Přejít na obsah


Fotka

GSAK a filtry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 19:13

Prosím o pomoc :( . nainstaloval jsem si GSAK, vše funguje, včetně exportů a statistik, ale ne a ne rozchodit filtr pro vyhledání keší podél trasy :@. Co dělám špatně? V databázi je cca 16100 keší, v dané oblasti (okolí České lípy) jich je dost, vytvořím pomocí "GSAK polygon/arc drawing tool čáru. Vytvořené body viz níže 50.688628,14.533539 50.510807,15.000458 překopíruji do GSAK "Arc/polygon points", nastavím 10km distance dám go a nic (viz příloha). Co mám dělat? :o:o Sím, sím HEEEELP
  • 0

#2 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 19:18

A mas dobre nastavene ostatni karty?
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#3 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 19:24

Jsem naprostý začátečník, co je tím myšleno ostatní karty? Před kreslením line jsem vynuloval všechny ostatní filtry.
  • 0

#4 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 21:02

mr.mates napsal/a:
Jsem naprostý začátečník, co je tím myšleno ostatní karty? Před kreslením line jsem vynuloval všechny ostatní filtry.

Zkus nad otevrenou databazi (tzn. vidis ten zakladni seznam vsech cache CR) dat MENU - SEARCH - CANCEL FILTER
Problikne, zrusi vsechny filtry. Pak das SEARCH - FILTER prepnes se na "kartu"- to jsou ty horni "uši" - ARC/POLY
a vlozis to tve
50.688628,14.533539
50.510807,15.000458
nastavís 10 do distance a das OK.

Presne tento postup mi zobrazi 290 cache z 18246. :-)
Nedelas nejaky "mezikrok" navic?
  • 0

#5 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 21:11

Jinak ale elegantnejsi nez tam zadavat "caru" je si na mapy.cz dat vyhledat trasu, pak si ji ulozit jako GPX (export trasy do GPS - GPX) a ten soubor pak nacist ve stejne "karte" ARC/POLY tlacitkem Select file. Nacte to "vic bodu" a ten 10km usek "kopiruje"vsechny zakruty a zalomeni cest. Zvlast u delsich tras je to preci uplne jina oblast na primce C.Lipa - Brno, nez okolo silnice C.Lipa - Brno. ;)
  • 0

#6 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 21:29

Prejdi na kartu general, tam ODskrtni - Found, Archived, Temp. Aviable. Na karte other muzes dat jen kese co chces... popripade dat jen treba tradicky, nebo jen corrected mysterky... Jinak na trasu nekam je opravdu nejlepsi jit na mapy.cz tam dat trasu odkud kam, tu vyexportovat jako gpx a ten nahrat v karte Arc/Poly pres tacitko Select file. Pak jen das distanc... Tod vse:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#7 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 22:20

MarHan napsal/a:
A mas dobre nastavene ostatni karty?


Taky se mi to na jednom pocitaci stalo, neni to chyba uzivatele, ale chyba je nekde v programu. Musel jsem zazalohovat databaze, znovu nainstalovat GSAK a potom to behalo. Nebyl jsem schopny zjistit, cim se to prihodilo, ani jsem nikde na forech na podobny problem nenarazil. Zajimave bylo to, ze na jednom pocitaci to fungovalo a na druhem, se stejnymi daty vyskakovala tahle hlaska, samozrejme ve chvili, kdy jsem to vubec nepotreboval.
  • 0

#8 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2010 - 22:53

MarHan napsal/a:
A mas dobre nastavene ostatni karty?


Červenou barvu má jen název aktivní karty, takže na ostatních je výchozí nastavení (to znaamená zobrazit vše).
Mě to s uvedenými hodnotami našlo 291 cachešek, takže netuším, v čem by mohl být problém. Atipem navržená reinstalace GSAKu by snad pomoci mohla...
  • 0

#9 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 6:05

Předně děkuji všem za snahu pomoct. Pro petegeo a MarHan: zkusil jsem pro jistotu přesné postupy podle obou a nic. Tušil jsem, že to tak dopadne, protože si tím trápím už nějaký den. Jinak toto jsem dal jako demonstrační příklad. Naplánovat cestu jsem zatím nepotřeboval, ale brzo k tomu dojde :-) Pro Atip a rsc_cz: Odinstalaci jsem už jednou zkusil, dokonce jsem promazal i registry, ale asi ne celé, protože po nové instalaci GSAK si pamatoval mou registraci (dával jsem hledat "GSAK") Myslím si, že je tam ještě někde něco uloženého, ale nevím kde. Smazal jsem celý adresář v Documents and settings/user/Data aplikací. Netuším, kde je chyba. A to jsem nedávno reinstaloval PC po výměně HDD, takže čistá instalace XPček s aktuálními SP a záplatami. Co dál? Zkusím ještě jednou odinstalaci, ale moc tomu nevěřím, ještě ěco musí výt dokříženého v registrech.
  • 0

#10 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 7:08

Myslím, že máš souřadnice na špatném místě. Musíš je dát nahoru, tam jsou ty příklady s křížkem v Americe. Vyměň je za svoje a bude to fungovat (samozřejmě bez křížku)
  • 0

#11 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 7:41

Vyzkouším, právě zkouším vyčistit PC od všech cest a souborů GSAK, ale myslím si, že na pořadí by nemělo záležet. Ty horní řádky jsou snad zakomentované. Nebo se pletu?
  • 0

#12 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 7:48

mr.mates napsal/a:
Vyzkouším, právě zkouším vyčistit PC od všech cest a souborů GSAK, ale myslím si, že na pořadí by nemělo záležet. Ty horní řádky jsou snad zakomentované. Nebo se pletu?

Na tom poradi by zalezet nemelo, horni radky jsou komentare, a jinak to vzdy taky davam dolu.

A kdyz das vyhledat okolo jednoho bodu do nejake vzdalenosti tak ti to funguje?
  • 0

#13 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 7:57

Na tom poradi by zalezet nemelo, horni radky jsou komentare, a jinak to vzdy taky davam dolu.

A kdyz das vyhledat okolo jednoho bodu do nejake vzdalenosti tak ti to funguje?


Má nastavené HOME couřadnice a filtr třeba 25km nenalezené okolo funguje. Včera jsem se začal připravovat na možnou dovču, nastavil jsem si jednu keš jako center a taky mi to fugnovalo v různých vzdálenostech.
No a na základě toho jsem si vzpomněl, že mi nešly ty trasy. Tak jsem si zadal pro zkoušku čáru z České Lípy k Českému ráji.
  • 0

#14 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 8:28

mr.mates napsal/a:
Má nastavené HOME couřadnice a filtr třeba 25km nenalezené okolo funguje. Včera jsem se začal připravovat na možnou dovču, nastavil jsem si jednu keš jako center a taky mi to fugnovalo v různých vzdálenostech.
No a na základě toho jsem si vzpomněl, že mi nešly ty trasy. Tak jsem si zadal pro zkoušku čáru z České Lípy k Českému ráji.


Chová se to stejně jako onehdy mě, okolo bodu mě filtrovat taky šlo a chtěl jsem trasu na výlet a bylo vymalováno.

S těmi registry jsi mi připoměl to, že reinstalace jako taková nepomohla, musel jsem přeinstalovat celý systém, tedy přeinstalovat, mám ho jako image disku, takže je to tázka chvilky, naštěstí se mi to stalo na NB u stolního PC bych to tak jednoduché neměl.

Zjišťuju, že si pamatuju čím dál míň, ale naštěstí si to ještě dokážu později vybavit, ale určitě bude hůř :D:D:D.

PS. Ještě jsem si vzpoměl, že jsem zkoušel prostým kopírováním mezi počítači přenést soubory ze složky funkčního GSAKu a to se mi nepovedlo, takže opravdu možná někde smáznout něco v registrech by pomohlo, ale vzhledem k časové náročnosti a nejistého výsledku, bych znovu zvolil nový systém ;).
  • 0

#15 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:01

Ups, tak to není dobrá zpráva, to vůbec není dobrý, to je přímo špatný
  • 0

#16 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:22

filtr pro vyhledání keší podél trasy


Zkusil jsem to. Zadal jsem nad aktivni databazi v ktere mam celou CR, tedy vidis jednotlive radky kesi a ne prazdnou jako v tvem prikladu na obrazku. Pak jsem jen zadal tu caru vymezenou souradnicemi a 10 km a Go a ejhle, necelych 300 schranek.

Podle toho, ze jsi PM, nebude jednodussi si nechat poslat PQ podel cesty z PQ podel cesty ? V zalozce Upload a route nahrajes z mapy.cz vygenerovanou cestu a pak nechas v PQ vygenerovat list schranek podel cesty.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#17 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:29

No když je přístup na net, pak by samozřejmě šlo si nechat poslat keše podle trasy. To jsem už zkoušel ;) Ale když nemáš přístup na net (třeba na dovolené), pak je to horší. Nebo jak to pak řešíš? :o
  • 0

#18 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:43

Vidis, to mne nenapadlo. Vetsinou si predem pripravim PQ z oblasti kde budu + cestu a nebo pak na miste online. Sem tam se najdou free pristupy. Pokud moc necestujes, da se udelat ta domaci priprava, ale pokud mas vetsi pole pusobnosti, bude bud vetsi domaci priprava a nebo pak na miste z tamnich free pristupu. Nebo inet kavarny maji za par haliru pristup a nebo pak posledni moznost, datovy tarif. Da se vyuzit mistnich operatoru, obcas maji zajimavou nabidku a nebo roaming za vyssi cenu (bohuzel nekdy prehnane vysokou).
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#19 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 10:53

Ale jo, samozřejmě domácí příprava je vždy na místě, ale proč nevyužít této možnosti z GSAKu? A když už jsi nakousl domácí přípravu, jak si připravuješ listingy? Myslím, jak si vygeneruješ kešky, jejich listingy a pak vytiskneš? Hlavně mi neříkej, že má Oregona a tak to netiskneš :-) Oregona nemám a tak většinou používám papírové.
  • 0

#20 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2010 - 12:04

Mam N95 a da se pouzit SmartGPX ci live.geocaching.com. U SmartGPX mam v db celou CR, chvili to trva, ale da se to, jsou tam dobre citelne listingy. U live.gc mam problem s importem vetsiho GPX (vetsi pocet bodu a dlouhe logy atg) kde to padalo. Osobne ale vetsinou jedu online, takze to primo neresim, ale zkousel jsm i OFFline varianty pro pripad kdy neni signal. gpxko se da pouzit z GSAKu, kde nechas treba nekolik poslednich logu, atd... Papir take pouzivam, pouzival jsem sokovnou vecicku GC tour, ale zatim cekam na upravu po zmene xichtu GC.

Update: Ted si hraju s GCzII na HP iPAQ 514. To GCz by to take melo umet gpx. Ale teprve s tim zacinam, ale najdes tu ve foru na to popisy.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka