Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#141 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2009 - 15:00

Tak, tenhle skvělý prográmek mě donutil zaregistrovat se na gc.cz - abych mohl autorovi poděkovat. Tedy: Díky moc, to je přesně to, co jsem potřeboval! ;) Teď už nemusím provádět složité konverze a používat OziExplorer. Včera jsem měl trošku problémy s gpx od GSAK, ale třeba už to bude v dnešní verzi OK. Ještě jednou dík ;)
  • 0

#142 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2009 - 23:22

Je zveřejněna nová verze 1.3 s opravou načítání locationlessek a drobnými vylepšeními.
  • 0

#143 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2009 - 23:25

va3 napsal/a:
Tak, tenhle skvělý prográmek mě donutil zaregistrovat se na gc.cz - abych mohl autorovi poděkovat. Tedy: Díky moc, to je přesně to, co jsem potřeboval! ;) Teď už nemusím provádět složité konverze a používat OziExplorer. Včera jsem měl trošku problémy s gpx od GSAK, ale třeba už to bude v dnešní verzi OK. Ještě jednou dík ;)

Pro GSAK existuje makro exportující do jednoduchého speciálního formátu pro geokuk, odkaz na něj je na stránkách geokuk.ic.cz. Nevýhodou gpx je, že neobsahuje hodnocení a Geokuk doposud nedokáze rozlišit vlastní kešky.
  • 0

#144 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 10:54

V GSAKu u mysterek nepoužívám final waypointy, ale corrected coordinates. Díky bohu xixiho makro tohle chápe. Šlo by v GK dodělat možnost onačení 161 m i u mysterek zdánlivě bez finále? Když se totiž přepnu do turistické mapy, tak to není moc přehledné, kešky se tam ztrácí. Označení 161 m je krásně zvýrazní - až na ty mysterky právě. Jistě, můžu si nechat ty finály doplnit, ale nechci si v GSAKu dělat zbytečně bordel, navíc to vyžaduje synchronizaci, protože se i finálka někdy mění. Vím, že to máš v položce Co se dělat nebude, ale třeba když se najde víc hlasů, tak se nad tím zamyslíš ;) EDIT: teď se koukám, že to stejné platí i pro multiny. Taky používám corrected coordinates pro rozluštěné multiny. Jak bych vlastně teď měl poznat, u které stage jsem skončil a na kterou mám jít jako další? Asi jen vymazáním prošlých v databázi, což není ideální způsob.
  • 0

#145 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 11:03

Aby bylo jasné, co mám na mysli. Podívej se na přiložený obrázek - tradičky jsou okamžitě viditelné, ale zkus si spočítat, kolik je tam multin a kolik mysterek. Možná by to nemuselo být řešené zvýrazněním 161 m, ale něčím jiným. Připadá mi ale jednodušší využít už implementovanou funkci.

Přiložené miniatury

  • gk2.jpg

  • 0

#146 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:16

Tak nevím, stáhl jsem si novou verzi tím doporučeným kliknutím na webu (http://geokuk.ic.cz/geokuk.jnlp) - stáhlo se to a spustilo. Ale offline spuštění (jako to šlo dřív) už se nekoná a vyskakuje na mě hláška "Can not find message file"....
  • 0

#147 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 17:38

abakus napsal/a:
V GSAKu u mysterek nepoužívám final waypointy, ale corrected coordinates.

Vím, že to máš v položce Co se dělat nebude, ale třeba když se najde víc hlasů, tak se nad tím zamyslíš ;)

No kdyz jsem to po mem dotazu na to same nasel v "co se delat nebude", tak jsem se pustil v GSAKu do dopisovani final.. :(
Jeste mi jich zbyva asi 600. :(:(:(
To by clovek neveril, kolik tech mysterek uz jsem nasel... B)
  • 0

#148 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:05

abakus napsal/a:
V GSAKu u mysterek nepoužívám final waypointy, ale corrected coordinates. Díky bohu xixiho makro tohle chápe.
Šlo by v GK dodělat možnost onačení 161 m i u mysterek zdánlivě bez finále?


Ja osobne bych se na tohle take vykaslal, protoze je to resitelne upravou toho makra, kterym generujes data. (kdyz narazi na mysterku bez korigovanych souradnic, co tomu makru brani vygenerovat falesny waypoint na vychozich souradnicich?)
  • 0

#149 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 22 prosinec 2009 - 22:08

HaLuMa napsal/a:

abakus napsal/a:
V GSAKu u mysterek nepoužívám final waypointy, ale corrected coordinates. Díky bohu xixiho makro tohle chápe.
Šlo by v GK dodělat možnost onačení 161 m i u mysterek zdánlivě bez finále?


Ja osobne bych se na tohle take vykaslal, protoze je to resitelne upravou toho makra, kterym generujes data. (kdyz narazi na mysterku bez korigovanych souradnic, co tomu makru brani vygenerovat falesny waypoint na vychozich souradnicich?)


To makro by to mělo dělat. Pokud zaškrtnu checkbox "Finálové souřadnice jako waypoint", tak hodí corrected coordinates jako FI, final location.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#150 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 23:13

Tak program perfektni, to se musi nechat. Dlouhou dobu jsem pouzival vlastni export do Google Earth, ktery mi vyhovoval. Ted nicmene rad prejdu na GeoKuk. Trosku me ale trapi ten zpusob distribuce pres Web Start. Uvital bych, kdyby byl k dispozici normalni instalator, program se nainstaloval natvrdo do nejake slozky a ja si mohl napsat v GeoGetu makro, ktere ho bude primo otevirat. Momentalne kdyz se snazim spustit program primo pomoci java -jar, dostane se mi pouze odpovedi "Tgak jea", ze ktere nejsem zrovna moudry. Delam neco spatne? :)
  • 0

#151 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 23:46

Další verze je distribuována.
  • 0

#152 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 7:15

medwyn_cz napsal/a:
Trosku me ale trapi ten zpusob distribuce pres Web Start. Uvital bych, kdyby byl k dispozici normalni instalator, program se nainstaloval natvrdo do nejake slozky a ja si mohl napsat v GeoGetu makro, ktere ho bude primo otevirat.


Četl jsi tohle http://geoget.ararat..._s_mapou_geokuk?

Můžeš si stáhnout JAR a uložit ho, kam se ti líbí. Já ho mám přímo u makra v datové složce GeoGetu.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#153 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 9:08

Program je to perfektni, take jsem na nej presel. A svoje makro jsem nahradil LudkoVym. Jen je trochu nepohodlne, ze s novou instalaci, kterych do odladeni asi bude vic a casteji, je treba upravovat i cisla v tom makru nebo prejmenovavat ten jar. Ale jinak jsem spokojen. Jeste kdyby se ta data ukladala kam chci ja a ne kam chteji Win ... Ale dle ToDo i na to treba nekdy dojde :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#154 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 9:13

LudekV: Cetl, jenze mi to nechodi. Pri spusteni primo toho jaru mi to vyplivne tamtu peknou hlasku "Tgak jea" a vice nic.
  • 0

#155 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 9:33

Tak gord do me trkl na icq, ja si vykouzlil link na Jar z 1.4 verze a uz mi to chodi podle predpokladu. Diky!
  • 0

#156 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 9:46

Nevim jestli to "nezapadlo". Mohlo by jit nastavit ty adresare pro data jinam nez do uzivatelskeho profilu? Aby se napr. cely programek i s daty mohl prenaset na flesce k libovolnemu PC? Diky za tip "jak na to". :)
  • 0

#157 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 9:51

petegeo napsal/a:
Nevim jestli to "nezapadlo". Mohlo by jit nastavit ty adresare pro data jinam nez do uzivatelskeho profilu?
Aby se napr. cely programek i s daty mohl prenaset na flesce k libovolnemu PC?
Diky za tip "jak na to". :)

už to jde, tamtéž kde v první verzi šly pouze zobrazit, z flashky funguje bezvadně
  • 0

#158 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 10:39

Parkis napsal/a:

petegeo napsal/a:
Nevim jestli to "nezapadlo". Mohlo by jit nastavit ty adresare pro data jinam nez do uzivatelskeho profilu?
Aby se napr. cely programek i s daty mohl prenaset na flesce k libovolnemu PC?
Diky za tip "jak na to". :)

už to jde, tamtéž kde v první verzi šly pouze zobrazit, z flashky funguje bezvadně

Jeee vida... Diky...
  • 0

#159 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 19:41

petegeo napsal/a:

Parkis napsal/a:
už to jde, tamtéž kde v první verzi šly pouze zobrazit, z flashky funguje bezvadně

Jeee vida... Diky...

Tak nevim, asi jsem jasal predcasne, ale me ty adresare na flesku nejdou nastavit. Neustale se mi tam samo automaticky doplnuje i pismeno disku (vlastne cela cesta). A ja to chci mit jen "relativne" od umisteni programu, protoze pismeno flashdisku se mi pocitac od pocitace meni. :(

Ono by vubec nebylo od veci, kdyby se vsechny ty udaje, co se zapisuji do registru WIN, zapisovaly "vedle" programu do cfg souboru.
Pak by to opravdu fungovalo jako prenosny SW perfektne.
Takhle na kazdem PC, kde se to spusti jednak prijdu o ruzne nastaveni a navic tam zanechavam "stopy" po pouzivanem programu. :(
  • 0

#160 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 20:15

petegeo napsal/a:
...

Máš pravdu, podruhé jsem už ten dialog neotvíral když to napoprvé fungovalo :( Tak doufejme že se to ještě doladí :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama