Přejít na obsah


Fotka

Podvod na Aukru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#41 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 13:06

MaK_cz: Přesně tak bylo myšleno toto vlákno;) Ale i s ostatníma reakcema jsme počítali. Jen doufám,že nikdo není tak zakomplexovaný,aby přál ostatním neštěstí. Nicméně díky tomuto vláknu se ozval další poškozený takže svůj účel to plní. B)
  • 0

#42 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 13:19

dutch70 napsal/a:
S474N: Vzhledem k tomu,že jsem psala,že jsme žádali o vystavení nové aukce,když tvrdila,že má identickou gps a to ona odmítla tak kde je z naší strany podvádění Aukra? Navíc kupující nemá žádné platební povinnosti vůči Aukru. Měla platit poplatky z prodeje ,ale už u předchozích 10 aukcích nezaplatila aukru ani kačku. Nehodlám se hádat, za to mi zrovna tahla ženská nestojí.
Ale přiznám se, najít vymahače...bylo by po problému.


No ja nejak nevidim teda ten problem. Chci neco koupit a pozadam o novou aukci. Tu protistrana nevystavi, tak prece neposilam penize, ne?

MaK_cz napsal/a:
Já děkuji dutch70 za upozornění na to že na Aukru se dá narazit na tohoto podvodnýho prodejce.

Na Aukru se vyskytuji podvodnici tak jako v beznem zivote ci na internetovych bazarech. Proste kdyz chce nekdo usetrit, tak musi prijmout i urcitou miru rizika, pripadne se to riziko snazit co nevice omezit - napriklad osobnim odberem vuci hotovosti, pripadne si projet predchozi aukce apod. Me to spis naopak prijde, ze nekdo si myslel, ze usetri, ochcije Aukro o provize a slepe posle nekomu penize a potom se divi, ze naletel. Nikomu nepreju zadne nestesti, ale zde vice nez plati ono znamena pravidlo, ze ZA BLBOST SE PLATI!
  • 0

#43 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 13:49

S474N: Já tedy nevím na jakém Aukru nakupuješ ty,ale na tom našem platí provize Aukru pouze prodávající. B) A pokud to nečteš celé tak si najdi,že jsem psala,že jsme udělali blbost a za to se platí. Navíc na chamtivost téhle prodávající narazila i spousta ostatních, kteří vyhráli aukce a zboží nedostali. Nechápeš podstatu tohoto vlákna,ale já ti jí vysvětlovat nebudu. Holt máš dneska prudící den tak si to užij .;)
  • 0

#44 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 14:17

dutch70: ale naopak, ja to chapu. Jenom holt ty pises cast pravdy a ja k ni dopisuju ten zbytek. Samozrejme chapu, ze te stve, ze jsi prisla o penize a vubec nijak se nezastavam te pani, co vas podvedla. Pouze tvrdim, ze clovek v dnesni dobe musi byt hodne obezretny a ne posilat penize jen tak. Nechapu, co je na tom k nepochopeni.
  • 0

#45 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 14:35

S474N: Ani netušíš kolikrát jsme si nadávali,že jsme takhle naletěli i přes všechny malinké narážky, které nám dojít měly ,ale nedošly. Proto jsem psala,že příště budu jednak opatrnější a pak vždy jednat dle pravidel daného webu. Všechny dílky problémů do sebe zapadaly jako puzzle,ale to jsme viděli,až když byl celý problém venku. :|
  • 0

#46 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 14:53

dutch70: ber to jako zkusenost. Tahle zkusenost te holt stala nejake penize. Ty penize odepis a vse co ziskas ber jako "do plusu". Aspon se seznamis s postupy, ktere se ti mohou hodit i jindy v zivote, kdy treba pujde o statisice nebo miliony - jak se podava trestni oznameni apod. Co se me tyce, tak ac se ti to nemusi zdat, tak ti drzim pesti, abyste ty penize z toho smejda dostali a ten smejd dostal pekne pres drzku.
  • 0

#47 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 7:47

Při čtení této diskuse je mi k pláči. - pokud nejste na 100% přesvědčeni, že své zboží při zásilkovém prodeji dostanete, nechte si je zaslat na dobírku. Těch ušetřených 30Kč za poštovné navíc Vám patrně nebude stát za případnou ztrátu či komplikace s vymáháním Vaší pohledávky - v případě že je zboží na dobírku, adresát se musí při obdržení částky prokázat platným průkazem, než mu pošta peníze vyplatí, tedy, uvést milné údaje o odesilateli, tedy adresátovi peněz, je docela nepraktické. - mimo to Aukro při zřízení účtu provádí jakou takous autentifikaci uživatele, s tím že mu na jeho danou adresu pošle aktivační údaje. - v případě, že posíláte peníze předem někomu na účet, v současné době již anonymní účty neexistují, tedy opět se dá dohledat, kdo byl příjemcem peněz. Jasně, všechno se dá částečně obejít, i na více stupních, ale tyto podvody zpravidla neprovádějí amatéři kteří chtějí zbohatnout podvodem zrovna přes aukro.cz Každopádně, domoci se svých práv je cesta trnitá a výsledek ve finále nejistý, i z důvodu, že pokud podvodníčka chytnou, jeho závazky jsou větší než jeho majetek, tedy si na náhradu pěkne dlouho počkáte a doporučuji se v těchto věcech následně obracet na odborníky - právníky, resp. advokáty., případně se obrátit v prvním kroce ihned na policii a nahlásit co se stalo. (pochopitelně nejdřív zkuste komunikovat s někým pověřeným z Aukra, přečtěte si vůbec jejich všeobecné podmínky, než začnete obchodovat, jsem na 100% přesvědčen, že Vás na Aukru nasměrují jak postupovat dál. Jinak - popsat případ a uvést, že o tom nesmíme mluvit, tak o tom raděj vůbec nemluvte. Stejně tak, jako chodit se ptát na soud, co mám dělat.... hm..., i se divit, že i když to tomu lumpovi prokážou, že se musíte ještě soudit v jiném řízení, aby Vám to vrátil. Hold, svět je složitej. Když to tak shrnu, nejdřív si vždy přečtěte pravidla pro obchodování na daném servru, poté zvažte s kým obchodujete (reference, počet prodaných věcí, atd.), a za cenu ušetření pár korun nedávejte peníze předem, stejně tak zvažte, jestli Vám to, o co nakoupíte levněji, stojí za případná rizika. Dostanete-li se do problémů a nezvládnete-li to řešit sami, s tím, že budete jen plakat, obraťte se na odborníka, udělal bych v dané situaci totéž.
  • 0

#48 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 9:36

Autacek napsal/a:
Při čtení této diskuse je mi k pláči.

...


Myslím, že je to dostatečně věcné a pravdivé, ovšem co s dražitelem, který má v podmínkách aukce pouze platbu na účet předem a zboží odesílá až po připsání sumy na účet? Dobírkový způsob lze zcela a úplně vypnout při zadávání aukce, a přitom kdyby byl pevně zapnutý, tak by se předešlo některým lapáliím. Na druhou stranu, dobírku člověk musí prvně zaplatit a až pak rozbalovat, co když člověku přijde doslova v krabici kus cihly?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#49 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 11:44

fremen.cz: vzdycky mas naprosto jednoduchou moznost, proste NEKOUPIT. Pokud se mi zda cokoliv podezrele, tak dam radeji ruce pryc. Naopak kdyz ma nekdo 1000 pozitivnich komentaru, navic treba i nektere velmi cersteve a nejsou na "podtacky od piva", ale veci ve vyssi cene, tak se podle me clovek vubec nemusi bat. Jinak dobirka nic neresi, protoze i ta se da poslat s automaticky prevodem na ucet, takze tim se nic nevyresi.
  • 0

#50 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 11:56

Nemám to ověřený, ale slyšel jsem o možnosti dobírkový balíček otevřít pracovníkem pošty za poplatek (asi 100,-) před vyzvednutím.
  • 0

#51 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 12:18

Tento ukon je zadarmo, ale muzes ho provest az po vyplaceni dobirkove castky. Navic pracovnik posty v tomto pripade vystupuje pouze jako svedek, ze tam treba opravdu nebyla navigace, nybrz cihla. Opetovne to nic neresi.
  • 0

#52 oP

oP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 12:23

třeba tohle ... no není to podezřelé?
http://www.aukro.cz/...esicu_novy.html

Z časových důvodů nemohu předat osobně, poštovné hradím já. Balík odesílám do 2-3 dnů. Po špatných zkušennostech na dobírku nezasílám:(.
  • 0

#53 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 13:52

oP napsal/a:
třeba tohle ... no není to podezřelé?
http://www.aukro.cz/...esicu_novy.html

Z časových důvodů nemohu předat osobně, poštovné hradím já. Balík odesílám do 2-3 dnů. Po špatných zkušennostech na dobírku nezasílám:(.


Jo, přesně to je ten případ, kdy do takového obchodu bych nikdy nešel, a to ani na dobírku.

Sledujte ty rozpory, má špatné zkušenostni - jako prodávající - se zasíláním na dobírku, přitom ještě nikdy nic neprodal, osobně předat předmět prodeje taky nejde... slogany píše jak profesionál, jen aby prodal... a to prodává jen jeden tento jediný kousek..., který má patrně měsíc.

O ostatním zboží co kdy nabízel ani nemluvě... to je kategorie sama pro sebe... k čertu s takovým vykukem.
  • 0

#54 oP

oP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 14:49

jj :) a ostatní věci co prodává, tak mu osobní předání ani dobírka nevadí, když je tak časově vytížen ... heh
  • 0

#55 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 17:15

Takové problémy bych chtěl mít.Nás obrala UniCredit banka s "podnikatelem-stavebníkem" o takřka milion .A zkuste je dostat zpáky ? Nemáte šanci ! Šest tisíc sem,deset tisíc tam,to už bych ani neřešil ;)
  • 0

#56 oP

oP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 17:41

njn kdo se nechá, toho obere každej ..
  • 0

#57 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 18:12

Autacek: Bohužel mám dojem, že je to opět ona. Jak to dokázat? ve všech ostatních aukcí má psáno Praha, jen na iphone má Ostrava. Aukce mají stejný ráz, stejný obsah včetně stylu platby. :o:o
  • 0

#58 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 18:14

Dutch & Niky napsal/a:
Autacek: Bohužel mám dojem, že je to opět ona. Jak to dokázat? ve všech ostatních aukcí má psáno Praha, jen na iphone má Ostrava. Aukce mají stejný ráz, stejný obsah včetně stylu platby. :o:o


udat policii, aby provedli "mysteryshoping" a uvidělo by se... nebo Aukru?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#59 Dutch & Niky

Dutch & Niky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 18:19

fremen.cz: Už jsem kontaktovala i potencionálního kupce. Aby si dal pozor. Bohužel jsem volala známému...,že by prý museli prověřovat každého 10tého uživatele. :|
  • 0

#60 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 18:28

http://aukro.cz/item...s_navigace.html

a.) je tam vyfocená jen krabice?
b.) není jednoznačně poznat typ GPSky
c.) je to "opět" bouda?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama