Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#481 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 17:05

 Muzu te ubezpecit, ze ingress vycucne jakykoli telefon za chvili. Kazdy, kdo trochu hraje ingress chodi s powerbankou. A ano, vsechny telefony se pri ingressu(hrach narocnych na vykon) zahrivaji.

 

Prijde mi, ze i kdybysme Ti zde napsali vsechny argumenty ve prospech telefonu/Lenova a byly by tisickrat pravda, tak ty nazor nezmenis. 

 

Rezist!

To je vtipný, jeden mi tu vykládá, že je určitě vadný kus, druhý mi tu vykládá, že to dělají všechny telefony, a oba se tváří, jako že ví a já jsem mimo  :D

 

Ne, není to můj první telefon a Samsung nic takového nedělal. Ne, není normální, že se telefon, byť při hraní Ingressu, na 2.1 A zdroji vybíjí. A ne, nebyla to vada kusu. Je to prostě šmejd, by design. Ale jestli se tu snaží hájit své zájmy marketingové oddělení Lenova, tak prosím, nemám ambice se jim plést to bussinesu. Řekl jsem vlastní zkušenost, a ještě jednou, srovnání s různými jinými telefony mám více než dost.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#482 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 17:16

Nevšiml jsem si že by tu kdokoliv cokoliv hájil, jen se ti tu pár lidí snaží vysvětlit, že telefon který žere 2A není normální, ať už na něm běží cokoliv. A jsem bytostně přesvědčen že něco takového "by design" by nikdo vědomě na trh nepustil. Měl jsi ho místo nadávání reklamovat.

A to platí obecně, nezávisle na značce.

 

Druhá možnost je, že ta čínská powerbanka o řád nesplňuje slibované parametry, ale to už asi do téhle diskuse opravdu nepatří.


  • 1

#483 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 17:34

Tak nevím, ale o pár příspěvků výše píše "Muzu te ubezpecit, ze ingress vycucne jakykoli telefon za chvili." :) Nevycucne, Samsung ani Xiaomi se tak nechovaly a dokonce se na powerbance během hraní ingressu bez problému dobíjely (náboje v baterii přibývalo).

 

Čínská powerbanka se vším ostatním funguje bez problémů a stejně se chovaly i jiné kusy téhož telefonu... ale to už jsem tu psal, stačí číst, vnímat co oponent v diskusi říká a ne neustále tvrdit již vyvrácené. Ale je mi to fakt jedno. Koho to zajímá, snad si z toho něco odnese, kdo je fanoušek Lenova může fandit svobodně dál. Řekl jsem, proč si já už nikdy nekoupím Lenovo a proč já považuji za nejpraktičtější navigaci pro geocaching Garmina. Co si kupuješ ty je mi skutečně jedno.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#484 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 17:53

Nevím, fanoušek nejsem, Lenovo nemám a nikdy jsem neměl. Ale pár známých okolo různé typy Lenova má a všichni si chválí výdrž baterky. 

Takže ano, chápu že máš asi jiné zkušenosti, ale to jsi měl řešit reklamací a ne takovým všeobjímajícím odsouzením značky. Obávám se že s podobným přístupem bys za chvíli neměl co kupovat (viz hořící samsungy ;)

 

Toť ode mne vše, přeji ať přístroje slouží, ať už jakékoliv.


  • 1

#485 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 18:29

To je vtipný, jeden mi tu vykládá, že je určitě vadný kus, druhý mi tu vykládá, že to dělají všechny telefony, a oba se tváří, jako že ví a já jsem mimo  :D

 

Ne, není to můj první telefon a Samsung nic takového nedělal. Ne, není normální, že se telefon, byť při hraní Ingressu, na 2.1 A zdroji vybíjí. A ne, nebyla to vada kusu. Je to prostě šmejd, by design. Ale jestli se tu snaží hájit své zájmy marketingové oddělení Lenova, tak prosím, nemám ambice se jim plést to bussinesu. Řekl jsem vlastní zkušenost, a ještě jednou, srovnání s různými jinými telefony mám více než dost.

 

Že je na zdroji napsáno 2.1A ještě neznamená, že tím proudem ten mobil nabíjí. Nabíjení si řídí telefon a když si víc neřekne, tak si s toho zdroje vezme třeba jen 1A


  • 0

#486 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 18:34

Kolega ti výše spočítal, že ten výkon skutečně odpovídá 2 A (nebo dokonce víc, těch 10 hodin dost nadsadil).

 

Takže ještě můžeš přijít s teorií, že powerbanka nemá udávanou kapacitu, nicméně je to nesmysl, protože je používána se spoustou dalších zařízení a s žádným jiným nejsou problémy. Další vysvětlení, které umožňuje nepřipustit, že to Lenovo je krám, mě už skuteně nenapadá :)


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#487 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 18:48

Garmin Etrex Venture ... utopen ve 30cm vody. Běžná chyba polohy desítky, ale i sto metrů.

Nokia 5230 dosud žije. Omezené aplikace, přesnost desítky metrů. Výdrž s navigací víc než půl dne, nikdy jsme ho nevybili.

ASUS Phonepad 7 (7" telefon, android). Přesnost cca metry.  Vydrží asi 5 hodin. Málo paměti, malý systémový disk.

Garmin Oregon 300 Přesnost cca metry, občas se zblázní a uletí. Rádcestuje časem (špatné vnitřní hodiny, po zapnutí má obvykle pozítří, výjimečně i včerejšek). Potom nabíhá asi půl hodiny. Vydrží asi 5 hodin. Na druhou stranu, tužkové akumulátory lze snadno vyměnit. Vodotěsnost si (už) netroufám zkoušet.

Samsung Galaxy Tab 10 Přesnost větší metry, výdrž na celý den. Odešel asi po čtyřech letech, prostě nešlo zapnout.

Samsung Galaxy Trend+ Přesnost cca metry, několikrát nás dovedl ke keši, když se Oregon toulal po okolí. Výdrž určitě přes 7 hodin. ALE: Malá RAM i interní disk. Občas přepnul SD kartu do ReadOnly (testovány asi tři různé karty a tři různé přístroje). Proto Mapy.cz nedokázaly zapisovat mapy na SD. Jiné aplikace mají podobné problémy, je problém i ukládat data z PC.

LG G4s Zatím mám málo zkušeností, ale zdá se, že přesnost je přiměřená (metry). Výdrž ... asi po třech hodinách měl 75%, tak jsem ho dal na powerbanku (nojo, je nová, tak jsem ji chtěl vyzkoušet ;-). Malý interní disk, upgrade systému nechal jen málo místa.

SONY Xperia M4 Aqua Přesnost metry, výdrž nevím. Testováno ponořením do vody - i po vytažení funguje. Pochopitelně pod vodou nelze ovládat.


  • 0

#488 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 18:55

Kolega ti výše spočítal, že ten výkon skutečně odpovídá 2 A (nebo dokonce víc, těch 10 hodin dost nadsadil).

 

Takže ještě můžeš přijít s teorií, že powerbanka nemá udávanou kapacitu, nicméně je to nesmysl, protože je používána se spoustou dalších zařízení a s žádným jiným nejsou problémy. Další vysvětlení, které umožňuje nepřipustit, že to Lenovo je krám, mě už skuteně nenapadá :)

Nepočítej, změř si to :-) Jsou kabely, které ti nabíjecí proud změří a jsou i aplikace, které ti změří nabíjecí i vybíjecí proud. 


  • 0

#489 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2016 - 9:46

Odpověď na (alespoň pro některé tady) "základní otázku Života, Vesmíru a vůbec" se blíží: Telefon v roli navigace: ano, či ne?

A nebude to trvat zas tak dlouho...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#490 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2016 - 10:30

Tak jsem se podíval na Aliexpres a po zadání USB voltmeter mi to ukázalo několik stránek měřáčků napětí a proudu USB v ceně od 2,5 do 7 dolarů. Obecně mi to připadá skoro zbytečné, ale pokud má někdo takovou potřebu, není problém si něco takového pořídit. A hned je vidět, v čem je problém, jestli v Powerbance, nebo telefonu. Ovšem podstatné je, že problém se tím neodstraní.


  • 0

#491 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2016 - 11:15

Když to někdo potřebuje rychle, tak stačí zajít ke Krupovi nebo do Sunnysoftu


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#492 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2016 - 13:16

Když to někdo potřebuje rychle, tak stačí zajít ke Krupovi nebo do Sunnysoftu

Anebo se poptat známých a kamarádů. U nás na vsi stačí zajít do putyky a vznést dotaz. Nejvíc informací má samozřejmě hospodský, odeslechne skoro vše a zná nás všechny  ;)


  • 0

#493 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2016 - 13:19

Tak jsem se podíval na Aliexpres a po zadání USB voltmeter ...

Ty potřebuješ ampérmetr. A to jakýkoliv a k tomu ti stačí dva kousky drátu na sériové připojení mezi zdroj a spotřebič. Jakýkoliv, tím myslím i takový, který stojí pár korun třeba v autopotřebách, občas i v xmarketech


  • 0

#494 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2016 - 13:56

Však mpik našel přesně -  několik stránek měřáčků napětí a proudu USB.

Jinak bych chtěl vidět jak to s tím ampérmetrem a dvěma kousky drátu prakticky  změříš  :D.


  • 1

#495 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2016 - 15:18

No a nakonec zjití, že problém je ten kabel mezi nabijeckou a telefonem. Taky tu mam jeden takovej, co at se pripoji kamkoli tak telefon tvrdí, že dodaávané napští nestačí - a je jedno,zda je to k nabiječce či k PC: Ostatně pokud používá jen ten jeden kabel muže to být problém proč to zlobí jak na nabíječce tak na powerbance.

Osobně bych zkusil nejprve jinej kabel - ideálně nějakej originální.


  • 3
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#496 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2016 - 12:06

Na kabelu samozřejmě záleží, popisována situace nastává s kvalitním značkovým kabelem. Levný kabel to nestíhá dobíjet vůbec. Pokud někdo chce přesná čísla, může vzít měřící kabel na event. Já si ho kupovat nebudu.
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#497 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2016 - 19:46

Nemusíš nic kupovat, stačí do mobilu nainstalovat aplikaci, třeba tuto: https://play.google....ombosdev.ampere


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 20 listopad 2016 - 19:46

  • 0

#498 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2016 - 20:19

On digitální ampérmetr má své mouchy. Aby měřil, musí být do obvodu zapojen nějaký odpor. A ten se pochopitelně projeví na výsledku. Digitální voltmetry mívají citlivost 0,2 V a takový úbytek je už znát. Analogové měřáčky mívaly citlivost větší.

Pochopitelně se dá rozpojit obvod a měřit proud, ale v případě USB to znamená třeba přeštípnout jeden drát v kabelu, nebo si udělat přípravek ze dvou konektorů, a to už každý neudělá.

Ty měřáčky z Číny pochopitelně měří napětí i proud. S tím, co jsem napsal v předchozím odstavci, zapojením do obvodu se poměry změní. Ale vliv příliš tenkého kabelu se tím pozná, stačí jich vyzkoušet několik. Pochopitelně se dají koupit i u nás. Nechtěl jsem dávat přímo odkazy, ale z té Číny je to opravdu za pakatel a odstraní to dohady. A to napětí je také dobré měřit. Pokud powerbanka nedává 5V, ale méně, baterie v mobilu se nikdy pořádně nenabije. A takovou powerbanku mám, syn ji někde dostal (3,8V).


  • 0

#499 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2016 - 20:58

Nemusíš nic kupovat, stačí do mobilu nainstalovat aplikaci, třeba tuto: https://play.google....ombosdev.ampere

Tato aplikace, stejně jako mnou používaný Current widget https://play.google....r.currentwidget funguje jen s některými telefony.

Je zajímavé jaký je rozdíl v kabelech, jedním proleze 1A, jiným jen 100mA při stejné nabíječce. 

Za sebe mohu doporučit telefony Huawei. Už mi jich pár prošlo rukama a nikdy jsem neměl žádný problém. S nimi jsem našel nespočet keší, GPS pro účely GC dostačující, výdrž až 10 hodin kešování, při nové baterii.

Ověřené typy: G300, Honor 2, G630, Y300, G6LTE, P7.


Tento příspěvek byl upraven od Milancer: 20 listopad 2016 - 21:47

  • 1

#500 SamsakCZ

SamsakCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2016 - 15:00

No já teda nevím, ale ten chytrý samsung mi vydržel nový dva dny, lenovo jeden den. Víc ani ťuk. A to i tak se omezuju. Na stále zapnutou GPS můžu rovnou zapomenout. Když jdu na čundr a spím dva dny v lese, musím brát powerbanku, nebo většinu času trávit v režimu letadlo, ten hodně šetří energii. A to naviguju garminem, telefon mám jen abych byl na příjmu, občas něco vyfotil a abych si podle situace stáhnul informace o keších, protože nikdy vlastně nevím, kde skončím.

 

Na Krasotoulce (jeden a půl dne v terénu) jsem vybil Lenovo i těžkou powerbanku na nulu. Hodně svítilo sluníčko (větší spotřeba displeje), nějaké ty fotky, maily a vzkazy s žirafkou, když jsem zjistil, že je vymudlená stage...

A muzu se zeptat, jaky model mas?

BTW ja jsem mel tento problem s Lumii 820. Zahrivani, rychle vybijeni a jeste jsem k tomu mel problemy se sim. Po reklamaci vpohode... do te doby nez MS vydal aktualizaci systemu :D , proto chci ted na android a volim mezi Honorem 8 a Lenovem P2.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka