Přejít na obsah


Fotka

pametove karty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 17:45

Nemáte někdo zkušenosti, které karty se dají dát do GPS Map 60CSx ky? Potřebuji na naši cestu narvat trochu víc map, které asi přesáhnou 2 GB, tak přemýšlím, jakou microSD kartu koupit. Jedná se mi o to, zda přečte 4 GB, 8 GB, a pak taky jsem se dočetl něco o rozdělení těchto karet na Class 2 (4 a 8), akorát že některé nejsou zpětně kompatibilní, tak se raději ptám, než koupit kartu, která mi k ničemu nebude...
  • 0

#22 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 18:41

60CSx má limit 4GB na soubor (se starým firmwarem 2GB), takže větší kartu než 4GB tam nemá smysl dávat i kdyby tam třeba jela. Osobně tam mám 4GB SDHC Kingston což je opravdu maximální velikost jež má v 60CSx smysl. Leda by Garmin v novém firmware umožnil to co v Oregonu, mít na kartě více *.img souborů libovolného jména.
  • 0

#23 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 19:54

Já jsem si pořídil 8GB kartu do O550 a on si s ní neporadí. Zajímavý je, že stará Vista HCX s ní nemá žádný problém. Neexistuje nějaký trik jak Oregona ukecat aby s ní fungoval? FW má 3.20 a s 2GB funguje bez problémů.
  • 0
MaFa

#24 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 21:00

Já mám 8GB kartu v Oregonu 550 a žádnej problém, fakčí a fakčila vždycky úplně od začátku. Možná tradičně stejnej problém - levný dvakrát placený...
  • 0

#25 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 22:21

Já mám 8GB kartu v Oregonu 550 a žádnej problém, fakčí a fakčila vždycky úplně od začátku. Možná tradičně stejnej problém - levný dvakrát placený...

No jo, ale proc funguje bez problemu na stare masine, ktera ji vlastne vubec nema podporovat a ne na nove? A SanDisk mi taky jako noname karta nepripada. Naopak levna obycejna 2GB Kodak funguje bez problemu. Zkousel jsem i formatovat a ani to nepomohlo.
  • 0
MaFa

#26 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 22:25

REVIZ napsal/a:
Já mám 8GB kartu v Oregonu 550 a žádnej problém, fakčí a fakčila vždycky úplně od začátku. Možná tradičně stejnej problém - levný dvakrát placený...


Docela by mě zajímalo, která je ta funkční 8 GB karta pro O 550. :)
Díky
  • 0

#27 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 7:07

Kingmax
  • 0

#28 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2010 - 21:22

Tak hlasim, ze levna neznackova 4GB hama funguje v O550 bez problemu.
  • 0
MaFa

#29 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 8:51

MaFa napsal/a:

Já mám 8GB kartu v Oregonu 550 a žádnej problém, fakčí a fakčila vždycky úplně od začátku. Možná tradičně stejnej problém - levný dvakrát placený...

No jo, ale proc funguje bez problemu na stare masine, ktera ji vlastne vubec nema podporovat a ne na nove? A SanDisk mi taky jako noname karta nepripada. Naopak levna obycejna 2GB Kodak funguje bez problemu. Zkousel jsem i formatovat a ani to nepomohlo.


Dneska jsem si půjčil od kámoše 8GB kartu SanDisk do O 550, sice tam měl jen fotky, ale ty v pohodě naběhly i v mém přístroji. Tak si myslím, že by karta měla normálně fungovat. :)
  • 0

#30 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 12:09

Tak včera jsem dal do Oregonu 450 kartu Verbatim 4GB SDHC Class 6 a šlape v pohodě. Dá se někde v Oregonu zjistit kolik je na kartě a v přístroji místa volného a obsazeného??
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#31 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 12:20

sammerman napsal/a:
Tak včera jsem dal do Oregonu 450 kartu Verbatim 4GB SDHC Class 6 a šlape v pohodě. Dá se někde v Oregonu zjistit kolik je na kartě a v přístroji místa volného a obsazeného??


Mně šlapala jen do té doby, než jsem si tam natáhnul beta-verzi firmware 3.71. Musel jsem dát kartu pryč, protože z ní přestal číst a neúměrně se tím zbrzdil provoz. Po zapnutí přístroj nabíhal si 5 minut, protože se marně snažil načíst z karty mapy, fotky a nevím, co ještě.
  • 0

#32 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 15:32

Ono levné neznamená špatné. Osobně když kupuju kartu tak si na prodejně vyzkouším jaký typ karty mi funguje. Někdy i dražší nejdou a levnější jo :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#33 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 20:35

Problém bývá v tom, že tyhle karty se často prodávají v zataveném obalu a obchodník to asi nebude chtít rozdělat, pokud si ji člověk nevezme. Někteří "odborníci" navíc člověku podstrčí cokoliv, jen aby prodali. ("Jó, to vám bude určitě fungovat." )
  • 0

#34 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 21:22

Nejak mi porad unika k cemu je potreba 8GB karta kdyz i s nejvetsim setem map Ceska, Slovenska a okoli zaplacnu tak maximalne 450MB a na to mi staci v Oregonu interni pamet??!
  • 0

#35 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 21:34

Pujcil jsem si od retro2004 8GB kartu z jeho Oregona550 s mapami Evropy predinstalovanymi. Melo to img pres 3GB a i v 60CSx to fungovalo. Takze kdyz si tam nachystam nejake soubory *.img (TOPO3Pro, Slovakia TOPO, Austria Topo, atd) a pak je jen budu prejmenovavat v mobilu, tak minimalne 4GB vyuziju. Taky nekam strcim POI a budou se ukladat denni tracky. Akorat ted nereknu, co to bylo konkretne za typ.
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#36 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 22:08

Krkovicka napsal/a:
Nejak mi porad unika k cemu je potreba 8GB karta kdyz i s nejvetsim setem map Ceska, Slovenska a okoli zaplacnu tak maximalne 450MB a na to mi staci v Oregonu interni pamet??!

Např. taková TOPO Deutschland v3 bere 1,5 GB. Neříkám, že zrovna já ji tam potřebuji celou, ale přesto jsem si dnes koupil do Dakoty za 300,- Kč 4 GB kartu. City Navigator Europe taky pár set giga zkousne,
Tak asi tak...
  • 0

#37 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 23:28

2 Krkovička: Nezapomeň prosím, že 550ka má foťák takže můžeš fotit, fotit a fotit a veškerý fotky se ti uloží i s se souřadnicema a pak si je někdy stáhneš... Myslím si že 8GB je tak akorát.
  • 0

#38 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 23:44

OK, dostali jste me....... priznavam, ze 1GB karta je uz pomalu nedostatkovy zbozi ze topomapa Nemecka je sveta lan ze se da s 550tkou nasekat stovka mizernych obrazku za hodinu ze jsem taky kdysi ztracel cas s tim, mit v GPSce uplne vsechno ac jsem toho vyuzil promile .....jen jsem videl ten printscreen Revize a nejak tak tusim, ze takhle vyuzitou pamet GPS, MPtrojky nebo mobilu ma vetsina kaceru...ale vzdyt je to jen kseft a spotrebitel si to preje;)
  • 0

#39 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 7:13

Ale to bylo v době, kdy jsem byl línej si tam nahrát další mapy a naopak jsem nebyl línej si stahovat TB a GC který jsem si nafotil. Dneska už je to podstatně jinak. Navíc v době, kdy se tady řeší import fotohintů rovnou do GPS, bude potřeba.
  • 0

#40 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 6:15

Tak jsem úspěšně vyzkoušel i 16GB kartu Patriot, na 550ce funguje taky. Není to proto, že by mě nedostačovalo místo na 8GB, ale proto, že jsem ji nechtěl mazat a jinou menší prázdnou jsem doma nenašel.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama