Přejít na obsah


Fotka

Mapa nálezů podle kraje či okresu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
263 odpovědí na toto téma

#121 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 6:30

Prosím, nevěděl byste někdo, jak zařídit, aby mapa městských částí Prahy reflektovala změnu souřadnic kešky v GeoGetu? jde mi o případ, kdy mysterka nebo multina je zaměřena např. v Tróji, ale finálka je např. v sousedních Bohnicích, a já bych si přála, aby byla započtena do kešek nalezených v Bohnicích. Změna souřadnic v GeoGetu ani přidání waypointu final nic nezmění na tom, že keška se pořád zobrazuje jako nalezená v místě zaměření. Díky.
  • 0

#122 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 6:35

Jacka_dominikanka napsal/a:
Prosím, nevěděl byste někdo, jak zařídit, aby mapa městských částí Prahy reflektovala změnu souřadnic kešky v GeoGetu? jde mi o případ, kdy mysterka nebo multina je zaměřena např. v Tróji, ale finálka je např. v sousedních Bohnicích, a já bych si přála, aby byla započtena do kešek nalezených v Bohnicích. Změna souřadnic v GeoGetu ani přidání waypointu final nic nezmění na tom, že keška se pořád zobrazuje jako nalezená v místě zaměření. Díky.

To by se muselo asi řešit v ggstatu... předpokládám, že používá jen výchozí souřadnice na ne wpt typu final.
  • 0

#123 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 6:55

Tak jsem vyzkoušel u sebe a mám tam taky keše z Brna :( i když uvedu do ReadCanton Praha... Je to tedy chybka v ggstatu... Do mapy se nezobrazují, ale straší v přehledné tabulce :( Nedalo by se nějak jednoduše vypsat nevybarvené městské části?
  • 0

#124 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 7:29

Ale houby chyba. To je vlastnost! Ggstat preci nevyhodnocuje polohu kesi v ramci kraju, okresu a podobne. K tomu slouzi tagy. Pokud si kesku presunete zmenou tagu do jineho kraje, tak se vam take ve statistice bude tvarit jako ze je v jinem kraji. Pridelovani tagu ma na starosti Divider, ktery celkem rozumne bere v uvahu vychozi souradnice. Ktere jine by taky mel brat?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#125 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:05

gord napsal/a:
Pridelovani tagu ma na starosti Divider, ktery celkem rozumne bere v uvahu vychozi souradnice. Ktere jine by taky mel brat?


No prece ty korigovane finalnimi souradnicemi, ktere to ve skutecnosti i bere.
  • 0

#126 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:07

Jacka_dominikanka napsal/a:
Prosím, nevěděl byste někdo, jak zařídit, aby mapa městských částí Prahy reflektovala změnu souřadnic kešky v GeoGetu? jde mi o případ, kdy mysterka nebo multina je zaměřena např. v Tróji, ale finálka je např. v sousedních Bohnicích, a já bych si přála, aby byla započtena do kešek nalezených v Bohnicích. Změna souřadnic v GeoGetu ani přidání waypointu final nic nezmění na tom, že keška se pořád zobrazuje jako nalezená v místě zaměření. Díky.


Ono to bere v uvahu finalni souradnice, ale aby se po zadani finalnich souradnic zmena projevila, je treba znovu pustit skript Divider, aby to znova prerozdelil a otagoval.

Pokud se zmeni jen vychozi souradnice, je treba ji ty tagy s umistenim smazat a pak pustit Divider. Jinak usoudi, ze uz ta keska byla otagovana a kesku preskoci.
  • 0

#127 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:18

Jo, ale to to zalezi na tom, kdy Divider spoustis. Pokud po importu kese, naplni se tag a i kdyz ho pak spustis znovu po vypocteni finalky, teg uz se zmenit nemuze.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#128 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:21

sobikovi napsal/a:
Tak jsem vyzkoušel u sebe a mám tam taky keše z Brna :( i když uvedu do ReadCanton Praha... Je to tedy chybka v ggstatu...


Tak znova... tim zobrazujes tabulku vsech hodnot v tom tagu. A ten tag obsahuje vsechny mestske casti v nasi republice!

Takze bud bys musel nejak GGstatu rict, ze ma delat tabulku jen z nekterych hodnot v tom tagu (nevim, ze by neco takoveho umel), nebo si udelej samostatny tag, kde budou jen a je mestske casti Prahy a z toho tagu teprve delej tu tabulku.

Ten samostatny tag muzes zaridit pridanim cz_prahacast.ini souboru do Divideru s takovymto obsahem:

[PolyDivider]
Country=Czech Republic
State=Hlavni mesto Praha
Polygons=CZ m_casti
Tag=CZ Praha cast

Pak pustis Divider, a melo b ti to u praskych kesi udelat novy tag 'CZ Praha cast'. A z neho si generuj tu tabulku.

Takto jednoduse si muzes do Divideru pridavat jakekoliv svoje vlastni rozdelovani...
  • 0

#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:23

gord napsal/a:
Jo, ale to to zalezi na tom, kdy Divider spoustis. Pokud po importu kese, naplni se tag a i kdyz ho pak spustis znovu po vypocteni finalky, teg uz se zmenit nemuze.


Muze, a zmeni! S tim, ze lide postupne pridavaji finalky, prave pocitam! Takze staci pridat finalku, pustit znovu Divider, a ono to u tech finalek zmeni. ;)
  • 0

#130 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:28

Ono to bere v uvahu finalni souradnice, ale aby se po zadani finalnich souradnic zmena projevila, je treba znovu pustit skript Divider, aby to znova prerozdelil a otagoval.

Pokud se zmeni jen vychozi souradnice, je treba ji ty tagy s umistenim smazat a pak pustit Divider. Jinak usoudi, ze uz ta keska byla otagovana a kesku preskoci.


Jejda, to jsem nějak nepoňala :D, jsem dost velká lama a GeoGet používám jen na generování statistik. To jako že musím ty kešky, o které mi jde, smazat z GeoGetu a znovu je tam natáhnout, změnit u nich souřadnice a pak spustit divider?
  • 0

#131 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:35

HaLuMa napsal/a:

gord napsal/a:
Pridelovani tagu ma na starosti Divider, ktery celkem rozumne bere v uvahu vychozi souradnice. Ktere jine by taky mel brat?


No prece ty korigovane finalnimi souradnicemi, ktere to ve skutecnosti i bere.

A bere i ty upravené z gc.com, tedy ty co dělají problém ve filtrech nebo jen ručně zadané ?
  • 0

#132 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:39

HaLuMa napsal/a:
Muze, a zmeni! S tim, ze lide postupne pridavaji finalky, prave pocitam! Takze staci pridat finalku, pustit znovu Divider, a ono to u tech finalek zmeni. ;)


Hmm, mazanej. ;) Mel jsem za to, ze jakmile je nastaven tag, uz ho Divider nemeni. Podle ceho poznava, kdy doslo ke zmene tagu a zmene finalky? Pokud je vice finalek, ktera se bere v uvahu? Mam pocit, ze jsme toto kdysi diskutovali a rikal jsi, ze prvni podle prefixu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#133 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:40

Jacka_dominikanka napsal/a:
Jejda, to jsem nějak nepoňala :D, jsem dost velká lama a GeoGet používám jen na generování statistik. To jako že musím ty kešky, o které mi jde, smazat z GeoGetu a znovu je tam natáhnout, změnit u nich souřadnice a pak spustit divider?


Pokud jsi jen pridavala finalni waypoint, a chces, aby se ti keska jevila tam, kde ma ten finalni waypoint, staci si v menu Pluginy najit skript Divider, a ten spustit. Ono to znova probehne tvoji databazi a a ty kesky s finalnima waypointama preradi tam, kde to ma byt. Pak uz muzes vesele generovat statistiky.

Zmenu vychozich souradnic kesky z mnoha duvodu silne nedoporucuji, tak to nedelej. ;)
  • 0

#134 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:41

sobikovi napsal/a:
A bere i ty upravené z gc.com, tedy ty co dělají problém ve filtrech nebo jen ručně zadané ?


V aktualni betaverzi GG je to uz osetrene.
  • 0

#135 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:43

Jacka_dominikanka napsal/a:

Ono to bere v uvahu finalni souradnice, ale aby se po zadani finalnich souradnic zmena projevila, je treba znovu pustit skript Divider, aby to znova prerozdelil a otagoval.

Pokud se zmeni jen vychozi souradnice, je treba ji ty tagy s umistenim smazat a pak pustit Divider. Jinak usoudi, ze uz ta keska byla otagovana a kesku preskoci.


Jejda, to jsem nějak nepoňala :D, jsem dost velká lama a GeoGet používám jen na generování statistik. To jako že musím ty kešky, o které mi jde, smazat z GeoGetu a znovu je tam natáhnout, změnit u nich souřadnice a pak spustit divider?


Nemusis. Staci prave mysitko na kesi, Zmenit tagy, vybrat tagy, ktere tvori Divider (tedy ty s rozdelenim do uzemnich celku), smazat je a pak znovu pustit Divider.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#136 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 8:43

gord napsal/a:
Hmm, mazanej. ;) Mel jsem za to, ze jakmile je nastaven tag, uz ho Divider nemeni. Podle ceho poznava, kdy doslo ke zmene tagu a zmene finalky? Pokud je vice finalek, ktera se bere v uvahu? Mam pocit, ze jsme toto kdysi diskutovali a rikal jsi, ze prvni podle prefixu.


Jdu cestou nejmensiho odporu - jakmile ma keska finalni waypoint, prerozdeluji ji vzdy znovu, i kdyz ty tagy uz ma. ;)

A bere se v uvahu prvni finalni waypoint, na ktery se u kesky narazi.
  • 0

#137 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 9:34

Nemusis. Staci prave mysitko na kesi, Zmenit tagy, vybrat tagy, ktere tvori Divider (tedy ty s rozdelenim do uzemnich celku), smazat je a pak znovu pustit Divider.


Výborný, skvělý, ono stačí i prostě jenom v tom tagu ručně změnit městskou část na tu část, kde leží finálka, pokud u nějaké kešky člověku na tom záleží. Doufám, že při příštím zapnutí divideru se to nepřepíše zpátky. Každopádně všem moc děkuji za rady, už mám mapu Prahy vybarvenou podle svých představ. :)
  • 0

#138 sipe1

sipe1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 21:20

Máma prosbu. Spravuji dvě databáze v geogetu. Omylem se mi nahrály tečky nálezů z druhé databáze na mé uid. Nyní mám na mé mapě tečky z obou databází a stále tam zůstavají i při vytvoření aktualizované statistiky se správnými údaji a novými nálezy. Je možné mapu vyčistit a znova nahrát tečky nálezů jen z té správné databáze?
  • 0

#139 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 21:23

Podivej se sem: http://www.geocaching.cz/nalezy.php

Najdes tam i volbu na 'Smazat vse'. A pak tam z geogetu znovu nahraj jen to, co tam chces mit.
  • 0

#140 sipe1

sipe1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 21:44

Díky, jak jednoduché. Jednoduché pro toho kdo se vyzná. Vše ok. Díky moc.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama