nechci jit. Pri vetsim mnozstvi waypointu je prace s nimi vyrazne rychlejsi nez na kesmape. Dale treba filtrovani podle hodnoceni, to tusim kesmapa neumi.
Jinak stroj to nijak zaznamenatelne nezatezuje, ono to s tou javou neni zdaleka tak zle jak se obcas rika (prevazne temi co o tom prd vi). Jinak java na vetsine stroju uz stejne je, i kdyz o tom uzivatele treba ani nevi.
  • 0

#92 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:20

Tak jsem vyzkoušel Cachemapu v GG, kteerou jsem doposud nepoužíval: Ano, víceméně stejné informace. Komfort a rychlost A VELIKOST mi přijde mnohem lepší u GeoKuku. A hlavně GeoKuk (má-li nakešované mapy na čemž se usilovně pracuje na pozadí...) pracuje Off-line. A domnívám se, že ho dnes nainstaluju manželce na počítač a bude ho schopna ovládat a používat aniž bych jí učil geoGet, stahovat keše apod - vždy jí jen zaktualizuju pracovní soubor ...
  • 0

#93 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:25

Je opravdu potreba Java 1.6? Ze zjistnych duvodu jsem jen na 1.5. Diky.
<resources>
	<java version="1.6+" />
	<jar href="geokuk_1.0.jar" />
</resources>

  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#94 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:27

Parkis: je pravda, ze hodnoceni neumi, nicmene podle toho opravdu nekdo hleda? Me osobne treba zajima vyhradne cilova lokalita a tam si to obvykle proste vyzobu. Osik: VELIKOST mapy si muzes nastavit v tom HTML sam, podle vlastni potreby.
  • 0

#95 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:34

Nedari se nedari :(
Jina cesta:
C:\geokuk>java -jar geokuk_1.0.jar
Exception in thread "main" java.lang.UnsupportedClassVersionError: Bad version n
umber in .class file
        at java.lang.ClassLoader.defineClass1(Native Method)
        at java.lang.ClassLoader.defineClass(Unknown Source)
        at java.security.SecureClassLoader.defineClass(Unknown Source)
        at java.net.URLClassLoader.defineClass(Unknown Source)
        at java.net.URLClassLoader.access$100(Unknown Source)
        at java.net.URLClassLoader$1.run(Unknown Source)
        at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
        at java.net.URLClassLoader.findClass(Unknown Source)
        at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
        at sun.misc.Launcher$AppClassLoader.loadClass(Unknown Source)
        at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
        at java.lang.ClassLoader.loadClassInternal(Unknown Source)

C:\geokuk>
Tak mi asi neni prano :(

Přiložené miniatury

  • java.gif

  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#96 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:44

HaLuMa napsal/a:

petegeo napsal/a:
Pro mne napr. ze nemusim pouzivat GeoGet... :D

Proc bys musel na cachemapu z Geogetu pouzivat Geoget? Ta cachemapa je samostatny produkt, muzes si ji hodit treba na webovou stranku a provozovat si ji online (ale v tom pripade doporucuji zaheslovat...), coz je nazorna ukazka toho, ze k sobe Geoget nepotrebuje. :P

No prave, musim ji "nejak" separovat, hodit na web, atd...
Sem si z GSAKu ztahnu soubor a mam to.
A pokud by to mohlo fungovat ve vlastnich adresarich, tak hlavne ta cache tech map, ktere jiz proklikam pri priprave, by bylo velke terno, nebot na cestach nemam moznost online pripojeni a takto bych to mel na flesce nebo na noutasu stale sebou, tak jako mam sebou GSAK.. :)
  • 0

#97 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:50

petegeo: coze separovat? Jednou to hodis na web a potom jenom delas "rozdilove aktualizace" souboru data_cachi.txt, nic vice, nic mene. Stejne tak muzu rict, ze ty si musis stahovat vzdycky z GSAK/GG exportni soubor do Geokuku.
  • 0

#98 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:57

petegeo napsal/a:
A pokud by to mohlo fungovat ve vlastnich adresarich, tak hlavne ta cache tech map, ktere jiz proklikam pri priprave, by bylo velke terno, nebot na cestach nemam moznost online pripojeni a takto bych to mel na flesce nebo na noutasu stale sebou, tak jako mam sebou GSAK.. :)

Tak to je hlavní + (z mého pohledu) pro GeoKuk - použití, když jsem někde pár dní bez internetu. Mapy nejsou problém nakešovat strojově.

A teď dotaz /nevím, možná to tam je, nehledal jsem/: Nějaký klik na listing v GeoGetu?
  • 0

#99 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:02

Jeste me napadlo, docela bych uvital pokud by slo pridat vice souboru s exportem najednou, tedy vyfiltruju si nejaky okruh v jedne oblasti a dalsi export v jine a oba ty soubory bych potreboval ukazat na mape. Jde to nejak ve stavajici verzi a jen jsem to prehledl, nebo nejde? Podobne jako geocaching live si pridava nove pridane kesky do sve databaze...
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#100 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:04

S474N napsal/a:
Parkis: je pravda, ze hodnoceni neumi, nicmene podle toho opravdu nekdo hleda? Me osobne treba zajima vyhradne cilova lokalita a tam si to obvykle proste vyzobu.


Ano hleda, co zajima tebe osobne, je me osobne celkem fuk :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama