Přejít na obsah


Fotka

Svítilny / čelovky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
802 odpovědí na toto téma

#701 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 23:24

Tak mám trochu trampoty:) pokukuju po nové čelovce, ale za boha nemůžu najít nějakou vhodnou, tady má každý v šuplíku určitě tu nej, takže jaká to je?B) Líbilo by se mi max do 1500,- a aby pěkně svítilaB) použítí bude dost různorodé, hodil by se mi i daleký dosvit, jezdím třeba na tábory a po večerce je vždy dobré posvítit si do dalekého lesíka, jestli tam prckové nepřebíhají k holkám:D Zatím jsem tak vytušil, že nejlepší bude Fenix HP11 nebo Led Lenser H7R ale trochu mě mate že první má 270lm a druhá 140lm, ale dosvit mají stejný a ještě více mě mate, že například jiná čelovka s dosvitem 70 metrů je klidně o 2000,- korun dražší:o (Silva X-Trail Plus) Poradí nějaký odborník jaká je ta nej? díky moc;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#702 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 23:52

Silva X-Trail Plus - napájeno Li-Ion akumulátorem, už víš proč ta cena? A nestačila by ti Fenix HL21?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#703 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 0:29

Spoustu užitečných informací se dozvíš v TOMTO vláknu.
Já mám Fenix HL30 a spokojenost.
Pro hledání loupežníků v dalekém lesíku je ale určitě vhodnější slušná baterka...
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#704 Kolc

Kolc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 1:47

prazskychytrak napsal/a:
trochu mě mate že první má 270lm a druhá 140lm, ale dosvit mají stejný


lm = Lumen je jednotka světelného toku, takže intenzita osvětlení (a tedy dosvit) záleží i na šířce světelného kuželu. To znamená, že ta první má širší kužel a při stejné vzdálenost větší zorné pole.

Já mám Fenixe LD20 (klasika do ruky na 2xAA) s úzkým kuželem + difusní destičku pro rozšíření + popruh na hlavu pro použití jako čelovka (v tomto případě spánkovka) a nic mi nechybí.
Ten popruh je trochu méně stabilní než klasická čelovka, ale vzhledem k mému věku a důstojnosi úplně stačí.
  • 0

#705 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 7:37

Koupil jsem si toho Led Lensera H7 a lepší čelovku jsem na hlavě neměl. Jestli se někde potkáme tak ti jí půjčím a mužeš vyzkoušet. Má to psaných 180 lumenů a 140 metrů dosvit.:D Bral jsem jí z nějakýho foto eshopu a cena byla tuším 1150 kč.
  • 0

#706 E.liska

E.liska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 7:44

Já uvažuju o Black Dimond Spot. Máte někdo zkušenosti?
  • 0

#707 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 7:58

Ja taky uvazuju o nove celovce a to tusim fenix HL21. Mala, lehka, vykona a na 1 AA baterii. Jinak chtel bych nakupovat v kronium.cz, ale nechce se mi platit postovne, tak jestli tam bude nekdo kupovat a neni zdaleka, atk by jsme mohli udelat hromadny nakup. Navic tam mam 5% slevu na nakup.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#708 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 8:22

Původně jsem uvažoval o Black Diamond Spot, ale nakonec jsem koupil Fenix HL30. A jsem spokojený. Dosvit sice není tak daleký, ale zato krásně široký "kužel". Žádné bodové osvětlení, jako u některých dalekosvítivých baterek. Dobře se při jejím světle jde a na noční keše stačí bez problémů. Dosvítí dál než většina laciných svítilen od vietnamců apod.
  • 0

#709 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 9:32

Já mám Black Diamond Icon, už několik let. Kupoval jsem přes Ebay tak cenově úplně jinde než u nás. Naprostá spokojenost
  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#710 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 10:10

Ja pouzivam ted jako celovku http://dx.com/p/mj-8...t-set-844044459.
Jedina nevyhoda je, ze docela zere baterky :-)
  • 0

#711 mikkija

mikkija

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 15:20

Pořídil jsem si také již několikrát výše zmiňovanou čelovku Led Lenser H7. Používám ji jak na kešky, tak taky v této době na podvečerní běhání v lese a zatím si ji nemohu vynachválit. Má parádní dosvit a také je lehká a dobře drží na hlavě:)
  • 0

#712 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2012 - 16:10

Já zůstávám již pár let věrný čelovkám od Petzlu. Sice nejsou nejlevnější, ale vydrží hrubější zacházení, vodu.... Za 1300,- se dá pořídit tikka 2 XP - jednoduchá, dlouhá výdrž, regulace rozptylu světla. Vše je ukryto v pevném obalu, těžko se mi tato čelovka rozbíjí. Dosvit 68 metrů bohatě stačí.... Nevím k čemu všichni potřebují dosvit 100 metrů a dál? Jezdíte snad s čelovkou na motorce ve 100km/h? Takové čelovky pak více žerou. Led Lenser H7 mám doma v šuplíku, neboť jsem urval tenký přívodní drátek. Zadruhé se mi rozjel chabý pant na regulaci sklonu čelovky. Na plný výkon nevydrží zas tak dlouho svítit. Co na ni cením je, že má plynulou regulaci výkonu a skleněné čočky, kterými ostříš rozptyl světla.
  • 0

Base in Iceland

LehkoVážně - I cesta je cíl

     


#713 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 22:33

Jestli to blikani aut nebude dano tim, ze i pro osvetleni kola ci na kole jsou dana pravidla a Ty je porusujes. Tak jako se reguluji pri STK svetla na aute, stejna pravidla jsou pro svetla na kole. Jízdní kola pro jízdu za snížené viditelnosti musí být vybavena následujícími zařízeními pro světelnou signalizaci a osvětlení: a) světlometem svítícím dopředu bílým světlem; světlomet musí být seřízen a upraven trvale tak, aby referenční osa světelného toku protínala rovinu vozovky ve vzdálenosti nejdále 20 m od světlometu a aby se toto seřízení nemohlo samovolně nebo neúmyslným zásahem řidiče měnit, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena, může být světlomet nahrazen svítilnou bílé barvy s přerušovaným světlem,
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#714 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 23:09

Ony ty srandačelovky jsou dobré spíš na to aby člověk byl viděn, než aby viděl. A úzký kužel je spíš pro zlost, protože dosvítí na díru zrovna, když do ní bezmocně letíš. Ale silná čelovka je taky pro zlost. Zkoušeli jste se s ní k někomu otočit zblízka? Já jo a hned jsem se dověděl, že to mám zhasnout. A to nebyla moc silná. Ona ta pevná montáž na kolo má něco do sebe.
  • 0

#715 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 23:21

tak se na lidi neotáčej .. já si taky dávám pozor abych lidem nesvítil do očií, ale to rozhodně neznamená že bych si šel koupit čelovku se slabším světlem .. mám ji silnou proto že rád vidím kam jdu :-D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#716 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 23:28

Ono oslnit někoho kdo stojí před tebou je sranda. Oslnit protijedoucí auto je horší.
  • 0

#717 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 7:12

mpik napsal/a:
Ono oslnit někoho kdo stojí před tebou je sranda.


Stačí použít červený filtr a neoslníš.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#718 mikkija

mikkija

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 7:41

kosmohill napsal/a:

mpik napsal/a:
Ono oslnit někoho kdo stojí před tebou je sranda. Oslnit protijedoucí auto je horší.


Ójé, koukám jak se to chytlo...
To s těma autama byla samozřejmě nadsázka.
Nejsem blbec, kterej se chce nechat mermomocí převálcovat oslněným řidičem...
Ale že by Lenser oslnit uměl, na tom trvám. ;-)


To souhlasím. V kopcích a v lese mi stačila doposud ani ne poloviční intenzita a tam jsem oslnil maximálně parkující zamilované párečky:-). Na cestě mi to doposud stačilo stáhnout na minimum, abych byl viděn.
  • 0

#719 mikkija

mikkija

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 7:44

stonefish.cz napsal/a:
Já zůstávám již pár let věrný čelovkám od Petzlu. Sice nejsou nejlevnější, ale vydrží hrubější zacházení, vodu....
Za 1300,- se dá pořídit tikka 2 XP - jednoduchá, dlouhá výdrž, regulace rozptylu světla. Vše je ukryto v pevném obalu, těžko se mi tato čelovka rozbíjí. Dosvit 68 metrů bohatě stačí.... Nevím k čemu všichni potřebují dosvit 100 metrů a dál? Jezdíte snad s čelovkou na motorce ve 100km/h? Takové čelovky pak více žerou.

Led Lenser H7 mám doma v šuplíku, neboť jsem urval tenký přívodní drátek. Zadruhé se mi rozjel chabý pant na regulaci sklonu čelovky. Na plný výkon nevydrží zas tak dlouho svítit.
Co na ni cením je, že má plynulou regulaci výkonu a skleněné čočky, kterými ostříš rozptyl světla.


O těchto dvou neduzích Lensera jsem četl. Mě to zatím drží dobře, ale dost uživatelů prý tu osičku co drží čočku nahrazuje šroubkem. O drátek mám taky trochu strach. Je to moje první čelovka, která nemá baterky u čočky. Zatím však naštěstí všechno drží, tak uvidíme:-)
  • 0

#720 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2012 - 8:24

fremen.cz napsal/a:

mpik napsal/a:
Ono oslnit někoho kdo stojí před tebou je sranda.


Stačí použít červený filtr a neoslníš.


přesně tak .. navíc ne nadarmo jsou tam regulovací tlačítka .. když v lese nevidím tak si dám klidně max, ale na silnici tak akorát a ještě to můžu nakolnit .. krom toho když jede auto tak většinou sklopím hlavu, aby mně auto neoslepovalo a současně tím zaměřím světlo víc do silnice čímž taky zmírním intenzitu ..

a krom toho myslím že většina řidičů už asi potkala nějakého idiota s dálkovkama (nebo někoho kdo je zapoměl vypnout) .. a stejně tak se občas stane že někteří chytrácí nezapínají dálkovky až za protijedoucím vozem, ale už v době kdy je míjejí a to je moc příjemné .. myslím že moc čelovek na to nemá aby se tomuto vyrovnala B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama