Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#141 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 21:40

Ahoj, možná se ptám hloupě, ale v popisech svítilen , ani tady se o tom nepíše. Jde u těch svítilen, o kterých tu píšete, štelovat světelný kužel? Zaostřit na paprsek, nebo naopak rozptýlit na velkou plochu? Konkrétně mám v merku Olight I25 Infinitum:-) Díky za odpověď.
  • 0

#142 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 21:47

U těch, u kterých to jde, to je povětšinou napsaný - a několikrát zdůrazněný... inu, marketing. :) Ta zmiňovaná to podle všeho nemá.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#143 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 21:49

javla

Doporucuji stejny model z ebay, typ je to podobny, stejna cena jen rozdily:

- pouze 3 rezimy (off, low, hi)
- lepsi nabijecka(polohovatelne rozpeti na velikosti baterek)
- modre baterky :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#144 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 22:55

fortiaf napsal/a:

S474N napsal/a:

U Fenix LD20 si bud jist, ze bude dobrej. A sam se v realu presvedcis, ze i ta MAG lite "poradne nesvitila". Jenom je u LD20 skoda, ze tam dali diodu Q5 misto R2 a taky me osobne by vadila jeji delka, protoze je na 2 AA baterie. Na druhou stranu to zase znamena vyssi vydrz (i kdyz je pravda, ze je jedno, jestli je ta druha baterie v kapse nebo v telu svitilny, ze?).


Ja mam tez LD20 a zatim obrovska spokojenost. Pohybuju se casto v podzemi, driv jsem mel jako "sajnovacku" velkou baterku stylu Maglite na 3 velke burty a tahle ma jednak vetsi vydrz a sviti minimalne stejne dobre (co se tyce svitivosti v lumenech, tak je na tom asi 7x lepe, nez klasicka celovka Petzl Tikka).


Tak to jezisek stihl a Fenix LD20+ dorazil. Vcera jsem mel moznost ho vyzkouset. na Kocicich ocich a Nocni prknovce. Jsem hodne spokojen, ale nebyl bych to ja abych nemel k necemu vyhrady. Nejdriv ty pozitiva.

Sviti FAKT hodne. Maximalni rezim je v noci podle meho pouzitelny jen k prekvapeni. Uz se tesim na nejaky to FTF v prirode, kde si pak pockam na dalsi a ze tmy vystoupim s timhle svetlem. ;) Jinak mi to bylo docela neprijemny protoze to blizky body nasvitilo tak intezivne az me bolely oci. Je dobre ze ten nejsilnejsi rezim je aktivovan dotazenim hlavy baterky, budu ho pouzivat asi opravdu zridka.

Az na kratky okamziky kdy jsme potrebovali vic svetla pri hledani svetlusek ve velke vzdalenosti, jsem pouzival ten nejslabsi 9lm rezim. Bohate stacil.

Barva svetla je velice prijemna. Zadny modry nadech, zadny intenzivni zluty duchove na okrajich.

Reflektor neni fokusovatelny, ale produkuje velice prijemny kuzel ktery dostatecne nasviti prostor predemnou. Moje obri Maglite 3D ma oproti LD20 vyhodu v tom ze diky fokusovatelnemu objektivu umi poslat svetlo hodne daleko. To by mohlo byt uzitecne pri dohledavani ztracenych svetlusek a rozhodne je to uzitecne v mlze. Tam je to s LD20 jako kdyz zapnete dalkovy v aute, vyrobi to zed. Hodne uzky paprsek Maglite 3D zdaleka tolik neoslnuje.

Mechanicky zpracovani je naprosto skvely. Je radost si s touhle vecickou hrat. :) Hmotnost je take velmi prizniva. A vzhledem k zjisteni, ze nejsilnejsi rezim budu pouzivat zridka, tak je vydrz v pohode.

No a ted ty negativa.

Na maximalni rezim vydrzela bezet lehce pres hodinu a pak prepla na nejslabsi svit, ten vydrzel dalsich 9h (pres noc). Testoval jsem to s alkalickyma baterkama z Ikea, kdyz konecne posla uplne tak jedna mela 0.8V a druha 1.1V je teda mozny ze jedna z nich byla nejaka vadna a s lepsimi by vydrzela o kus dele.

Pocket clip prijde nasazeny a je fakt asi nejaky titanovy protoze nez jsem ho sundal, tak jsem si baterku skrabnul. Pak mi vypadla z ruky a nafasovala dalsi skrabanec. V baleni neni zadny gumovy krouzek pro "cigar-hold technique" (cesky baterka-v-hube) i kdyz na tele je pro to vytvoreny prostor. To by pri te cene mela byt samozrejmost.

SOS a Strobe rezim je podle me naprd. Prekazi.

Pro nekoho bude nemalym negativem cena. $62 je fakt dost.

Design je na efekt. Kdyz bych to mohl ovlivnit, tak jedine co bych nechal jen sestihran na hlavici branici kutaleni. Cele telo by potom bylo bez zarezu a vystupku. Bylo by jen krizove poskrabano aby neklouzalo. No jak pisu... me se jentak neco nezavdeci.

Kdyz by slo zkrizit Maglite a Fenix tak by to bylo super. Elektronika a chlazeni z Fenixe a konzervativni design a mozna moznost fokusovat objektiv z Maglite ovsem bez diry.

Krom LD20 jsem si koupil jeste Fenix E01. Takovy seminko baterky. :) Zalejvat ho ale moc nebudu protoze na mestsky dohledavani v noci naprosto staci. Hlavni vyhodou a nevyhodou E01 je ze je desne mrnava a furt ji hledam. To se mi s Maglite fakt nestavalo ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#145 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 22:55

polerok napsal/a:
javla

Doporucuji stejny model z ebay, typ je to podobny, stejna cena jen rozdily:

- pouze 3 rezimy (off, low, hi)
- lepsi nabijecka(polohovatelne rozpeti na velikosti baterek)
- modre baterky :)


Off, low a hi jsou ale jen dva režimy.
  • 0

#146 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 22:57

Dpman napsal/a:

polerok napsal/a:
javla

Doporucuji stejny model z ebay, typ je to podobny, stejna cena jen rozdily:

- pouze 3 rezimy (off, low, hi)
- lepsi nabijecka(polohovatelne rozpeti na velikosti baterek)
- modre baterky :)


Off, low a hi jsou ale jen dva režimy.


Jak se to vezme :D Ale jo, mas pravdu, ale nechtelo se mi to uz editovat ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#147 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 23:50

semik75 napsal/a:

Kdyz by slo zkrizit Maglite a Fenix tak by to bylo super...


Mala utecha by mohla byt od Terralux corp vymena zarovky za CREE LEDku/y. Jsou i za slusnou cenu na ebay nez za vyssi na http://www.kronium.cz/
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#148 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 13:48

Mám už přes rok starší variantu LD20 , totiž Fenixe L2D a jsem naprosto spokojený . Měl jsem před tím čelovku na 2xAA s ledkou s výkonem 1W o které jsem si myslel ( když jsem jejím svitem překonával všechny ty Tikky a podobné věci , většinou po řečech typu co to máš za obludu , já mám značkovou čelovku a ta dá světla dost) , že svítí dost. Až s Fenixem jsem poznal , jak vypadá Světlo ( a s mnohem menší spotřebou baterek) .
  • 0

#149 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 14:29

cz.mikes napsal/a:
Mám už přes rok starší variantu LD20 , totiž Fenixe L2D a jsem naprosto spokojený . Měl jsem před tím čelovku na 2xAA s ledkou s výkonem 1W o které jsem si myslel ( když jsem jejím svitem překonával všechny ty Tikky a podobné věci , většinou po řečech typu co to máš za obludu , já mám značkovou čelovku a ta dá světla dost) , že svítí dost. Až s Fenixem jsem poznal , jak vypadá Světlo ( a s mnohem menší spotřebou baterek) .

Tohle mne zajímá. Běháš s tou čelovkou,jak se chová? Je nějaké chránítko,pojistka na nechtěné zapnutí?
  • 0
Kolo jede

#150 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 14:48

Neběhám a tato čelovka by asi o běh ani moc nestála. Proti nechtěnému zapnutí je chráněna dobře , tlačítko je na boku pouzdra s bateriemi pod gumovou krytkou , šlo o typ vycházející z čelovky v odkazu , liší se jen počtem diod ,svítivostí a žravostí. http://eshop.bateria...06-celovka.html
ps: reflektor nemá celulitidový , ale leštěný
Už tahle potvora mi ale svítila lépe než tikka
  • 0

#151 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 16:07

Ahoj, mám taky L2D od fenixe, je to sice ten starší model bez šestihranu, ale slouží mě naprosto spolehlivě už víc než rok. Svítivost dostatečná, kam se hrabou čelovky petzl. Výdrž baterek v pohodě, mám tam sanyo eneloop s minimálním samovybijením, takže i když ji dyl nepoužívám, šťáva tam je. Mám i ten popruh na hlavu, tak se to dá použít i jako čelovka, ale jedině s tím přídavným páskem přes hlavu, bez něj svítilna popruh svoji vahou stahuje, což je nepříjemné při rychlejší chůzi nebo poklusu ( rychleji už neběhám :-))Takže závěrem: Autor vlákna koupil dobře!
  • 0

#152 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 17:27

Ahoj, muzu doporucit taky Fenixe... Pouzivam rucku - LD20 Premium Cree Q5 a celovku HP10. Naprosta spokojenost a hlavne je vse na AA bateky, jako Oregon a vysilacka:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#153 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 19:06

Pro CykloDav: Pokud i na běhani tak jsem asi pred rokem a půl koupil tohodle Mammuta "Mammut Lucido TR1" naprostá spokojenost až na cenu no nechaj si to zaplatit kolem 800Kc. Aretaci proti samovolnému zapnutí má a dvě urovně svícení. Lehonká na čele. Výdrž baterek, přes celou zimu s ní běham na jednu sadu. Prostě baterky neřeším.
  • 0

#154 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 19:37

To: Plachták:jj tu mám, jenom jsem se ptal bo mám fénixe na kole. Tahle čelka a fenix na řídítkách a nebojím se v noci do lesa.B)
  • 0
Kolo jede

#155 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 21:46

Máte někdo zkušenosti s LD20 i Olight I25 Infinitum? Rozdíl v ceně je jen kilo:-)) Tvářej se podobně. Určitě jsou naprosto vyhovující obě, ale když už si chci vybrat...:-)) Budu ji používat na kešky, kolo a tak do batohu:-) To že má jedna plynulou regulaci, druhá 6 režimů a která kolik lumenů si umím přečíst taky:-)) Spíš mi jde o praktickou část věci... Díky.
  • 0

#156 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 9:01

Mám L2T V2 vybral jsem ho záměrně, jen kvůli tomu, že má dva režimy. Ono to kroucení baterkou za jízdy, zrovna dvakrát nefunguje. Celé to provozuji tak, že prostě v terénu svítím fuMem a na silnici dám šetříci režim. Čelovku používám na sjezdy.
  • 0
Kolo jede

#157 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 22:07

Já jsem si vloni pořídil Fenix PD30 a k tomu mj. dobíjecí články a nějak je nemůžu pořád vysvítit. A to ji nijak nešetřím, svítím v lese a občas i v práci. Fakt super věc, doporučuju.
  • 0

#158 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 12:43

Napada vas neco jako je zminovana Nitecore Defender Infinity R2, ale na 2 tuzky/14500? Zapustene zapinaci tlacitko podminkou, nastaveni bud plynule nebo ve vice krocich (jako http://www.4sevens.c...roducts_id=1656) v kazdem pripade s pameti na nastaveny rezim. Idealne pokud krome nastaveneho vykonu bude rychly pristup do "turbo" modu
Pokud bude maximalni vykon pres 180lm bude to super...
Cena do 1500,-
  • 0

#159 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 12:55

bobrb

Jojo. :) Řešil jsem úplně to stejné... a nakonec jsem objednal toho Quarka přímo z 4sevens.
Ještě jsem přemýšlel o Nitecore D20, u které se mi líbila plynulá regulace intenzity, způsob ovládání a absence kravinek jako strobe, SOS apod.
Quark nakonec vyhrál díky ceně, pravděpodobně větší výdrži i svítivosti a pouzdru.:)
Uvažoval jsem o taktické verzi, kde by se po naprogramování daly zrušit pro mě zbytečné pouťové módy... jenže to vyčuhující tlačítko.:( Takže nakonec je na cestě regular.
  • 0

#160 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 13:03

alkes napsal/a:
Jojo. :) Řešil jsem úplně to stejné... a nakonec jsem objednal toho Quarka přímo z 4sevens.

a kteryho?

alkes napsal/a:
Ještě jsem přemýšlel o Nitecore D20, u které se mi líbila plynulá regulace intenzity, způsob ovládání a absence kravinek jako strobe, SOS apod.

taky ho tu mam otevreny:-) A jeste Olight I25, ale ta é vycuhuje tlacitko:-(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama