Přejít na obsah


Fotka

Fotodokumentace nových kešek podruhé


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
154 odpovědí na toto téma

#101 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 20:08

Rufuc napsal/a:
...Co je pro vás to hlavní?Hromada bodů nebo zážitek z dobře provedené keše?
Na světě je přes 1000000 keší, určitě to dříve nebo později přijde z groundspeaku jako povinnost


Šmarjá, to je pořád dokola tradovanej argument, ale přitom je to na hlavu postavený: nový keše NEVZNIKAJ proto, abysme měli víc bodů... ale protože je nějakej kačer nebo káče z nadšení hrou chtěj udělat!!!

Ze snahy za honbou bodů - což je vlastně druh soutěžení - vznikají řady dohadování a snah o tutakou tuonakou "pravidlovou" regulaci, a kupodivu vždycky otočenou tak, aby to tomu kterému předkladatelovi vyhovovalo vzhledem k jeho zájmům - druhu lovu - většině jeho krabic. Ty, co mu nejdou/nemá je okolo/nebavjej ho, ty se snaží regulovat. B)
U retrívrů to sice není hnané soutěživostí, ale nějaká ta motivace by se tam našla taky... jen ne tak hloupá.

Šmarjá, ,držte se rozumu a tolerance... pravidla, vytvářející rámec, ve kterém hra může fungovat (něco jako pravidla silničního provozu) jsou potřebná; pravidla regulující "správné chování" nebo "chránící kačery" jsou naprd :@
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#102 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 20:18

ad Citecka: pod to se podepisuji. ;);)
  • 0

#103 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 20:37

Hmm. Opět se projevuje nabubřelost velkého procenta kačerů naší komunity a neúcta k autoritám. Neustále si stěžujeme, že počet keší narůstá obrovským tempem a vytváříme žebříčky nejlepších keší, ale cokoli nového vedoucí k vyšší kvalitě posíláme už v prvopočátku do háje. Jsme zralí k záhubě. Na duhé straně jsem ještě nedostal seriozní odpověď na mou (úplně první otázku v minulém vlákně) - jak se ty fotografie budou předávat, aby nesloužili jako nápověda (a to dokonce před zveřejněním keše). A přizneme si - Groundspeak to vyřešit neumí. Takže jak?
  • 0

#104 hawwwran

hawwwran

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 20:43

Rufuc napsal/a:
No to jó. Von to je strašně neřešitelnej problém si to fotoalbum byť jen kvůli dvoum fotkám pořídit.
Ono to totiž zabere ani né pět minut a to už je málokdo schopen obětovat.
Revíwři sedí nad keškama několik hodin týdně jen aby mi sme si mohli venku užívat keškování.Oplatit jim to párma minutama práce s keškou navíc...to by už po člověku fakt chtěli hodně


Tak ono nejde o nechuť obětovat čas... i příprava keše samotné zabere dost času. Ale prostě založit fotoalbum kdesi, pochopit jak to tam funguje, nahrat tam fota a pak je zas mazat a účet třeba už nepoužít? Kvuli tomu se registrovat fakt nebudu (a to nejsem žádný odpůrce něčeho, jen to je kvůli pár fotkám na pár dní kostrbaté). Jako webdeveloper si to hodím na svůj server, napíšu pro to za pár minut jednoduché html a je po problému. Ostatní už ale ne (co tu možnost nemají).

znovu opakuji, že neradikalizuji. Foto keše schvaluji, jen ten způsob distribuce není zrovna dořešen... dávat to k listingu se kačeři obávají, založit kvůli tomu album je snad nejkostrbatější řešení a posílání mailů reviewerovi je zas zahlcování jeho mailu. Kdyby to mělo gc.com vyřešené prostým označením fotky jako "pouze pro review", bylo by po problému, ale nemá a tak se kolem toho bude furt mluvit, dokud se to nějak nezaběhne.

Řekl bych, že pokud to revieweři budou chtít nadále (asi ano, proč by ne), tak si asi nějaký způsob předání oblíbí a ownerům to v logu napíšou, jak mají foto předat... asi to chce čas.
  • 0
www.geotrackables.com - vlastní trackable items ZDARMA. Ukázka předmětu zde: http://cz.geotrackab...-leaf-6-15.html

Vložený obrázek

#105 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:16

Já nevím, před pár lety jsem se smál američanům za to, že někdo tam vysoudil prachy za opařenou hubu od kafe. Dnes je v mekáči na všech kelímkách"Pozor káva může být horká!" Myslím si, že reviewer má dost práce s formálními problémy s keškama a těžko podle fotky pozná, že štola je nebezpečná ...... Pokud owner kačera upozorní na obtíže a nebezpečí při hledání, je to dostatečné. Podle mne je větší problém s keškama od ownera s found it 2..3.. Myslím, že případné omezení na počet nalezených keší by bylo smysluplnější. Zdar
  • 0

#106 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:19

gerdik napsal/a:

Neustále si stěžujeme, .....


To je myslim zakladni problem celeho ceskeho geocachingu. B)B)
  • 0

#107 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:29

Dorcadion napsal/a:

Dpman napsal/a:
V čem konkrétně keš v podzemí odporuje pravidlům?
Reviewer o tomto jasně lže.


Zase pindáš "Mistře" - věřím že jsi odborník na problematiku pražské MHD, ale o tom co se smí a nesmí v podzemí víš s prominutím kulový...


Tvůj výklad mě zase až tak nebere...

P.S. Tu speologickou průkazku už klidně vrať. V republice stejně není jeskyně do které by si se vešel.
  • 0

#108 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:36

Dpman napsal/a:
Tvůj výklad mě zase až tak nebere...

P.S. Tu speologickou průkazku už klidně vrať. V republice stejně není jeskyně do které by si se vešel.


Kacere, laskave se krot v tech invektivach. Co si myslis, ze tim ziskas, kdyz tu budes vsechny urazet, hm? Nejspis by ti mel uz asi Pepa bloknout ucet tady, pac nedokazes nic jineho, nez urazet kazdeho, kdo s tebou nesouhlasi. :@:@
  • 0

#109 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:43

Asi by si se měl podívat víše kdo začal. Začni to řešit tam a až na mě vyjde řada tak se ozvi.
  • 0

#110 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:46

lubbez napsal/a:
... Myslím si, že reviewer má dost práce s formálními problémy s keškama a těžko podle fotky pozná, že štola je nebezpečná ...... Pokud owner kačera upozorní na obtíže a nebezpečí při hledání, je to dostatečné...


Odlož růžové brýle, publikace kešek ve štolách je minulost. Pokud by ti to vadilo, stěžovat si můžeš na lampárně na Wilsoňáku.
  • 0

#111 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:47

pistafista napsal/a:

lubbez napsal/a:
... Myslím si, že reviewer má dost práce s formálními problémy s keškama a těžko podle fotky pozná, že štola je nebezpečná ...... Pokud owner kačera upozorní na obtíže a nebezpečí při hledání, je to dostatečné...


Odlož růžové brýle, publikace kešek ve štolách je minulost. Pokud by ti to vadilo, stěžovat si můžeš na lampárně na Wilsoňáku.

Moje slova.
  • 0

#112 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 21:58

Nevim jestli je lepsi udelat dobrou schranku s dobrym listingem v podzemi nebo soupnout zpanchartelou ves doprostred dalnice. Cjo, pekne flame, ani to covek nestihne precist a uz je tu dalsi stranka prispevku. Ehm, kdo nese odpovednost za to, ze tam nebo tam nekdo leze. GS, ten kdo napsal listing, majitel z KN atd? Kdyby se radsi misto psani mnohdy nevecnych a zbytecnych flame radsi venoval cas a intenzita dalsim kvalitnim listingum, at je co hrat.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#113 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 22:02

Prosím některé účastníky diskuze, aby se zklidnili.
  • 0

#114 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 22:06

akryx napsal/a:
Nevim jestli je lepsi udelat dobrou schranku s dobrym listingem v podzemi nebo soupnout zpanchartelou ves doprostred dalnice.


Zatím se to tu vyvíjí ve prospěch té zparchantělé vši, jejíž výhodou je její nezajímavost.
  • 0

#115 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 22:08

O co se tady vlastně všichni hádají ? O to, zda začátečníci - a nikdo z diskutujících se zdá tím začátečníkem není - mají trochu detailněji seznamovat s tím, jak je keš provedená. Myslím, že je to něco, na co má reviewr právo. On to nemusí plošně aplikovat na všechny. Někdo je tak solidní, že k tradičce připojí fotohint už proto, aby se kačeři nemotali moc na očích a třebas nezávidili s divočákama o to, kdo dokáže les více rozrýt. Nebo udělá náročnější skrýš a pak je běžné napsat, otestoval mi to kačer FrantaVopršálek. Tím zároveň říká, že například použitá šifra nebo hádanka je řešitelná a další řešitelé budou vědět, že je to zdolatelné. Prostě prevence keší, které budou pro nesmyslné provedení za několik dnů či týdnů archivovány. Nebo které naštvou hafo kačerů tím, že po publikaci na místě nejsou, protože si owner myslel, že mu reviewer pošle doporučený dopis s prosbou "tak už ji tam prosím dej".
  • 0

#116 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 6:39

gerdik napsal/a:
Na duhé straně jsem ještě nedostal seriozní odpověď na mou (úplně první otázku v minulém vlákně) - jak se ty fotografie budou předávat, aby nesloužili jako nápověda (a to dokonce před zveřejněním keše). A přizneme si - Groundspeak to vyřešit neumí.
Takže jak?


Zeptám se úplně blbě.... review note log z fotografií se publikací automaticky vymaže. Takže problém je v tom, že na tohle "hausnumero" co systém k fotce automaticky přidá např.: (22b98a54-2f4a-45f7-8798-6a9f8359c1cc.jpg) už mají BFkáři nějakej "crack" a dokáží z něj tedy odvodit celý formát fotky v archivu např.:http://img.geocachin...a9f8359c1cc.jpg
Je to tak?
  • 0
ICQ: 340776686

#117 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 7:05

Geohorse Reviewer napsal/a:

gerdik napsal/a:
Na duhé straně jsem ještě nedostal seriozní odpověď na mou (úplně první otázku v minulém vlákně) - jak se ty fotografie budou předávat, aby nesloužili jako nápověda (a to dokonce před zveřejněním keše). A přizneme si - Groundspeak to vyřešit neumí.
Takže jak?


Zeptám se úplně blbě.... review note log z fotografií se publikací automaticky vymaže. Takže problém je v tom, že na tohle "hausnumero" co systém k fotce automaticky přidá např.: (22b98a54-2f4a-45f7-8798-6a9f8359c1cc.jpg) už mají BFkáři nějakej "crack" a dokáží z něj tedy odvodit celý formát fotky v archivu např.:http://img.geocachin...a9f8359c1cc.jpg
Je to tak?

Myslím že jde o to, že ta fotka se ukáže i v ownerově galerii.
  • 0

#118 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 7:08

Parkis napsal/a:

Geohorse Reviewer napsal/a:

gerdik napsal/a:
Na duhé straně jsem ještě nedostal seriozní odpověď na mou (úplně první otázku v minulém vlákně) - jak se ty fotografie budou předávat, aby nesloužili jako nápověda (a to dokonce před zveřejněním keše). A přizneme si - Groundspeak to vyřešit neumí.
Takže jak?


Zeptám se úplně blbě.... review note log z fotografií se publikací automaticky vymaže. Takže problém je v tom, že na tohle "hausnumero" co systém k fotce automaticky přidá např.: (22b98a54-2f4a-45f7-8798-6a9f8359c1cc.jpg) už mají BFkáři nějakej "crack" a dokáží z něj tedy odvodit celý formát fotky v archivu např.:http://img.geocachin...a9f8359c1cc.jpg
Je to tak?

Myslím že jde o to, že ta fotka se ukáže i v ownerově galerii.


Přesně tak. Když jsem publikoval svou první keš, tak jsem byl požádán o foto a tak fotka se mi v galerii objevila. A jelikož když vyfotím pouze keš zblízka, tak není vidět, jak je schovaná, musel jsem fotit trochu z dálky. A kdo zná místní podmínky, mohl snadno poznat, kde je to uložené. Je pravda, že po publikaci fotka zmizela, ale po tu dobu, než se keš schválila, tak měl kdokoliv šanci na nález před publikací.
  • 0

#119 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 7:14

Myslím, že nejjednodušší způsob je vložit fotku k RN logu, opsat do logu její adresu a hned fotku zase smazat. Na gc.com fotka zůstane (nemažou se), ale v galerii už nebude. A během té minutové operace ji jistě nikdo neodchytí.
  • 0

#120 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2010 - 7:50

mr.mates napsal/a:

Parkis napsal/a:

Geohorse Reviewer napsal/a:

gerdik napsal/a:
Na duhé straně jsem ještě nedostal seriozní odpověď na mou (úplně první otázku v minulém vlákně) - jak se ty fotografie budou předávat, aby nesloužili jako nápověda (a to dokonce před zveřejněním keše). A přizneme si - Groundspeak to vyřešit neumí.
Takže jak?


Zeptám se úplně blbě.... review note log z fotografií se publikací automaticky vymaže. Takže problém je v tom, že na tohle "hausnumero" co systém k fotce automaticky přidá např.: (22b98a54-2f4a-45f7-8798-6a9f8359c1cc.jpg) už mají BFkáři nějakej "crack" a dokáží z něj tedy odvodit celý formát fotky v archivu např.:http://img.geocachin...a9f8359c1cc.jpg
Je to tak?

Myslím že jde o to, že ta fotka se ukáže i v ownerově galerii.


Přesně tak. Když jsem publikoval svou první keš, tak jsem byl požádán o foto a tak fotka se mi v galerii objevila. A jelikož když vyfotím pouze keš zblízka, tak není vidět, jak je schovaná, musel jsem fotit trochu z dálky. A kdo zná místní podmínky, mohl snadno poznat, kde je to uložené. Je pravda, že po publikaci fotka zmizela, ale po tu dobu, než se keš schválila, tak měl kdokoliv šanci na nález před publikací.


Aha... hmmm... chápu... takže kdo by před publikací procházel náhodou fotogalerii profilu cachera, co by nám poslal foto na kontrolu, tak by se mohl té fotografie všimnout...

Jinak já tu fotku samozřejmě po kontrole vymazal a log jako takový, co zbyl se při publikaci vymaže automaticky... v tom problém není.
Takže jde jen o ten čas mezi vložením fotky do logu ownerem a kontrolou reviewerem. Hmmm.... mohu to na gc.com reportovat, ale obávám se, že rychlejší bude když uděláme s kolegy nějaký centrální email na který se tohle bude v případě potřeby posílat. ... tak to tedy vidím já. Každopádně díky... o tomhle "bugu" jsem nevěděl.
  • 0
ICQ: 340776686




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama