Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#661 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2012 - 22:25

Když jsem v osmdesátých letech začal jezdit na vandry, byl vrchol zelená vojenská hranatá baterka. Jak šel čas, tak samozřejmě i výbava doznala změn. Před pár lety v Dolomitech na Brentě jsme s partou trochu zakufrovali a vraceli se nějakejch 7 hodin při svitu jediné čelovky a to Petzla na plochou baterku a obyč. žárovku. Nemělo to chybu. Ve srovnání s malinkým Petzlem s třema LEDkama na dve AAA baterky to byl fakt rozdíl, ale ty LEDky na jedny baterky svítí tak rok. Potom jsem koupil HI END baterku za dva litry, svítila jak dálkáče u Audiny, ale 3W LED prostě něco žere. Za noc sezobla 6 akoušů. Než jsem se jí stačil nabažit, upadla mi v jeskyni a hádejte kam ? Do díry hluboké jak pr.... a zhasla. Zpět jsem se vracel při svitu mobilu. A teď mám nounejma na jeden akouš se zoomem, na 2000 Eneloop svítí tak 3-4 hodiny a státa 185Kč na Aukru.
  • 0

#662 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2012 - 7:13

gerdik: vsadim se, ze proti Cree diodam ty tvoje rozhodne "dobre" nesviti :D lubbez: vyhodou vykonejsi je to, ze ma obvykle i regulaci vykonu, tedy pokud preferuji cas, tak jo prepnu na nizsi vykon, nikde neni psano, ze musim jet naplno. Na stranu druhou ovsem muzu, coz se slabsi clovek nemuze :-) Jinak Petz bych vubec nezminoval, tem tezce ujel vlak.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#663 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2012 - 16:37

Tak ja uspesne pouzivam MagicShine MJ 808, sviti jenom o kousek hur nez o neco drazsi Fenix TK 41. Ktera vede spis lepsi optikou.
Lze objednat z Nemecka -http://www.magicshinelights.de/ za lepsi cenu nez u nas. Postovne EUR 5, byla tady za 3 dny. Platba pres paypal.
Prislusenstvi lze kupovat z http://www.dx.com, kde je v pripade ceny pod celni limit vyrazne levnejsi.
  • 0

#664 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 5:58

Zdravím kolegy geocachery,

chtěl bych se poradit s výběrem dárku pro přítelkyni a to s čelovkou pro geocaching. Jelikož se jedná spíše o sváteční geocacherku, využije čelovku maximálně několikrát do roka.

Na úvod říkám jasně, že se mi jedná o levnou, odzkoušenou a funkční čelovku. Nezajímají mne drahé čelovky a nikdo mne nepřesvědčí abych kupoval PETZLa za 1tis apod. ;)

Předem díky za tipy. B)

PS: čelovek je strašná kupa, a člověk nemá dle parametrů šanci zjistit slabá místa. Např. jsem našel kopii mojí LED LENSER čelovky a to http://www.nakupka.c...-tesla-zoom-3w/ . Kdyby tak ještě měla červený filtr tak by byla fajn :-) Ale mám pochyby o výdrži materiálu.
  • 0

#665 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 6:20

Zkus si pročíst http://www.geocachin...049#post_380049. Zjistíš, že to vůbec není jednoduchá otázka. Já bych v tomto případě šel do čelovky od vietnamce za 100,- Kč a neřešil kvalitu materiálu. Ta samozřejmě úměrně stoupá s cenou, takže na 2.000,- jsi raz dva :) Taková čelovka z trhu bohatě na pár posvícení na logbook nebo k táboráku postačí.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#666 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 6:25

zlicinaci: díky za odkaz. Ten jsem proletěl již dříve a právě protože tam nebyla jednoznačná odpověď, tak jsem raději založil nové a přesněji definované téma :-)

Nu zkusím tedy někdy zajít k trhovcům a podívat se co tam mají za zboží.
  • 0

#667 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 6:42

skurakai napsal/a:
.... a nikdo mne nepřesvědčí abych kupoval PETZLa za 1tis apod. ;).......
....Kdyby tak ještě měla červený filtr tak by byla fajn :-) Ale mám pochyby o výdrži materiálu.....


No jasně definované parametry otázky máš, ale nejak si protiřečí. Výdrž materiálu, svítivost a l tomu nízká cena? - malé rýpnutí :-)

Proč ne Pezla ? a hezky barevného ? http://www.hanibal.c...etzl-tikkina-2/ za 450 Kč máš záruku, u Vietnamce "slušná " = vydrží občas i rok je za 150-250

mám 7 let předchůdce zřejmně této http://www.hudy.cz/c...9225,clair.html ročně vozím ji 3-6x? na vodu, nosím ji po vesnici když nesvítí lampy, 2-3x se podívá na vandr, když Fenixe nechám jinde než odkud vyrážím. Pořád svítía materiál drží.
  • 0

#668 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:12

za sebe bych ti poradil něco od Fenixe, třeba HL21 http://www.kronium.c...3/prod_447.html
nová sice vyjde na 800, ale je spolehlivá a svítí opravdu dobře. Kdybys chtěl, mám tu její dva roky starou předchůdkyni HL20, za 500 by mohla být tvoje ;-)

(s jídlem roste chuť, teď používám na kole od Fenixe LD40 a koukám po LD41 nebo PD32 s popruhem na hlavu)

EDIT: koukni na stránku http://fonarevka.ru/
pokud by ti azbuka dělala problémy, jako třeba mně, přepni nahoře na angličtinu... jsou tam fotky světel na srovnání, stačí najít to "správné"
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#669 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:30

Neřekl jsi jak lacinou, kolik jsi ochoten pustit?
Pokud hodně lacinou, neřeš, neptej se. Dojdi k Vietnamcům popř do rybářských potřeb. Kup za stovku nebo dvě a třeba budeš spokojený za tu cenu. Nějaký čas vydrží. Na posvícení u keše to postačí, na noční kešování to asi ale nebude. Další volba je si mírně připlatit a koupit nějaký nižší model "značkových".
edit:

PS: čelovek je strašná kupa, a člověk nemá dle parametrů šanci zjistit slabá místa. Např. jsem našel kopii mojí LED LENSER čelovky a to http://www.nakupka.c...-tesla-zoom-3w/ . Kdyby tak ještě měla červený filtr tak by byla fajn :-) Ale mám pochyby o výdrži materiálu.

U laciných čelovek nemá smysl řešit parametry a slabá místa ;) Parametry bídné, ale pro někoho použitelné a slabých míst spousty. Od kvality materiálu, regulace svitu, výdrže baterky, kvalita diody ...
  • 0

#670 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:31

na občasné použití taky není špatné něco hypermarketového. Tuším že v Kauflandu se dá sehnat asi za 500 čelovka s jednou výkonnou ledkou, sice to nemá takový komfort a výkon jako Lenser za 1100, ale použít se to dá.
  • 0

#671 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:37

Arne1 napsal/a:
na občasné použití taky není špatné něco hypermarketového. Tuším že v Kauflandu se dá sehnat asi za 500 čelovka s jednou výkonnou ledkou, sice to nemá takový komfort a výkon jako Lenser za 1100, ale použít se to dá.

I v Tescu občas nějaké bývají. Kopie nějaké značkové.
  • 0

#672 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:40

Jak už jsem psal. Čelovka od Vietnamce za 69Kč slouží dobře. Ledka na obalu 3W, reálně bere 1W. Všichni se divili, jak mi to svítí (všichni = lidi na táboře, ne profesionální kačeři). Plast nic moc, ale za tu cenu radši koupím druhou, než to řešit. Jediné co se mi moc nelíbí, jsou trochu krátké gumové pásky, musím si je dávat až za uši, aby seděla pevně.
  • 0

#673 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:41

Levná čelovka je u mne v řádech stokorun. Pokud si mám vymyslet přesnou částku tak si dávám strop max. takových 400 (500?) kč.

Pokud by čelovka měla i červenou ledku, tak by to bylo velmi příjemné. Netrvám na tom, sám mám jen s bílým kuželem světla.

Díky
  • 0

#674 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:42

Také plánuji pořídit čelovku a mám k tomu jeden dotaz. Pokud je na AA baterie, je nějaký rozdíl ve svítivosti, když použiji normální baterii (1,5V) a nabíjecí (1,2V)? Kdysi jsem koupil LED baterku a svítila jen na 3 obyč. Na dobíjecí se nerozsvítila.
  • 0

#675 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:43

pro tenhle ucel bych taky sahnul po nejake supermarketove. Jen se vyhni tem co se predhani v poctu LED :) Nejakou slusnou jednoledkovou na AAA baterky (nabijeci pro obcasne pouziti nemaji smysl) poridis do dvou stovek.
  • 0

#676 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:45

skurakai napsal/a:
Levná čelovka je u mne v řádech stokorun. Pokud si mám vymyslet přesnou částku tak si dávám strop max. takových 400 (500?) kč.

Pokud by čelovka měla i červenou ledku, tak by to bylo velmi příjemné. Netrvám na tom, sám mám jen s bílým kuželem světla.

Díky

Za ty peníze si dost vymýšlíš ;-)
Pokud je to dárek, neřešil bych to, připlatil bych si a koupil čelovku, aby tvé požadavky splňovala.
  • 0

#677 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:45

já bych šahal po těch na AA baterie, mikrotužky mají děsně blbou výdrž...
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#678 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:47

Díky všem za názory, začnu sledovat supermarketové akce popř. si skáknu k obchodníkům z vietnamu :-) skurakai
  • 0

#679 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:49

Limiladsfamily napsal/a:
Také plánuji pořídit čelovku a mám k tomu jeden dotaz. Pokud je na AA baterie, je nějaký rozdíl ve svítivosti, když použiji normální baterii (1,5V) a nabíjecí (1,2V)? Kdysi jsem koupil LED baterku a svítila jen na 3 obyč. Na dobíjecí se nerozsvítila.

U laciných asi rozdíl poznáš, protože mají bídně řešenou regulaci. Také díky té lacině řešené regulaci jim postupně vadne výkon (svítivost). A někdy dost rychle. U svého Fénixe HL30 rozdíl nepoznám a svítí po celou dobu výdrže accu stále stejně.
  • 0

#680 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2012 - 7:51

Limiladsfamily napsal/a:
Také plánuji pořídit čelovku a mám k tomu jeden dotaz. Pokud je na AA baterie, je nějaký rozdíl ve svítivosti, když použiji normální baterii (1,5V) a nabíjecí (1,2V)? Kdysi jsem koupil LED baterku a svítila jen na 3 obyč. Na dobíjecí se nerozsvítila.

pokud nema nejakou PWM regulaci (typicka lacina celovka na tri baterky) tak rozdil ve svitivosti bude, ale neni to az tak zasadni. Kdyz sahnes po necem na jednu nebo dve baterky, tak uz tam bude step-up menic a ten obvykle reguluje na konstantni proud nezavisle na vstupnim napeni (v urcitem rozsahu samozrejme).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama