Přejít na obsah


Fotka

GeoKuk - kešky nad mapy.cz - nový desktopový program.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
870 odpovědí na toto téma

#161 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 21:46

Dá se nějak exportovat seznam kešek označených k lovu do souboru GPX? Nějak jsem si toho nevšiml.
  • 0

#162 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 22:31

Roman_Jaromer napsal/a:
Dá se nějak exportovat seznam kešek označených k lovu do souboru GPX? Nějak jsem si toho nevšiml.

Načti si ten soubor GGT do geogetu nebo gsaku a odtud můžeš importovat, co budeš chtít.
  • 0

#163 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 22:35

petegeo napsal/a:

petegeo napsal/a:

Parkis napsal/a:
už to jde, tamtéž kde v první verzi šly pouze zobrazit, z flashky funguje bezvadně

Jeee vida... Diky...

Tak nevim, asi jsem jasal predcasne, ale me ty adresare na flesku nejdou nastavit. Neustale se mi tam samo automaticky doplnuje i pismeno disku (vlastne cela cesta). A ja to chci mit jen "relativne" od umisteni programu, protoze pismeno flashdisku se mi pocitac od pocitace meni. :(

Ono by vubec nebylo od veci, kdyby se vsechny ty udaje, co se zapisuji do registru WIN, zapisovaly "vedle" programu do cfg souboru.
Pak by to opravdu fungovalo jako prenosny SW perfektne.
Takhle na kazdem PC, kde se to spusti jednak prijdu o ruzne nastaveni a navic tam zanechavam "stopy" po pouzivanem programu. :(

Je to tak, je tam plná cesta a pro uložení nastavení je použito Java Preferences API, které se na Windowsech ukládá do registrů. Podůmám, co by se s tím dalo dělat.
  • 0

#164 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2009 - 22:36

Verze geokuku 1.5 je distribuována. Viz http://geokuk.ic.cz/
  • 0

#165 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 13:29

Ptal ses Groundspeaku, jestli můžeš použít jejich ikony? Podílel jsem se na jednom GSAK makru pro export do iGo a Groundspeak zakázal použití ikon keší...
  • 0

#166 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 14:21

Co dodat - všichni víme, že jsou šáhlí - kvůli 10 ikonkám dělat takové ofuky. Ale také mám z jiných zdrojů tu informaci, že jejich ikonky jsou tabu, takže doporučuji to, co tu už zaznělo - použít tu alternativní sadu.
  • 0
Don't panic!

#167 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2009 - 22:39

Kdo se moc pta, moc se dozvi :)
  • 0

#168 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 23:07

Koukám, že už je verze 1.6.1 - děkujeme 1. Jaký je vlastně rozdíl mezi spouštěním přes Java WebStart a mezi přímým spouštěním javy? Myslím uživatelsky. Proč je JWS lepší (nebo aspoň preferovaný) způsob? 2. Zdá se, že geokuk.jar nikde nemám. Když se podívám do nastavení programu, vypisuje se mi cesta C:\Users\blabla\Desktop. takový adresář nemám, protože používám české W7, tam je to C:\Users\blabla\Plocha. Změnit to nelze a díval jsem se, jestli takový adresář náhodou GK nevytvořil a nee. Nemůže to být zdroj nějakých problémů? 3. Nikde ses zatím nevyjádřil k měření vzdálenosti naklikáním lomené čáry jako na mapy.cz - velmi užitečné při plánování cesty. Máme se na to těšit nebo smolíček pacholíček?
  • 0

#169 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 23:17

Ještě dodám, proč se ptám na JWS. Přes JWS trvá spuštění asi tak stokrát delší dobu a navíc to nefunguje z Google Chrome (což je potřeba jen zřídka, ale hlásit se to musí :D). Takže bych se nejraději na JWS úplně vykašlal.
  • 0

#170 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 0:16

Tak to vypadá moc pěkně :) Super prográmek pro plánování výletů :) Přimlouvala bych se za ty OSM mapy... A ještě jeden detail: Když označím keš a pak vpravo dole zmáčknu na tlačítko s logem GC, tak se mi sice otevře správná stránka kešky na gc.com, ale dvakrát :/ (Win 7, firefox, JWS verze) Pak by mi ještě přišlo fajn, kdyby se s kešema dalo operovat, tím myslím jako že označit třeba jako nalezenou, přidat souřadnice finálky, přidat nějakou vypočítanou stage atp...tím by se mohl ušetřit opětovný export z (pro mě) GSAKu když třeba vyluštím nějakou mysterku :) (Jen nápad, chápu jestli se autor nebude chtít ubírat touto cestou) Jen tak dál ;)
  • 0

#171 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 14:13

Všechno běhá perfektně, při instalaci se sice vytvoří na ploše zástupce, ale má prázdnou ikonu. Jen taková kosmetika, ale netuším, kde je problém.
  • 0

#172 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 14:41

JJ, ta ikonka tam u nějaké první verze byla a pak už nic. Ted sem si stáhla přímo jen jar, bez toho webstartu a to dvojitý otevření stránky furt probíhá... divný Bylo by fajn kdyby se na té mapce pak dalo vyhledávat i podle názvů, takhle to je spíš na okolí domova, dál se blbě posunuje :)
  • 0

#173 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 20:00

abakus napsal/a:
Koukám, že už je verze 1.6.1 - děkujeme

1. Jaký je vlastně rozdíl mezi spouštěním přes Java WebStart a mezi přímým spouštěním javy? Myslím uživatelsky. Proč je JWS lepší (nebo aspoň preferovaný) způsob?

Pro informaticky méně znalé uživatele je to jednodušší. Nemusejí nikam nic instalovat, jen kliknou na nějaký odkaz. Další výhoda je, že při spuštění funguje geokuk i pokud jsi za firewalem (přesněji HTTP proxy), pokud spouštíš přímo, musí si proxy každý nakonfigurovat zvlášť.

abakus napsal/a:
2. Zdá se, že geokuk.jar nikde nemám. Když se podívám do nastavení programu, vypisuje se mi cesta C:\Users\blabla\Desktop. takový adresář nemám, protože používám české W7, tam je to C:\Users\blabla\Plocha. Změnit to nelze a díval jsem se, jestli takový adresář náhodou GK nevytvořil a nee. Nemůže to být zdroj nějakých problémů?

Na to se podívám. Že by tím webstartem?

abakus napsal/a:
3. Nikde ses zatím nevyjádřil k měření vzdálenosti naklikáním lomené čáry jako na mapy.cz - velmi užitečné při plánování cesty. Máme se na to těšit nebo smolíček pacholíček?

Moje představa je, že program bude umět pracovat mimo jiné s plánovanýmu i a prošlými trasami. A měření vzdálenosti naklikáním lomené čáry není nic jiného, než nepojmenovaná, neuložená prošlá trasa. Takže se snad dočkáte. Asi to bude první věc z této oblasti, ale udělám to zároveň s nachytáním na další funkcionalitu.
  • 0

#174 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 23:21

Koukám, že w7 jsou v otázce Desktop/Plocha docela schizofrenní. Pokud se podívám do profilu, vidím složku Plocha, pokud se podívám do vlastností souborů nebo ikon na ploše, tak mi to tvrdí, že je to v Desktop. Takže to asi máš nastavené správně.

Teď mě trápí jedna blbost, jestli někdo náhodou nevíte, jak to vobčůrat.
Nechci používat JWS, takže jsem si vytvořil soubor .bat s příkazem java -jar geokuk.jar. To nemůže mít libovolnou ikonku, takže jsem si vytvořil odkaz na tento baťák a tomu už můžu dát ikonku, jakou chci.
Chci si to do w7 připnout nastálo na hlavní panel, jenže to nejde, nechce to tam připnout asi kvůli typu souboru/cíle odkazu. Neznáte na to někdo nějakou obechcávku (nenapadá mě jiný český výraz pro workaround)?
Jedna poloviční možnost je připnout k hlavnímu panelu přímo geokuk.jar, jenže to tam připíchne javu a geokuk jen jako používaný soubor (analogicky jako dokument pro Word), takže se tomu zase nedá přiřadit vlastní ikona a navíc se to musí vybírat z kontextového menu :(
  • 0

#175 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 23:24

Co vytvorit zastupce na ten jar a toho tam pripnout? Tomu pujde zmenit i ikonka. Jen zkousim, Win7 jsem odinstaloval a downgradnul zpet na XPcka, na notesu to bylo nejaky zadejchany.
  • 0

#176 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 23:27

Jeste jsem vygooglil tohle

Well , did any one have the problem I got

in Windows 7 … I can’t pin JDownloader to my taskbar !

if I opened it and right-clicked the icon on taskbar and choosed Pin to task bar .. “javaw” program is pinned instead

and if I right-clicked it’s icon from start menu and choosed pin to taskbar .. I get the correct icon pinned in taskbar .. but when I click it … it opens a new icon in the taskbar !

Well this problem because JDownloader is a java application and is running from javaw process … although there is a way to make your java application have it’s unique process … but JDownloader team decided not to use it

A Solution I found for this problem … Which worked with JDownloader .. and should work with any Java application facing same problem :

Browse to your Java directory in Program Files … Make a Copy of ‘javaw.exe’ file … and rename it to the Programs name … ( in this case I renamed it to “JDownloader.exe” )

then create a new shortcut to the new file, plus a parameter .. which will be your Program’s JAR file location

“C:\Program Files\Java\jre6\bin\JDownloader.exe” -Xmx512m -jar “[J-Downloader's Path]\JDownloader.jar”

you may want to Right-Click the Icon .. and from it’s properties Choose “Change Icon” and choose your program’s icon .. ( instead of Java’s icon)

Now .. Right Click your Shorcut and Choose Pin to taskbar … Now you should have your program’s Icon in the taskbar … and if you opened it .. it won’t duplicate

note : firewall won’t recognize the “new” JDownloader … you should re-allow it . in it’s new shape

that’s all folks .

  • 0

#177 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 23:29

:) Nápad dobrej, ale bohužel. Není to blbý, takže ho zajímá cíl toho zástupce a ne zástupce samotnej. Takže ho to prdne zase k javě.
  • 0

#178 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 23:40

Hurá! Ten druhý postup vede k vytouženému cíli :D
Akorát mi to mírně zvýšilo bordel na disku, protože mi do adresáře Java přibyl soubor GeoKuk.exe :| Ale co, chuj s tím B)
Díky!

Pro ty, kdo moc nevládnou anglicky uvádím, jak jsem postupoval:
1. Stáhl jsem si geokuk.jar a umístil na plochu.
2. Vlézl jsem do adresáře s javou C:\Program Files\Java\jre6\bin. Tam jsem vytvořil kopii souboru java.exe a přejmenoval ji na GeoKuk.exe.
3. Na ploše jsem vytvořil zástupce pro nově vytvořený GeoKuk.exe.
4. Upravil jsem parametry zástupce takto:
- Cíl: "C:\Program Files\Java\jre6\bin\GeoKuk.exe" -jar geokuk.jar
- Spustit v: C:\Users\název_profilu\Desktop
- změna ikony
5. A šup s tím na hlavní panel ;)
  • 0

#179 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 0:03

To abakus: myslel jsem, že 'chuj s tím' se používá pouze na sever od Olomouce :-). Člověk se stále učí. :)
  • 0

#180 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 0:49

abakus napsal/a:


přijde mi to hrozně složité :)

Spokojeně používám XP a Win7 mám ve Virtual PC a jen v nich občas něco zkouším.
Vytvořil jsem si nový panel nástrojů (kliknout levým tlačítkem myši na hlavní panel, Panely nástrojů -> Nový panel nástrojů) a přetažením za oddělovač panelů (ten tečkovaný obdelníček) jsem ho dal vedle tlašítka Start, přetáhnul na něj soubor geokuk.jar (čímž se vytvořil zástupce) a pak jsem mu ve vlastnostech změnil ikonu (proškrtnuté červené kolečko, nechtělo se mi nic hledat). Přijde mi to takhle mnohem jednodušší a není problém si tam přidat zástupce dalších věcí...

Přiložené miniatury

  • win7_gk.gif

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama