Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou turistickou GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#81 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 20:43

Osobně mám v Dakotě teď 2 mapy, not Pro (Praha, Brno) a Pro (zbytek ČR). V Praze je Pro verze dost zavádějící, ty budovy jsou hnusný. Mimo Prahu se to hodí... GPS chipset je v Dakotě i Oregonu stejný, takže není co řešit. Display reaguje rychle i celá Dakota...
  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 20:48

budovy jsou v praze v pohode. Byli jsme tuhle mezi panelaky, kde se signal hodne odrazel. Podival sjem se do mapy, chytil se hran panelaku, podival se po realu, a rekl, ze keska bude tamhle na te lavicce... a byla tam. Budovy nicemu nevadi, naopak pomohou.
  • 0

#83 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 21:05

HaLuMa napsal/a:
budovy jsou v praze v pohode. Byli jsme tuhle mezi panelaky, kde se signal hodne odrazel. Podival sjem se do mapy, chytil se hran panelaku, podival se po realu, a rekl, ze keska bude tamhle na te lavicce... a byla tam. Budovy nicemu nevadi, naopak pomohou.

jj, to asi jo. Já Dakotu v Praze má spíš pro info, jinka používám iPhone, kde jsou supr mapy...

U těch budov mi vadí nejvíc to, čtvercová budova není prezentována jako čtverec, ale jako kosočtverec a u složitějších tvarů budov to již není skutečnost :)
  • 0

#84 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 21:20

sobikovi napsal/a:
...Oregon má větší display, ale to je asi od navigace všechno... a to je za ty peníze sakra malý rozdíl.


Nesouhlasím s tebou...
Nevím jestli o něco větší display s hodně větším rozlišením (a lepším podsvícení) je za cca 700,- "sakra malý rozdíl" => myslím že není. Já si vybral Dakotu 20, ale kdybych ji kupoval teď, znovu bych zvažoval. Už proto, že Oregon 300 se už nevyrábí a dá se sehnat za slušné peníze ve výprodeji.

Nechci tu protlačovat svůj názor, jen chci nabídnout jiný úhel pohledu :)
  • 0

#85 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 21:36

Rozdíl 700,- na jaký model? Dle mého je rozhodující 3D kompas, takže který model Oregonu s 3D kompasem je o 700,- dražší... Oregon 300 k Dakotě 20 není srovnání technicky. Větší display? Možná, ale to není dle mého v terénu zásadní. Lepší vyšší rozlišení? To je možná fajn na prohlížení obrázků. Lepší podsvícení? Kde jsi na to přišel.
  • 0

#86 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 21:58

S tou cenou jsem to přehnal, je to o něco víc (//Samozřejmě na model O300). O technickém srovnání se můžeme hádat do nekonečna. Já tvrdím, že 3D pohled na mapu bych možná ocenil víc, nežli tříosý elektronický kompas. Ale že se budeme hádat o lepším podsvícení, to bych nečekal: http://navigovat.mob...ota&IMI=x11.jpg
  • 0

#87 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 22:14

HaLuMa napsal/a:
budovy jsou v praze v pohode. Byli jsme tuhle mezi panelaky, kde se signal hodne odrazel. Podival sjem se do mapy, chytil se hran panelaku, podival se po realu, a rekl, ze keska bude tamhle na te lavicce... a byla tam. Budovy nicemu nevadi, naopak pomohou.

Budovy jsou k něčemu, když jsou přesně podle katastrální mapy, tedy reality, ne jak to má topo czech (co jsem měl možnost vidět na cizích oregonech)... Ale možná to tak hrozně nemají všude (nevím, sledoval sem to v části Prahy, Brně a snad Znojmu).

Tohle je dle mého vhodné zakreslení budov, použitelné pro lov:
Vložený obrázek
Ale je to OT, uznávám. :] // možná na nový vlákno :)

K tomu displayi, právě kvůli němu bych do Dakoty nešel. Ale to je dost o potřebách, no. Já třeba kompas používal asi měsíc s novou GPSkou, od té doby je vypnutej.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#88 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 22:17

Jak už jsem napsal, je to věc každého co očekává a co chce... 3D pohled na mapu je dle mého fakt jen "nice to have" fíčura, jelikož pokud mám dobrou mapu a jsem turista, tak to vyčtu ze souřadnic a případně mám možnost zapnout si stínování, což je takové pseudo 3D. Zatím jsem si s tím vystačil... Nikdo neví, kdy a jak byly ty obrázky pořízeny, takže pokud jde o podsvícení, je to věc každého, jak to vidí a cítí. Já s Dakotou běhal za tmy, za slunce, pod mrakem a vždy zcela OK. Zatím jsem všude zaznamenal pláč majitelů Oregonů, že podsvícení a hlavně čitelnost na slunci je mizerná... od majitelů Dakot jsem to zatím neslyšel.
  • 0

#89 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 22:20

No právě. Já beru na Pro mapě, že tam budovy jsou. To je vše. Obrys budovy v 99% případů nesouhlasí. K tomu ale tu mapu s budovama fakt nepotřebuji. Je smutný, že když jedu po městě, mám tam ulice a vedle toho hromadu kosočgtverců, tak to radši mapu notPro. Mimo města se to ale hodi, je fajn vědět, ze tam nějaká budova je.
  • 0

#90 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 22:21

honny napsal/a:displayi, právě kvůli němu bych do Dakoty nešel. Ale to je dost o potřebách, no. Já třeba kompas používal asi měsíc s novou GPSkou, od té doby je vypnutej.

Co ti přesně vadí na displaji Dakoty? Měl jsi ji v ruce v terénu?
  • 0

#91 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 22:48

sobikovi napsal/a:
...Zatím jsem všude zaznamenal pláč majitelů Oregonů, že podsvícení a hlavně čitelnost na slunci je mizerná... od majitelů Dakot jsem to zatím neslyšel...


No jo, ale vem si, kolik lidí má Oregona a kolik Dakotu;) (Ve větší skupině lidí se najde víc těch, kteří jsou s něčím nespokojení)
  • 0

#92 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 22:49

sobikovi napsal/a:Co ti přesně vadí na displaji Dakoty? Měl jsi ji v ruce v terénu?

Dakotu sem v ruce neměl, nikdo v okolí ji nemá. Ale mám papírově podobný display (3.8 x 5.6 cm / 3.6 x 5.5 cm), se stejným rozlišením (160 x 240 pixels), menším počtem barev (256 / ? - garmin neuvádí, ale předpokládám aspon 65k) a údajně (oproti Oregonu i reálně) nejlépe vyřešeným osvětlením a odrazem zbytkového světla z okolí.

Oregonní display (3.8 x 6.3 cm + 240 x 400 pixels) mi přijde, co se týká vykreslování mapy a jejího vzhledu, o řád až dva výš. Druhá věc je ta, že tohle je naprosto zbytečná věc. :D Ale při procházení většího zakešovaného území je to rozdíl výrazný.

Osobně *pro sebe* nevidím důvod, proč přechod na např. Dakotu považovat za upgrade. Proto až minimálně Oregon (a i tam mi vadí spousta věcí). Ale chápu, že nemám mainstreamový potřeby, mapy si dělám sám, nezapínám podsvícení dokud není úplně tma a celkově jsem takovej divnej úchyl. :)

Ale kupovat věc za tyhle peníze bez přímého živého a delšího porovnání mi přijde bláznivé. I když teď už je to spotřebák, no...

//

sobikovi napsal/a:
No právě. Já beru na Pro mapě, že tam budovy jsou. To je vše. Obrys budovy v 99% případů nesouhlasí.

Jo, no, já budu asi považován za křiklouna, ale přesně tohle je věc, co ten lov moc neusnadňuje. Fakt, v tomhle zlatý openstreetmap.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#93 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 23:15

Subzero napsal/a:.. Ale že se budeme hádat o lepším podsvícení, to bych nečekal: http://navigovat.mob...ota&IMI=x11.jpg


libi se me jak nekteri pritomni jsou schopni se dohadovat protoze nejaky platek neco tvrdi a osobni nazory pritomnych (treba i majitelu) je vubec nezajimaji :D

ted nemyslim jen subzera, ale vseobecne to sleduju napric netem B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#94 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 7:59

Myslel jsem, ze si chces koupit navigaci... Inu jak myslis. Dakotu 20 mam a jak jsem psal, kdybych ji mel kupovat ted, znovu bych zvazil. No a jestli je pro tebe portal navigovat.cz "nejaky platek" tak se asi nemame o cem bavit. At si kazdy koupi co chce. Da se lovit i s PDAckem :)
  • 0

#95 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 8:02

hmmm.. pročítám poctivě taky... taky budu kupovat ;) Pavelmidi: neuraz se, ale máš odloveno stejné houbelec jako já (já skoro 300 bez gps), tak moc nesuď Zkoušela jsem si mobil, iPond, i PDA Touch... ale pravdu - nic moc. ANo lovit bez gps je sice vzušující: najdem - nenajdem.. ale co ten binec v autě? S mob a baterkama se nedá anina celý den Jediný normální pohodlný způsob je opravdová gps :P ....otázkou jen zůstává JAKÁ? :D
  • 0

#96 Bimbrlata

Bimbrlata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 10:56

mám doma týden Oregona 550 a naprostá spokojenost. Stále objevuji co to vsechno umi. :o
  • 0
www.bimbrlata.cz

#97 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 11:30

Já prošel z Visty Cx - perfektní výdrž baterek i čitelnost displeje, trochu horší přesnost a úroveň signálu, u Visty HCx už to asi nehrozí, na Colorado - horší výdrž baterek, čitelnost displeje a ovládání kolečkem - zvlášť na kole, signál a přesnost navigace bez problémů. Jako poslední jsem si pořídil Oregon 300 - ovládání pěšky nebo na kole a to i v rukavicích bez problémů. Jinak trochu horší čitelnost displeje a při podsvícení větší žrout baterek, ale asi bych už neměnil.
  • 0

#98 mateus99

mateus99

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 20:55

Zdravím,chci se jen zeptat bo váhám mezi 450 a 550,je rodíl mzi těmito dvěma modely v čitelnosti displeje?? Dík m99
  • 0

#99 Bimbrlata

Bimbrlata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 21:19

zadny - jen ve fotaku
  • 0
www.bimbrlata.cz

#100 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:12

mateus99 napsal/a:
Zdravím,chci se jen zeptat bo váhám mezi 450 a 550,je rodíl mzi těmito dvěma modely v čitelnosti displeje?? Dík m99

200, 300, 400 mají disply matný a jakoby hrubší na omak a myslím, že trochu hůř čítelný, 550 má display lesklý a zdá se mně čitelnější. Ty starší typy mají horší kompas a to dost viditelně, ale stejně se už nevyrábějí, možná akorát někde ještě vyprodávají sklady. A do 550 se vejde 5000 keší narozdíl od starších modelů.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama