Přejít na obsah


Fotka

Fotodokumentace nových kešek podruhé


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
154 odpovědí na toto téma

#21 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 23:49

Pane Makovče tady se jedná hlavně o keších v podzemí.
  • 0

#22 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 23:49

hplus napsal/a:Skupcuv inovativni pristup se mi libi, drzim palec!


Ale proč ne, napadají mě výhody Skupcova přístupu. Třeba se už nebude stávat, že majitel keše předá FTF-kářům keš, aby mu ji dali na místo, že to nestihl. Ale neměl by stanovovat neodůvodněné právně nesmyslné podmínky zakazující keše v podzemí. Zejména když jsou schvalovány keše na mostech, které jako nevhodné uvádí v pravodlech groundspeak. (Pozor, to není výzva k likvidaci mostových keší, jsem si vědom, že lokálně lze pravidla změkčit.)

Pokud by se mělo dodávat víc návodných informací k odlovu keší, pak by bylo už skutečně nutné, aby se Sutech vzdal FTF lovů. Už takhle je to nevhodné a pokud by dostával ještě návod, tak se všichni, kdo se o FTF pokoušejí, mohou na tuhle disciplínu zcela vykašlat.
  • 0

#23 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 23:54

Ještě pro pana H retarda. To v původním vláknu není návrh ale hotová věc. O návrhu tam není ani slovo.
  • 0

#24 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 0:46

Dpman napsal/a:
Ještě pro pana H retarda. To v původním vláknu není návrh ale hotová věc. O návrhu tam není ani slovo.

Jsem rad, ze zrovna Tebe vzdycky a bezpecne vytocim. B) "Mistre" :P
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#25 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 3:59

Ac chapu Skupcuv umysl, tzn. zkvalitnit kese, tak se obavam, ze muze radne narazit. Nemuze to totiz po nikom vyzadovat a to je to zasadni. Muze se najit nejaky jesita, kteremu Skupec nebude chtit schvalit kes jen kvuli nedodani fotky, a dotycny se hned obrati na Groundspeak. Nedokazu si predstavit, jak by se to resilo z ustredi. Na ci stranu by se panove ze Seattlu asi pridali. Souhlasim s tim u kesi u mostu (aby se reviewer presvedcil, ze na neho neni treba lezt) a vubec treba u vetsiny 5 kesi. I kdyz by nebyly duvody je neschvalit. U tech novacku to je blbost. Fakt je chcce Skupec "otravovat" a chtit po nich fotku, kdyz treba nemaji ten digitalni fotak (coz by bylo vzacne ho v rodine nemit, ale stat se to muze), jen kvuli domence, ze tu kesku zapomneli ulozit?? A to, ze par FTFkaru jde obcas na prazdno neni argument. Stat se to proste muze. Musi to brat jako riziko "povolani" B) Nestava se to podle me tak casto, aby se tim otravovali vsichni poradni zacatecnici.
  • 0

#26 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 6:38

Aby nedošlo k mýlce - Skupcův návrh a postoj se mi líbí, pokud ho aplikuje pouze u evidentních nováčků za účelem kontroly uložení a kvality keše, nebo u případu, kdy bude mít oprávněné pochybnosti z hlediska pravidel Groundspeaku (keš v soukromé budově, mosty, blízko kolejiště, ...) Nelíbí se mi ale, pokud by toto bylo vyžadováno u všech a kofrontováno vůči zákonům podle výkladu reviewera. Viz. třeba ono podzemí nebo skály.
  • 0

#27 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 6:46

Tak nějak jsem zjistil, že mě baví spíš zakládat, než hledat. A i když ještě nemám nalezenou stovku, mám založeno šest keší, které si z 99,9% kačeři docela pochvalují. Naštěstí Bohemian, TrainTour a DarkLord žádné fotky nepotřebovali... možná je Skupec taky časem nebude potřebovat. Jen aby se to nezhoršovalo - začíná to fotkama, co bude dál? Potvrzení domovního důvěrníka? Jistě by to reviewerovi ulehčilo rozhodování...
  • 0

#28 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 6:59

akryx napsal/a:
Udelej nekomu dobre a on ti obs*re plot.
Ja to vidim tak, ze je to mineno dobre, aby se predeslo problemum pri zakladani nekym, kdo do toho jeste nevidi uplne jak ma. Ostatni necht to nechaji plavat a pokracuji v zakladani jako driv a az prijde nejaky problem pri schvalovani, poresi se.


Lépe bych to nenapsal. Takže se pod to jen podepíšu z dovětkem rozčilujete se tu zbytečně, jednak Groundspeak sám přitvrzuje (zrovna včera jsme jim museli vyplňovat nějakej "psychotest" ;) ) a tlačí na nás abychom review dělali méně "free" (vaše naříkání tady na gc.cz jak se obávám gc.com asi nezohlední) a druhak tu stejnak děláte z komára velblouda. Takže klid, není třeba už teď stahovat kalhoty, brod je ještě daleko ;).
  • 0
ICQ: 340776686

#29 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:02

Myslím že to zbytečně řešíte a hledáte v tom něco co tam není. Jak jsem pochopil, jedná se opravdu o nováčky, takže pánové s tisícovkami nálezů jen mlátí prázdnou slámu. Fotka reviewerovi jednak ukáže jestli je cache na místě, druhak může dát nováčkovi cílenou radu co je na keši špatně (a to ne jen z hlediska pravidel). Celkově to vidím jako dobrý krok, jen tu práci teda Skupcovi nezávidím.
  • 0

#30 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:09

No ja v tom celem "děni" vidim jeden horsi obecny problem. Jsou dana psana pravidla hry, ktera by se mela dodrzovat. A pak se jeden z "rozhodcich" rozhodne vytvaret pravidla vlastni... Z jeho pohledu "Proc ne.." je prece rozhodci a ma MOC nad hraci. To spatne je, ze on jde prikladem v nedodrzovani pravidel hry. A podle nej, a jeho prikladu, si pak vsichni delaji co chteji ... :( Ale priznejme si, ze tohle je dnes bohuzel obecny stav nasi spolecnosti, takze proc by ta jeji cast "vymezena" geocachingem mela byt vyjimkou...
  • 0

#31 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:14

petegeo napsal/a:
Jsou dana psana pravidla hry, ktera by se mela dodrzovat.
A pak se jeden z "rozhodcich" rozhodne vytvaret pravidla vlastni...
...
Ale priznejme si, ze tohle je dnes bohuzel obecny stav nasi spolecnosti, takze proc by ta jeji cast "vymezena" geocachingem mela byt vyjimkou...


A kde jsou napsaná pravidla pro "rozhodčí"?

a nekoukej na ten svět tak černě ;)
  • 0

#32 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:18

Parkis napsal/a:
Myslím že to zbytečně řešíte a hledáte v tom něco co tam není. Jak jsem pochopil, jedná se opravdu o nováčky, takže pánové s tisícovkami nálezů jen mlátí prázdnou slámu. Fotka reviewerovi jednak ukáže jestli je cache na místě, druhak může dát nováčkovi cílenou radu co je na keši špatně (a to ne jen z hlediska pravidel). Celkově to vidím jako dobrý krok, jen tu práci teda Skupcovi nezávidím.

Jen me mrzi, ze Skupec "zamknul" vlakno aniz by odpovedel na to, jak je to s temi fotkami co zustanou v galerii po smazani logu, jak to vyzkousel Semik75. Tak snad to tam jeste doplni...
A za druhe si nejsem jist, ze to jeho za cas "zapadle" vlakno si prectou prave ti nezkuseni novacci s 6 nalezenymi a prvni zakladanou, kdyz si neumi precist ani pravidla... :(
  • 0

#33 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:23

petegeo napsal/a:
No ja v tom celem "děni" vidim jeden horsi obecny problem.

Jsou dana psana pravidla hry, ktera by se mela dodrzovat.
A pak se jeden z "rozhodcich" rozhodne vytvaret pravidla vlastni...


Můžeš být prosím konkrétní? To že požaduje fotku cache je myslíš jeho vlastní pravidlo?
  • 0

#34 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:27

petegeo napsal/a:
Jen me mrzi, ze Skupec "zamknul" vlakno aniz by odpovedel na to, jak je to s temi fotkami co zustanou v galerii po smazani logu, jak to vyzkousel Semik75. Tak snad to tam jeste doplni...

ano to je velký problém a obávám se že pro nováčky obtížně řešitelný

A za druhe si nejsem jist, ze to jeho za cas "zapadle" vlakno si prectou prave ti nezkuseni novacci s 6 nalezenymi a prvni zakladanou, kdyz si neumi precist ani pravidla... :(

proto jsem že mu tu práci nezávidím, každému to bude muset psát zvlášť... ale dal se na vojnu, tak ať bojuje ;)
  • 0

#35 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:31

Geohorse Reviewer napsal/a:

Můžeš být prosím konkrétní? To že požaduje fotku cache je myslíš jeho vlastní pravidlo?


To, že zakazuje podzemní keše je Skupcovo vlastní pravidlo.
  • 0

#36 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:38

harald.cz napsal/a:

Geohorse Reviewer napsal/a:

Můžeš být prosím konkrétní? To že požaduje fotku cache je myslíš jeho vlastní pravidlo?


To, že zakazuje podzemní keše je Skupcovo vlastní pravidlo.


Takže tohle je ten problém jo? Já se ptám konkrétně, protože mě zajímá co přesně vám vadí. Nadpis threadu je Fotodokumentace nových kešek podruhé a já si pro zachování duševního zdraví nechci pročítat fórum celé, takže se ptám takto.

Takže debata není o problému, že reviewer může požádat o fotografii cache, ale o tom, že napsal, že je zákaz podzemních cache.... chápu to správně?
  • 0
ICQ: 340776686

#37 harald.cz

harald.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:45

Geohorse Reviewer napsal/a:

harald.cz napsal/a:

Geohorse Reviewer napsal/a:

Můžeš být prosím konkrétní? To že požaduje fotku cache je myslíš jeho vlastní pravidlo?


To, že zakazuje podzemní keše je Skupcovo vlastní pravidlo.


Takže tohle je ten problém jo? Já se ptám konkrétně, protože mě zajímá co přesně vám vadí. Nadpis threadu je Fotodokumentace nových kešek podruhé a já si pro zachování duševního zdraví nechci pročítat fórum celé, takže se ptám takto.

Takže debata není o problému, že reviewer může požádat o fotografii cache, ale o tom, že napsal, že je zákaz podzemních cache.... chápu to správně?


Mohu mluvit jen za sebe, ale ano, v tom je největší problém. Už jsem dříve ve vláknu navrhpval, že seženu vyjádření právníků, když Skupec řekne na základě jakých předpisů k tomuto názoru došel. To platí. Ale těžko polemizovat když neuvede proč se to domnívá.

Ve fotodokumentaci jinak vidím i výhody, jak jsem psal výše. Tam v zásadě problém nevidím.
  • 0

#38 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 7:57

Nápad fotodokumentace se mi celkem líbí, zejména aby byla jistota že cache je skutečně fyzicky na místě a také aby reviewer dokázal nováčkům včas rozmluvit některé vyložené hlouposti, které by jinak nebyly zřejmé (nevhodný kontejner, exponované umístění atd.). Je samozřejmě otázkou, jak k tomu budou revieweři přistupovat. Obávám se ale, že se od kontroverzních cachí typu cache na střeše administrativní budovy kyvadlo překyvuje na opačnou stranu k předposranosti. Já osobně bych například neměl nic proti cachi na mostě, pokud není na hledače odevšad vidět a nevadila by mi ani cache ve vojenském prostoru na Brdech, kde vojenská policie pohyb civilistů o víkendech toleruje. (jaký je vlastně problém s focením? Mobily umí standardně fotografovat už pěkných pár let)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#39 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 8:03

harald.cz napsal/a:

Geohorse Reviewer napsal/a:

harald.cz napsal/a:

Geohorse Reviewer napsal/a:

Můžeš být prosím konkrétní? To že požaduje fotku cache je myslíš jeho vlastní pravidlo?


To, že zakazuje podzemní keše je Skupcovo vlastní pravidlo.


Takže tohle je ten problém jo? Já se ptám konkrétně, protože mě zajímá co přesně vám vadí. Nadpis threadu je Fotodokumentace nových kešek podruhé a já si pro zachování duševního zdraví nechci pročítat fórum celé, takže se ptám takto.

Takže debata není o problému, že reviewer může požádat o fotografii cache, ale o tom, že napsal, že je zákaz podzemních cache.... chápu to správně?


Mohu mluvit jen za sebe, ale ano, v tom je největší problém. Už jsem dříve ve vláknu navrhpval, že seženu vyjádření právníků, když Skupec řekne na základě jakých předpisů k tomuto názoru došel. To platí. Ale těžko polemizovat když neuvede proč se to domnívá.

Ve fotodokumentaci jinak vidím i výhody, jak jsem psal výše. Tam v zásadě problém nevidím.


No já tady vidím, že v předchozím threadu o keších v podzemí napsal:

Cituji: "Tyto kešky si budu velice, ale velice dobře promýšlet. Je pravdou, že bych toho dost neschválil. Ale nemám problém lokalitu navštívit a nemám problém žádnou lezecí nebo podzemní cache překontrolovat osobně. Obecně je přístup do podzemí zakázán. Do jakéhokoliv podzemí. Železitá štola je vytesaná v pískovci a je po většinu rohu vlhká. Tady jsem se vzdáleně řídil pravidly pro pískovcová lezení, která jsou aplikovatelná v určité míře i na Petřín."

Kde je v tomto uvedeno, že striktně zakazuje podzemní keše?
Já to chápu tak, že je bude schvalovat z větším rozmyslem a nepustí cokoliv. Např. cache v tunelu, který je zimovištěm netopírů nepustí (na prozdíl od Opencachingu) a tady s tím osobně nemám vůbec problém...vy ano a proč?

Myslím, že nebude problém z nějakým volně přístupným betonovým bunkrem, nevyužívaným tunelem a podobně, ale asi bude problém z nějakou krápníkovou výzdobou... zimovištěm netopírů... atd.
Osobně nevidím jako dobrý nápad např. odpadní stoku. U jedné, již zde jmenované cache vím o pár cacherech, kteří to odnesli průjmy a dokonce několika měsíčními zdravotními komplikacemi, ale zde je za nemyslícího spíše owner než reviewer. Takže tak.
  • 0
ICQ: 340776686

#40 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 8:16

Geohorse Reviewer napsal/a:

petegeo napsal/a:
No ja v tom celem "děni" vidim jeden horsi obecny problem.

Jsou dana psana pravidla hry, ktera by se mela dodrzovat.
A pak se jeden z "rozhodcich" rozhodne vytvaret pravidla vlastni...


Můžeš být prosím konkrétní? To že požaduje fotku cache je myslíš jeho vlastní pravidlo?

Klidne.
1. Hlavne NIKDE jsem se v pravidlech nedocetl, ze plati KASTOVANI geocachingovych hracu, a jejich trideni na NOVACKY a NENOVACKY, selekce podle poctu odlovenych a pod. viz. "budu od kačerů s málo nálezy požadovat" v puvodnim vlaknu. Jedine rozliseni, ktere jsem v pravidlech videl, je BM a PM a tyka se jen dodatkovych=placenych funkci serveru.

2. Nikde jsem v pravidlech necetl pred schvalenim cache musite zaslat:
-- 1.Fotku úkrytu
-- 2.Fotku cache samotné
-- 3.Fotku okolí
-- 4.Popis ukrytí, odlovu a "nálady cache".
Uprimne fakt nevim, co bych napsal do "nálady cache". Ukryti rozumim, a odlovu- to bych chapal jen u 5kovych kontroverznich, jenze to zase vetsinou nezakladaji "kačeri s málo nálezy".

3. O vyjádření k "podzemi" diskutovat nebudu, to tu jiz probehlo vyse, jen doporucuji si precist pred temi rychlymi zakazujicimi soudy napr. Horni zakon apod...

Podle mne je opravdu hlavni problem v tom "ja jsem se rozhodl a budete..." ale abych citoval presne.. "budu od kačerů s málo nálezy požadovat", "Prosím vás o respektování mého rozhodnutí a fakt k tomu nepotřebuji žádné komentáře. "

Proc to nemohlo byt docela normalne...
Oznameni vsem...Jestli chcete urychlit schvaleni sve cache, pripojte predem do logu... zaslete na mail... atd...
Pak to neni "vynucovaci" prostredek, a sposta lidi (vcetne me) to klidne udela predem, jen pro to, aby si nemuseli s rev. dopisovat a "cekat" co se bude po odeslani cache ke schvaleni dít.

P.S. Uprimne ja patrim k tem, kteri tvrdi, ze pokud schranka neni nejake specialni prekvapeni, tak by napr. fotohinty mely byt primo pripojeny k listingu. (Kdysi jsem to okouknul v Saskem Svycarsku u "nemcu" a okoli tech jejich cache neni vubec rozhrabane jako u nas...)
A hned "odpadne", resp. je splnen jeden z bodu... :)

P.S. Samozrejmne pokud je v angl. pravidlech vyse zminene napsano, rad se poucim. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama