Přejít na obsah


Fotka

Waymarky - kdo hledá nebo zakládá?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#181 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 21:03

Arogant napsal/a:
Já je exportuju z GG exportem přes gpx soubor. V navigaci mají symbol truhličky, takže se nepletou se kešema.

Tak to nejde a nejde. Seznam waymarku jsem exportoval z GG makrem POI Garmin - GPX pro POI Loader. Spustil jsem POILoader a ten zahlásí soubor WM.gpx je neplatný, viz screenshot.

Přiložené miniatury

  • poiwm.png

  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#182 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 21:11

Asi bych měl dodat, že to do navigace necpu jako POI body. S POI body pro waymark nemám zkušenosti, bohužel v tomhle neporadím.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#183 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 21:54

Používám podobný postup jako Arogant. Export jako prosté GPX a pak POILoaderem export do GPSky. Akorát že to jsou jen souřadnice se základním popisem (kód + jméno), bez celého popisu. Předpokládám ale, že to exportuješ makrem, které dělá POIky pro Oregon, což je něco maličko jiného...
  • 0

#184 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 22:23

Možná máš vadná data - nějaký netisknutelný znak. Zkus postupně - metodou půlení intervalu - omezovat počet exportovaných WM a najít tak tu, která zlobí. Pak si gpx otevři v textovém/hexa editoru (např. PSpad) a chybu (možná) najdeš. P.S.: používám vlastní (netypicky) exportní makro, je na webu GeoGetu.
  • 0

#185 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 22:28

no ja nepouzivam nic, maximalne vytistene stranky když někam jedu. Většinou na přesné poloze moc nezáleží, podstatné je co se má prohlédnout a vyfotit. No a pak taky jak vyfotit - takže když nevím tak udělám raději více variant.
  • 0

#186 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 9:33

S Medvynem jsme v posledni dobe zaznamenali, ze web waymarku pekne blbne a obcas do listingu waymarky generuje ruzne paznaky, podobne, jako to obcas dela geocaching.com. Akorat tady je toi ve vetsi mire, potoze nam tam za paznaky klidne vypsal velkou cast ciziho listingu. ;) A v tech paznacich muze byt klidne neco, co tomu POIloaderu vadi.
  • 0

#187 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 10:13

HaLuMa napsal/a:
S Medvynem jsme v posledni dobe zaznamenali, ze web waymarku pekne blbne a obcas do listingu waymarky generuje ruzne paznaky, podobne, jako to obcas dela geocaching.com. Akorat tady je toi ve vetsi mire, potoze nam tam za paznaky klidne vypsal velkou cast ciziho listingu. ;)

A v tech paznacich muze byt klidne neco, co tomu POIloaderu vadi.


No kdyz skupinu WN vynechám tak POIL ostatní (kesky, spoileery nebo body zájmu) nainstaluje do GPS bez problému. Chtěl jsem to vyzkouset a mít nejaké WM v GPS kdyz takhle brouzdáme po okolí protoze zdravotní stav nedovolí jít na větší akce. Jeste to zkusím vyexportovat z GG exportem přes gpx soubor jak píse Arogant. Díky za rady.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#188 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 11:19

HaLuMa - přesně tak, teď sem měl nějaké svinstvo ve svém listingu. :(
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#189 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 12:57

Archi1 napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
S Medvynem jsme v posledni dobe zaznamenali, ze web waymarku pekne blbne a obcas do listingu waymarky generuje ruzne paznaky, podobne, jako to obcas dela geocaching.com. Akorat tady je toi ve vetsi mire, potoze nam tam za paznaky klidne vypsal velkou cast ciziho listingu. ;)

A v tech paznacich muze byt klidne neco, co tomu POIloaderu vadi.


No kdyz skupinu WN vynechám tak POIL ostatní (kesky, spoileery nebo body zájmu) nainstaluje do GPS bez problému. Chtěl jsem to vyzkouset a mít nejaké WM v GPS kdyz takhle brouzdáme po okolí protoze zdravotní stav nedovolí jít na větší akce. Jeste to zkusím vyexportovat z GG exportem přes gpx soubor jak píse Arogant. Díky za rady.


Tak export z GG exportem přes gpx soubor jak píse Arogant se zadařil. Díky
Třeba Haluma s Medwynem_cz prjdou na to jak upravit makro aby slo WM exportovat jako poi body. Jsou to kluci chytrí.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#190 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 19:55

A co znamená tohle?

You have one or more scavenger hunts that have wildcard requirements that can be fullfilled by this waymark. Select a scavenger hunt from the dropdown box below and press the submit button to assign this waymark to one of the wildcard slots for that hunt.
Select a scavenger hunt:

se mi to objevilo úplně nad wajmarkem
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#191 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:18

BellaUH napsal/a:
A co znamená tohle?

You have one or more scavenger hunts that have wildcard requirements that can be fullfilled by this waymark. ...

se mi to objevilo úplně nad wajmarkem

Prihlasil ses do nejakeho Scavenger Huntu (co to je, viz 4 stranky zpatky, 2.11.), a ten je v nejake oblasti chude na WM a krome obvykleho navstevovani waymarku se v nem daji zakladat nove, tak k tomu muzes vyuzit svuj novy WM.
Jak koukam na scavenger hunts, bude to tenhle tvuj vlastni.
  • 0

#192 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:25

nj, zmáčkl sem to ze srandy, ale jak to zrušit?
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#193 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:42

Dneska se odporoucel fotacek do servisu:( Co ja ted budu delat?:( Jsem nucena fotit mobilem...taky dobry fotky, ale Panasonic je Panasonic...
  • 0

#194 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:43

Ve Scavenger Hunt Options "Delete this Scavenger Hunt" a potvrdit OK. EDIT: to bylo pro BelluUH.
  • 0

#195 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:44

K tomu exportu do GPS...rucne sem nahazela do Oregonu 300 asi 4 WM a zobrazovaly se mi jako vlajecky aneb proste jako waypoint...kdyz to exportnu pres GG, bude se to zobrazovat jinak?
  • 0

#196 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:49

Mimochodem, Pepa nam na waymarking zridil cele forum (a jeste jedno zvlast jen na geodeticke body, diky!), tak se nemusime drzet tohohle desetistrankoveho vlakna :)
  • 0

#197 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:50

haggaeus napsal/a:
Ve Scavenger Hunt Options "Delete this Scavenger Hunt" a potvrdit OK.
EDIT: to bylo pro BelluUH.

a kde je ten options?
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#198 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:51

BellaUH napsal/a:
[a kde je ten options?

U toho huntu, vlez na nej treba pres ten link, co jsem poslal, vpravo pod mapkou.
  • 0

#199 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:56

haggaeus napsal/a:

BellaUH napsal/a:
[a kde je ten options?

U toho huntu, vlez na nej treba pres ten link, co jsem poslal, vpravo pod mapkou.

sem blbej, už to mám, dík


mimochodem, a k čemu je to dobré, ten hunt? se to tu už kdysi psalo, ale sem to nepochopil
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#200 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 21:00

haggaeus napsal/a:
Mimochodem, Pepa nam na waymarking zridil cele forum (a jeste jedno zvlast jen na geodeticke body, diky!), tak se nemusime drzet tohohle desetistrankoveho vlakna :)


No ne vsechna temata se na tom foru tykaji WM :( nebo jsem mimo?:)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka