Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou turistickou GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#21 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2010 - 19:55

venca68 napsal/a:
Přesnost čipu jsem neměl možnost vyzkoušet, ale od nikoho s 60CSx jsem nikdy neslyšel to, co jsem už víckrát slyšel od Oregonistů - že se jim přístroj zbláznil a ukazoval pár desítek metrů pryč.

Tohle mi kolikrat delala i Nokia ld-3w, u sveho Oregonu 300 jsem se s tim setkal asi ve dvou ruznych firmwarech dvojkove rady (stavalo se to se zapnutym egnos) od fw 3.xx se mi to jiz nestalo, u 60tky jsem to videl na vlastni oci taky. Nepresny cip je take pouze mytus (fw. uz to doladily) a navic kdyby byl tak nepresny tak ho Garmin nepridal do novejsich 60tek ;)
Vyhodou Oregona je rychlejsi a efektivnejsi prace s mapou, moznost vytvorit si vlastni satelitni google mapy (i kdyz v omezene mire) listingy, logovani kesi v pristroji (field notes), rychle psani textu a souradnic, Wherigo, vzhled - precijen podobnost 60tky s prvnimy mobily minuleho tisicileti vzbuzuje pozornost hlavne pri lovu mestskych kesi :D
  • 0

#22 Bimbrlata

Bimbrlata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 20:30

Dekuji vsem za rady. Nakonec jsem tedy rozhodl pro Oregon 450. Ted jeste resim jestli kupovat verzi PRO - jestli se ta lepsi mapa za ty penize vyplati, zda je to takovy rozdil????
  • 0

#23 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 21:05

PistaHufnagl napsal/a:
Dekuji vsem za rady. Nakonec jsem tedy rozhodl pro Oregon 450. Ted jeste resim jestli kupovat verzi PRO - jestli se ta lepsi mapa za ty penize vyplati, zda je to takovy rozdil????

Podle ,mne se PRO verze vyplatí - jsou v ní přehlednější zastavěná území - jsou vidět jednotlivé domy.
  • 0

#24 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 21:06

Přečti si tohle http://navigovat.mob....asp?ARI=114274
  • 0

#25 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 21:42

Teď jsem se tak díval a...ví někdo, jaké jsou rozdíly mezi modely Oregonu 300 a 400? Nějak se mi nic nepodařilo najít. EDIT : Aha, tak pokud jsem to teď správně pochopil, tak existují pouze modely 400t / 400t PRO, čili jediné, v čem se od 300 liší, je TOPO mapy Evropy.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#26 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 21:47

Paja.V napsal/a:
Teď jsem se tak díval a...ví někdo, jaké jsou rozdíly mezi modely Oregonu 300 a 400? Nějak se mi nic nepodařilo najít.

EDIT : Aha, tak pokud jsem to teď správně pochopil, tak existují pouze modely 400t / 400t PRO, čili jediné, v čem se od 300 liší, je TOPO mapy Evropy.

Ma 4Gb vnitrni pameti oproti 800Mb u tristovky - to je myslim vse;)
  • 0

#27 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 21:53

Na stránkách Garminu jsem se dočetl, že vestavěná pamět je stejná, jako u modelu 300, čili 850MB.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#28 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 23:16

koukám jako blázen a nestačím se divit jaká máte problémy se super navigacemi ... já si ke své maximální spokojenosti užívám mobil ETEN 650 glofiish ,co se týká odolnosti proti vodě dám ho pouzdra s těsností do 5m pod vodou (stojí cca 280 kč) za mobil jsem dal na ebay předloni 3000 kč + poštovné 1000 kč má SIRF III takže spokojenost maximální + navíc listingu kolik chcu a vůbec vše co dokáže nabídnout PPC :-) snad jen ta výdrž baterek ale to už mám velmi levně a elegantně vyřešeno :-) nevyměním jej ani za nic ,z Geogetu si do něj hodím vše co potřebuju a Richardova šipka mi ukáže kaj mám jít a můžu vyrazit . Pro práci v terénu mám v něm Garmin Topo Czech 3 Pro . Neříkám že je to dokonalý, ale dle všeho , pánové zatím jej nic nepřekonalo a to je jen "blbý" mobil. Proč to sem dávám ? protože stále hledám šikovný přístroj na Geocaching ale bohužel do dnešního dne neexistuje nic co by Eten x650 překonalo ... tak a teď do mne ... sežerte mne :-) co neumí "mů"j Eten ? oproti vašim navigacím ? :D:D:D
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#29 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 23:42

Nemá tříosý elektromagnetický kompas! :D Když jsi tedy chtěl vědět nějakou věc... :P
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#30 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 1:00

Pavelmidi napsal/a:
Proč to sem dávám ? protože stále hledám šikovný přístroj na Geocaching ale bohužel do dnešního dne neexistuje nic co by Eten x650 překonalo ...
tak a teď do mne ... sežerte mne :-) co neumí "mů"j Eten ? oproti vašim navigacím ? :D:D:D

Vydržet dva dny lovení. B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#31 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 2:23

Pro mne dost podstatná věc - možnost přidělání na řídítka kola bez toho abych se potom bál, že s tím někde zmoknu, že to zaházím bahnem apod. Naopak outdoor GPS nevadí, že do ní občas švihne větev, ale hlavně, tak nějak je celá dělaná na to, aby jí nevadily otřesy, kterých někde v rozbitém terénu za celý den dostane nepočítaně... To s tou výdrží jedné sady baterek minimálně jeden den se tu už píše nade mnou ;)
  • 0

#32 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 8:10

JJ, nemá henten kompas s 3ma osama ... je to vůbec k něčemu, nějak si nedovedu představit praktické použití při Geocachingu ....:D Výdrž baterek - to už mám vyřešeno a jen to zdokonaluji viz vlákno zde http://www.geocachin...791#post_174791 držák na kolo - jo tam by mohl mít sladší místo, ale já to řeším tak, že si dám GPS do kapsy a hlasová navigace mne navádí a navíc existuje držák na předloktí což se mi jeví jako skvělá věc, jen to opálení od sluníčka asi nebude ideální, na odolnost proti vodě mám pouzdro ale proti nárazům to moc není, ale s ním fotbal nehraju ..:D no to vše zatím nestojí za koupi super navigace ;) neříkám že se mi nelíbí ale dokud nebudou mít vlastnosti a schopnosti PPC , tak mne asi nepřesvědčí ke koupi. A navíc mobil mám stále sebou , takže at jsem kde jsem , můžu hledat ( jen mít více času) :D:D
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#33 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 8:18

jo a podobné vlastnosti jako Eten x650 by měl mít i HTC Touch 2 (mega) (stojí kolem 6000 kč )má jen nižší rozlišení displeye než ETEN x650 , ale čip má stejný. A vůbec se mi zdá že HTC obšlehla Eten x650 .;)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#34 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 8:23

Když spadneš s GPS v ruce, rozsekáš ji i sebe, tak si mobilem zavoláš o pomoc. GPS si koupíš novou a nic nepoznáš. Když spadneš s mobilem v ruce, rozsekáš ho a sebe, tak si nezavoláš ... Navíc přijdeš o spoustu dalších věcí, na které jsi zvyklý. Mít mobil při lovení připojený kšandou na externí zdroj je vopruz (mohu soudit, provozoval jsem to)
  • 0

#35 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 9:05

Paja.V napsal/a:
Na stránkách Garminu jsem se dočetl, že vestavěná pamět je stejná, jako u modelu 300, čili 850MB.


zajimave :o

tabulka je ted jina. docela by me zajimalo, jestli i novejsi ctyrstovky maji/mely mensi pamet. moje je porizena v 2008 a ty 4GB v ni jsou.

drive tam bylo Bulit-in Memory: "850MB" pro Oregon 300 a "Yes" pro Oregon 400 - cemuz jsem se tehdy podivoval - viz tento muj POST

bud byl jejich marketing lzivy tehdy nebo az ted. nebo je to uplne jinak :)
  • 0

#36 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 12:06

Osik, dobrej argument, ale když rozsekám sebe i gps, tak je většinou i po mobilu :D, nicméně, navigace za 10 000 bude v tahu, takhle bude v tahu jen mobil za 4000, což není až taková hrůza . Mít kšandu na záložním zdroji je fakt opruz ale nemáš snad navigaci v ruce celý den v kuse ... :D
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 14:54

Pavelmidi: problem je pouze v tom, ze ac ostatni si cestou mobil -> turisticka navigace prosli, tak ty jsi pouze mistr teorie. Nejdriv nejakou vyzkousej a potom zjistis ono "proc". To ti mohu poradit sam za sebe, taky jsem si myslel, ze iPhone s aplikaci Geocaching je to nejlepsi a dopadl jsem tak, ze mam O550.
  • 0

#38 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 15:11

Pavelmidi napsal/a:
Mít kšandu na záložním zdroji je fakt opruz ale nemáš snad navigaci v ruce celý den v kuse ... :D

Já ji mám v ruce hodně často ...

Jednou jsem tu kšandu se záložním zdrojem zkusil (kabel byl dlouhý, takže baterka byla v kapse) a akorát jsem vykinklal konektor na PDA ...

Další věc, kterou jsem na GPS hodně ocenil, je kontinuální záznam trasy, kterou jdu. Ke keší jdeš za šipkou, ale kudy sakra zpátky? To na PDA prakticky neuděláš, sežere ti to baterku. A pokud někdo tvrdí, že je možné si uložit souřadnice výchozího místa (kde jsem zaparkoval auto nebo kolo) tak ano, to jsem si myslel taky ...
  • 0

#39 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 15:22

Taky jsem zpočátku používala PDA ke geocachingu a říkala jsem si, že je to v pohodě. Ale pak přišla normální turistrická navi (etrex vista hcx) a to se prostě nedá srovnat - záznam trasy, výdrž na jednu sadu baterek (nehledě na tom, že můžu mít s sebou baterek kolik chci) - záložní zdroj používat v terénu k zapnutému PDA je taky otřesné. A to nemluvím o možnosti, že se člověk prostě dostane do úzkých a potřebuje si zavolat - a po celém dnu s vybitým mobilem si asi ani tu pomoc člověk nezavolá. Fakt nemá cenu debata s někým, kdo nevyzkoušel obě varianty.. :) Btw hledám opravdu také rozdíl mezi O300 a O400t - v mapách jsem tedy rozdíl našla, ale je někdy i jiný? Web garminu mi nechce žádný jiný rozdíl prozradit. Vše mají údajně stejné. Jak je to tedy s tou pamětí? Chci totiž upragovat z etrex visty a nevím, který vzít - jestli si mám připlatit na O400 nebo to nemá smysl.
  • 0

#40 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 16:00

[quote]S474N napsal/a:
tak ty jsi pouze mistr teorie. Nejdriv nejakou vyzkousej a potom zjistis ono "proc".


tos mne dostal, mistr teorie :D, prostě nemám důvod a potřebu jít do čistého GSP stroje, když jediný problém co se mi vyskytl bylo málo energie, vše ostatní je dle mne vpohodě. Nikdy jsem netvrdil že si časem nekoupím GPS stroj, jen si počkám až opravdu bude umět vše ,co chci já .:D:D:D
Ostatně je to jen otázka času, kdy některý z výrobců do GPSky namontuje telefon a nějaký wokna, když už tam dali foťák,dotykový displey .... :D:D:D, jsem toho názoru, že klasickým "solo strojům" zvoní hrana...
Stačí číst o novinkách v GPS ... autonavigace ... přehrávání filmů,hry atd, ještě před pár lety jsme byli rádi když nám to ukázalo "přibližný směr" :D
Jestli už to umí pracovat s databází keší a stahovat a zasílat data na internet jak daleko je pak k tomu kdy si přiložíme třeba Oregona k uchu a řekneme haló .....:D:D:D tady už není otázky jestli ale kdy a kdo bude první ...:D:D:D
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama