Přejít na obsah


Fotka

Podvod na Aukru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#21 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 15:50

Sutech napsal/a:

dachmh napsal/a:

Sutech napsal/a:

dachmh napsal/a:
Pokud by se chtěl kauzy někdo z vymahačů ujmout, nabízím 50%, tj. cca 5000,- z oné částky.


Neříkej dvakrát - že bych využil svého právního vzdělání a trochu si přivydělal? :D


Já to ale myslím úúúúplně vážně!!! Furt lepší než přijít o deset klacků ;)


Tak fajn, napiš mail a domluvíme se ;)


Fakt? Super!!! Večer napíšu, terazky jsem stále ještě jednou nohou v procesu :D:D:D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#22 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 16:02

Jasně - odpovím sice možná až po víkendu, bo jedu na 4. TG, ale uvidíme, třeba to půjde vymoct ;).
  • 0

#23 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 16:13

Sutech napsal/a:
Jasně - odpovím sice možná až po víkendu, bo jedu na 4. TG, ale uvidíme, třeba to půjde vymoct ;).


Oki! Páč se na eventu zřejmě potkáme, zvu tě tímto do stanu Paradiser (největší stan střední a východní Evropy) na Jima Beama a lahodnou vůni nejen tabákových výfukových plynů :D:D:D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#24 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 19:51

Takže pro všechny: Kroky jsme samozřejmě udělali, jen o tom nesmíme mluvit veřejně. Případ jako takový: 4 jsme jí zaplatili Oregona, každý zhruba kolem 6000. Při předchozích dražbách uváděla zpáteční adresu na balíčkách Praha 5, tam jsme jí byli hledat,ale adresa neexistuje, když jsme hledali na zvonkách u každého vchodu té ulice tak jmse nááááhodou potkali chlapíka co jí taky hledal,ale on jí poslal 26 tisíc za notebook,který taky nedostal. Jen 2 z nás vydražili ofiko Oregona a zbytek se domlouval na ceně po emailu. Takže se pomoci od Aukra nedočkáme- ANO naše blbost- a z tohoto důvodu jí nemůžeme udělit neg.komentář. To že máme číslo účtu je nám k ničemu, policajti musí podat žádost na státní zastupitelství-jen oni můžou zbavit banku mlčenlivosti. Vrácení částky se možná nedočkáme, když je právě souzena za podobný čin-nemusí na to mít. V našem státě funguje ,že 1x za 6 měsíců musí poslat minimálně 50,- a soud to uvidí jako snahu splácet. Pravou adresu mi nevíme-pouze policie a ta ji nesmí říct, protože běží soudní řízení. Zbývá IP adresa ,ale na to mají právo pouze policajti a opět státní zastupitelství. Je to běh na dlouhou trat-tedy po ofiko stránce. Jinak bych jí jela rozbít čumák.
  • 0

#25 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 19:56

dutch70 napsal/a:
Takže pro všechny: Kroky jsme samozřejmě udělali, jen o tom nesmíme mluvit veřejně.
Případ jako takový: 4 jsme jí zaplatili Oregona, každý zhruba kolem 6000. Při předchozích dražbách uváděla zpáteční adresu na balíčkách Praha 5, tam jsme jí byli hledat,ale adresa neexistuje, když jsme hledali na zvonkách u každého vchodu té ulice tak jmse nááááhodou potkali chlapíka co jí taky hledal,ale on jí poslal 26 tisíc za notebook,který taky nedostal. Jen 2 z nás vydražili ofiko Oregona a zbytek se domlouval na ceně po emailu. Takže se pomoci od Aukra nedočkáme- ANO naše blbost- a z tohoto důvodu jí nemůžeme udělit neg.komentář. To že máme číslo účtu je nám k ničemu, policajti musí podat žádost na státní zastupitelství-jen oni můžou zbavit banku mlčenlivosti. Vrácení částky se možná nedočkáme, když je právě souzena za podobný čin-nemusí na to mít. V našem státě funguje ,že 1x za 6 měsíců musí poslat minimálně 50,- a soud to uvidí jako snahu splácet. Pravou adresu mi nevíme-pouze policie a ta ji nesmí říct, protože běží soudní řízení. Zbývá IP adresa ,ale na to mají právo pouze policajti a opět státní zastupitelství. Je to běh na dlouhou trat-tedy po ofiko stránce. Jinak bych jí jela rozbít čumák.


Bohužel vše, co tady píšeš je zřejmě pravda...
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#26 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 19:58

hplus: částka šla z účtu na účet, je zvykem,že balíček se posílá,až po připsání částky na účet. Takže poslední komunikace od ní byla: v pondělí odešlu balíček. Od té doby nekomunikuje, ani nereaguje na urgence z Aukra. Nezakládala jsem toto vlákno,aby nás někdo litoval,ale aby se od ní nenechali okrást i další. Evidentně jí vůbec nevadí další obohacování, ikdyž je s ní veden soudní spor. Takže je 90% šance,že bude pokračovat v okrádání. Ve středních čechách je dost známá, narodila se v Nymburku. Netroufla bych si někoho jen tak poškodit.
  • 0

#27 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 19:59

Jinak chci poděkovat pár kačerům,kteří nám pomáhají-oni ví kteří to jsou. Moc díky
  • 0

#28 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 20:03

dachmh: Bohužel to pravda je. Jsme poučení a nebudeme z Aukra kupovat nic dražšího a pokud se odhodláme tak už jen ofiko.
  • 0

#29 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 20:21

Velmi zavádějící název vlákna, když jste s dotyčnou obchodovali mimo Aukro...
  • 0

#30 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 20:27

zmijovkar: My ano,ale ostatní ne, navíc jsou další ofiko poškození přes tyto stránky....
  • 0

#31 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 22:38

dutch70 napsal/a:
zmijovkar: My ano,ale ostatní ne, navíc jsou další ofiko poškození přes tyto stránky....

Vycházel jsem z věty "Jen 2 z nás vydražili ofiko Oregona a zbytek se domlouval na ceně po emailu" a usoudil z toho, že 2x ofiko přes Aukro to bylo OK a všichni ostatní šli mimo ofi dražbu a pak měli problém...
Samozřejmě jsem tím nechtěl říct, že je snad OK, když někdo provede podvod mimo ten systém - jen mi přišlo, že se háže něco na Aukro, za co ta společnost nemůže, ba naopak to má asi docela dobře ošetřené...
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 9:12

zmijovkar napsal/a:
Velmi zavádějící název vlákna, když jste s dotyčnou obchodovali mimo Aukro...


Ono by to spis melo znit "Podvod na Aukro", protoze obchodovat mimo jejich system je proti pravidlum.

V tomto konkretnim pripade holt mensi podvodnicek narazil na vetsiho. Nic vice, nic mene.
  • 0

#33 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 10:44

zmijovkar: Moc ošetřené to nemají, když se nám dnes přihlásili další 2 poškození, kteří vyhráli ofiko dražbu, poslali peníze, zboží nikde a prachy v háji. S474N: Dali jsme sem pouze upozornění,aby se nenachytali další lidi tak si laskavě nech urážky pro sebe.Až tebe někdo obere o takovou částku taky se ti nebude líbit ,když tě někdo neprávem nazve podvodníkem.
  • 0

#34 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 11:14

Ošetřené to mají v tom smyslu, že do nějaké výše (tuším 20 tisíc) se dočkáš náhrady, když dražíš podle pravidel v rámci systému a při podvodu podáš trestní oznámení.
Předem samozřejmě nemohou podvodu zabránit, nejsou jasnovidci.
S pomocí Aukra jsem jeden problém řešil a byli velmi ochotní a rychlí (nešlo ale o to, že bych přišel o peníze, takže s tím konkrétní zkušenost nemám).
Ti, co dražili podle pravidel, mají reálnou šanci při požadovaném postupu dostat peníze zpět. Vy jste se snažili udělat obchod na vlastní pěst a s Aukro to nemá nic společného.
Samozřejmě je chvályhodné, že se snažíte varovat ostatní. Ale váš případ skutečně začal porušením pravidel z vaší strany, když jste kontaktovali na Aukru prodávající osobu při snaze koupit na Aukru nabízené zboží mimo tento systém. Takže Satan tohle chování neoznačil tak úplně špatně. Nicméně vám přeju, ať to dopadne co nejlíp.

PS: nejsem spolumajitel Aukra (bohužel:-) jen se zastávám tohoto systému, se kterým jsem plně spokojen - také proto, že ho užívám, jak se užívat má.
  • 0

#35 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 11:19

zmijovkar:Ale já se nebráním tomu,že jsme porušili jejich pravidla, ono je to složitější, mi jsme přihazovali a nabízeli rozumnou cenu... dle její věty nabídněte rozumnou cenu a domluvíme se na kup ted a pak nám odmítla vystavit novou aukci ,aby jsme to mohli koupit ificiálně, je to zamotané, řešíme to i s Aukrem,ale rozepisovat to tu do detailu nemá smysl, bylo by to zdlouhavé. ;)
  • 0

#36 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 11:42

Hm, pani nasekala 10 vynikajících hodnocení pomocí pouze dvou aukcí na nějakou blbinu a pak se pustila do věcí za tisíce - dost možná už předem s jakýmsi úmyslem... Chápu, že na první pohled mohla vypadat i důvěryhodně, protože asi málokdo si projede, o jaké aukce se v minulosti jednalo (já to tedy dělám, zajímá mě, s čím dotyčný běžně obchoduje). Nejde u ní o malé peníze, tak doufejme, že bude postižitelná. Aspoň je to tedy varování pro všechny...
  • 0

#37 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 12:10

zmijovkar: Ono se to vyšplhá do vysokých částek, právě se ozvali další 3 poškození s úplně jiným zbožím. Máte pravdu, je to velké ponaučení, od ted už si taky prověřuju od koho nakupuju a ověřuju a pročítám... Člověk se stále učí.
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 12:30

dutch70 napsal/a:
zmijovkar: Moc ošetřené to nemají, když se nám dnes přihlásili další 2 poškození, kteří vyhráli ofiko dražbu, poslali peníze, zboží nikde a prachy v háji.
S474N: Dali jsme sem pouze upozornění,aby se nenachytali další lidi tak si laskavě nech urážky pro sebe.Až tebe někdo obere o takovou částku taky se ti nebude líbit ,když tě někdo neprávem nazve podvodníkem.


Ehm, jake urazky? Konstatovani pravdy, ze jste proste chteli doslova ochcat Aukro je urazka? Vzdyt si tu sam napsal, ze ve dvou pripadech se to domlouvalo mimo system.

Nikde netvrdim, ze nekoho okrast je spravne, pouze jsem tvrdil, ze mensi podvodnicek (ten, ktery okradl zase pro zmenu Aukro) byl okraden vetsim podvodnikem (ten co okradl podvodnicka o penize). Nic vice, nic mene. TECKA
  • 0

#39 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 12:43

S474N: Vzhledem k tomu,že jsem psala,že jsme žádali o vystavení nové aukce,když tvrdila,že má identickou gps a to ona odmítla tak kde je z naší strany podvádění Aukra? Navíc kupující nemá žádné platební povinnosti vůči Aukru. Měla platit poplatky z prodeje ,ale už u předchozích 10 aukcích nezaplatila aukru ani kačku. Nehodlám se hádat, za to mi zrovna tahla ženská nestojí. Ale přiznám se, najít vymahače...bylo by po problému.
  • 0

#40 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 12:52

Já děkuji dutch70 za upozornění na to že na Aukru se dá narazit na tohoto podvodnýho prodejce. Z ostatních diskutujících tady mám akorát pocit že se vysmívají - "Nejednali jste přesně podle pravidel, tak co tady brečíte?"
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama