Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#641 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 6:54

Petman02 napsal/a:
Čím víc studuju ty čelovky, tím víc jsem nerozhodný :D

Tak si kup všechny. :)
  • 0

#642 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 18:53

Hamaci napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Čím víc studuju ty čelovky, tím víc jsem nerozhodný :D

Tak si kup všechny. :)

Když mu nestačí že Lenser je nejlepší, tak pak to asi bude muset vyzkoušet vše.
  • 0

#643 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 20:08

Dneska dorazila vychvalovaná led lenser h7 a musím tedy uznat že si nezadá s fenixem 30. A s tím jsem hledal i koně v noci po polích:D Jsem naprosto nadšen, za 1180 kaček s poštovným není co řešit. Díky za typ.
  • 0

#644 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2012 - 20:18

Arne1 napsal/a:

Hamaci napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Čím víc studuju ty čelovky, tím víc jsem nerozhodný :D

Tak si kup všechny. :)

Když mu nestačí že Lenser je nejlepší, tak pak to asi bude muset vyzkoušet vše.

Už mám doma Fenixe HL30 a jsem spokojený :) Jinak s objednávkou na kroniu to byl fofr. Jeden den odpoledne v 16hod objednáno a druhý den před desátou dopoledne na stole.
  • 0

#645 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2012 - 10:43

Tak HL30 jsem o víkednu prověřil a spokojenost. Teď jsem se namlsal a přemýšlím o pořízení nějaké bludičky do ruky na posvícení trošku do dálky. Má někdo zkušenost s EagleTac D25LC2 U2 Clicky - http://www.svitilny....y/prod_362.html ?
Nebo radší vzít nějakou na AA baterky?
  • 0

#646 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2012 - 11:14

Petman02: Osobně jsem z AA přešel na svítilny na články 18650 (svítilna do ruky a čelovka). A spokojenost. Přeci jen ty tužkovky rychle ubývaly:-)) Takhle mám tužkovky jen na Oregon...
  • 0

#647 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 19:07

Tak EagleTac D25LC2 U2 Clicky je doma. Je to teda prcek, ale svítí slušně. Já jsem spokojený :)
  • 0

#648 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 19:41

Svitilna na 18650 nebo 2x CR123 je prcek? :o
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#649 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 19:51

S474N napsal/a:
Svitilna na 18650 nebo 2x CR123 je prcek? :o

No dobře, baterka na jednu tužku je menší. Bral jsem to podle toho, co jsem dosud měl v ruce.
  • 0

#650 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2012 - 21:40

A to mas na EDC nebo do batohu jen sem tam nekdy?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#651 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 7:59

Nevím zda tahle baterka splňuje zadání EDC. Ale pro mě zas tak velká není a samozřejmě jsem ji nekupoval pouze na GC. Každý den s baterkou nechodím, stejně tak nenosím každý den nůž. Do kapsy se vejde bez problémů (a neutrhne ji), popř. má pěkné pouzdro na opasek.
Ano, když půjdu do terénu, vezmu ji sebou, dále ji budu vozit na kole (v držáku) a nahradí staré 3w světlo.
Vložený obrázek
  • 0

#652 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2012 - 19:45

Petman02: neexistuje zadne zadani EDC. Bud neco mas na EDC a tim padem to opravdu denne nosis. Nebo to na EDC nemas a tim padem "tlak" na velikosti asi nebyl tak zasadni. V kazdem pripade "prcek" to opravdu neni :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#653 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 12:31

Díky tomuto vláknu jsem si prostudoval to nejlepší z "kapesních" svítilen. Mají opravdu dobré parametry i design. Ale stále přemýšlím, k čemu využíváte svítilnu s extra parametry - svítivost a dosvit i cena (pominu-li oblast pracovní). Jistě, že semtam na lov keší, na nějaký ten noční pochod, na dovolenou do lesa. Ale na těch pár hodin? To se snad ani nevyužije. Je to snaha vlastnit jen to BEST, nebo to má i nějaký jiný důvod. P.S.: Nechci vyvolat diskuzi proč si to někdo nemůže koupit, když to chce (i důvod "chci tu nejlepší baterku na hodinu svícení ročně" mi nepřipadá špatný). Jen bych to rád věděl, co mi uniká. Třeba se dozvím něco, co mne přiměje ke koupi. P.S.2: Potřebuji najít několik rozumných argumentů, jak doma zdůvodnit koupi. ;)
  • 0

#654 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 12:43

Nejlepsi argument je, kdyz si to otestujes. Opravdu je to veliky rozdil! My ted uz chodime jen s fenixama a maximalni spokojenost.
  • 0

#655 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 12:49

No popravdě řečeno jsem si první tzv. lepší baterku koupil v podstatě bez důvodu :) Což se při prvním náročnějším použití změnilo a takový ty blikátka.....a tím myslím i třeba petzla, nechci. Když si jednou dobře posvítíš, není cesty zpět :D Prostě jednu dobrou do ruky a jednu na čelo. Třeba má i funkci stroboskop, to využívat neplánuju, ale když si někde zlomím nohu tak mě zrovna tahle funkce muže zachránit. A taky zapneš a svítí, ty levné mají občas problém s kontakty. Nevím jiný rozumný argument mě nenapadá...
  • 0

#656 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 12:50

gerdik: jak bylo naznaceno vyse, kdo jednou okusil, nechce jiz jinak. A taky je to o tom, ze treba kolem tisicovky je dost velky vyber a proc si za stejne/podobne penize zbytecne kupovat "to horsi". Tim se dostavame k tomu, ze ja kuprikladu vzhledem ke svym potrebam (opravdu EDC) vybral to, co melo v dane cene nejlepsi vykon (nejenom svetelny, ale i kuprikladu ovladani namacknutim, moznost jak AA, tak i 14500 a dalsi veci).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#657 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 13:09

gerdik : rozdíl mezi mužem a chlapcem je v ceně hraček. No a potom nastupují všechny ty argumenty o lepším, trvanlivěším, bezporuchovém (a sem tam něco z toho dokonce i platí, ale to už je takový ten bonusB)) (jinak v teamu máme Fenix LD20, Xenoled E03, Tank007 TK566. Všechno na tužky, na jiný zdroj napájení jsme zatím nepřešli)
  • 0

#658 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 14:19

to gerdik: koupila jsem si Fenix HP 11 pote, co mi stejnou celovku pujcil kamarad na rogaining (24 hod orientacni beh), kde jsem zjistila, ze orientace s touhle baterkou v terenu, kde musis hledat neosvetlene kontroly (podle mapy 1:50 000) je pak skoro jako ve dne a neda se porovnavat s malou celovkou na AAA, kterou jsem mela do te doby. Ta je zase uzasna svou malosti a lehkosti na cestovani. Takze pro me hlavne na nocni orientacni zavody a na na nocni bezkovani. Jinak nutne to neni, s malou celovkou / po tme jsem absolvovala celou radu hodin nocnich pochodu, orientaku a jizd a kdyby mi ji kamos nepujcil, tak bych se dodnes presvedcovala, ze se obejdu i bez ni, ale tohle je uplne jina liga a pokud podnikas nocni akce, kde svetlo doopravdy potrebujes, tak to ocenis.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#659 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 19:17

Smogeo napsal/a:
Majus: zajimavy. Já se teda se silnější čelovkou líp ztratím orientaci. Listy blízko silně nasvícený způsobí, že nic vzdálenějšího co bych normálně viděl v stávajícím světle "hvězd" nevidím..


Pokud jdu jen tak lesem na vylet, tak jdu taky radsi potme, protoze si privyknu, vidim si pod nohy a vubec je to lepsi. Pri orientaku je to ale jine, kontrolu v lese nebo krizovatku vzdalenou nekolik desitek metru pripadne presny sklon cesty, zatacku, to jde bez baterky tezko.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#660 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 21:55

cufik_team: :) Jo jo. Dražší hračky si kupuji zásadně do práce - např. Oregon (nic mne to nestojí). ;) Jinak když už potřebuju baterku, tak je to obvykle z důvodů, že jsem mimo el. energii (10 - 14 dnů) a nedají se dobíjet akumulátory. To spíš využuju něco, co tak nežere a dlouho vydrží. Velkou halogenovou baterku (na 3 velké články) mám přes 20 let. Čelovku (přepínání žárovka nebo tři obyčejné svítící diody) cca 10 let. Obojí svítí dobře a vydrží dlouho. Ale laserovou šou tím rozhodně neudělám. Nicméně Vánoce se blíží a tak popřemýšlím. Pokud by mi to donesl Ježíšek, tak bych to nemusel kupovat a ušetřil bych. :) Díky za názory a rady.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama