Přejít na obsah


Fotka

poVÍNE oKOLO HRADIŠTA - NEBUDE!?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
83 odpovědí na toto téma

#21 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 23:27

Můj poslední příspěvek, v další diskuzi již zde na toto téma pokračovat nebudu, autorka má možnost si o akci se mnou promluvit pomocí Reviewer note, případně mailem.
Pravidla jasně říkají, že:

Event cache jsou setkání otevřená všem geocacherům a pořádaná geocachery. Jakkoli může být koncert, burza, radioamatérský polní den nebo městem pořádaný ohňostroj zajímavý pro geocachery, takové události nejsou vhodné k přihlášení jako event cache, protože organizátoři a cílová skupina návštěvníků nejsou geocacheři.

Jak vidíte, z tohoto pravidla slevujeme ve prospěch některých akcí, které je možné pořádat jako cacherské, ale zároveň je nelze pořádat bez přidružení k nějaké mudlovské akci - klasicky jsou to ony bály.
Rozhodujícím dělítkem mezi tím, zda může být takovýto k nějaké akci přidružený event schválen je to, zda na něm převažují "cacherské" prvky.
Uznán tedy nebude takový, kde bude pouze položený logbook, a pak, ať se již každý účastní oné mudlovské akce.
Takže pokud to autorka udělá podobně, jako u Cykloeventu, tj. bude to ORGANIZOVANÉ, pak není problém jej pustit. Pro upřesnění, co se např. myslí oním slovem "organizovaný": cacheři se zapíšou do archů jednotl. tras a pojedou spolu, každou skupinu povede některý z organizátorů, který bude cestou ukazovat zajímavosti, cacheři budou odlišeni od mudlů, cestou budou probíhat cacherské soutěže atd. atd. atd. Pro porovnání se podívejte právě na onen Cykloevent.
Z výše uvedeného vyplývá, že z listingu musí být jasně patrné, že takovýto event má skutečně nějaký program, nikoliv, že jedna osoba drží koupený blok na otisknutí razítka a tím její veškerá invence končí.
  • 0

#22 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 23:39

Kdy už si ti revieweři přerozdělí ty kraje? Já už nechci Darka z Prahe, ale nějakého Moraváka ať ho možem opit slivovicou nebo vínečkem :P A neříkej ty študente, že si Moravák, protože takové ty pražské naplaveniny jsou nejhorší ;) A to jsem k tobě ještě milý, protože necelého půl kiláku od tvého přechodného bydliště stojí bývalý větrný mlýn B)
  • 0
www.povetrnik.cz

#23 Taura

Taura

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 23:43

weselka napsal/a:
Kdy už si ti revieweři přerozdělí ty kraje? Já už nechci Darka z Prahe, ale nějakého Moraváka ať ho možem opit slivovicou nebo vínečkem :P


weselko, bacha, hlavně ORGANIZOVANĚ! :D
  • 0

#24 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 23:51

doufám, že vše dobře dopadne, listing bude upraven tak, aby vyhověl této logice :(. ráno moudřejší večera, nemá smysl to hrotit, slovíčkařit, ale naopak hledat schůdné řešení.
  • 0

#25 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 8:05

mirotiro napsal/a:
tuto sobotu proběhl 2. ročník eventu skrýše... je to orientační běh, kde startují mudlové i kačeři... a nebyl žádný problém... jinak bych zamkl a přesunul do vlákna reviewer, aby si toho patřiční všimli...


To, že nebyl žádný problém si myslíš jen ty ;) už první ročník jsem se z autorem dost dlouho přel a tento druhý ročník jsem pustil už jen pro to, že se na podobné hádky ....a uraženecké kecy na fórech cítím dost starej ;).
Teď vážně...v tomto případě musím říct, že ač autor má jako event uznanou akci pořádanou primárně pro mudly (orientační běžce), tak je faktem, že jí sám pořádá (nevyužívá tedy jen nápad či akci někoho jiného) a že cacherů je tam více než mudlů a také, že mají svou samostatnou kategorii. Proto jsem tento event ochoten tolerovat. Protože minimálně je splněno to, že event pořádá cacher (i) pro cachery a mudlové jsou (v rámci možností) "separováni".

Ono je to dost individuální možná jste tu teď mírně rozmrzelí, že nějaká akce neprošla a chcete ukázat na naší benevolentnost při jiné akci. Víte ono to musí bejt vyvážený a musí být vidět, že se autor nápadu nějak snaží a né se jen "veze"... byl puštěn například i radioamatérský polní den (který je v pravidlech přímo výslovně jmenován) což mě zaujalo a podíval jsem se na to detailněji, ale autoři toto připravili opravdu jako samostatnou akci, jen pro cachery, kde byli mudlové využiti jen jako vzdálené protistanice... prostě se dá, když je snaha cacherem něco pro cachery udělat.

Samo možná někteří z vás přemýšlí, že by mohli použít styl, já s reviewery vyjebu, nenapíšu jim to narovinu či něco zamlčím, oni přece nemohou vědět o každé akci co pořádá nějaká organizace či město bo obec v okolí. Nejste tím proti nám, ale jste sami proti sobě. Odpovězte si tu sami...chcete eventy stylu, projdu si co kdo pořádá v okolí a na to, co mě zaujme, přijdu z logbookem. Nebo se vám zamlouvá styl, "hele Franto ty děláš ten geocaching a my potřebujem na akci nahnat pár lidí, aby byly dotace od obce, hoď nám to k vám na web jako event".
Tak se vám to líbí, to chcete? Pokud odpovíte ne, tohle nechceme, uvažujete správně a v souladu s myšlenkami gc.com.
  • 0
ICQ: 340776686

#26 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 8:14

Zegga napsal/a:
PS: a co CITA kde se kačeři jen připojují k místním či jiné organizaci?


Smyslem CITO eventů je mj. ukázat na to, že cacheři nejsou jen nějaká banda podivnejch týpků, ale že mohou být společnosti jako takové i užiteční a tak z logiky věci jsou v tomto případě mudlové vítáni.. protože my přece o své vyjímečnosti a užitečnosti, narozdíl od mudlů, víme ;)
  • 0

#27 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:11

Když se mě jeden s organizátorů eventu svěřil s problémem a ptal se na radu, hned jsem zavrhl to jednání za zády a vyjebávání s revíwry. To není můj styl. Ale jelikož jsem to neschválení nechápal, volil jsem cestu diskuze tady, ať se k tomu vyjádří ostatní včetně samotných rew. Hodně potencionálních ownerů eventu aspoň teď ví na co si dát pozor ;) Spolupořadatelem Uzavírání (Otevírání) vinařských cyklostezek je POMATEAM. Není sice moc aktivní, ale ví vo co go. Akce je sice primárně určena mudlům, ale právě proto byli kačeři odlišeni ozdobenými koly, jeli pohromadě (po skupinkách), lovili keše, probíhala ryze kačeří soutěž o nejkrásněji vyzdobené kolo a hlavně byla afterparty kačer only v hospodě, kde pivo nebylo zadarmo. Jen se snažím revíwry umlátit argumentama :) Věřím, že organizátoři se nenechají odradit prvním neúspěchem a společně to nějak vykomunikují a my si budeme moci protáhnout tělo na super cykloeventu s vínem zadarmo. Držím vám palce a přeju pevné nervy.
  • 0
www.povetrnik.cz

#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:18

ad CITO: a krome toho oduchylovani :) ... ono s tim citem je to zaroven tak, ze nekdo ten nasbirany bordel odvezt musi (jaksi by to nemelo bez skladky ten spravny efekt :P). ten nekdo je samozrejme obec, tezko bude organizator vybirat na citu 3000 za kontejner. a ted zalezi, jestli se vam podari dohodnout na obecnim/mestskem uradu, ze pro nasbirany bordel prijedou, kdy si pisknete, nebo vam reknou, ze to musite usporadat ten a ten den, kdy to zaroven poradaji oni a budou jezdit s kontejnery.
  • 0

#29 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:29

Kdybych měl toto nějak od srdce komentovat, tak bych musel být sprostý... Takže alespoň takto: 1. Sraz na úvodních souřadnicích spolu s účastníky mudloakce. 2. Společná projížďka vybrané trasy. 3. Logbook až na konci na předem určeném místě. 4. Následná afterparty v určené hospodě. Co je na tom sakra špatně? Předchozí vlákno jsem trpělivě pročetl a stejně jsem se to nedozvěděl. Zrušte všechny eventy pořádané v hospodách z důvodu, že se jedná o komerční akci (vždy je tam někdo, kdo trží) a pak to bude v pořádku, rád dojdu i někam na palouk k ohni, ale tady tato snaha o "soulad s pravidly" už mně přijde jako hodně ujetá.
  • 0

#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:52

Hodně ujetý je taky řešit na fóru něco, co je ve fázi JEDNÁNÍ s reviewrem :( zavání to uvažováním -- no, spíš vydíráním -- ve smyslu "tak ty mi to nechceš dát, tak já na tebe poštvu HLAS LIDU". Bezva finta. :( Místo aby si v klidu probrali co kde kdy a proč a zkusili se dohodnout... a vzhledem k tomu, že to tu NEOTEVŘEL OWNER, ani k tomu nakonec neměl prostor. Takový demogratický. Že s tím retrívři neseknou. Takovejdle materiál. Na druhou stranu je ovšem pravda, že ve výsledku je tahle diskuze zatraceně poučná, nebo ještě lépěji naučná. Tak nevim. Nekorektní začátek, mimořádnej přínos. A teď si vyber... B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 10:35

Dain a Olik napsal/a:
ad CITO: a krome toho oduchylovani :) ... ono s tim citem je to zaroven tak, ze nekdo ten nasbirany bordel odvezt musi (jaksi by to nemelo bez skladky ten spravny efekt :P). ten nekdo je samozrejme obec, tezko bude organizator vybirat na citu 3000 za kontejner. a ted zalezi, jestli se vam podari dohodnout na obecnim/mestskem uradu, ze pro nasbirany bordel prijedou, kdy si pisknete, nebo vam reknou, ze to musite usporadat ten a ten den, kdy to zaroven poradaji oni a budou jezdit s kontejnery.


No, tak se to tu bere, protože to vidíme jako rozumné řešení. Co se pravidel týče (CITO events are set up and sponsored by geocachers – not by other organizations. ) tak v jinejch krajinách se musí organizátoři (či účastníci eventu) postarat o likvidaci odpadu sami a na vlastní náklady! Tady alespoň vidíte, že se snažíme pravidla dost změkčit a přizpůsobit místním reáliím (ono dohodnout se z úřady je mnohdy mnohem težší než ten odpad zlikvidovat) to já píšu jen až tady zase bude někdo vykřikovat jak amíkům lezeme někam a jak moc jsme přísní.

Jenže ono je to tu jako s tím "podáním prstu, které vede v důsledku k utržením celé ruky" takže OK, ústupky ano, ale rozumné a opodstatněné.
Nicméně tohle "vydírání" stylem hodím to do fóra klidně může vést k tomu, že se řekne OK... hoď te si to na gc.com appeals a tam vám garantuju, že neprojde nic co vám tu po rozumné (a to rozumné zdůrazňuji) dohodě ještě pouštíme. Pochybuji, že tenhle styl, co tu byl zvolen je zrovna příklad rozumného vyjednávání a dohody. Finále bude jaké? Po upozornění na appeals dostanem od "šéfů" vynadáno za to že jsme příliš "hodní", takže to budem muset "utáhnout" ještě víc a vám se cache nepustí. Ale jak říkám, pakárnu si každý dělá sám...
  • 0

#32 Skupec Reviewer

Skupec Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 10:46

Ahoj lidi, kolega DLR i GHR vám předložili všechny karty na stůl, proč event nejde schválit. Když jsme se včera o eventu radili a ostatní kolegové chtěli slašet můj názor, bral jsem to jako kulišárnu a málem jako zkoušku mé připravenosti. Event jsem neschválil pro viz výše uvedené. Teď si dovolím dva úhly pohledu, ještě si to mohu dovolit, služebně mlád jsem, zdravý taky...:). Ještě si pamatuju, co je to být kačerem:):) Reviewer Svolává akci, kterou vymyslel někdo jiný. Na náměstí řeknu ahoj, dojdu ke stolíku organizátorů akce, ne eventu, ty mi nic nenabízí, vyberu si trasu, zaplatím osmdesát korun, dostanu koštovku, navléknu si bílé ponožky (to je povinné odlišení od mudlů) a vyrážím pít. Na kole. Smí se to? Ty brďo, asi určitě ne. Jak to mají ošetřené? No nic , tak dále. Přijedu, na náměstí se napíšu do logbooku. Pak půjdu do hospody. Jaká je zatím zásluha na eventu? Listing, logbook na konci a zamluvení hospody. Kde jsou možnosti ubytování pro přespolní? Jen tak mimochodem, jak se tváří právo na organizátory akce tohoto charakteru nebo adrenalinového ražení, pokud se někomu něco na kole po alkoholu stane? Já v tom ještě jasno nemám. Neznámý kačer Lásko, v UH je event, že prý tam otvírají vinařské stezky. Pojedeme? Ale event je až večer. To neva, tak se projedeme na kole, popijeme a večer se zastavíme na eventu. Na náměstí řeknu ahoj, dojdu ke stolíku organizátorů akce, ne eventu, ty mi nic nenabízí, vyberu si trasu, zaplatím vosumdesát vočí, dostanu koštovku, navléknu si bílé štrupny (mimochodem dobrý nápad), koukám kdo je taky v bílém, abych s ním mohl popít a zachlastat a vyrážím na trasu. Večer si uklidím kolo do místa ubytování a napohodu si večer dojdu na event. Ráno se s ostatními kačery probudím z kocovinou zařvu šajze a razím dom. Bezva event ne děcka? Co tím chci říci. Pravidla nám nedovolují event schválit v takové podobě jak vyšel. Snažím se být tím vyjednavačem, ten co nese bílé prostěradlo na klacku. Mír, prosím mír... V listingu přeci může být to, že se před eventem město,vinaři, konají nějakou akci, pokud na tu akci pojedete vemte si bíle fusky ať se poznáme, a večer vás zveme na event. Kdo chce ubytování, jaké jídlo, kde schovat kola. To je zajištění eventu, ten servis, ta organizace.Ale ne primárně event pořádaný městem nebo vinaři. Promiňte, pletu se? Ale dáváme už druhý, faktem je že stejný návrh, na řešení. Osobně si myslím, že by zde měli emoce přestat a problému se měli věnovat strany zúčastněné. Proto prosím autory eventu, aby listing předělal a kolegu DLR aby nahlížel na event tvrdě, ale spravedlivě, jak je ostatně jeho zvykem. Prostor tu je. To asi stačí. A jen tak mimochodem, s přítelkyní přijedeme stejně. Pokud tedy může přijet naplavenina z Prahy:):) . Tam mě opít můžete, nechám se. Jo a ještě něco. Je vám jasné, že to nyní nejde pustit ani náhodou. Že si jako revieweři musíme stát za názorem. To by pak nastala anarchie.
  • 0

Skupec Reviewer


#33 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:39

"z tohoto pravidla slevujeme ve prospěch některých akcí, které je možné pořádat jako cacherské, ale zároveň je nelze pořádat bez přidružení k nějaké mudlovské akci" a "vzhledem k finanční náročnosti zajištění takovýchto akcí nelze předpokládat, že by cacheři dokázali komplet zaplatit pronájem sálů, hudbu atd. jen pro své účely, proto se zde přidružení toleruje." Poněkud nechápu, proč se stejný pohled nevztahuje na vinný Event :-), je to akce velká, která je jistě organizačně náročná a proto by ji pouze kačeři obtížně zvládali. Oproti Geo-kde-co má jednu zvlášnost, takřka nelimitovaný počet účastníků. Na rozdíl od geopiv, školení a dalších akciček pro dvacet kámošů. PS: CITO jsem zmínila právě pro to, že je to ukázka jak kačeři a mudlové mohou koexistovat, ba dokonce spolupracovat. Je fajn že jste pochopili...
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#34 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:46

Geohorse Reviewer napsal/a:
Teď vážně...v tomto případě musím říct, že ač autor má jako event uznanou akci pořádanou primárně pro mudly (orientační běžce), tak je faktem, že jí sám pořádá (nevyužívá tedy jen nápad či akci někoho jiného) a že cacherů je tam více než mudlů a také, že mají svou samostatnou kategorii. Proto jsem tento event ochoten tolerovat. Protože minimálně je splněno to, že event pořádá cacher (i) pro cachery a mudlové jsou (v rámci možností) "separováni".


A jéje už je to tady :D Sice je možné, že je hlavní organizátor akce je cacher (ostatně mudla je už dnes druh na vymření) nicméně je to o té hlavní cílové skupině lidí, které má akce oslovit... a to musí bejt cacheři.
Když to řeknu velmi jednoduše, (né, že mě budete zase chytat za slova :D ) na akci uznané jako event by měli být cacheři v jednoznačné převaze, nikoliv naopak. Myslím, že je to velmi jednoduchá základní pomůcka co jo a co ne, pro pořadatele eventů.
Tady ten zmíněný orieťák měl kategorii zamířenou jen a pouze na cachery a jejím cílem byli cacheři, ač byla akce jako celek určená resp. zapsaná (asi jsem se špatně vyjádřil) do poháru pro OB tak cacheři měli ve své kategorii jasný předpoklad převažovat a i tak uznávám, že jsem tam trochu přivřel oči. Je o té míře rozumného ústupku jak jsem tu už psal. Nemlaťe mě, ale např. filmovej festival v K. Varech jako event nepustím ani i když mě bude pan Bartoška přesvědčovat, že je cacher ;)
  • 0
ICQ: 340776686

#35 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:52

1) obdivuji organizátory že vůbec mají chut něco dělat a doprošovat se o zdravý rozum 2) pokud ano, vyhlásila bych vlastní akci, zcela identickou a ve stejné lokalitě i čase, to je ale náhodička, že? Do listingu se jistě vejde upozornění že akce je souběžná, upozorňující kačery aby se přiřadili k té správné skupině. Nepřipadá Vám to absurdní?
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#36 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:07

pozorjed napsal/a:
to weselka: to víš, kdyby bylo v názvu GeoBeer, GeoHospoda či něco podobného, tak to projde, ale dobré víno není pro každého :P

To neni pravda!! B)

syselpolni napsal/a:
Zrušte všechny eventy pořádané v hospodách z důvodu, že se jedná o komerční akci (vždy je tam někdo, kdo trží) a pak to bude v pořádku, rád dojdu i někam na palouk k ohni, ale tady tato snaha o "soulad s pravidly" už mně přijde jako hodně ujetá.

V patek Te cekam, jestli teda jen nekecas na foru ;) GC23N3Q
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#37 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:08

Zegga napsal/a:
1) obdivuji organizátory že vůbec mají chut něco dělat a doprošovat se o zdravý rozum

2) pokud ano, vyhlásila bych vlastní akci, zcela identickou a ve stejné lokalitě i čase, to je ale náhodička, že? Do listingu se jistě vejde upozornění že akce je souběžná, upozorňující kačery aby se přiřadili k té správné skupině.

Nepřipadá Vám to absurdní?


Ano, je to absurdní a nejvíce mně připadá, že tu pakárnu si opravdu každý dělá sám a to třeba i svým výkladem pravidel (včetně toho CITO).
Že se takováto úředničina a vydrbávání s pravidly (navíc spíše jen s jejich výkladem) musí tahat i do gc je ovšem převeliká škoda, bohužel, svět tímto směrem kráčí.
  • 0

#38 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:10

a já zase doufám, že organizátoři eventu najdou sílu dotáhnout organizaci do konce, přidají nějaké ty "eventové" prvky, nejlépe s pomocí reviewerů. Ti přimhouří oko, povznesou se nad zdejší debatu, přidají radu.
Argumentace, že ten či onen event nesplňuje tu či onu podmínku je snad malichernost, vždyť smyslem bylo potkat jiné kačery, ne úplně náhodou na náměstí nebo v Tescu, ale trochu organizovaně buď na samostatné akci nebo v rámci jiné akce (ano, byl jsem na několika eventech, kde kačeři byla menšina, ale nám to vůbec nevadilo :P )

A případně někdo z povolaných udělá resumé do wiki http://wiki.geocachi.../Založení_cache
  • 0

#39 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:11

Zegga napsal/a:
PS: CITO jsem zmínila právě pro to, že je to ukázka jak kačeři a mudlové mohou koexistovat, ba dokonce spolupracovat. Je fajn že jste pochopili...

Promiň, ale tam nebylo co chápat ;) CITO bylo pro to prakticky vymyšleno.

Stále se tu vytrácí ta hlavní myšlenka.... a tou není to, že na eventu nesmí být mudla nebo se nesmí spolupracovat s mudlou, s tím nikdo problém nemá. Problém je jinde...
  • 0

#40 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:14

V patek Te cekam, jestli teda jen nekecas na foru ;) GC23N3Q


Milé!, ale pro mně trochu z ruky.
Ale už jsem si říkal, že se tam na Vás někdy budu muset zajet podívat ;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama