Přejít na obsah


Fotka

KÓDY,ŠIFRY A PODOBNĚ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
131 odpovědí na toto téma

#61 cumacbegyc

cumacbegyc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 14:50

BellaUH napsal/a:

cumacbegyc napsal/a:
když jmse u těch mysterek já už blbnu třetí den z této.. http://www.geocachin...&log=y&decrypt=

Teprve třetí den? To já už týden z té tvojí. A ani si se neuráčil mi odpovědět na mail, jestli se mé dedukce ubírají správným směrem. A tolikrát co do Blatnice se mi tam nechce.

tak to se omlouvám , ale žádný email jsem nezaznamenal....
  • 0

#62 Mammut-cz

Mammut-cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 17:32

weselka napsal/a:
Ale kdepak, to není žádný konflikt... jen jsem tě chtěl nasměrovat. Takže pokud stojíš o nějaké nakopnutí napiš ownerovi, jak ho tak znám, není žádnej nelida a určitě z něj nějakou radu dostaneš ;)


Díky, že to takhle bereš. Geokolega už tě na mou prosbu kontaktoval, právě jsem si od něj četla mail. Tak se na to jdu podívat okem snad už trošku zkušenějším :) Díky
  • 0

#63 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 11 listopad 2010 - 14:53

CZECH.TIR napsal/a:
tak TFTC serie se mi pomalu chýli ke konci, a už pripravuju pro vás další..
Otazník. cca tucet mysterek, tvořící na mapě otazník...každá bude věnována něčemu jinému...
pokud máte nápady na šifry, sem s nima..něco už mě napadlo, cca 4ks mám v hlavě, jen je přizpůsobit finálovému uložení keše...
stejne jako TFTC, některé budou jednoduché,jiné složitější :-D



Ještě stále jsi se nevzdal myšlenky na "mystery sérii" ? Ani poté, co máš asi hafo práce s údržbou TFTC kašemi?
  • 0

#64 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2010 - 20:52

třeba kolínský Kačerův sen I. a II., straší mi na mapě otazníčky :-(
hledal jsem nějaký stránky, kde jsou popsaný,ale marně :-(
navíc je owneři cpou i do mysterek dělaných jako multiny a to pak naštve když po několika km pochodu narazíš na šifru se kterou nehneš...


S oběma sny ti můžu pomoct, budeš-li chtít. Já zas nehnu s trojkou GC1B9M3, prostě ta královská není můj šálek kávy. Ale už jsem na ni skoro zapomněla, nebýt tvého příspěvku, grrr :D
Teď se snažím o GC21RKD. Jistou pomoc jsem od ownera dostala, totiž systém, ve kterém ty souřadnice můžu vytřískat. Ale zatím jsem se do toho tolik neponořila. První nezdar mě na čas zmrazil. Snad při dlouhých zimních večerech do šuplíčku? Kdo ví...
  • 0
mishiczka1

#65 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2011 - 22:45

Návody na luštění některých šifer jsem vypracoval pro své keše "Zahrajem si na vojáky!" http://coord.info/GC228BR a "Antoníne, topiči elektrárenský..." http://coord.info/GC2Q98X . Odkazy jsou v listingu. Uvádím jen šifry, které se skutečně používaly a ne nějaké samoúčelné hlavolamy.
  • 0

#66 radv

radv

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2011 - 17:32

Ahoja všichni, mě by celkově zajímalo jak se mysterky luští. Já mám dohromady odloveno necelých 200 keší, ale mysterek mam jen pět - a to byly luštěné s pomocí kamaráda. Teď mě to víc a víc začíná štvát, že nevím jak na luštění těchto keší, straší mi v geo-mapě:@ Poradíte mi někdo jak na ně? Jestli mam najít někde nějakou stránku se šiframa (btw, už jsem našla tuhle http://sifry.sourceforge.net/main.html) a pak tam holt hledat tak dlouho, dokud nenarazím na tu svou šifru?? Dík moc!
  • 0

#67 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2011 - 17:35

radv napsal/a:
Ahoja všichni,
mě by celkově zajímalo jak se mysterky luští. Já mám dohromady odloveno necelých 200 keší, ale mysterek mam jen pět - a to byly luštěné s pomocí kamaráda. Teď mě to víc a víc začíná štvát, že nevím jak na luštění těchto keší, straší mi v geo-mapě:@
Poradíte mi někdo jak na ně? Jestli mam najít někde nějakou stránku se šiframa (btw, už jsem našla tuhle http://sifry.sourceforge.net/main.html) a pak tam holt hledat tak dlouho, dokud nenarazím na tu svou šifru??
Dík moc!

Podivcej se na tohle vlakno, treba ti to v necem poradi :-) http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#68 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2011 - 19:26

každá mysterka přece není automaticky šifra...dost jich je jen o googlování a na to Ti nikdo jiný než strýček google (a vlastní mozek) neporadí. Holt se smíř s tím, že všechny mít nebudeš a začni s těmi s nejmenší obtížností a uvidíš, že takové ty 1,5 a 2 hvězdy za chvíli dáš ....
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#69 geonova

geonova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 17:37

A kdo dáte tohle? :( Lgemjhrtmbalcadrgxnez vpbsrdvezerhikjotpszj tgmnetvlvoiduurcfuna asylcaamipetokbiarsid pinvnpuicdurdwbraonntej aiaertptrltivxvnuecrqpfh aedrtzmmjevxgukasddlkhwv apjycctnjvnupedadkgdsn opaasdyawopritrqermicy rlholadtdknuvsertztdevl reieisapsttnojtjesdatc
  • 0

#70 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 791 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:26

Pokud to dokážeš vyslovit, hodilo by se to sem:GC3H5FW
  • 0

#71 ž

ž

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 12:00

Zdravim a prosim o pomoc s touto mysterkou, kde sifru tvori jen smajlici a klic zadny: GC34288 Setkal se uz nekdo s necim podobnym? Mohl by me nekdo nasmerovat, co je to za sifru? Diky moc!
  • 0
Et quacumque viam dederit GPS, sequamur!

#72 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 12:51

Co takhle 0 a 1 ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#73 ž

ž

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 13:44

PRESEKA napsal/a:
Co takhle 0 a 1 ;)


Jo, to me taky napadlo, ale co pak s tim?
  • 0
Et quacumque viam dederit GPS, sequamur!

#74 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 14:27

A co takhle pak spocitat index koincidence, urcit jazyk, a dekodovat?
  • 0

#75 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 15:35

angrod66 napsal/a:
A co takhle pak spocitat index koincidence, urcit jazyk, a dekodovat?


Jakým jazykem se to tady mluví?
  • 0

#76 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 15:48

Trošku jsem si s tím hrál. Po pěticích jsem na začátek dal ke každé té pětici bity 010 nebo 011 a vyšel mi z toho text. Ale němčina to není, je to zakódovaný. IC je 7,508. Kappa indexy neodpovídají Vigénere - to tedy můžeme vyloučit. Může to být substituce, ale poté, co jsem tím nakrmil svůj automatický dekodér, tak jsem nic rozumného nedostal. A to jsem to zkoušel číst ta číala i po sloupcích a zkoušel to dekódovat nejen pro němčinu, ale i pro angličtinu. Nejlepší, co mi to předhodilo, je toto: vaxsgelassvoitmnstmenzumeitdegemenvondmivmrbuxgogempunktsugemhmenaidsmgesundvemiberriodnmunundzumnzberpunktsmgeseundmitogetunddimesserundastnmunrioddimesserpunktdimeeundmitzumnzbmenpunktealeendeitermi. Ale možná mi něco uniklo. Já na to kašlu, stejně se tam nikdy nepodívám. ;)
  • 0

#77 ž

ž

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 16:57

Norbert_G napsal/a:
Trošku jsem si s tím hrál. Po pěticích jsem na začátek dal ke každé té pětici bity 010 nebo 011 a vyšel mi z toho text. Ale němčina to není, je to zakódovaný. IC je 7,508. Kappa indexy neodpovídají Vigénere - to tedy můžeme vyloučit.

Může to být substituce, ale poté, co jsem tím nakrmil svůj automatický dekodér, tak jsem nic rozumného nedostal. A to jsem to zkoušel číst ta číala i po sloupcích a zkoušel to dekódovat nejen pro němčinu, ale i pro angličtinu. Nejlepší, co mi to předhodilo, je toto: vaxsgelassvoitmnstmenzumeitdegemenvondmivmrbuxgogempunktsugemhmenaidsmgesundvemiberriodnmunundzumnzberpunktsmgeseundmitogetunddimesserundastnmunrioddimesserpunktdimeeundmitzumnzbmenpunktealeendeitermi. Ale možná mi něco uniklo. Já na to kašlu, stejně se tam nikdy nepodívám. ;)



Jak tak na to koukam, taky se na to vykaslu :-( V kazdem pripade dekuji za snahu a preci jen nasmerovani urcitym smerem.
  • 0
Et quacumque viam dederit GPS, sequamur!

#78 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 17:22

vaxsgelassvoitmnstmenzumeitdegemenvondmivmrbuxgogempunktsugemhmenaidsmgesundvemiberriodnmunundzumnzberpunktsmgeseundmitogetunddimesserundastnmunrioddimesserpunktdimeeundmitzumnzbmenpunktealeendeitermi.

Já v tom vidím plynulý německý text, ale nějak zvláštně zpřeházený. Je tam totiž několikrát slovo "punkt" a číslovky.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#79 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2012 - 18:00

ubuster napsal/a:

vaxsgelassvoitmnstmenzumeitdegemenvondmivmrbuxgogempunktsugemhmenaidsmgesundvemiberriodnmunundzumnzberpunktsmgeseundmitogetunddimesserundastnmunrioddimesserpunktdimeeundmitzumnzbmenpunktealeendeitermi.

Já v tom vidím plynulý německý text, ale nějak zvláštně zpřeházený. Je tam totiž několikrát slovo "punkt" a číslovky.


Ten text je v zásadě řešením úlohy "jak zpřeházet písmena (ve smyslu a->k, b->c apod.), aby se výsledek co nejvíce podobal němčine" - tedy to není ta originální šifra (písmena jsou proházená). Tohle výše bylo to nejlepší, co se mi povedlo po experimentování vydolovat. Nicméně to můžou být taky úplné nesmysly, i když tam občas nějaký slovo je poznat :).
  • 0

#80 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 22 září 2012 - 20:50

žížaláci napsal/a:
Zdravim

a prosim o pomoc s touto mysterkou, kde sifru tvori jen smajlici a klic zadny:

GC34288

Setkal se uz nekdo s necim podobnym? Mohl by me nekdo nasmerovat, co je to za sifru?

Diky moc!


00101 10101 01100 11001....stačí? B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama