Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#181 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 22:47

Ostravacek napsal/a:
Lidičky, co říkáte na tohle:
Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 5-Mode 900-Lumen LED Flashlight
http://www.dealextre...ls.dx/sku.16091 ?


Neprijde ti ze 30-60min sviceni je malo? Vykon je obdivuhodny ale nevim jestli proto je moc uziti krom straseni lidi na sidlisti kdyz jim o pulnoci udelas v loznici poledne ;)

Ja mam Fenix LD20+ a ten nejvykonejsi rezim 180lm je hodne neprijemny kdyz si stim posvitim na neco hodne blizko. Boli oci - clovek oslepi sam sebe.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#182 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2010 - 23:24

Neprijde ti ze 30-60min sviceni je malo?


Potvrzuji, ze tato informace je blbost. Na Hi to vydrzi 2 hodiny v kuse a pote se to prepne low, kde to vydrzi dalsi cca 2-3 v kuse.

Jinak je to na to, ze kdyz to roznes - treba v lese - tak fakt vidis, kdyz vedle tebe jde 6 lidi s celovkama a svyma baterkama, Ty najednou zhasnes, tak je tma - ozkouseno :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#183 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 0:05

vitablondak napsal/a:
...Nakonec jsem se rozhodl pro NiteCore D20. Před pár dny mi přišla. Pár dní doma mi fungovala správně a byl jsem nadšen. Opravdu šajní jak blázen:-)) Jenže dnes přestalo fungovat ovládání. Svítí, jen když je čudl zmáčklý:-(((( Občas drží rozsvícená, ale sama se vypíná a rozsvěcí. Jako by ztrácela kontakt:-((
....

Co jsem četl v některých anglických recenzích, tak dělává problém vazelína, kterou je namazaný O-kroužek na horním konci pístu, zkus se podívat, jestli jí tam není moc a není rozpatlaná, kde nemá. Zkusím ještě najít odkaz na zdroj téhle informace.

edit:
CandlePower- NiteCore D20 Review

edit2:
A ještě video, na kterém je zachycena podobná chyba... bohužel bez řešení, ale v komentářích doporučují to samé, co v recenzi.
  • 0

#184 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 8:31

alkes: díky za info. Vazelína tam není vůbec patrná, ani nikde jinde není vidět. To bylo moje první, že jsem otřel ten pístek i kroužek na který doléhá uvnitř hlavy svítily. A pohýbal jsem to. Vše se jeví jako v pořádku...
  • 0

#185 ZdenalCZE

ZdenalCZE

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 9:37

vitablondak napsal/a:
Také jsem vybíral svítilnu. Tady na foru, na šopech, na netu jsem se dopracoval k výběru ze tří - Fenix LD20, Olight I25 a NiteCore D20 R2. Nakonec jsem se rozhodl pro NiteCore D20. Před pár dny mi přišla. Pár dní doma mi fungovala správně a byl jsem nadšen. Opravdu šajní jak blázen:-)) Jenže dnes přestalo fungovat ovládání. Svítí, jen když je čudl zmáčklý:-(((( Občas drží rozsvícená, ale sama se vypíná a rozsvěcí. Jako by ztrácela kontakt:-(( Všude jsem četl o naprosto spolehlivém ovládání této svítilny. Tak nevím... Napsal jsem dodavateli mail, tak uvidím reakci... Doufám, že jsem měl jen náhodnou smůlu na kus, která se stane jen 1 za deset let:-) Nebo má někdo podobnou zkušenost?


Taky mam D20, uz ji mam delsi dobu, mozna tak rok, a zatim naprosta spokojenost, ovladani bez problemu. Jinak kdyby o ni nekdo uvazoval, tak ma trosku sirsi kuzel nez treba koleguv Olight (zel z hlavy nevim, jaky konkretni to ma, je to nejaka 20 nebo 25), coz je vykoupeno tim, ze ma o trosku mensi dosvit (ale stale slusny), ale sirsi kuzel mi prave celkem vyhovuje. Chvilku take trva, nez si clovek zvykne na ovladani pomoci PD, ale ted se mi to zda lepsi nez klasicky "cvakci" vypinac. Az si budu chtet udelat radost, hodlam si jeste poridit Zebru H501w, coz je malicka celovka.
  • 0

#186 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 9:38

ok4rm napsal/a:
Před časem jsem koupil na pumpě asi za stovku baterku na 3 AAA. Obsahuje 7 LED a když jsou baterky čerstvé, svítí jako blázen (asi na 100 metrů, možná i dál). Používám ji, když nemůžu najít kešku a potřebuju mít světlo jako ve dne (zblízka). Nevydrží moc dlouho (několik hodin, ale neměřil jsem to), ale to je tím, že fakt šajní jako blázen.

Tak to bych chtel opravdu videt. Zvlast jestli jsou to ty klasicke ("vsesmerove") diody. Na 100 metru vidis? Tak to mas bud hodne spatny odhad vzdalenosti, nebo ses spletl a myslel si, ze ze 100 metru nekdo vidi tebe :)
  • 0

#187 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 9:51

mam tuto svítilnu http://www.consumer....7380_10/prd/cz/ absolutně dostačující. Původně jsem si chtěl koupit pořádnou baterku a když jsem viděl ceny ( 1500 + ) tak jsem se rozhodl pro tuto. Funguje, a svítí fakt dobře. cena 490,- zde http://www.autozarov...066&record=4375
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#188 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 10:31

Dr.Uli napsal/a:
mam tuto svítilnu http://www.consumer....7380_10/prd/cz/

absolutně dostačující. Původně jsem si chtěl koupit pořádnou baterku a když jsem viděl ceny ( 1500 + ) tak jsem se rozhodl pro tuto. Funguje, a svítí fakt dobře.

cena 490,- zde http://www.autozarov...066&record=4375


Je docela obdivuhodny co vsechno do tohle pouzdra nacpou. :) Ja mam uplne stejne vypadajici z zelezarstvi na Jug. partizanu v Praze. Nema ale fokusovatelny paprsek. Jak to fokusovani funguje?

U ty moji bohuzel po par mesicich bylo nutny resit mizerny kontakty baterek. Po dalsich par mesicich uvidime jestli cin pomohl a nebo jen jestli jsem spalil nejaky bordel na kontaktech a zacne to nanovo. Zlato to rozhodne neni...

Souhlasim ze vetsinou staci. Kdyz jdes nocni kesku s odrazkama co se semtam poztracely tak silnejsi svetlo muze dost pomoci.

Muzu to srovnavat s MAG LITE 3D a Fenix LD20 obe jsou naprosto jina kategorie. Ted jsem jeste narazil na Tesco 1W 2C (ta tuhle 3AAA taky nakope). Je celkem slusne udelana a nikde zadny lepidlo a da se uplne rozebrat. :D Udelam nejaky testy a prsknu to na web, casem...

Fenix LD20 je uplne fantasticky mechanicky udelanej, uz dlouho jsem nemel v ruce neco tak precizniho. Barva svetla je hodne prijemna a barevny podani je docela solidni. Co me na nem ale vadi je ze IKEAcky baterky v max rezimu vyzdime za hodinu. 3-4 hodiny na nizsi rezimy je vyzdimou tak ze ten vyssi rezim ani nenaskoci. Zkusim Energizer Lithium a pak mi asi nezbude nez jit do nejakych akumulatoru a to se mi moc nechce, uz takhle taham strasnych kramu.

Nez jsem si prostudoval CPF tak jsem netusil jaka veda takova baterka je. :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#189 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 8:15

Dr.Uli: skoda, ze se na Philipsu clovek nikde nedozvi vykon te diodovky. Co jsem si dohledaval, tak bude zrejme polovicni vuci Cree XR-E.
  • 0

#190 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 21:44

Rád bych si koupil nějakou trochu svítivější baterku. Mám zkušenost s olověnoakumulátorovou halogenkou, ta svítí výborně, ale je moc velká, takže bych rači něco menšího a taky pořádně svítivýho. Na druho stranu do toho zase nechci investovat tisíce (ani tisíc) a teď mi padla do oka tahle baterka: http://sz.aukro.cz/i...rie_zdarma.html
Je mi jasné že to těch udávaných 15W asi tak úplně nebude, ale na obrázku je vidět že svítí docela slušně a hlavně neni na buřty ale na 4 malý tužkovky což mi maximálně vyhovuje. Chci se proto zeptat jestli nemáte s podobnou baterkou někdo zkušenost.
Díky Fridmen
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#191 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 22:34

Fridmen napsal/a:
...a teď mi padla do oka tahle baterka: http://sz.aukro.cz/i...rie_zdarma.html...


Nekupuj to.
Mám takovou, akorát "9W" a je to šunt!
Raději si trochu peněz připlať a kup si něco lepšího.
  • 0

#192 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 22:36

Proč je to šunt? Svítí špatně? Nebo z hlediska konstrukce?
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#193 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 22:41

Fridmen napsal/a:
Rád bych si koupil nějakou trochu svítivější baterku. Mám zkušenost s olověnoakumulátorovou halogenkou, ta svítí výborně, ale je moc velká, takže bych rači něco menšího a taky pořádně svítivýho. Na druho stranu do toho zase nechci investovat tisíce (ani tisíc) a teď mi padla do oka tahle baterka: http://sz.aukro.cz/i...rie_zdarma.html
Je mi jasné že to těch udávaných 15W asi tak úplně nebude, ale na obrázku je vidět že svítí docela slušně a hlavně neni na buřty ale na 4 malý tužkovky což mi maximálně vyhovuje. Chci se proto zeptat jestli nemáte s podobnou baterkou někdo zkušenost.
Díky Fridmen

Přečti si tohle, ať víš do čeho jdeš :
http://www.ledmania....ice-svitilna-3w.
A co se týče obrázku a údajný svítivosti, tak buď je to fotomontáž nebo svítí na fototapetu. Ve skutečnosti by takhle osvětlený venkovní prostor nevypadal.
Já mám baterky od Fenixe, a to Fenix T1 a Fenix P2D a nemá to chybu. Ale je fakt, že cenově je to jinde než ty šunty na Aukru.
V tomhle případě se opravdu vyplatí si připlatit...
  • 0

#194 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 22:45

;)

Fridmen napsal/a:
Rád bych si koupil nějakou trochu svítivější baterku. Mám zkušenost s olověnoakumulátorovou halogenkou, ta svítí výborně, ale je moc velká, takže bych rači něco menšího a taky pořádně svítivýho. Na druho stranu do toho zase nechci investovat tisíce (ani tisíc) a teď mi padla do oka tahle baterka: http://sz.aukro.cz/i...rie_zdarma.html
Je mi jasné že to těch udávaných 15W asi tak úplně nebude, ale na obrázku je vidět že svítí docela slušně a hlavně neni na buřty ale na 4 malý tužkovky což mi maximálně vyhovuje. Chci se proto zeptat jestli nemáte s podobnou baterkou někdo zkušenost.
Díky Fridmen

No, v každém případě bych nevěřil už z principu někomu, kdo svítivost udává ve Watech. Něco by mohl napovědět údaj v lumenech. 15 Watů je maximálně údaj o tom, jak rychle dokáže tento laciný drek vysosat baterie. Rozhodně nejsem odborník na svítilny, sám používám jen čelovku od LED Lenser a teď jsem si pořídil její kopii na Dealextreme. Obojí k mé maximální spokojenosti. Ale v této diskusi padlo dost typů na kapesní svítilnu.
A odborník promine - můj odhad s kvalitními NiMh články je u této svítilny maximálně 1 hodina provozu, pokud je správný aspoň údaj o příkonu.
Přečti si předchozí příspěvky, je tu dost lidí, kteří mají své argumenty podpořené i lepšími znalostmi, než já.
Opravuji - jedná se o AAA, takže by to bylo tak 20 minut ;)
  • 0

#195 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 22:45

Fridmen napsal/a:
Proč je to šunt? Svítí špatně? Nebo z hlediska konstrukce?


Obojí. Jako hledat něco na půdě, na to stačí, ale jinak bych opravdu uvažoval (a uvažuju) o něčem lepším.
Však hned nemusíš utrácet 1500,- i za třetinu se dá sehnat kvalita (tedy jak jsem tady četl a podobně...)
  • 0

#196 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 7:27

Předloni jsem zainvestoval a koupil si na kronium.cz svítilnu Fenix L2D Premium Cree Q5. Svítí nádherně, jezdil jsem s ní na kole. Ale vývoj jde dál, chce to občas si přečíst tu v předchozích příspěvcích zmiňovanou ledmanii. Tak jsem se dopracoval k tomu, že jsem si na přelomu roku pořídil na dealextremu svítilnu Aurora AK-P7-5 HA-III SSC P7-C 2-Mode 900-Lumen LED Flashlight with Assault Crown (1*18650) za 36 doláčů, k tomu dvě baterie, je to na ty "zvláštní" li-onky. Nabíječku UltraFire WF-139 jsem pro jistotu koupil u nás v cz v eshopu odkazovaném v ledmanii. Podle diskusí jsou na dealextremu tyhle nabíječky často podvrhy od jiný firmy a jsou s nimi problémy. A teď to hlavní, ta Aurora šajní jako kráva! Opravdu znatelně víc, než ten Fenix, a má širší kužel, aspoň mi to tak subjektivně připadá, takže na kolo je to paráda, mohu jen doporučit. Budu možná kupovat ještě jednu klukovi.
  • 0

#197 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 8:38

Fridmen: od te svitilny utikej co muzes, jestli chces vyhodit penize, tak mi je rovnou muzes poslat na ucet. RoKro: tady musim napsat, ze je to tebou napsane ponekud nesmyslne a nema nic spolecneho s vyvojem. Vzdycky je nutno vyjit z individualnich pozadavku kazdeho jednotlivce. Je logicke, ze Cree Q5 bude mit nizsi vykon nez Aurora. Taky se podivej poradne zepredu na Auroru a zjistis, ze tech diod (slozenych do jedne) tam ma take vice. Je logicke, ze pokud potrebujes svitilnu na kolo, tak se ti bude vic hodit vetsi na clanky 18650, nez uzka, kapesni, na AA.
  • 0

#198 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2010 - 10:46

S474N napsal/a:
Dr.Uli: skoda, ze se na Philipsu clovek nikde nedozvi vykon te diodovky. Co jsem si dohledaval, tak bude zrejme polovicni vuci Cree XR-E.


To je možné. Já scháněl něco rozumného ( né hračku od šikmookých spoluobčanů s nápisy POLICE 30 KW Tactical ). Další muj požadavek byl baterie AA, nebo AAA. No a poslední byl cena do 1000Kč +/-
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#199 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 8:51

LOL tak sem si koupil novou celovku, stara mela moznost 1/3/7 ledek .. pripoustim ze uz je par let stara, ale fakt ze jeji nejsilnejsi mod je srovnatelny s nejslabsim modem te nove .. no pobavilo me to .. at zije fenix :-D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#200 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2010 - 10:44

mashe napsal/a:
LOL tak sem si koupil novou celovku, stara mela moznost 1/3/7 ledek .. pripoustim ze uz je par let stara, ale fakt ze jeji nejsilnejsi mod je srovnatelny s nejslabsim modem te nove .. no pobavilo me to .. at zije fenix :-D


A koupil sis k tomu Fenixovi i batoh na baterky? Efektivita ledek je bohužel plusminus furt stejná, a při vyšších proudech jde dosti dolů.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama