Přejít na obsah


Fotka

pametove karty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 alnovot

alnovot

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 9:06

ahoj, pls je nějaký rozdíl mezi micro SD a micro SDHC??? dík
  • 0

#2 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 9:21

Ano je. Rozdíl najdeš na netu.
  • 0

#3 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 9:49

karty SD se většinou virábí do 2GB, od dvou to bývá SDHC (tedy SD herd capacity) Rozdíl je v kapacitě, ale některé přístroje HC neberou, jiné berou od dvou GB pouze HC (tedy třeba náš DVD stolní přehrávač bere pouze do 2GB, proto tam žádnou SDHC nedostaneme, naopak foťák kapacitu omezenou nemá, ale nad 2GB bere pouze SDHC a to některé levnější nejsou). Hodně tedy záleží kterou kartu a jaké zařízení.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 10:02

Je to jeste trosku slozitejsi, do 2GB jsou karty SD (Secure Digital) a ty pasuji do vseho, kde je v jakemkoli kontextu pouzita zkratka SD. Od 2GB jsou karty SDHC (Secure Digital High Capacity), ktere jsou uplne stejne, jdou tam strcit ale precte je jen zarizeni, ktere je podporuje. Jejich kapacita konci na cca 16GB. No a nakonec tu mame nejnovejsi karty SDXC (Secure Digital Extended Capacity), jejichz kapacita je nad 16GB. Ty jsou opet stejne jako SD a SDHC, takze do zarizeni opet jdou strcit, nicmene je precte zase jen zarizeni, ktere je precist umi. Proste je nutne si predem detailne precist technicke specifikace, aby jsi mel jasno, zda to ktere konkretni zarizeni karty podporuje ci nikoli. Napriklad u Garminu - Oregon 300 podporuje pouze karty SD ale novejsi Oregon 550 uz precte nejen SD ale i SDHC ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 10:31

No a nejlepší je si to zkusit, jestli se to vzájemně sežere...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#6 alnovot

alnovot

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 11:12

já si chci přes e-shop t-mobile koupit LG GD 510 Pop a v eshopu nemaj kartu SDHC ale našel jsem tam kartu SD https://eshop.t-mobi...epId=accessory# tak nevim jestli si ji objednat....
  • 0

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 12:46

kapsa napsal/a:
Je to jeste trosku slozitejsi, do 2GB jsou karty SD (Secure Digital) a ty pasuji do vseho, kde je v jakemkoli kontextu pouzita zkratka SD. Od 2GB jsou karty SDHC (Secure Digital High Capacity), ktere jsou uplne stejne, jdou tam strcit ale precte je jen zarizeni, ktere je podporuje.


No kdyz je to slozitejsi, tak je to slozitejsi a reknu i proc ;). Existuji dokonce i 4GB SD karty, nikoliv SDHC. Takze tvrzeni o 2 GB neni pravdive ;)

http://en.wikipedia..../Secure_digital
  • 0

#8 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 12:53

Tak pridam jeste odkaz na ceskou wiki: http://cs.wikipedia..../Secure_Digital
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#9 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 15:42

honny napsal/a:
No a nejlepší je si to zkusit, jestli se to vzájemně sežere...

Souhlas, např. specif. Colorado300 uvádí SD, ale přečte i SDHC.
  • 0

#10 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 16:03

kapsa napsal/a:
. Napriklad u Garminu - Oregon 300 podporuje pouze karty SD ale novejsi Oregon 550 uz precte nejen SD ale i SDHC ....


Můj oregon 300 žere mapy z Transcend 8GB microSDHC class 6.:)
  • 0

#11 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 16:19

No kdyz je to slozitejsi, tak je to slozitejsi a reknu i proc ;). Existuji dokonce i 4GB SD karty, nikoliv SDHC. Takze tvrzeni o 2 GB neni pravdive ;) Ja vim, no a prave tyto karty nektere zarizeni neberou.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 16:56

S474N napsal/a:

kapsa napsal/a:
Je to jeste trosku slozitejsi, do 2GB jsou karty SD (Secure Digital) a ty pasuji do vseho, kde je v jakemkoli kontextu pouzita zkratka SD. Od 2GB jsou karty SDHC (Secure Digital High Capacity), ktere jsou uplne stejne, jdou tam strcit ale precte je jen zarizeni, ktere je podporuje.

No kdyz je to slozitejsi, tak je to slozitejsi a reknu i proc ;). Existuji dokonce i 4GB SD karty, nikoliv SDHC. Takze tvrzeni o 2 GB neni pravdive ;)
http://en.wikipedia..../Secure_digital

To je sice pravda ale tech 4GB SD karet se vyrobilo jen minimum a pokud vim, tak v soucasne dobe jiz nejsou na trhu. Ta hranice 2GB tedy neni uplne presna ale plati pro naprostou vetsinu karet na trhu. Celkove je to tedy jen o duvod vic, si vse dukladne promyslet a prostudovat technicke specifikace ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 16:58

Tak to asi se svou 8 GB SDHC kartou v Oregonu fungující naprosto bez problému vybočuji z řady :)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#14 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 17:29

sakypaky napsal/a:
Tak to asi se svou 8 GB SDHC kartou v Oregonu fungující naprosto bez problému vybočuji z řady :)

Založíme druhou řadu - já mám 4GB SDHC (O550) taky bez problémů (v paměti přístroje mám TopoCzech a autoatlas ČR, na kartě CNEUNT a Recreational map of Europe)
  • 0

#15 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 21:15

sakypaky napsal/a:
Tak to asi se svou 8 GB SDHC kartou v Oregonu fungující naprosto bez problému vybočuji z řady :)

pečlivě jsem pročetl specifikace i fóra, v době tvorby technické specifikace Garmin Oregon 300 existovaly max 4GB karty, zkusil jsem 16GB a funguje, mám tam nahraných 5 GB map, z toho jeden soubor 3.3 GB.
Karta je microSDHC 16 GB by Kinqston - přes měsíc bez problémů.
  • 0

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 21:42

pozorjed napsal/a:

sakypaky napsal/a:
Tak to asi se svou 8 GB SDHC kartou v Oregonu fungující naprosto bez problému vybočuji z řady :)

pečlivě jsem pročetl specifikace i fóra, v době tvorby technické specifikace Garmin Oregon 300 existovaly max 4GB karty, zkusil jsem 16GB a funguje, mám tam nahraných 5 GB map, z toho jeden soubor 3.3 GB.
Karta je microSDHC 16 GB by Kinqston - přes měsíc bez problémů.

Tak to je zasadni info - i jeden zavedeny prodejce mi tvrdil, ze tam SDHC nefunguje. Tak to si tam taky hned nacpu 16GB .... :P
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 22:03

Ono teorie je vec pekna, ale zde vice nez plati, ze praxe je praxe :)
  • 0

#18 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 22:06

Někde jsem viděl něco v tom smyslu, že problém není ani tak v Oregonu, ale snad to bylo v tom, co umí (nebo uměl) MapSource. Ten prý nebyl schopný zkompilovat najednou víc než 4 Giga. Tento problém ale odpadá tím, že novější software umí pracovat s různými názvy map a tak to tam lze docpat postupně. Osobně používám jen 4 GB microSDHC a to už skoro rok.
  • 0

#19 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 23:28

Specifikace SD ma svoje revize. Takze pokud nejen hw, ale i sw zarizeni neco umi, je to tom, ze umi precist danou verzi SD. Zaklad je nahlednout do US wiki nebo treba pohledat starsi specifikace SD (pdfko)
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#20 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 23:31

pes13 napsal/a: zkompilovat najednou víc než 4 Giga

To je zase problem file systemu.... Omezeni FAT, FAT32 a kompatibilita cteni NTFS a dalsich....
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama