Přejít na obsah


Fotka

Encyklopedie Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 20:48

možná by se to mohlo zkusit dát na hlavní stránku gc.cz


BLBOST! Tam uz je odkaz na wiki a vsichni na to ******
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#22 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 21:23

Pekycz napsal/a:

DeathOfRats napsal/a:Obávám se, že pro některé lidi se budou muset na fóru zavést tagy <ironie>, <sarkasmus>...:D

:D:D:D


no ono když se podívám do jiného vlákna, tak prodávání souřadnic finálek není ničím vyjímečným.....
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#23 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2010 - 22:48

Velekrt napsal/a:
Poslední dobou si říkám , že hodně lidí ještě nechápe Geocaching jako hru , ale berou to tak , že se sbírají krabičky a zapisují se na internet. Proto jsem si řekl já, vitko a kocin , že by bylo dobré napsat nějakou knížku na téma Geocaching. Hned okolo toho bylo vyřizování a bylo jasné , že kniha se někdy napíše ;) . Našli jsme firmu , která by byla vytisknout knihy levně. Jenže nastává jeden problém :( . Knihu nemůžeme dát jen tak doprodeje ( firma to umožňuje , ale my nechceme ) a proto se bude prodávat přes tento server. Kdyby šla do normálních obchodů , přibylo by mudlů.. Tedy se vás chci zeptat , kačeři , jestli má tato kniha smysl. Bude určena pro začátečníky ale i pokročilý bude mít určitě s této knihy radost B)

Kniha ještě není napaná , abychom viděli zájem o tuto knihu! Případným zájemcům dodáme datum výtisku knihy


Prosim o prominuti, ze to tak reknu, ale kdyz ctu uvodni prispevek jako vzorek Tvyho psani, tak si skoro myslim, ze bejt Tebou, do takovejch projektu bych se radsi nepoustel. Sice plne chapu - jsa sam z rodiny spisovatele a maje v mladistvem veku taky plnou hlavu napadu k napsani knih - Tvoje nadseni a i Ti drzim palce, nicmene trocha zdrave sebekritiky a pokory nekdy neskodi...
  • 0

#24 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 0:14

CZECH.TIR napsal/a:

Pekycz napsal/a:

DeathOfRats napsal/a:Obávám se, že pro některé lidi se budou muset na fóru zavést tagy <ironie>, <sarkasmus>...:D

:D:D:D


no ono když se podívám do jiného vlákna, tak prodávání souřadnic finálek není ničím vyjímečným.....


<ironie> Vážně? A já blbec už provýletovala, proluštila a progooglila tolik zbytečného času! To mi úplně uniklo, měla bych to tu číst pozorněji. </ironie>

<sarkasmus>To ale nemění nic na tom, že rozeznat ironii, aniž by člověku museli pod nosem mávat papírem s nápisem "IRONIE", je docela fajn schopnost. Jak se zdá, ty ji nemáš.</sarkasmus>
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#25 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 1:04

Ale abych se taky vyjádřila k tématu - přijde mi encyklopedie geocachingu jako dobrý nápad? Asi ne. Koupila bych si ji? Určitě ne. Při vší úctě, ve dvanácti nemáš na to napsat knihu, a už vůbec ne napsat knihu pro takovou bandu nevděčníků, jako jsou geocacheři. Je vidět, že pořádně nevíš, do čeho se chceš pustit. Napsat a vydat knihu není jenom tak, kromě spousty úsilí do toho musíš vložit i dost peněz a čekat, jestli se ti vrátí. A pro koho by ta kniha měla být? Co by v ní vlastně mělo být? Základní informace o geocachingu? Ty jsou na geowiki, aktuální a zadarmo. Geocaching je hra, kterou si tvoříme sami pro sebe a časem se mění. Psát o tom knihy by příslušelo asi buď nějakému informovanému mudlovi, něco ve stylu: "Představte si, jakými blbostmi se ti lidi nezabývají.", nebo pak někomu, kdo už se v geocachingu pohybuje už dlouho a má větší přehled. Takoví lidé už ale díkybohu pobrali dost rozumu na to, aby je takovéhle myšlenky vůbec nenapadaly. Docela mě pobavila myšlenka nedávat tu knihu do normálních obchodů, aby nepřibylo mudlů. O geocachingu se teď píše na každém rohu a v každém časopise, myslíš, že zrovna vaše kniha by byla takový trhák, že by se na nás náhle seběhli mudlové z celé republiky a chtěli si taky najít svojí keš? Rada na závěr: Šetři tvůrčí potenciál na seminárky a podobné práce...;)
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#26 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 9:51

Jakého žánru by měla být tato kniha? Jestli by to měl být návod na geocaching, tak je to úplně k ničemu, informace se dají najít jinde. Tu knihu bych si nepokupil. Ale dovedu si představit knihu, týkající se geocachingu, která by mohla zajímavá být. Například nějaká sbírka povídek s kačerskou tématikou. K napsání takové knihy však potřebuješ hodně zkušeností.
  • 0

#27 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 10:15

Tak jsem si pročetl diskuzi a pravda je jedna věc:

Cože to chceš vlastně napsat? - z tvého záměru není jasné, jaký styl a obsah by měl knížky být? Návod? Nebo jen historie s fotkama? Nebo nějaký průzkum o kačerech? Či povídka? Zážitky? (kolika máš "bodů"?) Beletrie? Asi především toto bys měl specifikovat a pak se asi k tomu lze vyjadřovat.

nejčastější argument: Proč, když je to všechno na netu? - s tím úplně nesouhlasím, že je to pádný argument proti. Leckdy je jednoduší si vzít do postele, vlaku, MHD knížku a tam si jí číst a hledat odpovědi. Pro hodně lidí je jaksi knížka přívětivější než PC a Internet.

Ale jinak bych si ji pravděpodobně (spíš určitě) nekoupil. A řekl bych, že nejvíce by jí někdo kupoval asi jen jako zoufalý dárek pod stromeček ;)

Nadšení je hezká věc, ale po nadšení musí přijít uvážená rozvaha :)
  • 0

#28 Velekrt

Velekrt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 16:59

Teď jsem sedl za PC a čtu vaše příspěvky.. OK , kniha bude tištěna jen pro V.I.P osoby , kteří to chtějí... Pár lidí znám. Ostatní kdyžtak cca o 3 měsíce později po vydání si ji budou moct stáhnout ve formátu .PDF Nechám teda vytisknout cca 5 ks a zbytek ať si to stáhne :)
  • 0

#29 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 17:03

Hlavně ať to je typograficky správně ;)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#30 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2010 - 17:07

LOL... Encyklopedie geocachingu od 12letyho zacatecnika? Objednavam jeden vytisk na toaletnim papire - jsem schopen zaplatit 3 vyssi cenu nez u standardni rolicky... :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#31 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 8:47

Velekrt napsal/a:
..... kniha bude tištěna jen pro V.I.P.....


Tak na ten výsledek jsem fakt zvědavý :)

Jen jsi nám stále neřekl, jaký to bude styl a co konkrétně bude obsahem.
  • 0

#32 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 13:48

jen aby to nebyl někdo z vás pokročilých pod novým nickem a nedělal si z ostatních legraci :-D ale kdyby ji napsal Fanfulík, pak bych tu knihu bral hned :-D
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#33 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 15:40

Myslím, že pojem KNIHA je v tomto případě dost nadnesený. Když se podíváš, co se o tomto tématu zmiňuje na Groundspeeku, tak je to pár stránek. Popisy GPS zařízení, programů, významy některých zažitých akronym nebo principy šifrování jsou dostatečně popsány na příslušných webech. Nechápu, co by v té KNIZE bylo navíc. Já rovnou říkám, kašli na to.
  • 0

#34 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 16:31

ubuster napsal/a:
... Já rovnou říkám, kašli na to.


Proboha proč by na to měl kašlat? Podle mě bychom neměli hasit jeho nadšení.

Protože:
Procvičí se v gramatice i ve slohu.
Naučí se něco o zlomu a DTP.
Ale hlavně zjistí, zda dokáže dodělat co si usmyslel.
Je sice riziko, že to bude blábol, ale ani pak se svět nezboří.

Já si jedno PDFko objednávám a držím mu palce.
  • 0
Nepropadejte panice!

#35 BakaGaijin

BakaGaijin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 18:16

ubuster napsal/a:
Myslím, že pojem KNIHA je v tomto případě dost nadnesený. Když se podíváš, co se o tomto tématu zmiňuje na Groundspeeku, tak je to pár stránek. Popisy GPS zařízení, programů, významy některých zažitých akronym nebo principy šifrování jsou dostatečně popsány na příslušných webech. Nechápu, co by v té KNIZE bylo navíc.


To bych si v zasade dovolil odporovat. Prece jen je dost lidi, ktery radsi ctou na papire nez na monitoru. Sam jsem si koupil na zacatku svy kariery o geocachingu asi pet nebo sest knizek (nojo, ja kupuju knihy ale furt a mam jich relativne hodne...) a jakkoli se rekneme z 80% jejich obsah kreje a samozrejme se asi vsechno, co v nich stoji, da najit na webu, nijak toho nelituju. A takovejch lidi je urcite vic, jinak by nikdo jen trochu hospodarsky uvazujici zady podobny tituly nevydaval. Kdyz se podivas na Amazon, tak knih k tematu je uz neprehledny mnozstvi.

Pekna informativni kniha je The Complete Idiot's Guide to Geocaching, 2nd Edition. V nemcine, ktera je mi prece jen o fous blizsi, je vyborna Geocaching Abenteuer: Verstecken und Finden mit GPS a naprosto genialni, jakkoli jsem byl ze zacatku proklate skeptickej, je Aufzeichnungen eines Schnitzeljägers: Mit Geocaching zurück zur Natur od Hoeckera, nemeckyho kabaretisty, kterej popisuje svoje zazitky.

Takze tvrdit, ze by to nikoho nezajimalo, bych rozhodne netvrdil, ba byl bych dokonce ochotnej se vsadit o cokoli, ze spis driv nez pozdejc se objevi i nekolik (skutecnejch) knih v cestine.
  • 0

#36 Velekrt

Velekrt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 20:13

Tak a je to tady ! Pustil jsem se do psaní , PDFko bude dříve , neboť kniha se musí naformátovat do A5 a odstranit obrázky a další věci . Knihu vypustím nejméně za 1 měsíc :) Dopíšu odkaz :)
  • 0

#37 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 21:24

Doufam, ze to pises aspon v TeXu, aby to melo uroven :D
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#38 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 21:29

LuLuk napsal/a:
Doufam, ze to pises aspon v TeXu, aby to melo uroven :D

Jj, se hodí naučit :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#39 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 8:31

Tak ale upřímně jsem na to fakt zvědavý, sice se výsledku dost bojím, ale třeba mě to mile překvapí :) Držím palce!
  • 0

#40 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 9:52

LuLuk napsal/a:
Doufam, ze to pises aspon v TeXu, aby to melo uroven :D


V TeXu se nepíše. V TeXu se formátuje.
Píše se v gvim. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama