Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
628 odpovědí na toto téma

#501 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 12:47

Náhodou - jízda na liduprázdné stezce po dešti neměla chybu  ;)

Pro všechny, kdo by se chtěl v neděli 15.6. projet - GC556DY


  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#502 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2014 - 13:39

Haló, haló, tady je to ale mrtvý ... kdo má chuť - vytáhněte v neděli koloběžky a přijďte se projet kolem řeky s občerstvením ve finále  :P GC556DY


  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#503 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2014 - 14:55

Haló, haló, tady je to ale mrtvý ... kdo má chuť - vytáhněte v neděli koloběžky a přijďte se projet kolem řeky s občerstvením ve finále  :P GC556DY

Ahoj, všichni asi někde jezdí, tak se nediv... :-) (já naposledy minulý týden 38km na jeden zátah...) S tou nedělí počítám... ;-)


  • 0

#504 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 13:28

Ahoj, všichni asi někde jezdí, tak se nediv... :-) (já naposledy minulý týden 38km na jeden zátah...) S tou nedělí počítám... ;-)

:D tak se budu těšit - a jako bonus tam máme po cestě jednu novou tradičku GC56R4J Počasí má být o.k., tak snad vše klapne!


Tento příspěvek byl upraven od Mukina: 13 červen 2014 - 13:28

  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#505 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 14:26

Užijte si to, jak jsem avizoval na původním eventu, jsem mimo Prahu. Tak někdy příště. Předminulý týden jsem si dal zamýšlenou trasu s malým návdavkem (asi tak trojnásobným :-)). Je pravda, že trasa nebude tak prázdná jako posledně, prostě počasí podporuje výskyt bruslařů, kolistů, běžců a dalších podivínů. Tak teď je proženete na koloběžkách.

Trhněte si nohou a ať nejsou potřeba blatníky :-)


  • 0

#506 blatoplaz

blatoplaz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2014 - 14:26

Ahoj, je tu nějaký kešer koloběžec z Prostějovska?

Ahoj, jsem z Lutotína od Kostelce na Hané. Kešky mmt flákám, vrhl jsem se na ty koloběžky :-D


  • 0
Zážitky nemusí být dobré, ale silné!

#507 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 15:10

Evidentně přes zimu koloběžky spí... Každopádně pokud někdo uvažuje o pořízení geokolobky může se hodit tento článek:

 

http://priblizovadla...olem-kolobezek/

 

Hlavně to o výšce stupátka (jedovkáři asi vědí, více, že jo ;-)


  • 0

#508 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 15:23

Přibližovadla čtu celkem rád a článek je pro úplné začátečníky asi dobrý.

Ale když autor tvrdí, že: "vy do žádného terénu nakonec stejně jezdit nebudete.", tak se, alespoň u mě, zcela jistě mýlí.

Stejně jako skoro ve všem ostatním, tedy kromě výšky a délky stupátka :)

Přiložené miniatury

  • IMG_2563.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 27 leden 2015 - 15:40

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#509 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 13:29

Přibližovadla čtu celkem rád a článek je pro úplné začátečníky asi dobrý.

Ale když autor tvrdí, že: "vy do žádného terénu nakonec stejně jezdit nebudete.", tak se, alespoň u mě, zcela jistě mýlí.

Stejně jako skoro ve všem ostatním, tedy kromě výšky a délky stupátka :)

Tak to já s autorem souhlasím... To že nemyslel na kačery je jiná věc. Když plánuji projíždku tak rozhodně po kvalitní cestě (asfalt, zpevněná, polní ceste bez velkých výmolů...) Jasně, že když jde o kešku, tak se s terení etapou počítá... (ač je často lepší nést, než jet...) :-)

 

Třeba serie BF pár dní po vydatných deštích byla hutná, bahna, že kolečka se skoro netočila, ale nějak to klaplo... Pak se tedy  taky koloběžka dala použít k rozhrnování kopřiv...


  • 0

#510 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 14:44

 

Ahoj, prosím co máš za přední nosič, nějak to z fotky nemohu rozluštit.

Díky.


  • 0

#511 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 16:37

Ahoj,

koupil jsem ho náhodou v cykloobchodě, značka na něm myslím žádná ani nebyla. Je přidělaný na šroubech od brzd.

Trochu lépe snad je vidět tady: TB60GCJ

Ale doporučit ho nemůžu, v tom středovém uchycení je hodně ztenčený a teď mi tam zrovna po roce užívání prasknul. Tak jsem ho zahodil a zrovna hledám nějaký jiný.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#512 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 20:23

Tak to já s autorem souhlasím... To že nemyslel na kačery je jiná věc. Když plánuji projíždku tak rozhodně po kvalitní cestě (asfalt, zpevněná, polní ceste bez velkých výmolů...) Jasně, že když jde o kešku, tak se s terení etapou počítá... (ač je často lepší nést, než jet...) :-)

 

Třeba serie BF pár dní po vydatných deštích byla hutná, bahna, že kolečka se skoro netočila, ale nějak to klaplo... Pak se tedy  taky koloběžka dala použít k rozhrnování kopřiv...

 

Já to právě beru z pohledu kačera, který moc neplánuje, ale spíš se vrhá za šipkou cestou necestou. A kam se nedá koloběžka vytlačit, tam se dá většinou vynést :)

Já teď hodně lituji, že jsem nepořídil stroj s kotoučovými brzdami, protože teď v zimě, když se ráfek obalí ledem, tak koloběžka přestane brzdit a kolikrát jí proto musím tlačit i z prudkého kopce dolů.

Naopak co si nemůžu vynachválit je to jím zavrhované široké kostkovic stupátko. Možnost stát na stupátku i v kanadách snožmo je při dlouhých sjezdech k nezaplacení.

Také jsem teď na zimu přezul na pořádné terénní pláště a na sněhu je to hodně znát.

 

Prostě někteří kačeři mohou mít jiné priority než rekreační závodníci. Rozhodně ale nechci zpochybňovat autorovy bohaté zkušenosti, píšu to jen pro doplnění.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#513 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 8:05

...Trochu lépe snad je vidět tady: TB60GCJ...

Hezké stroje :); Rebela jsem zvažovala, že si pořídím na cesty do práce, nakonec vyhrála Hill a jsem s ní zatím moc spokojená. Na keších se mnou tedy ještě nebyla, mám ji krátce a chodím spíš pěšky nebo od jara do podzimu na kole.


  • 0

#514 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 8:11

Ahoj,

koupil jsem ho náhodou v cykloobchodě, značka na něm myslím žádná ani nebyla.

Trochu lépe snad je vidět tady: TB60GCJ

Děkuji, tak to zůstanu u svého, klasický cyklo zadní, trochu upravený aby šel na Kostku Hill. Bohužel nemám foto. Má lehce slabší konstrukci, pořád mám strach, že při plné zátěži (třeba na týdenní putování) někde povolí. Proto koukám, co bych pořídil jiného.

Na lehčí putování mám na rámu a řídítkách brašnu a protože Hillka má BMX řídítka, tak do nich ještě upevňuji "smotek" čehokoli gumicukem.

Ověšená kolobka třeba tady

 

Koukám, že nejsem sás s trakovací kolobkou :-)  TB5Z1M6

 

 

1/ A kam se nedá koloběžka vytlačit, tam se dá většinou vynést :)

2/ Já teď hodně lituji, že jsem nepořídil stroj s kotoučovými brzdami,

3/ Naopak co si nemůžu vynachválit je to jím zavrhované široké kostkovic stupátko.

 

1/ souhlas, akorát když jsem třeba na Javornou šel borůvčím , přes vývraty,... s koloběžkou na zádech půl kilometru s převýšením 100m tak se mi to až tak nelíbilo :-). Jasně, nemusel jsem jít za šipkou, nemusel jsem tam lézt, nemusel,... ale když ona je tam nahoře taková krásná lavička, a vrcholová kniha a keška a vůbec, je tam hezky.

2/ a bržděním, přibržďováním dostatečně dopředu před sjezdem ráfek neohřeješ natolik, aby špalíky začali brzdit? já vím blbá otázka, no prostě stane se, že někdy nezabrzdíš. Já Véčka proklínám víc ve chvílích, kdy se pod ně nahrne bahno, nebo hůř bordel, tráva a bahno,  a nejen že blbě brzdí, ale netočí se ani kolo (takže je jedno, že brzdy nebrzdí :-))

3/ já u kostky spíš někdy proklínám délku stupátka, přeci jen čím kratší, tím lepší průchodnost.

 

No ale co, všechno má své ale, ALE na kolobce je to FAJN.


Tento příspěvek byl upraven od MiraH: 29 leden 2015 - 8:14

  • 0

#515 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2015 - 21:29

Na Přibližovadlech vyšel článek představující relativně nový model koloběžky Kostka street fold.

Kdybych už neměl Rebela, tak bych o ní velmi uvažoval.

Pro někoho, kdo jezdí s kolobkou často vlakem nebo ji vozí v kufru auta je to na jednodenní výlety určitě výborná volba.

 

A když už sem vytáhl toto vlákno, tak přidám ještě pár fotek.

 

Takto se cestuje se skládací koloběžkou (Kostka Rebel) vlakem:

20150305_171934.jpg

 

Kostka Tour s novým nosičem Sport Arsenál art.203

nosic.jpg

 

Zimní kešování :)

brdy.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 05 březen 2015 - 21:31

  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#516 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 10:53

Ahoj, jaro je tady, je čas oprášit po zimě koloběžku  :P  Kdo se přidá? GC5Q0A0


Tento příspěvek byl upraven od Mukina: 24 březen 2015 - 10:54

  • 1

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#517 PeTrTemny

PeTrTemny

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 12:48

Ahoj, jaro je tady, je čas oprášit po zimě koloběžku  :P  Kdo se přidá? GC5Q0A0

Ahoj, zase jsi byla rychlejší se založením, než já... Daný termín tedy ještě budu muset pořešit a domluvit s rodinou, zda budu postradatený doma, ale pokusím se dorazit...


  • 0

#518 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 14:01

Ahoj, doufám, že dorazíš a vůbec není problém založit další event, třeba s jinou trasou ... tenhle bude jen na rozproudění krve po tý zimě  ;)  Ono je hrozně těžký najít a skloubit termín, aby se to hodilo všem (tímto se omlouvám MíroviH, že dubnový termín nevyšel, ale květnová vyjížďka (23.5), sice mimo Prahu, by mohla vyjít!) 


  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 

#519 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 17:03

 se omlouvám MíroviH,

Netřeba se omlouvat, se mnou je to těžký :-)

Květnový termín mám v kalendáři a na dubnovém eventu si to užijte. Přijedu jen v případě lijáku, krup, sněhové kalamity a jiné přírodní taškařice, která by zhatila původní plány. Takže doufám (kvůli úspěšnému eventu), že se neuvidíme :-)


Tento příspěvek byl upraven od MiraH: 24 březen 2015 - 18:32

  • 0

#520 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2015 - 9:19

Tak a je to venku  :)  Zveme všechny 23.5.2015 na výlet do Poděbrad GC5Q5R2


  • 0

Garmin Dakota 10  :ph34r: 

C:geo - Huawei P8 Lite

 




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama