Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#101 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:08

Colonel74 napsal/a:
Jeste me napadlo, docela bych uvital pokud by slo pridat vice souboru s exportem najednou, tedy vyfiltruju si nejaky okruh v jedne oblasti a dalsi export v jine a oba ty soubory bych potreboval ukazat na mape. Jde to nejak ve stavajici verzi a jen jsem to prehledl, nebo nejde? Podobne jako geocaching live si pridava nove pridane kesky do sve databaze...

Co jsem koukal tak je to obyčejný textový soubor, takže Poznámkový blok (nebo něco na ten způsob ...) by měl fungovat ...
  • 0

#102 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:16

Osik napsal/a:
A teď dotaz /nevím, možná to tam je, nehledal jsem/: Nějaký klik na listing v GeoGetu?


Staci dostat URL na listing do schranky. geokuk by na to mohl mit udelane pohodlne udelatko. ;)
  • 0

#103 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:19

HaLuMa napsal/a:

Osik napsal/a:
A teď dotaz /nevím, možná to tam je, nehledal jsem/: Nějaký klik na listing v GeoGetu?


Staci dostat URL na listing do schranky. geokuk by na to mohl mit udelane pohodlne udelatko. ;)

Jo, to jsem navrhoval o stránku dříve ... musí mít &guid= nebo stačí &wp=GCxxx? Ale to jen zařadí do seznamu, nebo i otevře?
  • 0

#104 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:20

Osik napsal/a:
Tak jsem vyzkoušel Cachemapu v GG, kteerou jsem doposud nepoužíval: Ano, víceméně stejné informace. Komfort a rychlost A VELIKOST mi přijde mnohem lepší u GeoKuku.


Zrovna velikost neni zadny problem. Vychozi velikost cachemapy je dana tim, ze mapa je urcena k tisku, a sirsi mapa se ti nevejde na papir.

Jednou z funkci cachemapy je totiz tisk mapy se spendlikama, vcetne odkazu na tabulku se seznamem zobrazenych bodu pod mapou.

Jeste jsem nekoukal, jestli geokuk umi neco podobneho.
  • 0

#105 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:21

Osik napsal/a:
Jo, to jsem navrhoval o stránku dříve ... musí mít &guid= nebo stačí &wp=GCxxx? Ale to jen zařadí do seznamu, nebo i otevře?


To je jedno, funguje to s obojem. V takovem priapde se ti ta keska nahleda, takze kdyz si prepnes do okna geogetu, mas tu kesku pre ocima, a muzes si dvojklikem zobrazit listing.

Jine pouziti je, ze si takto v mape oklikas nekolik kesi po sobe, a v GG mas jejich seznam.
  • 0

#106 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:33

HaLuMa napsal/a:

Osik napsal/a:
Jo, to jsem navrhoval o stránku dříve ... musí mít &guid= nebo stačí &wp=GCxxx? Ale to jen zařadí do seznamu, nebo i otevře?


To je jedno, funguje to s obojem. V takovem priapde se ti ta keska nahleda, takze kdyz si prepnes do okna geogetu, mas tu kesku pre ocima, a muzes si dvojklikem zobrazit listing.

Jine pouziti je, ze si takto v mape oklikas nekolik kesi po sobe, a v GG mas jejich seznam.

Jojo, to používám z GC.com a pak itinerář do TomToma.

Mě šlo spíš o "rýchlý náhled na listing" - je ta 1.5* multina typu "spočítejte okna a keš je z druhé strany budovy" nebo má 5 zastavení co se dopočítávají a délka je 5km? Když už to mám v počítači ...
  • 0

#107 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:36

V TODO listu je tato zminka:

Druhej problém by mohlo být užití ikonek Groundspeaku, nevím jak to mají s licencí, kažopádně alternativy jsou (třeba niximorovo ikonky používané v WMGeo).


Osobne bych se primlouval za to, ze kdyby bylo z duvodu autorstvi treba ikonky menit, tak aby uzivatele meli moznost pouzit nejakou vlastni sadu ikonek (prostym prepsanim nejakeho souboru ci promenne, nic friendly user). Protoze bych nejradeji mel ty puvodni "originalni".
  • 0

#108 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:39

To zatim bohuzel nejde, a bez nejake blizsi komuniakce mezi geokukem a geogetem se to neobejde. Tim by ale zase ztratil geokuk svoji univerzalnost. Ja se tomu ze strany Geogetu nebranim. ;)
  • 0

#109 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 13:29

Parkis napsal/a:
Ano hleda, co zajima tebe osobne, je me osobne celkem fuk :)

To je logicke, proto jsem se na to ptal. Pokud to vyuzijes, tak samozrejme je to jenom dobre.

HaLuMa: prave ty spendliky mi prijdou o dost "praktictejsi" nez ty velke rozplacnute GC ikony, ale je to asi veci vkusu.
  • 0

#110 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 13:44

To me taky prijdou praktictejsi, proto sam ty spendliky pouzivam. Ale beru to tak, ze geokuk je v prvni verzi a doufam, ze tim jeho vyvoj neustrnul. ;) Idelani by bylo, kdyby s clovek mohl pouzit jako chce sadu ikonek a bylo by poreseno.
  • 0

#111 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:09

No uplne idealni by byla naprosta propojitelnost vseho co s nejmin prace, aby si clovek mohl zvolit tu variantu, ktera mu zrovna vyhovuje - online, offline, atd.
  • 0

#112 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:24

akryx napsal/a:
Je opravdu potreba Java 1.6? Ze zjistnych duvodu jsem jen na 1.5. Diky.

<resources>
	<java version="1.6+" />
	<jar href="geokuk_1.0.jar" />
</resources>


Jen se pripominam ;) neb se mi to nepodarilo rozbehat :(
Diky
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#113 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 14:56

Ja bych nahlasil jednu chybku. Pri posunovani se v ortomape, se mi po chvili prestane zobrazovat podkladova mapa, a v servisnim info mam Velikost downloadove fronty:12 Pocet paralelne ziskavanych dlazdic:3 a na nulu uz se to nedostane... :( Staci ukoncit program, znova ho spustit a uz zase jede... Dela mi to kdyz vicekrat systematicky posunuju ortomapou, abych ji co nejvic "vysosal" na disk. :D
  • 0

#114 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 15:35

Neda se nejak vypnout ten zapis tech vyjimek? Uz tam mam 5274 souboru o nejakych 57M. Jinak zkousim prepinani v ofline rezimu, a obcas to vytuhne (nejde se ani dostat do menu) a pak to cele "spadne"= ukonci se program bez jakekoliv "hlasky".
  • 0

#115 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 19:25

akryx napsal/a:
Je opravdu potreba Java 1.6? Ze zjistnych duvodu jsem jen na 1.5. Diky.

<resources>
	<java version="1.6+" />
	<jar href="geokuk_1.0.jar" />
</resources>

Ano je potřeba, například se používá SwingWorker. A bude potřeba 1.6 ještě víc. Už se pracuje na načítání GPX a pro to se používá knihovna, která je až v 1.6
  • 0

#116 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 23:47

Je opravdu potreba Java 1.6?
Ano je potřeba, například se používá SwingWorker. A bude potřeba 1.6 ještě víc. Už se pracuje na načítání GPX a pro to se používá knihovna, která je až v 1.6


OK, zkusim se s tim nejak poprat, bud virtualnim strojem nebo jine zelezo..... Diky za nfo.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#117 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 9:55

Jak zmizim "zamerny kriz". Pri startu prgramu neni nikde, kdyz nekam kliknu, objevi se a uz se ho neumim zbavit. Bylo by vhodne, aby pri priblizovani a oddalovani mapy pomoci PgUp/Down se toto delo okolo oznaceneho bodu a ne aby tento ujel nekam mimo okno.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#118 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:30

gord napsal/a:
Jak zmizim "zamerny kriz". Pri startu prgramu neni nikde, kdyz nekam kliknu, objevi se a uz se ho neumim zbavit.

Bylo by vhodne, aby pri priblizovani a oddalovani mapy pomoci PgUp/Down se toto delo okolo oznaceneho bodu a ne aby tento ujel nekam mimo okno.

Klikni pravým tlačítkem někam do mapy a on zmizne a zmizne také náhled detailu.
  • 0

#119 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 22:45

To akryx:

akryx napsal/a:

Je opravdu potreba Java 1.6?
Ano je potřeba, například se používá SwingWorker.......


OK, zkusim se s tim nejak poprat, bud virtualnim strojem nebo jine zelezo..... Diky za nfo.


Narazil jsem na stejný problém - Java 1.5 vs. 1.6.
Taky potřebuji mít i Java 1.5, ale není problém nainstalovat do separátních adresářů i několik verzí Javy a pak si pro příslušné Java aplikace nastavovat PATH a JAVA_HOME.
Pokud máš ještě problém tak se ozvi.
  • 0

#120 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 22:57

GeoKuk se mě moc líbí a děkuji tímto autorovi (rovněž i XiXi teamu za makro pro GSAK
http://www.geocachin...398#post_170398).
Podobně jako Osik bych se přimlouval za:
a) změnu umístění tooltipu - koliduje teď s kurzorem myši
b ) tisk mapy a seznamu keší
c) umožnění kopírovaní vlastností keše přes clipboard (jméno, kód, resp. cokoliv co lze ;))
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka