Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
628 odpovědí na toto téma

#461 pozda

pozda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 19:20

Ahojda, ja jsem vlastnikem K7ky, tedy od podzima, a nejak nevim, zda mi vyhovuje. Tedy najezdila jsem zatim tak 40km celkem, ale prijde mi, ze mam hodne nizko riditka a boli me zada (fakt jsem spis rekracni jezdec a chtela jsem pohodicku, coz pri shbenych zadech nemam), a ze chvilemi skrtam (dost nizka svetlost), plus mi lehce vadi uzky naslap. Myslite, ze si zvyknu? Nebo ze jsem si zvolila moc sportovni kousek a mela jsem jit do neceho s riditky vys, sirsim naslapem a vetsi svetlosti (napr. Kostka City Cross, Kostka Uni)?

Diky Alca


  • 0

#462 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 21:08

Ono záleží jestli máš 1,6 nebo 1,9metru. Jestli máš dobrý styl jízdy, zkus kouknout na youtube, jsou tam treninková videa, styly jízd a tak.


  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#463 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 21:53

Sám Petr Vavruša (to je ten, co dělá Káčka) prohlásil, že sportovní koloběžka je K5 případně ještě K6. K7 je pro "baby a manažery v saku".

Záda tě bolet budou než zpevní, to ale z každé kolobky nebo třeba z lezení. Pak technika jízdy, to se prostě naučí ježděním.

Nízký nášlap je to, co je na koloběžce snad nejdůležitější – jinak se udřepuješ.

 

Na K7 jezdím skoro dva roky (taky mne na začátku bolel hrb) a teď jsem ženě pořídil K6 a přistihuji se, že jezdím víc na ní. A to má řídítka ještě níž. Kdyby Ká sedmička nebyla trekovací, tak je snad vyměním :)

 

Neměň ji, zvykneš si. Stejně krušně budeš začínat na většině koloběžek. Když se to nezlepší po několika stovkách kiláků, dumal bych, jestli není něco špatně, ale po čtyřiceti, to je nic...


  • 0

#464 pozda

pozda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 9:27

Diky, merim 180, ale oproti chlapum mam drobnejsi a kratsi ruce, takze dosahnu asi stejne nizko jako cca 190cm chlap. No chtela jsem ji na obcasnou kesku s prtatama ci popojeti, delsi vylet vyjimecne. Tak jsem si prave rikala, ze mi vadi presne tri veci (uvitala bych riditka asi o 3-5cm vys, sirsi a delsi stupatko abych mohla popovezt 4 letou dceru a tak o centak vetsi svetlost, abych se nebala, zda s ni ci sama hodim tlamu) a presne tyto tri veci kolobky Kostka splnuji. Mate nekdo srovnani, zda by mi na nich vadilo pripadne zase neco jineho, v cem je K7ka lepsi? Uvazovala jsem o tom, ze ji pripadne prodam (je fakt nova, takze zajemci snad budou) a koupim jinou...

 

Alca


  • 0

#465 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 21:23

Jako všechno to je o pocitu. Zájemci o K7, vzhledem k tomu, že je na ni pořadník, nejspíše budou.

Jinak děcurky na ní vozím, šestiletého syna (už coby pěti a čtyřletého :) a od dvou let i dcerku.

Faktem je, že Kostka by v těchto ohledech byla pohodlnější, nicméně Káčko jsem pořizoval jako přibližovadlo do města (třeba na megáči v Praze jsem na ní jezdil přes celou Prahu a časově jsem na tom byl jako MHD s tím bonusem, že jsem ještě posbíral něco keší). Neméně důležitá je cenová relace, Kostka je prostě dražší...


  • 0

#466 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 9:38

Zajímavost:

http://cestovani.idn...kolem-sveta_tom


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#467 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 9:52

Je to vůbec ještě koloběžka když má tři kola ?  Ale myšlenka je to zajímavá, asi by se na tom dobře lovil JTJPT :) .


  • 0

#468 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 11:50

Díky mikrom za srovnání koloběžek. Už loni jsem se dívala na nabídku MIBA a KOSTKY, došla jsem k názoru, že pro převážení v autě by se mi líbil MASTER a že ho na jaře nejspíš pořídím, ale.....v porovnání jsem si všimla, že je nejtěžší, skoro 10 kg. Já mám nejvýš tak 53, juniorka 44kg. Kolem keší jsem na Mastru potkala jen 1x dospělé kačery, zrovna když lilo - sice chválili, ale vzhledem k váze váhám, jestli by tahle koloběžka pro nás dvě byla vhodná. A jak čtu, většina si pořizuje spíš Kostky? 


  • 0

#469 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 12:32

Já třeba Kostku nemám :) Kdysi jsem tu psal, a i dával fotku - nejdřív jsem měl jen já, teď již víc ks v rodině - pořídil jsem Bizona. je to moje první koloběžka, s výrobcem perfektní a bezproblémová domluva, cena pro mě přijatelná... A "na to moje ježdění" mi stačí.

 

Ježíšek (s mou pomocí) přinesl jednu dcerce, 7 let ... viz obrázek.
A narozdíl od různých Workerů a klonům na ní jezdí dobře - čili odráží se jak má, střídá nohy... Má vlastně dospělou koloběžku, jen s nižšími a užšími řídítky, a kratší brzdové páky - takže jednou bude stačit vyměnit "kokpit" ...

 

1559689_10201814494181963_2074565792_n.j


  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#470 pozda

pozda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 13:20

To zvedavka: Anebo to K-cko, jak mam ja - me nevyhovuje asi proto, ze mam 180cm a 70 kilo, ale jinak je to super vymakana kolobka, prijde mi, ze prteti se na ni jezdilo lepe nez mne ;)

Mmch kdybyste vedeli o nekom, kdo by ji chtel v super provedeni (pneu Schwalbe, stribne bowdeny, nerez lanka, oba blatniky, zvonek, brasnicka...), mozna bych ji prenechala s tak 10 procent slevou oproti nakupce ;)

 

Alca


  • 0

#471 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 12:54

Mám K-6 a bolest zad? Bez rojzježdění se mi projevovala vždycky tak po kilometru až kilometru a půl, po dalším kilometru to přešlo, záda se rozhýbala. Po tom, co jsme začal jezdit pravidelně žádný problém. Teď přes zimu, kdy nejezdím (chladno a tma) mám opačný problém, záda nejsou posílená a bolí a dožadují se masáží...


  • 0

#472 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 15:09

BOlest zad je kouzlo malého tréninku, po první stovce se ztratí :-) Jinak k té výšce, moje tourka je stejně vysoká, jako to káčko, takže si tím příliš nepomůžeš... a šířka nášlapu? Jakmile dáš nohy vedle sebe, tak se brnda kroutí


  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#473 pozda

pozda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2014 - 15:15

Tak jsem se definitivne rozhodla pro zmenu a poridim neco vetsiho. Nemeli byste nekdo zajem o K7ku, temer novou, najeto asi 60-80km? Mam ji vybavenou pneu Schwalbe, blatniky, zvonkem, lepsimi bowdeny a lanky, s original tastickou na riditka. PC byla asi 5300, nechala bych 4490. Pripadne netusite, kde kolobku nejlepe prodat? Diky moc :)


  • 0

#474 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 14:35

Tak jsem se definitivne rozhodla pro zmenu a poridim neco vetsiho. Nemeli byste nekdo zajem o K7ku, temer novou, najeto asi 60-80km? Mam ji vybavenou pneu Schwalbe, blatniky, zvonkem, lepsimi bowdeny a lanky, s original tastickou na riditka. PC byla asi 5300, nechala bych 4490. Pripadne netusite, kde kolobku nejlepe prodat? Diky moc :)

Hádám, že K7 už je asi pryč, že ano?


  • 0

#475 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 14:37

Jak u vypadá u Vás koloběžkářů? Sezoná začala poměrně brzy...

 

A co nějaký event? Loni byl v Praze v květnu, ale bohužel mi pro nemoc unikl. Plánuje se jeho druhý ročník? (Sám totiž uvažuji o uspořádání...)


  • 0

#476 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2014 - 14:58

PeTrTemny Ja uz byl předminulý týden, kolem léčebny v Bohnicích. Leč se mi cestou zpět Čimickým údolím začaly protáčet řidítka... tak trochu trpký konec.
Ale oprava je už v proudu (teoreticky vím co s tím, prakticky neozkoušeno).

Ano, eventu se rád zúčastním, minulý mě taky minul. A když budou dva, se nic nestane, myslím.... ;)
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#477 Oddnyx

Oddnyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 11:27

Já už byla v lese, bohužel bez úlovku, keše poblíž již jsou vybrány. Chystám se se svou Hillkou na Buď Fit v Lahovicích.

A k eventu bych se přidala, jen jsem ještě na žádném nebyla a netuším jak se oněm dozvím a jak se přihlásím ... ;-)


  • 0

#478 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 12:16

Oddnyx Třeba na titulni strance tady, vpravo dole v Blížící se eventy. A jak se prihlasit? Das u nej will atend, po konani attended.
Je to navic ve wiki (odkaz na titulce).

 

Ja letos planuju jezdit vic, ale to i s kolem ... ;) Tak uvidim... :D

A na kese ... da se domluvit. Napis kdy a kam, a uvidis, nekdo se prida treba :)


Tento příspěvek byl upraven od brazajar: 21 březen 2014 - 12:17

  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#479 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 12:32

Já se chystám letos prvně vytáhnout kolběžku o víkendu na sérii BF  ;)  Už se móóóc těším ....

 

O uspořádání eventu taky přemýšlím, setkání + společná cesta směr cca z Bráníka na Zbraslav, tam zakončení u občerstvení ... ale nemám zatím žádnou zkušenost s pořádáním eventu, tak snad se rozhoupu a nezůstane jen u toho přemýšlení  ;)  Kdyby se chtěl k organizování někdo připojit - budu ráda!

 

PeTrTemny - kde máš představu udělat ten svůj event?


  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#480 Oddnyx

Oddnyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2014 - 12:40

brazajar - díky, právě jsem přes oběd dostudovala ;-)  Tak budu sledovat dění a ráda se připojím.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama