Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou turistickou GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#61 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 18:34

S474N napsal/a:
Pavelmidi: rozhodne nesouhlasim v tvrzeni, ze PDA+BT GPS je analogii pro turistickou navigaci. Je to pouze berlicka MISTO turisticke navigace.

BTW: jak to tak ctu, tak hlavni duvod je u tebe predevsim ta cena, kterou zminujes uplne vsude. Zkus si najit nejakou brigadu, vydelat prachy a neupinat se na "all-in-one" reseni.


hele tak tos mne špatně odhad přijde mi to od tebe jako urážka s tou brigádou, brigádu nepotřebuju, za svůj měsíční příjem si můžu koupit hned čtyři oregony 550 jenže bych se musel já i rodina zbytek měsíce pást .... ;), rovněž nejsem studentíček a důvod proč chci mít vše v jednom je ryze praktický z mého hlediska , ovšem to asi nepochopíš. Taky jsem netvrdil, že jen tohle je ta správná volba, je to je jedna z těch voleb.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#62 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 18:40

honny napsal/a:
IMHO nemá cenu todle řešit, každýmu sedí něco jinýho, priority se během života mění a cpát někomu jediné správné řešení nemá smysl. :)

Nicméně samozřejmě je otázkou, proč většina aktivních kačerů má hračky od Garminu a podobné. Možná je to image, možná je to nutnost mít spoustu kravin, a nebo je to fakt vhodnější ;))

// todle je jak diskuse na živě, cpát windowsákům linux, operistům fajrfoks a mekařům klávesnici bez F15, stejně to ani jedna z těch skupin nechce :)


Tak, záleží na tom kde a jak lovíš, ale když vidím, kolik kamarádům odešlo PDAček prostě na vlhko, a co mají za problém, aby jim baterie vydržely celý den pochodu, tak v klidu zůstanu u GPSky na tužkové baterie.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#63 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 19:19

Tak já osobně s PDA zmoknul úplně durch 2x, asi 3x mi spadlo do sněhu a tak, bez problému pak jestě snad dva roky jelo... a nakonec zdechlo na prasklej display... :( nicmene jsme zlehka OT :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#64 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 19:23

Pavelmidi: no pokud vydelavas pres 40 tisic cisteho, tak musis mit asi opravdu hodne rozvetvenou rodinu, kdyz by ses musel pri odebrani 25% z platu zacit past. Ale jsme uz hodne OT.
  • 0

#65 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 19:49

kolombo napsal/a:
Tak, záleží na tom kde a jak lovíš, ale když vidím, kolik kamarádům odešlo PDAček prostě na vlhko, a co mají za problém, aby jim baterie vydržely celý den pochodu, tak v klidu zůstanu u GPSky na tužkové baterie.

Vím, že mi nebude věřit, ale myslím, že kolombo má pravdu ...
  • 0

#66 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 21:07

honny napsal/a:
Tak já osobně s PDA zmoknul úplně durch 2x, asi 3x mi spadlo do sněhu a tak, bez problému pak jestě snad dva roky jelo... a nakonec zdechlo na prasklej display... :( nicmene jsme zlehka OT :)


To není pravidlo, to je štěstí, víš :-)

Ale na ty baterky jsi mi neodpověděl.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#67 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 21:51

S474N napsal/a:
Pavelmidi: no pokud vydelavas pres 40 tisic cisteho, tak musis mit asi opravdu hodne rozvetvenou rodinu, kdyz by ses musel pri odebrani 25% z platu zacit past. Ale jsme uz hodne OT.


jednak mám dobrou práci a druhak si přivydělám grafikou a focením, a za třetí v počtech členů to není, jen si prostě dopřejem třeba více lyžování s dětmi a dovybavení do nového domku. Holt každý máme jiné priority, až mi klekne mobil, pak teprve budu vážně uvažovat proč se tak stalo a jak tomu předejít.

a co se týká stále uvaděné odolnosti proti vodě tak tohle mám do 5 metrů a vleze se tam i ocásek s externí baterii pro případný nedostatek energie, aqupack stojí kolem 200 kč dotykové ovládání je v pohodě. Takže jediné na co se musí dávat pozor jsou pády a nárazy. Pro mne zatím, zcela dostačující a tak si zatím dopřeji ten "luxus" počkat si na zařízení jenž mi bude vyhovovat.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#68 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 22:00

Co mi to jen připomíná ... už vím, kondom na jazyku ... to jsem taky někde na webu viděl ...
  • 0

#69 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2010 - 22:06

Osik napsal/a:
Co mi to jen připomíná ... už vím, kondom na jazyku ... to jsem taky někde na webu viděl ...


všímavej ... gratuluji k oblíbeným stránkám... :D:D:D:D
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#70 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 13:55

hmm tohle tema me zajima .. respektive jaky je rozdil mezi Oregon 450 a Dakota 20? displej, WIG a .. jeste neco? dik zatim jedu pres mobil, ale uz me prestava bavit reseni nahradniho zdroje, baterka to neresi, a dobijeni je taky iritujici .. a ten sajrajt venku konecne taje takze bych to rad nejak vyresil B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 14:33

cena ;), velikost, vaha, pocet waypointu, zanedbatelne delsi vydrz baterek dakoty. a nevim, jestli dakota ma prohlizec obrazku. ale tohle krome ceny je spis zanedbatelne
  • 0

#72 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 14:44

jj cena, vaha, to vim .. me spis zajimaji rozdili v ramci GC .. ad obrazky, ma to vliv na prohlizeni listngu? nebo je u dakoty plne srovnatelny a pouzitelny listing?
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#73 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 15:00

V Oregonu nejsou v listingu obrázky, takže nepředpokládám, že by u Dakoty byly.
  • 0

#74 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 15:18

Samozřejmě, že nejsou... na co? :) Listing je v podstatě stejný u Dakoty i Oregonu (alespoň u 300 jo). A ještě drobnost, než Dakotu (20) raději snad Oregon 300... Už ten display za to stojí, ale pokud nikdy nebudete mít v ruce Oregon, tak ten display asi překousnete.
  • 0

#75 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 15:24

Orxion napsal/a:
jj cena, vaha, to vim .. me spis zajimaji rozdili v ramci GC .. ad obrazky, ma to vliv na prohlizeni listngu? nebo je u dakoty plne srovnatelny a pouzitelny listing?


pritomnost nebo absence prohlizece nema na listing vliv, ten prohlizec obrazku je mimo listing.
v podstate jsem ho ja pouzil jen jednou, kdyz jsem jel do parize a skrze spoilersync si nastahoval fotohinty.
obrazky v listingach nejsou. par kesek, kde potrebujes fotku z listingu si musis pripravit predem.
listing by mel byt stejny u vsech novych garminu: col, ore, dak. kdyztak pro podrobne zevrubne info zkontaktuj sobika (sobikovi) - o nem vim, ze s dakotou20 kesuje.
  • 0

#76 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 15:25

Subzero napsal/a:
Samozřejmě, že nejsou... na co? :)

Pripada mi to jako argument majitelu ajFounu - multitasking? Na co? B)

Tak ja Ti to reknu - obrazky jsou na PROHLIZENI. :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#77 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 18:43

Subzero napsal/a:.. A ještě drobnost, než Dakotu (20) raději snad Oregon 300... Už ten display za to stojí, ale pokud nikdy nebudete mít v ruce Oregon, tak ten display asi překousnete.


tristovku nechci, tu sem videl a pouzival, a ten kompas je tam dost mizerny dle meho nazoru (asi to bude starim zarizeni) .. reaguje pomalu, nehlede na to ze ve vodorovne poloze je na nej blbe videt ..

musim najit kram kde maji oba dva abych je porovnal, ale spis to vidim na tu dakotu. jinak priplatek za PRO mapu se asi vyplati ze? soude z toho co sem cetl na zacatkuk ...
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#78 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 18:59

Nemyslím si, že reaguje pomalej než u Dakoty (teda kompas možná jo, ale GPSka ne). Kompas u Dakoty zase budeš po každé výměně baterií znovu kalibrovat a časem tě z toho možná hrábne (mě už z toho hrabe :D ). Nevím přesně co se ti na Oregonu 300 nelíbí, ale cena Dakota 20 PRO a cena Oregon 300 PRO jsou si nebezpečně blízko. www.gpscentrum.cz -> Jsou drazí, ale prodejny maj v pohodě s celkem znalým personálem (alespoň v Brně)
  • 0

#79 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 20:08

Kdejaký mobli dnes má GPS čip a nějak umí navigovat.

Avšak nechápu, proč ještě nikdo nevyrobil outdoorovou GPS, se kterou se dá nějak i telefonovat (a hlavně se dostat na gc.com). To bych asi přivítal nejvíc, zbavit se jednoho přístroje.

A protože nevypadá, že bychom se něčeho takového dočkali, nakonec máme Oregon 550 a není to úplně špatná volba, hlavně kvůli těm listingům. I když to ovládání není vždy uživatelsky nejpříjemnější i když by mohlo, třeba práce s dodatečnými waypointy keší.
  • 0

#80 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2010 - 20:39

Dlouho jsem turistické GPS odolával a de facto i teď ji mám jako druhou v pořadí a jako "hračku". Hodně jsem procházel všechny pro a proti a na konec zvolil Dakotu 20. Dle mého názoru hodně záleží na tom, z čeho člověk na turistickou navigaci přechází a co od turistické navigace očekává. Srovnání Oregon x Dakota je tady i na webu hromada. Já před tím lovil jen s mobilem a "za šipkou", takže i menší display na Dakotě a mapy je posun. Zatím jsem neměl problém s čitelností disp. za každého počasí, v kapse ji člověk ani necítí, baterie drží dlouho, kompas jsem kalibroval na Silvestra, možnosti listingu jsou stejné jako u Oregona. Dle mého je to ideální volba cena/výkon. Oregon má větší display, ale to je asi od navigace všechno... a to je za ty peníze sakra malý rozdíl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka