Přejít na obsah


Fotka

GSAK a filtry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 9:14

Přátelé, kamarádi. To je konec. Zkusil jsem na notebooku přeinstalovat systém (pouze WIN), nic jiného něž SP a aktualizace na PC není. Nainstaloval jsem GSAK, nahrál PQ a výsledek - nic nenajde (viz první příspěvek). Na to jsem nainstaloval GSAK na klukovo PC, nahrál PQ a taktéž nic nenajde kolem trasy. PQ jsou staženy jako PM (celé čechy podle návodu na wiki). Tak buď jsem totální debil, nebo mi někde v nastavení GSAJu něco chybí. Už fakt nevím. Konfiguraci nově nainstalovaného GSAKu jsem provedl takto: 1) nainstaloval jsem GSAK 2) nastavil jsem, že má hledat podle ID na GC 3) nastavil jsem HOME coordinate Nic dalšího jsem nenastavoval. Nechybí mi ještě něco? :(
  • 0

#22 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 9:50

Tak jsem to zkousel nastavovat jako Ty a opravdu mi to vyhodi 292 kesi... Napada me jen jedna vec a to zkusit stahnout update GSAKu. http://gsak.info/GSAK763B13.exe Zkus to, treba by Ti to mohlo pomoct.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#23 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 10:02

MarHan napsal/a:
Tak jsem to zkousel nastavovat jako Ty a opravdu mi to vyhodi 292 kesi...
Napada me jen jedna vec a to zkusit stahnout update GSAKu.
http://gsak.info/GSAK763B13.exe
Zkus to, treba by Ti to mohlo pomoct.


MarHan, :):):) To je ono, co mi chybělo. Já stále instaloval jen tu základní verzi. tenhle patch mi chyběl.
Heuréka :P:p:p:p:p
Už se mi jich vybralo nějakejch 271. Moc dííííík
  • 0

#24 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 10:12

WOW:D Tak to jsem rad, ze jsem Ti mohl pomoct:p
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#25 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 10:19

Já taky. ještě jednou dík. Mno a nahodím další dilema. Vzhledem k tomu, že máme malého hrdého kačera, mohu mu vygenerovat statisktiku ze své databáze? Resp. mohu vytvořit databázi, ve které by ly pouze jeho nálezy?
  • 0

#26 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 10:25

Muzes mit vicero databazi a pri generovani statistiky ve FSG prepinat mezi skupinama - dole v pravo 1-4. a u kazdne nastavit neco uplne jineho. Ty budes zrejme 1, tak pro 2 uloz synka:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#27 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 10:50

To jo, při vlastním generování už jo, ale jak té statistice řeknu, že má použít jeho nálezy? 1) Zeptám se jinak. Mám databázi pojmenovanou default. V ní vidím žlutě vybarvené moje nálezy. Když ale vytvořím novou databázi, řekněme "synek", jak nastavím, aby se tam zobrazovaly žlutě jenom jeho nálezy? 2) Pak tedy ve FSG (předpokládám, že je to FindStatGen) nastavím volbu databáze "synek", databáze vlastních keší "synek" a jméno uživatele jeho nick?
  • 0

#28 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 11:39

Udelej databazi synek a tam dej jen ty kese co ma... Pak jen vypln zdroj kesi - dtb synek a dej jeho nick. To uloz jako 2. To by melo stacit.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#29 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 11:50

Vyzkouším. Zatím dík.;)
  • 0

#30 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 12:12

Skoro pet let pisu do Gsaku do sloupce User data pro naseho vnuka znacku ke kesim, ktere nasel. Je to rychle a da se to krasne filtrovat. Nevim kolik ma tvuj synek nalezenych, ale fakt to netrva dlouho to tam dopsat.
  • 0

#31 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 12:33

To myslíš do User data1, 2, 3, nebo 4? Jakou tam píšeš značku, aby se to dalo filtrovat? Zatím by to nebylo tak tragický to doplnit. I když ta oddělená databáze možná bude lepší, přeci jenom se mu povedlo udělat s náma i FTFko, na což je móóóc pyšný.
  • 0

#32 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 13:30

Zkusil jsem to tedy klukovo nálezy převést do separátní databáze. Ale jak jsem si všiml, tak pokud takto vygeneruju statistiku pro kluka, tak u milníků jsou odkazy na moje zápisy logů. Dá se to nějak odstranit, nebo spíš upravit, aby tam byly odkazy na synátorovo logy?
  • 0

#33 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 14:25

mr.mates napsal/a:
To myslíš do User data1, 2, 3, nebo 4?
Jakou tam píšeš značku, aby se to dalo filtrovat? Zatím by to nebylo tak tragický to doplnit. I když ta oddělená databáze možná bude lepší, přeci jenom se mu povedlo udělat s náma i FTFko, na což je móóóc pyšný.


Ano User data 1 a davam mu tam c jako Cacheman, pak se to filtruje a zkopiruje do jeho databaze. Jenze ted uz na to dlabem, statistiky jsou pro nas nezajimave.
  • 0

#34 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 11:41

Ahoj, pokračuju ve zkoumání GSAKu a včera jsme doma měli takovou zajímavou otázku, zda se dají nějakým způsobem vyhledat keše, které mají v atributech vločku (měly by se dát najít i v zimě). Dá se v GSAKu vytvořit nějaký filtr, kterým bych tyto keše vyhledal? Nebo existuje nějaké makro pro takové hledání (i pro jiné atributy)?
  • 0

#35 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 12:29

mr.mates napsal/a:
Ahoj, pokračuju ve zkoumání GSAKu a včera jsme doma měli takovou zajímavou otázku, zda se dají nějakým způsobem vyhledat keše, které mají v atributech vločku (měly by se dát najít i v zimě). Dá se v GSAKu vytvořit nějaký filtr, kterým bych tyto keše vyhledal? Nebo existuje nějaké makro pro takové hledání (i pro jiné atributy)?

Teď jsem koukal do GSAK a ve filtrech je jako poslední záložka Attributes. Tam si si můžeš filtr podel atributů nastavit. Ale nevím od jaké to tam je verze, mám verzi 7.7.0.98. (teď už 7.7.0.99)
Jiná věc je, jestli to bude vůbec k něčemu. Někde vločka je, někde není a přitom je za sněhu odlovitelná snáze než ta s vločkou. A to se nevztahuje samozřejmě jen na možnost odlovení ve sněhu. Někdo si tu práci dá a atributy tam uvede a někdo to vypustí bez jedinýho. Uvidíš sám.
  • 0

#36 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 13:08

Také záleží na tom, jakou verzi GPX stahuješ. V GPX 1.0 atributy nejsou, v 1.0.1 ano (nastavuje se to na http://www.geocachin...references.aspx). A jak už bylo uvedeno výše, ne u každé cachešky jsou atributy vyplněny (a občas jsou i špatně)

Podpora atributů byla do GSAKu přidána začátkem ledna ve verzi 7.7.0.67 kdy se i nějak optimalizovala struktura databáze či co
  • 0

#37 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 15:09

Aha, já mám ještě verzi 7.6, tak proto to marně hledám. Jinak mám GPX nastavené na 1.0.1 Co se týče spolehnutí se na vyhledání podle keše atributu (na sněhu), nejsem optimista, ale když by to všichni owneři doplňovali, bylo by to zajímavý.:D
  • 0

#38 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 22 únor 2010 - 8:14

mr.mates napsal/a:
... ale když by to všichni owneři doplňovali, bylo by to zajímavý.:D


Nejsou schopní si doplnit kraj a chceš po nich atributy? ;)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#39 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 8:17

Ale je to jejich škoda, že jim keše v zimě zahálejí. POkud to vědí, že je dostupná, mohli by to uvést.
  • 0

#40 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 17:03

Mno a jsem tu zase. Marně si lámu hlavu, jak udělat filtr keší podle kraje. Např. chtěl bych Jihočeský kraj a zároveň Hlavní město Praha. Jaký a jak mám nastavit parametr filtru?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama