Přejít na obsah


Fotka

GARMIN eTrex Legend HCx - GPS turistická navigace


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
26 odpovědí na toto téma

#1 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:06

Ahoj všem ostříleným kačerům. Jsem začínající a potřebuji si sehnat tuto GPS navigaci za rozumnou cenu. Ceny v obchodech se mi zdají dost drahé na to, že jsou již novější typy této GPS. Proto jsem se rozhodl obrátit se na Vás s dotazem, zda někomu doma neleží tento starší typ GPS a mohl by ji prodat. Moje představa ceny je maximálně 3000,- Kč. Přeci jen , nejsem jaksi při penězích, ale k hledání ji nutně potřebuji. Děkuji všem, kteří se mi se svými nabídkami ozvou na mail jirada@centrum.cz
  • 0

#2 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:20

Sleduju dost často Aukro a popravdě, tahle tam ještě nebyla. Asi se jí nikdo nezbavuje - taky jich bylo, asi vzhledem k ceně, málo. Zkus oželet tu mapu (stejně je nic moc) a sežeň si eTrex H - ta žlutá šipka je velice přesné (asi nejpřesnější) a s papírovou mapou v kapse se hledá krásně. Anebo zvol nějakou mapovou aplikaci v telefonu a modul - je to těžkopádné, ale zase to má spoustu možností. Oboje jsem vyzkoušel. Na žluťáka nedám dopustit. Mapy v telefonu taky něco našly. Ale jestli seženeš toho H-legenda za tu cenu, budeš vysmátej :) (fakt je, že než ho kupovat za plnou cenu, radši přitlačím do 200 oregana...)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#3 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:16

Děkuji za tvůj názor. Nevím právě jak bych si poradil při hledání keše, když budu mít mapu a žluťáska jak píšeš... Ta velká šipka na diplay jak je to přesné ? Myslím tím na kolik metrů tě to dovede ke kešce ? Díky moc.
  • 0

#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:43

Nejpřesněji ze všech přístrojů vůbec - nebo ještě jinak, protože novější přístroje tě navedou srovnatelně přesně, ale už ne tak stabilně a malinko hůř ve zhoršených podmínkách (ověřeno!!! teď mám žluťáka i Oregon 550). Jinými slovy, tak na tři metry, což je reálná přesnost současných systémů, samosebou podle správného zaměření autorem :D. No a v dešti, pod skalama, v lese bude o trošku přesnější - nebo spíš se chytne a bude míň skákat - než jakákoli konkurence. Na druhou stranu, místo mapy potřebuješ oči (popř. papír), nepoužiješ GPX (takže domácí příprava nebo HandyGeo v telefonu) a nemá kompas (takže když se nehýbeš, nebude ukazovat šipka směr, ale metry budou přesné). Výdrž jak mechanická, tak na baterie bezkonkurenční. Když zakládáš kešku, pověsíš si nad hlavu Háčko a než to zamaskuješ, je ustálená tak, že už nic nezpřesníš :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:20

No koukám, že jsi hodně zaintersovaný na těchto věcech. Víš, toho žluťáka bych mohl koupit nového, protože se do ceny vejdu, ale jelikož jsem úplný začátečník, tak bych chtěl, abych byl tročku tou GPS více informovaný. Jak píšeš o té šipce...pochopl jsem to tak, že když zadám souřadnice kam se chci dostat, šipka mě vede na to místo bez problémů..jak poznám, že jsem na místě ? dá to nějakou hlášku ? Nechce si mě vyhazovat tolik peněz na to, že jsem začátečník....to, že mě nedovede přesně ke kešce se nedá ani počítat, ale jak píšeš do těch 3 metrů je myslím velmi dobré umístění, protože stejně musíš začít hledat kešku a okruh 3 metrů není už žádný problém...mapa na display není oprvadu nutná....a pokud to budu používat pouze na hledání a ne trasování, tak to je možná asi ten nejlepší výběr...
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:31

Citecka napsal/a:
Zkus oželet tu mapu (stejně je nic moc)


To je hodne silne prohlaseni. Na HCx seriich funguje i nejmodernejsi TOPO CZECH 3.1PRO mapa, ktera svoji podrobnosti a obsahlosti patri mezi nejlepsi mapy vubec.

Ono se bez mapy podle sipky lovi dobre, pokud vis, do ceho jdes. Ale kdyz to nevis, stava se to dobrodruzstvim pro hardcore hrace. On kdyz si clovek v tereny vypocita treba nejakou finalku, a ted nevis, jestli to vychazi jeste na tehle breh reky, nebo az na ten druhy... nebo jak se nejlepe dostat ten kilometr daleko v mestskem terenu, kdyz nevis, jak ty ulice vedou...

No, ja za sebe bych spise rekl, ze mapa v GPS je velmi dobrou pomuckou, zvlaste pro zacatecnika.
  • 0

#7 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:43

Souhlas s HaLuMou, měla jsem GPSku bez mapy a teď mám s mapou a nedám na ni dopustit.
  • 0

#8 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 14:40

Všem děkuji za Vaše informace, ale musíte se vžít do mého postavení. Začínám a nemám zase tolik peněz, abych si mohl dovolit takové GPS...proto hledám buď jednoduché a efektivní řešení nebo použitou GPS s mapovým podkladem...
  • 0

#9 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 15:15

Já jsem taky nedávno začínala a měla jsem (z kola) Garmina mapovýho černobílýho, ten se dnes dá sehnat celkem levně. A byla jsem spokojená, na to, naučit se s tím pořádně zacházet a zjistit, co od toho vlastně chci a co nepotřebuju je to ideální. A souhlasím s tím, že nemít tam mapu, jsem ztracená. Takhle jsem aspoň viděla, kudy to můžu vzít oklikama, když to nejde za šipkou. A s papírovou mapou jsem si ne vždycky rozumněla, kde to vlastně zrovna stojím :-) Teď mám Garmina eTrex Legend HCX a jsem ještě spokojenější :-) Má dlouhou výdrž, lepší signál a barevně je to líp vidět. Zjistila jsem, že zatím nepotřebuju ani kompas a listingy buď tisknu nebo tahám z mobilu (připojení za 17Kč na den). Chodím většinou jen o víkendech, tak mi to takhle stačí. Jinak já za šipkou nechodím, když už se opravdu blížím, přepnu na mapu, dám navigovat mimo silnice a jdu rovnou za ikonkou, líp to vidím, než tu šipku.
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 16:22

Zajímavý, jak se vždycky vyprofiluje názor jinak, podle toho, kdo zrovna v tomhle vláknu chce psát :) na jiných místech zase dominují šipkaři. Na místě jseš, když metry ukážou, že už tam jseš, to je přece jasný :) Nemyslím si, že by ti šipka zas tak zkomplikovala život, prošel jsem s ní Alpy. Ale zvaž si to sám. Za mne zcela jistě NE legenda BEZ Hcx... ať si Béďové křičí jak chtějí. Já chci kešku najít, ne hledat. Mám - máme - doma jak Béďu (nikdy více! :D ), tak Háčko, modul k smart mobilu a Oregon 550. Takže nepatřím do žádné zájmové skupiny a můžu bejt "objektivní". Kdybys nelimitoval tu cenu, jednoznačně řeknu Oregon, ale takhle... je to dle mne jasné. Koneckonců kdykoli, až zbohatneš, to můžeš prodat a vyměnit.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 16:29

Tak to máš pravdu Citecko. Jak tady píšeš, já se snažím dobrat nějaké schůdné cesty a oni mi blbnou hlavu lepšími...já jim to rozhodně nezazlívám,ale kdyby si četli, že mám limit na pořízení, tak by mi ty informace raději nepsali. Akorát mi blbnou hlavu. Ale za jejich názory také děkuji. Každý má svého koně, to se nedá nic dělat. Takže děkuji všem za jejich informace.;)
  • 0

#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 19:23

Funglovka Legend (Bédův) jsem dneska viděl v bázu v Nekázance za 1700 Kč. Což je dost, podle mne.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 20:25

Citecka

"Nejpřesnější GPS vůbec" je taky poměrně silné tvrzení. Asi nejde srovnávat s Oregonem, ale jinak si myslím, že tak extrémně dobře oproti jiným GPS na tom etrex H nebude.
No a co se týče mechanické odolnosti... jak to vypadá s odlepující se gumou, nešvarem všech etrexů?
Háčko je fajn, ale bezchybné, hodící se na všechno a pro každého, rozhodně ne. V téhle cenové kategorii to každopádně není špatná volba.
  • 0

#14 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 20:25

Jó Háčko, to nás vždycky dovedlo přesně. Jeho přesnost byla bezkonkurenční. Měl jen jednu chybu. Prakticky nulová komunikace s PC. Přes jakýsi trhlý konektor a RS323 ( které už ani PC dnes nemají). Protože jsme se s hledáním postupně dostávali dál a dál od HC, začal to být obrovský handicap, všechno tam ťukat ručně. Ale zase rád vzpomínám. Byli to naše začátky a byli fajn. Dnes máme Vistu a jsme spokojení. Černobílého mapového Legenda si nekupuj. Jeho přesnost je nic moc. Ale jsou tací co na něj určitě nedají dopustit. Pokud budeš chtít něco s mapu, budeš muset pustit víc žilou :D . Jinak to asi nepůjde.
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#15 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 5:59

Díky za Vaše názory. Uvidíme. Pokud se něco sežene za rozumnou cenu budu rád, jinak si pro začátek koupím originál H a až bude více peněz přitalčím na pilu.
  • 0

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 8:45

Šmarjá, proč mi furt podsouváte, že Háčka dýluju? :D Alkes, bavíme se o předem dané kategorii, a reálně u nás akorát ty Garmini... a pak je to daný. No, nejpřesnější... to si sice myslím, ale tak jinak: nikdy nebyl nikdo přesnější, a ve stížených podmínkách je to buldozer. Armádní a vývojový a cajky s metr dlouhou anténou jsem nepotkal... Mě se guma neodlepila, ale zase mi vypověděla (zmáčknutí v batohu?) jedna řada ledek, kolmo ve středu displaye. Mám tam bílou čáru. Blbý, ale jde to přežít. používám skoro dva roky. A že víc vydrží, je dáno střídmejma ovládacíma prvkama (taky nic moc nemusí umět... jen nacvakat souřadnice, vpodstatě jsem po něm nic víc nechtěl: listing na papíru, notýsek a tužku v kapse na multiny, papírová mapa) - Legendy a Visty ??? měly svý známý problémy s joystickem, to tady odpadá. Tlačítka jsou trochu ztuha, ale zatím mě, synovi ani kamarádům dvěma, co háčko mají, nevypověděly službu. No, za tu cenu... svojí práci to udělá, a mě stačí, že jsem si byl jakž takž jistej, že tu zatr... krabici hledám tam, kde prej má bejt (i když, v takovým hlubokým lomu ze tří stran ostěnovaným jsem taky lítal jak hadr na holi. HINT: pod kamenem :D )
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 8:50

Citečko buď v klidu. Ty mi chceš evidentě pomoct v tom mém tápání a v mé cenové relaci. To, že tu jsou i jiní zastánci vyšších kategorii, to se nedá nic dělat. Každý máme tu svoji představu. Já si myslím, že na základě ceny, kterou H má se k němu skutečně rozhodnu. Jsem začátečník, bez peněz a tak proč hned kupovat tu nejlepší navigaci, když i tato udělá svoje...jak píšeš sám...na místo mě dovede a tam je stejně potřeba hledat...další funkce nepotřebuji a stejně vše prohlídnu při přípravě v mapaách...a na tůry si mapu také beru, takže vidím jaký tam je terén...díky moc za informace.:P
  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 12:29

Já jsem v klidu, až na vyjímky se řídím tim heslem v podpisu :) V kategorii do tří tisíc totiž (kromě náhodné koupě) nemáš z jakžtakž funkčních přístrojů na výběr nic jinýho, než Garmin eTrex H (žluťák, nový cca 1700)a Garmin eTrex Legend (Béďa, na AUKRu těsně pod dva tisíce) anebo modul k telefonu. Pak ale potřebuješ mobil s nějakým operačním systémem anebo alespoň s Javou a bluetooth spojením, a moduly... hmm.. tam moc neporadím, páč já měl kombinaci HTC Wing a goTrexx a moc si nerozuměli - blbla mi synchro, teda spárování, mapa padala při pokusu posunout ji jinam než na stávající pozici (ovšem funguje vypni modul - najdi co chceš - zase zapni modul). Takže neporadím.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 12:35

Jinak, kamarád kelton úspěšně loví s autonavigací s vypnutou statikou, viděl jsem lovit s tím starým PDA, co má navigaci (co to sakra bylo?), nějaký telefony s navigací jakžtakž funkční se snad dají v bazaru za ty peníze taky sehnat, další věc je jak si dokážet ošéfovat a sehnat software a mapy a tak... to už by bylo na dlouuuuhooo... a všude už se to tu nespočetněkrát řešilo. Prostě, myslím si, že když koupíš ať už žluťáka anebo Béďu, dokážeš ho, až budeš chtít vyměnit za lepší dle zkušeností, prodat s malou ztrátou. A fungovat budeš. Se žlutým přesně, ale bez mapy, s Béďou s mapou a přesně v dobrém počasí a při nezakrytém výhledu, ale s potížemi v lese (lze obejít nastartováním na otevřeném poli a až pak do lesa) a ve špatném počasí a mezi budovami, skalami. To je tak v kostce všechno.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 Adam's family

Adam's family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 12:51

Citečko děkuji za tvoje obsáhlé informace. Půjdu do žluťáka...bude nový a snad OK.Jen budu muset ještě sehnat datový kábl, protože v těch nových baleních nikde není....Chci se ještě zeptat, je vůbec ten daťák nutný ? Jdou to hoto Gamina stáhnout souřadnice napřímo z geocachingu.com ?Díky moc.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama