Přejít na obsah


Fotka

Waymarky - kdo hledá nebo zakládá?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#321 Forsyte

Forsyte

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 20 October 2011 - 19:02

sqely! a ktery byl ten jubilejni se da zjistit? aspon by cz mohli zaradit mezi predvolene zeme...
  • 0

#322 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 20 October 2011 - 20:23

Forsyte napsal/a:
sqely! a ktery byl ten jubilejni se da zjistit? aspon by cz mohli zaradit mezi predvolene zeme...

Ted to vypada, ze WMCWQJ, ale jak budou vyplavavat WM drive odeslane ke schvaleni, tak to s poradim mirne zahyba.
Jo, uz kdyz zavedli v seznamu zemi na zacatku "US - Canada - UK - Germany", tak tu bylo vic waymarku nez v Nemecku, hned jsem to reklamoval ve foru.
  • 0

#323 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 08 November 2011 - 12:03

Může mi někdo vysvětlit proč se fotky v galerii řadí podle toho, jak byly vyfoceny a ne jak jsem je pojmenoval-očísloval? A jak to udělat, abych je seřadil podle sebe? Nebo to má něco společného s EXIF?
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#324 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2011 - 16:33

noe1 napsal/a:
Nemáte prosím někdo zkušenost s tím, kam zařadit takový objekt? Je jich docela dost - teď jsem konkrétně narazil na kostel sv. Petra a Pavla v Rokycanech, původně snad už románský - dnes soukromý obytný dům. Obávám se, že ve středověkých kostelech ho chtít nebudou.

A přitom je to tak zajímavá záležitost :-)))


Zkušenost nemám, ale v kategorii This old churchhttp://www.waymarkin...ea-6ef16e6163f1 se píše "Also, structures which were once the churches, but are now used for some other purpose (like a museum, library or school), may also be recorded." Takže by to projít mělo. A možná by to šlo i do těch středověkých.
  • 0

#325 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 05 December 2011 - 17:21

Obydlené kostely jsou zajímavé. Zlatá Koruna, Velešín..... možná taky zkusím přidat. EDIT: Mám pocit, že tato kategorie se pro obydlené kostely moc nehodí. Nějak jsem ani nepochopil, k čemu je vlastně určená. Edit3.3.12 Tak jsem dnes viděl taky obydlenou kapli, s komínem ve střeše. Poblíž jedné tradičky na Novohradsku. Kdyby se taková kategorie našla, byla by to dobrá sbírka profanizované sakrální architektury. Zkusím se ještě podívat, zda by se to někam nehodilo, vím o více případech.
  • 0

#326 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 03 March 2012 - 22:25

Do které kategorie zařadit starý slavný vysílač ? (radio mast ani transceiver jsem nenašel) Do které kategorie zařadit pozůstatky obrany tzv "železné opony" ? díiky peet
  • 0

#327 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2012 - 22:20

bump!
  • 0

#328 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 14 March 2012 - 9:07

O jaké pozůstatky obrany jde?
Možná se to nechá označit za Military Instalations, případně možná Civil Defense Fallout Shelters. Ale klidně můžem kategorii pro studenoválečné pozůstatky vytvořit...
  • 0

#329 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2012 - 15:15

Je nějaká kategorie pro staré vývěsní štíty resp. názvy na domech? Je tady kategorie Ghost Signs, ale tam jsem nepořídil, jelikož to není reklama... Jedná se např. o nápis na domě Cukrárna nebo Autodílna...
  • 0

#330 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2012 - 15:36

Trauma_Zero napsal/a:
Do které kategorie zařadit pozůstatky obrany tzv "železné opony" ?
díiky peet


Zkus "Monuments of the Eastern Freedomfights". Když tam jsou fragmenty Berlínské zdi...
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#331 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2012 - 15:41

sobikovi napsal/a:
Je nějaká kategorie pro staré vývěsní štíty resp. názvy na domech? Je tady kategorie Ghost Signs, ale tam jsem nepořídil, jelikož to není reklama... Jedná se např. o nápis na domě Cukrárna nebo Autodílna...


Ke Ghost signs. Toto tam píšou: "a clue to the history of the building's occupancy"

Takže nápisy jako Cukrárna nebo Autodílna by tam měly jít. Jde spíš o to, jestli je ten nápis přímo na zdi toho domu nebo se jedná o takový ten nápis na skle nebo plechu (nevím přesně, jak to popsat)?

... nebo taky jde o to, jak se který schvalovač vyspí http://www.waymarkin...iture_Denver_CO když projde Papír, tak musí projít i Autodílna
  • 0

#332 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2012 - 15:54

presne tak, mozna zkus lip posat a posli jeste jednou :) podle me by to tam patrit melo
  • 0

#333 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2012 - 15:56

[quote]Velicenstvo napsal/a:
[quote]sobikovi napsal/a:
Ke Ghost signs. Toto tam píšou: "a clue to the history of the building's occupancy"

Takže nápisy jako Cukrárna nebo Autodílna by tam měly jít. Jde spíš o to, jestli je ten nápis přímo na zdi toho domu nebo se jedná o takový ten nápis na skle nebo plechu (nevím přesně, jak to popsat)?

... nebo taky jde o to, jak se který schvalovač vyspí http://www.waymarkin...iture_Denver_CO když projde Papír, tak musí projít i Autodílna[/quote]je to tohle a asi je to opravdu o tom, kdo jak se vyspí..

Přiložené miniatury

  • 3680aa67-2b0a-4063-a1c3-307454bb0f13.jpg

  • 0

#334 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2012 - 16:52

sobikovi napsal/a: je to tohle


To ať se na mě nikdo nezlobí, ale to je ghost sign jak vyšitej! :-)
Takže jak píše kolega přede mnou, zkusit listing nějak vylepšit a poslat znova.
  • 0

#335 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2012 - 10:59

Velicenstvo napsal/a:

sobikovi napsal/a: je to tohle


To ať se na mě nikdo nezlobí, ale to je ghost sign jak vyšitej! :-)
Takže jak píše kolega přede mnou, zkusit listing nějak vylepšit a poslat znova.

Už je zveřejněnej i s dalšíma dvěma a další čekají...

Nad vchody do některých domů bývají takové ty plastiky via moderní domovní znamení. Jsou to většinou domy z budovatelských let, takže umělecká hodnota asi nižší, ale občas jsou velice pěkné. Poradíte do jaké kategorie je přihodit? Mám jich docela dost nafoceno a byla by to škoda...
  • 0

#336 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2012 - 11:48

relief nebo frieze art. to druhe zahrnuje obecne veskerou vyzdobu na dome - mezi horni rimsou a vchodovymi dvermi.
  • 0

#337 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 18 March 2012 - 12:45

Dain a Olik napsal/a:
relief nebo frieze art. to druhe zahrnuje obecne veskerou vyzdobu na dome - mezi horni rimsou a vchodovymi dvermi.

Díky, to frieze art je asi vhodnější.
  • 0

#338 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 20 March 2012 - 6:38

Istvan napsal/a:
O jaké pozůstatky obrany jde?
Možná se to nechá označit za , případně možná . Ale klidně můžem kategorii pro studenoválečné pozůstatky vytvořit...


už to vyšlo jako Military Instalations

http://www.waymarkin...ian_Woodpecker. Ale klidně můžem kategorii pro studenoválečné pozůstatky vytvořit...


už to vyšlo jako Military Instalations

[url]http://www.waymarking.com/waymarks/WME110_Russian_Woodpecker
  • 0

#339 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 20 March 2012 - 7:40

Trauma_Zero napsal/a:
už to vyšlo jako Military Instalations: WME110


Zajímavý příspěvek.
  • 0

#340 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 19:13

tak jsem se dostal na krásné číslo 333 kategorií !
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama